[صفحه اصلی ]    
:: صفحه اصلی سایت دانشگاه ::
بخش‌های اصلی
ریاست مرکز::
روابط عمومی::
واحد مدیریت حوادث::
آمبولانس های دولتی و خصوصی::
حوزه عملیات::
آموزش::
اداره امور پایگاهها::
دبیرخانه کارگروه حوادث غیرمترقبه::
بهبود کیفیت::
اخبار::
اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات::
امور رفاهی::
اطلاعیه ها::
مقالات::
آمار و اطلاعات::
تماس با ما::
آلبوم تصاویر::
::
نظرسنجی
در صورت استفاده از خدمات اورژانس 115 استان زنجان میزان رضایت شما در چه حد می باشد؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
خیلی ضعیف
   
..
نظرسنجی درون سازمانی
..
:: افتتاح اورژانس هوایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۹ | 

اورژانس هوایی زنجان افتتاح شد

AWT IMAGEدر راستای گسترش و توسعه خدمات جدید در برنامه تحول نظام سلامت با رویکرد ارتقاء شاخص‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی، اورژانس هوائی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان صبح روز یکشنبه 5 دی ماه 95 در آئین افتتاح اورژانس هوایی استان زنجان که در سالن رازی بیمارستان آیت‌اله موسوی برگزار گردید، آیت‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان طرح تحول سلامت را از اقدامات ارزشمند وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برشمرد و گفت: نتایج و برکات اجرای این طرح ملموس بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان دشواری وضعیت جوی استان طی چند ماه از سال، تصریح کرد: باید از تلاش‌های همه مسؤولان به ویژه کادر بهداشت و درمان و راه‌اندازی اورژانس هوائی استان تقدیر کرد.

دکتر علیرضا زراعتچی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان نیز همزمان با حضور در برنامه آلاچیق سیمای مرکز اشراق با اشاره به افتتاح اورژانس هوائی در استان زنجان، گفت: با توجه به تجربیات کسب شده در دوران جنگ تحمیلی و خدمت‌رسانی سریع به بیماران و مصدومین، نیاز به اورژانس پیش‌بیمارستانی احساس شد و در این راستا ایران به‌عنوان چهارمین کشور دارنده خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی در جهان شناخته شده است که این خود افتخاری بزرگ است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان بیان نمود: برای راه اندازی باند فرود این اورژانس هوایی 150  میلیون تومان از محل اعتبارات وزارت بهداشت هزینه شده است و برای هرساعت پروازاین بالگرد 10 میلیون تومان و اجاره بالگرد این اورژانس ماهانه 120 میلیون تومان هزینه  خواهد شد .

همچنین دکتر زراعتچی از ساخت پایگاه اورژانس هوایی در آینده نزدیک با  400 میلیون تومان اعتبار خبر داد و افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی ،وجود مناظق کوهستانی،جاده های صعب العبور و بسته شدن برخی مسیرهای ارتباطی  در فصول سرد سال و پراکندگی روستاهای اطراف از مراکز شهری راه اندازی اورژانس هوایی از نیازهای اساسی استان زنجان محسوب می شد که امروز  محقق شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان افزود: طی سال‌های اخیر و با درایت دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گام‌های خوبی در خصوص اور‍ژانس پیش‌بیمارستانی (Emergency Medical Services) برداشته شده است.

دکتر علی رضا زراعتپی بیان کرد: انتقال سریع بیمار یا مصدوم، صعود و فرود عمودی بالگردها و امکان نشست و برخاست در سطوح ناهموار و به کارگیری پرسنل فوریت‌های پزشکی متخصص در این واحد امدادی از مزایای بسیار مهم امداد هوایی اورژانس ۱۱۵ است.

وی یکی از نتایج اجرای طرح تحول سلامت را توجه به مناطق محروم و خدمت بزرگی برای مردم اعلام کرد و افزود: اجرای این طرح در استان زنجان به همت وزیر، مجموعه وزارتخانه، تلاش دکتر بیگلری رئیس دانشگاه و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان بوده است که استان زنجان را از نعمت اورژانس هوایی بهره‌مند کرده است.

مهندس اسداله درویش‌امیری استاندار زنجان نیز با تشکر از اقدامات وزارت بهداشت اظهار کرد: این خدمات صرفا درمانی نبوده بلکه شامل استقرار فوریت پزشکی و اورژانس هوایی نیز می باشد که نتایج پربرکتی را برای مردم داشته است.

مهندس درویش‌امیری همچنین تعداد آمبولانس‌های فعال در استان زنجان را 96 دستگاه اعلام کرد و افزود: در دوره وزارت دکتر هاشمی 32 آمبولانس هم به امکانات موجود در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت گام‌های بزرگی را برای خدمت‌رسانی به مردم برداشته است، افزود: به جهت صعب‌العبور بودن جاده‌های استان، اورژانس هوایی یکی از درخواست‌های مهم مردم استان بوده است.

در ادامه مراسم دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز با تاکید بر اقدامات قابل توجه حوزه سلامت در دو سال اخیر افزود: مردم زنجان هم طی این سال‌ها از نتایج این خدمات بهره‌مند شده‌اند.

وی با یادآوری ظرفیت‌های موجود در حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی طی چند سال اخیر تصریح کرد: باید قدر داشته‌های خود را دانست.

دکتر محمدرضا جمشیدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این مراسم، استقرار پایگاه اورژانس هوائی را از مهمترین مطالبات مردم استان برشمرد.

وی افتتاح اورژانس هوایی حوزه سلامت استان را به یادماندنی ذکر کرد و گفت: اورژانس استان زنجان با 350 نیروی مجرب و توانا برای ارائه خدمت به جامعه دارد.

دکتر جمشیدی با بیان تعداد پایگاه‌های امداد و نجات استان زنجان (48 پایگاه) افزود: نیروهای اورژانس با زمان بسیار پایین‌تر از زمان استاندارد کشوری در سر صحنه حضور یافته و اقدام به ارائه خدمت می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان مدت زمان حضور بر بالین بیمار را از شاخصه‌های ارتقای خدمات امداد و نجات دانست و تاکید کرد: اورژانس استان زنجان در این شاخصه رتبه خوبی دارد.

وی با اشاره به موفقیت طرح تحول نظام سلامت در بین اقشار مردم، اظهار کرد: در ادامه این طرح، یک حلقه‌ی مفقوده وجود داشت و آن تسریع در امدادرسانی به بیماران و مصدومین به جهت صعب‌العبور بودن و وخیم بودن حال بیماران بود که در این خصوص اورژانس هوائی در خدمت‌رسانی به مردم افتتاح می‌شود.

 دکتر جمشیدی ضمن تبریک افتتاح اورژانس هوائی به مردم استان، افزود: با استقرار این بالگرد زمان انتقال مصدومین به مراکز درمانی کاهش خواهد یافت.

مهندس سید بیوک موسوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان و رئیس شورای سلامت و امنیت غذائی استان نیز در این مراسم گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مفاخر کشور محسوب می‌شوند و کارهای ارزشمند و خیره‌کننده‌ای در حوزه بهداشت و درمان کشور و استان انجام شده است.

وی افزود: همه کسانی که در کشور خدمتی انجام می‌دهند منتظر این نیستند برای آنها کف و سوت زده شود اما انتظار دارند مشکلاتی نیز جلوی راه آنها گذاشته نشود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه اقدامات خیره‌کننده‌ای در حوزه سلامت انجام گرفته، تصریح کرد: متاسفانه در برخی اوقات شاهد برخوردهای ناجوانمردانه‌ در حوزه سلامت هستیم.

مهندس موسوی یادآور شد: اجرای طرح تحول نظام سلامت از آرزوهای تمامی دولت‌ها از بدو انقلاب اسلامی بوده است که دولت یازدهم با هدایت رهبری به موفق اجرای آن شد.

در ادامه اورژانس هوائی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان توسط دکتر سید حسن هاشمی مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق ویدئوکنفرانس و پخش زنده تلویزیونی با حضور مقامات ارشد استان، همزمان در قالب 3 دانشگاه (البرز - زنجان - یزد) افتتاح شد و از لوح پایگاه اورژانس هوائی استان زنجان رونمائی به‌عمل آمد.

با افتتاح اورژانس هوایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان امدادرسانی به بیماران بدحال ،مادران باردار ، حوادث ترافیکی با چندین مصدوم و حوادث ویژه تا شعاع 200 کیلومتر تسهیل و با سرعت بالاتری صورت خواهد گرفت.


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی Emergency Operation Center

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی