برگشت به دانشگاه علوم پزشکی زنجان
   [صفحه اصلی ]   [Archive]  
:: صفحه اصلی سایت شبکه :: صفحه ویژه کرونا :: اخبار شبکه بهداشت  ::  ستاد شبکه ::  مرکز بهداشت :: پشتیبانی :: تماس با ما ::
:: دومین روز هفته سلامت در شهرستان طارم با شعار ::
 | تاریخ ارسال: 1395/2/2 | 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم که به اتفاق کارشناسان ستادی این شبکه در این مراسم حضور داشتند با اشاره به مسائل بهداشت عمومی و تغذیه سالم در خانواده ها ، بر کاهش مصرف نمک ، قند و چربی از غذا های خانگی به منظور کاهش بیماری های ناشی از تغذیه نا مناسب تاکید کرد و ضمن توضیح بیماری دیابت به تفکیک نوع یک و نوع دو به تشریح نحوه ابتلا به بیماری دیابت نوع دو پرداخت و اظهار داشت 95 درصد افراد مبتلا به دیابت از نوع 2 می باشد.

دکتر اسکندری با اشاره به اینکه دیابت شایع ترین بیماری غددی  و عامل چهار میلیون مرگ  در جهان می باشد افزود: در سال 1386 از هر بیست ایرانی 1 نفر به بیماری دیابت مبتلا بوده که انتظار می رود در سال 1404این آمار به  3 نفر از بیست نفر افزایش یابد که زنگ خطر این بیماری طی 10 تا 15 سال آینده به ویژه در کشور های در حال توسعه به صدا در خواهد آمد .

وی همچنین با اشاره به روز شمار هفته سلامت که از سوی وزارت بهداشت برای هر کدام از روز های اول تا هفتم اردیبهشت اعلام شده است افزود: مصرف مواد دخانی ،افزایش روند شهر نشینی، کم تحرکی و تغذیه نامناسب که به عنوان مهمترین عوامل ابتلا به دیابت هستند در روز شمار هفته سلامت سال 95 مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی در خصوص مشکلات بیماران دیابتی بخصوص عوارض ناشی از این بیماری اعم از کلیوی – قلبی عروقی و بینایی وقطع عضو و سایر مشکلات این گروه خواستار حضورتشکل های مردمی در حمایت مادی و معنوی از این بیماران شد .

دیگر برنامه های دومین روز از هفته سلامت95 در شهرستان طارم

  • ایستگاه سلامت (ارائه خدمات پایش سلامت از جمله اندازه گیری فشار خون، مشاوره تغذیه و آموزش پیشگیری از بیماری دیابت)
  •  نصب بنر پوستر پمفلت حاوی شعار هفته سلامت در میادین اصلی شهر ها و روستاها.
  • توزیع پمفلت بین شرکت کنندگان در مراسم روز میلاد امام علی (ع )،مردم و بازاریان شهر های آب بر ،و چورزق و مراکز دهستان های گیوان ،دستجرده،جزلاندشت و مراکز بهداشتی درمانی درام تشویر و شهر های آب بر و چورزق
  • گلباران مزار شهدا در دهستان گیلوان و شهر چورزق و روستای شیت
دفعات مشاهده: 772 بار   |   دفعات چاپ: 241 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
وب سایت شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم