برگشت به دانشگاه علوم پزشکی زنجان
   [صفحه اصلی ]   [Archive]  
:: صفحه اصلی سایت شبکه :: صفحه ویژه کرونا :: اخبار شبکه بهداشت  ::  ستاد شبکه ::  مرکز بهداشت :: پشتیبانی :: تماس با ما ::
:: سومین جلسه کمیته بهداشت کارگروه مدیریت و کاهش خطر بلایای شبکه بهداشت طارم برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1394/8/19 | 

گزارش کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث و بلایای  شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم  .

همزمان با شروع هفته پدافند غیرعامل کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث و بلایای  شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم  در محل سالن همایش شبکه با حضور اعضای کمیته بهداشت برگزار گردید.

این جلسه که باهدف اطلاع رسانی و آموزش مقدماتی نحوه ی تدوین EOP  شبکه بهداشت و درمان طارم از سوی واحد مدیریت بحران و کاهش خطر بلایای شبکه و پیرو نامه معاونت محترم بهداشتی در خصوص برنامه ریزی مناسب و به موقع تمهیدات لازم جهت تامین و حفظ سلامت مادران باردار  با همکاری واحد بهداشت خانواده ، برنامه ریزی شده بود گزارشی مصور از عملکرد یکساله واحد مدیریت کاهش خطر بلایا و توضیحاتی در خصوص پدیده النینو ،شناخت این پدیده و تاثیرات آب و هوایی ناشی از آن بر عملکرد واحدهای ستادی مرکز بهداشت شهرستان و لزوم آمادگی هرچه بیشتر این واحدها ارائه گردید .

ضمنا با توجه به حضور سرپرست بیمارستان در این جلسه مقرر گردیددر اجرای طرح اسکان، مادران باردار ساکن روستاهای صعب العبور در ایام سرد سال ومواقعی که متخصص زنان و بیهوشی در شهرستان حضور ندارند با هماهنگی واحد بهداشت خانواده و با مسئولیت پزشک محترم اورژانش پذیرش شوند. وهمچنین  واحد گسترش موظف به پیگیری حضور یک ماما و پزشک در تمامی مراکز و هماهنگی مرخصی همکاران  ماما و پزشک دو مرکز مجاور با این مصوبه کمیته شدند.

باز آموزی نقاط امن پناه گیری در زلزله ، آشنایی با سامانه ICS شبکه  (سامانه فرماندهی حادثه )و روش فراخوان در سامانه هشدار سریع،نقش تیم ارزیابی سریع در کاهش میزان آسیب در بلایا و تاثیر مثبت تمرین تدوین IAP  در فیلدهای مختلف بلایا توسط مسئولین واحدهای ستادی از مطالب ارائه شده از سوی واحد مدیریت بلایا در این جلسه بود .

                                                                                       

دفعات مشاهده: 1381 بار   |   دفعات چاپ: 291 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
وب سایت شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم