[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: دکتر بیگلری :از اولویتهای اصلی و مهم امسال وزارت بهداشت پرداختن به امنیت غذایی است ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۶ | 

 

AWT IMAGE

  دکتر بیگلری :از اولویتهای اصلی و مهم امسال وزارت بهداشت پرداختن به امنیت غذایی است

  به گزارش خبرنگار وب دا زنجان – دکتر بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی زنجان در برنامه حرف حساب رادیو اشراق با تاکید بر اهمیت آموزش دراستفاده از غذای سالم افزود : هفته سلامت شروعی برای پرداختن به امنیت غذایی بودکه این موضوع جزو اولویت امسال وزارت بهداشت قرار دارد ،وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قضیه امنیت غذایی را به صورت قانون متمرکز و راهبرد اصلی در سیاستگذاری های کلان جامعه قرار داده تا در جهت فرهنگ سازی و توجیه مردم گام بردارد.

  دکتر بیگلری در ادامه با اشاره به اهمیت شعار امسال هفته سلامت ، ارزش غذا به عنوان یکی از ضروری ترین مسایل در زندگی انسان برشمرد و افزود : هدف سازمان بهداشت جهانی در پرداختن به ایمنی غذا توجه ودقت در تولید ،توزیع و مصرف درست مواد غذایی است تا از خیلی از بیماریهای رایج در دنیای امروز از جمله سرطانها ،بیماریهای قلبی عروقی و.... که زائیده غذای ناسالم است پیشگیری نماید .

  رئیس دانشگاه بحث پیشگیری و آموزش را از بدو تولد نوزاد بسیار موثر عنوان نمود و تصریح کرد : متاسفانه با ذائقه ناصحیح مردم کشور،درمصرف نمک و شکر و چربی در حد بالایی در میان کشور های جهان قرار داریم و مصرف مواد غذایی مفید از جمله میوه ،سبزیجات ،شیر و... بسیار کم در سبد غذایی خانواده های ایرانی قرار گرفته در کنار اینها تحرک کم و رویکرد جوانها به مصرف فست فود ها نیازمند توجه کافی ،سیاستگذاری و آموزش مردم در این زمینه هستیم .وی افزود : اگر حرکتهای بنیادی در این زمینه ایجاد کنیم و با آموزش مناسب به مادر،ذائقه فرد را از بدو تولد به غذاهای کم نمک و کم شکر عادت دهیم می تواند در آینده نسلی سالم تر را به ارمغان بیاورد

  ریاست دانشگاه امر آموزش را در سطوح مختلف جامعه از جمله بانوان خانه دار ،تولید کنندگان ،صاحبان کار خانه ها و دست اندر کاران تولید و توزیع غذا مهم بر شمرده و افزود : این تغییر رفتار نیاز به زمان دارد. اگربتوانیم در آخر امسال با فرهنگ سازی که میکنیم نمکدانها را از سر سفره مردم برداریم کار بزرگی انجام داده ایم .

  ریاست دانشگاه همکاری سازمانها و ارگانهای ذیربط را در امر آموزش و فرهنگ سازی مردم در اصلاح ذائقه مردم مهم دانسته و گفت:در این راستا تفاهم نامه هایی وزارت بهداشت با سازمانهای صدا و سیما و آموزش و پرورش در این .منعقد نموده است

  دکتر بیگلری با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور موفقیت این طرح را عزم ملی و یکپارچگی در تصمیم گیری دانست و اصل مهم این طرح را برقرار ی عدالت در سلامت برشمرد و افزود : در این راستا نیز روستاها ،حاشیه نشینها ،شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت وارد برنامه شدند خدمات دندانپزشکی آماده اجرا است .

دفعات مشاهده: 948 بار   |   دفعات چاپ: 220 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان