برگشت به دانشگاه علوم پزشکی زنجان
   [صفحه اصلی ]   [Archive]  
:: صفحه اصلی سایت شبکه :: صفحه ویژه کرونا :: اخبار شبکه بهداشت  ::  ستاد شبکه ::  مرکز بهداشت :: پشتیبانی :: تماس با ما ::
:: هفته سلامت سال 95 با اجرای برنامه های مختلف در شهرستان طارم آغاز شد ::
 | تاریخ ارسال: 1395/2/1 | 

مراسم گرامیداشت اولین روز هفته سلامت  با عنوان صبحگاه سلامت با شعارتحقق اهداف سند بیماریهای غیر واگیر  در کلیه مدارس شهرستان بصورت نمادین در مدرسه شهید سیاری شهر آب بر با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم،رئیس آموزش و پرورش و جمعی از مسولین شهرستان برگزار گردید.

 در این مراسم پس از تلاوتی چنداز کلام اله مجید وسرودملی، دانش آموزان برنامه نمایشی را باعنوان پیشگیری ازبیماری دیابت اجرانمودند ودرادامه برنامه دکترفرامرز اسکندری سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان طارم درخصوص بیماریهای غیرواگیرغلبه بردیابت مطالبی رابیان نمودند وی یادآورشد کم تحرکی دربین مردم، کاهش مصرف نمک وجلوگیری از شیوع چاقی درجامعه را عامل جلوگیری ازبروز دیابت درجامعه دانستند.

 دکتراسکندری با اشاره به اهمیت مبارزه بادیابت به عنوان یکی از مهمترین اولویت های سلامت درجهان وکشوراظهارداشتند حدود382میلیون نفردرجهان به دیابت مبتلا هستند که براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی وپیش بینی افزایش بیش ازدوبرابری مبتلایان به دیابت نوع 2وکاهش سن ابتلا درکشورهای درحال توسعه، نقش پررنگ آگاهی همراه با دسترسی کافی ومناسب به خدمات سلامت وداروهای ضروری ،همچنین اتخاذ زندگی شیوه سالم درپیشگیری از دیابت نوع 2 لازم و ضروری است.

 دکتر اسکندری افزود: 30 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط در روزهای  هفته همراه با ژریم غذای سالم بشدت خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.

 وی در ادامه ارتقای آگاهی مردم در خصوص افزایش شیوع دیابت بویژه در کشورهای با درآمد کم یا متوسط همچنین انجام مجموعه ای از اقدامات خاص موثر برای مقابله با دیابت شامل :پیشگیری از دیابت تشخیص و درمان و مراقبت از افراد مبتلا به آن را از جمله اهداف اصلی سازمان جهانی بهداشت  ذکر کرد.

 از دیگر برنامه های برگزار شده در اولین روز هفته سلامت سال 95 :

  • برگزاری برنامه پاکسازی محیط با مشارکت شهرداری ،اداره حفاظت از محیط زیست و تشکلهای مردم نهاد و دوستداران محیط زیست و طبیعت طارم در شهر آب بر
  • برگزاری جشنواره صبحانه سالم با حضور دانش آموزان مقطع ابتدایی مدرسه دخترانه شهید سیاری شهر آب بر در جوار امامزاده جعفر(ع)
  • بازدید سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم به اتفاق کارشناسان بهداشت محیط ،حرفه ای و بهداشت مواد غذایی از کارخانه سبز دشت زیتون طارم ، تالارهای پذیرایی مسعود و غذا خوری دلستر به عنوان رستورانهای برتر از لحاظ تهیه و تولید مواد غذایی سالم در شهرستان و تقدبر از تلاش های این بخشها.
  • نصب بنر و پارچه نوشته در سطح شهرها و روستاهای شهرستان و توزیع بسته های آموزشی به مراجعین مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت شهرستان
  • ارسال لوح فشرده و پوستر آموزشی در خصوص غلبه بر دیابت به ادارات شهرستان
  • برگزاری جلسه آموزشی با مضمون سند ملی بیماریهای غیر واگیر در شهرستان
  • اهدای جوایز به بهداشت یاران و مربیان بهداشت مدارس وتوزیع بسته های آموزشی در سطح مدارس

شایان ذکر است هفته سلامت از اول اردیبهشت به مدت یک هفته با شعار "غلبه بر دیابت "برگزار خواهد شد

دفعات مشاهده: 1076 بار   |   دفعات چاپ: 266 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
وب سایت شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم