[صفحه اصلی ]    
:: صفحه اصلی سایت دانشگاه ::
بخش‌های اصلی
ریاست مرکز::
روابط عمومی::
واحد مدیریت حوادث::
آمبولانس های دولتی و خصوصی::
حوزه عملیات::
آموزش::
اداره امور پایگاهها::
بهبود کیفیت::
دبیرخانه کارگروه حوادث غیرمترقبه::
کنترل عفونت::
اخبار::
اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات::
امور رفاهی::
اطلاعیه ها::
مقالات::
آمار و اطلاعات::
تماس با ما::
آلبوم تصاویر::
::
نظرسنجی
در صورت استفاده از خدمات اورژانس 115 استان زنجان میزان رضایت شما در چه حد می باشد؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
خیلی ضعیف
   
..
:: دکتر صابری نیا در همایش روسای اردبیل ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۵/۱۰ | 

اولویت اورژانس برای جلوگیری از سکته های قلبی و مغزی

AWT IMAGEدکتر امین صابری‌نیا در سی‌امین همایش سراسری مدیران مراکز اورژانس کشور در سرعین اظهار کرد: ما بحث آمادگی بیمارستان‌ها و مراکز پیش‌بیمارستانی را در به حداقل رساندن آسیب‌ها و صدمات حوادث غیرمترقبه از سیل و طوفان گرفته تا حوادث نامتعارفی همچون هسته‌ای و بیولوژیکی در دستور کار قرار دادیم.

وی ضرورت توسعه آموزش‌های عملی در مدیریت حوادث را در قالب برگزاری کلاس‌های مختلف یادآور شد و گفت: تلاش ما بر این است تا حوادث مختلف در کشور سطح‌بندی شده و برای هر حادثه فرد پاسخگو و خدماتی که نیاز است ارائه شود به شکل کامل تعریف شده و به انجام برسد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گفت: در بحث پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی اورژانس کشور اقدامات پیشگیرانه خوبی را آغاز کرده است تا جلوی عوارض این بیماری‌ها را بگیرد.

صابری‌نیا یادآور شد: موضوعی که در خود استان و یا شهرستان قابل حل است نباید منجر به یک مطالبه کشوری شود و یا عده‌ای بخواهند مسؤولان و مدیران کشوری را با چالشی روبه‌رو کنند بلکه باید بر اساس نوع حادثه فرد پاسخگو و دستگاه خدمات‌‌رسان مشخص باشد.

وی یادآور شد: این بسیار بد است که بخواهیم یک حادثه و اتفاق کوچک محلی، شهرستانی و استانی را به شکلی گسترده و فراگیر نشان دهیم که همه کشور درگیر یک موضوع کوچک شوند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی تصریح کرد: یکسان‌سازی توان ارائه خدمات و همچنین بالا بردن سطح خدمات ارائه شده در قالب یک دستورالعمل جامع به همه استان‌ها ابلاغ شده تا با استفاده از دیدگاه صاحب نظران و توان آنها برخی از نارسایی‌ها و مشکلات برطرف شود.

صابری‌نیا از تدارک پروتکل برخورد با حوادث اعم از حوادث میکروبی و شیمیایی خبر داد و گفت: باید نحوه برخورد با حوادث به ویژه حوادث نامتعارف مشخص شود به طوری که سعی‌مان بر این است تا برای رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در این زمینه تا آخر امسال بتوانیم بحث برخورد با حوادث نامتعارف را در یک برنامه عملیاتی در دانشگاه‌ها آماده کنیم.

وی موضوع پیشگیری از مرگ و میرهای حوادث ترافیکی را یادآور شد و گفت: سومین علت مرگ و میرها در کشورمان به ویژه در سنین میان‌سالی حوادث ناشی از ترافیک است که ما در قالب یک کمیته بررسی ناشی از حوادث مرگ و میر ترافیکی تلاشمان را انجام می‌دهیم تا آسیب‌ها و دغدغه‌ها در این زمینه به حداقل برسد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی از اولویت اورژانس برای پیشگیری از وقوع سکته‌های مغزی و قلبی خبر داد و افزود: در سکته‌های مغزی اگر سه ساعت قبل از سکته تشخیص درست انجام شود قطعا با تامین دارو و درمان مورد نیاز عوارض آن به حداقل می‌رسد که در این باب طرح ملی درمان و پیشگیری از سکته‌های مغزی در کشور در قالب برنامه‌های آموزشی برای خانواده‌ها در دستور کار است.

صابری‌نیا تصریح کرد: در بحث آموزش و همچنین استفاده از ظرفیت رسانه‌ها به راحتی می‌توان با پیش‌آگاهی‌هایی که از طرف متخصصان مغز و اعصاب و اورژانس ارائه می‌شود جلوی سکته‌های مغزی را گرفت.

وی گفت: نظیر این برنامه برای پیشگیری از سکته‌های قلبی نیز در دستور کار قرار گرفته به طوری که در تمام دنیا راه و رسم بر این است که با استفاده از روش پی‌سی‌ای بتوان به کمک بیماران قلبی شتافت و آسیب‌ها را در این حوزه به حداقل رساند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی یادآور شد: در این طرح 50 درصد بیماران در معرض سکته‌های قلبی در کشورمان هدف‌گذاری شده‌اند تا زمینه پیشگیری از سکته‌های قلبی نیز فراهم آید.

صابری‌نیا اظهار کرد: ما سال گذشته بیش از 2 میلیون و 600 هزار ماموریت را انجام دادیم که درانجام این ماموریت‌ها سعی بر این شد تا به سرعت و براساس استاندارد جهانی بتوانیم بر سر بالین بیمار حاضر شویم.


CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی Emergency Operation Center

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی