Zanjan University of Medical Sciences پست الكترونيك · درباره دانشگاه · اخبار دانشگاه · نقشه پايگاه · كتابخانه · English
شناسه کاربری رمز عبور ثبت نام در پایگاه | فراموشی رمز
بخش‌های اصلی
معرفی::
اخبار و رویدادها::
خیریه های حوزه سلامت::
ارتباط با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: وزیر بهداشت در حاشیه همایش ملی سمن های سلامت در جمع خبرنگاران: ::

AWT IMAGE

وزیر بهداشت گفت: این دولت برای نقش مردم در همه حوزه ها از جمله بخش سلامت ارزش زیادی قائل است و ما حتی قائل به این هستیم که سازمانهای مردم نهاد باید بر عملکرد دولت نظارت کنند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی امور مشارکتهای اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های سلامت وزارت بهداشت؛ دکتر سید حسن هاشمی امروز پنجشنبه در حاشیه همایش ملی سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت در گفت وگو با خبرنگاران افزود: وزارت بهداشت و دولت به طور قطع نمی تواند به تنهایی سلامت مردم را تامین کند؛ دولت حداکثر می تواند زمینه دسترسی عادلانه مردم را به پزشک،خدمات سلامت و داروی مورد نیاز بیماران را فراهم کند اما در بقیه حوزه ها باید خود مردم و سازمانهای مردمی وارد عمل شوند.

وی ادامه داد:اگر دولت بخواهد همه امور مرتبط با سلامت مردم را انجام دهد، موفق نمی شود، این دولت برای نقش مردم در همه حوزه ها از جمله بخش سلامت ارزش زیادی قائل است و ما حتی قائل به این هستیم که سازمانهای مردم نهاد باید بر عملکرد دولت نظارت کنند.

وزیر بهداشت گفت: هر گونه کوتاهی دولت در امر سلامت مردم می تواند به یک فاجعه ملی منجر شود به خصوص اینکه ما در کشوری زندگی می کنیم که وضعیت بهداشتی در کشورهای همسایه ما از هم پاشیده است و با تردد اتباع این کشورها به ایران ویروس ها و میکروب ها بدون اینکه نشان دار باشند، بی سر و صدا وارد کشور می شوند.

هاشمی افزود: مردم می توانند بر عملکرد دولت در حوزه سلامت نظارت کنند و ما هم وظیفه داریم هر جا کوتاهی کردیم، پاسخگو باشیم، چنانچه رسانه ها نیز بخشی از مردم هستند و عملکرد دولت را نقد می کنند و البته سازمانهای مردم نهاد نیز باید در این زمینه وارد شوند.

وی با بیان اینکه در هر دانشگاه علوم پزشکی، قائم مقام رییس دانشگاه در امور مشارکت‌های مردمی تعیین شده است، افزود: در سطح وزارتخانه نیز قائم مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی را داریم. باید فرهنگ استفاده از ظرفیت مردم در اداره امور را ارتقاء بخشیم. این فرهنگ‌سازی به تدریج در وزارت بهداشت ارتقاء خواهد یافت.

 

وزیر بهداشت گفت: بالاخره نقد کردن اگر با نگاه فراگیر و دلسوزانه باشد حتماً به نتیجه می رسد اما اگر با نگاه صنفی و گروهی باشد و مطالبات افراد خاص را مد نظر قرار دهد به جایی نمی رسد به خصوص اینکه گروه های صنفی مختلفی وجود دارد که همه آنها می خواهند به مطالبات آنها رسیدگی شود و با توجه به منابع محدود کشور چنین خواسته ای امکانپذیر نیست.

دفعات مشاهده: 2347 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر