[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: برگشت به صفحه اصلي دانشگاه برگشت به صفحه اصلي مركز ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با مرکز::
حوزه ریاست::
حوزه مدیریت::
حوزه خدمات پرستاری::
معاونت آموزشی و پژوهشی::
بخشهای درمانی مرکز::
واحدهای پاراکلینیک::
درمانگاههای تخصصی::
دفتر بهبود کیفیت و اعتبار بخشی::
فناوری اطلاعات ( IT )::
ارتباط با بیماران::
ارتباط با کارکنان مرکز::
روابط عمومی مرکز::
امور رفاهی کارکنان::
واحد رسیدگی به شکایات::
فرم گزارش دهی خطا::
آرشیو اخبار و اطلاعات مرکز::
آلبوم تصاویر::
اخبار و رویدادها::
تماس با ما::
::
اطلاع رسانی همایش ها


 
28الی 31 فروردین 1397
..
فرم ها


..
امور حقوقی
..
واحد توسعه تحقیقات بالینی

AWT IMAGE

..
پیوندهای مفید

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
بازدید کننده گرامی در صورت تمایل نظر خود را درباره سایت ثبت فرمایید.
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: همزمان با ولادت با سعادت امام زمان (عج)؛ بیمارستان شماره 2 ولی‌عصر (عج) زنجان کلنگ‌زنی شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۵ | 

بیمارستان 400 تختخوابی شماره 2 ولی‌عصر (عج) در شهر زنجان توسط معاون رئیس‌جهمور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و مسئولان استانی کلنگ‌زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – مهندس جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری-استخدامی کشور ظهر جمعه در آئین کلنگ‌زنی بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شماره ۲ ولی‌عصر (عج) و مجتمع خدماتی، تجاری، اداری و مسکونی مجاور آن، اظهار کرد: اقدامات بهداشتی و درمانی مناسبی در سال‌های اخیر صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه طبق مصوبات دولتی به دستگاه‌های دولتی اجازه داده می‌شود که اگر زمین مازادی داشته باشند، جهت تغییر کاربری از آن‌ها استفاده کنند، افزود: با محاسبه کمبود حدود ۸۰۰ تخت در استان که در حدود نصف این کمبود در استان زنجان مشاهده می‌شود، به ذهنمان رسید که با فروش اراضی اضافه دانشگاه علوم پزشکی بتوانیم این کمبود را برطرف کنیم اما تامین تمامی هزینه‌ها توسط دستگاه‌های دولتی غیرممکن است.

معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: به جهت اینکه سرانه تخت‌های بیمارستانی در سطح استان و شهرستان زنجان مناسب نبود که در این خصوص با تکیه بر ظرفیت‌های بومی و ساخت و بهره‌برداری از این پروژه، شاهد سرانه مناسب تخت بیمارستانی در زنجان خواهیم بود که می‌تواند بیشتر از میانگین کشور باشد.

رئیس سازمان اداری-استخدامی کشور به پروسه طی‌شده برای انجام ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) 2، اشاره کرد و افزود: ساخت و تجهیز این بیمارستان بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که تنها با کمک‌های مردمی قابل تحقق نبود و از این‌رو رویکرد و روش‌های دیگری برای ساخت و تجهیز آن در استان برنامه‌ریزی شد.

مهندس انصاری با اشاره به استفاده از ظرفیت ایجادشده در لایحه قانون بودجه سال ۹۳ برای تغییر کاربری اراضی دستگاه‌های اجرایی و ایجاد ارزش افزوده ناشی از آن، ادامه داد: با استفاده از این ظرفیت زمینی که در اختیار هیئت امنای مجتمع بیمارستان ولعیصر (عج) بود، تغییر کاربری داده شد و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین شهر در این راستا استفاده شد.

وی اضافه کرد: شهر زنجان ۵۰۰ تخت بیمارستانی به نسبت استاندارد سرانه کمبود داشت و در این پروژه ۴۰۰ تخت بیمارستانی به همراه مجتمع مسکونی، اداری، خدماتی و تجاری نیز ساخته می‌شود که توجیه اقتصادی پروژه را منطقی و مثبت کند.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه این پروژه سه‌ساله تعریف شده و ساخت این بیمارستان و مراکز مجاور آن باید ظرف 3سال به اتمام برسد، از آماده‌سازی ۴.۵ هکتار زمین در پشت بیمارستان ولیعصر (عج) فعلی برای ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) 2، با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان سخن گفت.

رئیس سازمان اداری-استخدامی خواستار کمک و مساعدت تمامی زنجانی‌ها برای ساخت و تکمیل این بیمارستان شد و اظهار کرد: حضور یک شرکت بومی برای ساخت و مشارکت در آن نیازمند حمایت دارد که در مرحله خرید واحدهای اداری، تجاری، خدماتی و مسکونی باید در این اقدام خیرخوانه شریک شد و حمایت کرد.

وی همچنین از شهرداری زنجان نیز خواستار مساعدت لازم در تعدیل قیمت عوارض‌های مربوطه شد و این اقدام را برای انتفاع عمومی مردم شهر زنجان مثبت تلقی کرد.

مهندس جواد رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان نیز در این مراسم اظهار کرد: ساخت این بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی و فضاهای جانبی آن یک اقدام مهم و بزرگ در زنجان بود و در شرایط فعلی به دلیل محدودیت‌های اعتباری و ارائه نشدن مجوز برای ساخت پروژه جدید، استان زنجان موفق شد با پشتوانه خیرین و ظرفیت‌های قانونی و بومی این اقدام مهم را عملیاتی کند.

وی با اشاره به انتقادات برخی افراد درخصوص این‌که چرا پروژه‌ها به یک شرکت خاص داده می‌شود، تصریح کرد: برای مشخص شدن ادعای این افراد زمان و شرایط لازم برای حضور شرکت‌های مختلف برای ساخت و سرمایه‌گذاری در این پروژه داده شد که نهایتا شرکت جهادنصر موفق ورود به این پروژه شد.

مهندس رحمتی افزود: فضای لازم برای حضور پیمانکاران برای ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) 2، داده شد و در این پروژه بدون اتکا به منابع دولتی و با پشتوانه خیرین شهر و ورود شرکت پیمانکار و سرمایه‌گذار بومی، اقدامات اجرایی این پروژه مهم درمانی، آغاز خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان با بیان اینکه این پروژه به صورت مشارکتی عملیاتی می‌شود، افزود: شرایط قرارداد به صورت مشارکت مدنی بوده و ارزش زمین این پروژه به عنوان آورده مجتمع آموزشی و بهداشتی ولیعصر (عج) و سرمایه‌گذاری شرکت جهادنصر به عنوان آورده بخش خصوصی ملاک عمل خواهد بود که در قرارداد منعقدشده نیز آورده شده که سرمایه‌گذار نمی‌تواند به دلیل عدم فروش واحدهای تجاری و دیگر فضاهای درآمدی، پروژه را دچار مشکل اجرایی کند.

اسماعیل افضلی رئیس هیأت امناء مجتمع خیریه درمانی ولیعصر (عج) نیز ضمن تبریک به مناسبت نیمه شعبان با اشاره به اولین روز تشکیل این مجتمع در سال 63 و افتتاح آن در سال 78، کمک‌های بسیاری در حوزه درمان اتفاق افتاده است، گفت: بعد از اینکه این تصمیم گرفته شد که فاز دوم بیمارستان ولیعصر (عج) افتتاح شود، خیرین این مجتمع شروع به کار کردند تا بتوانند کارهای اولیه این پروژه را به خوبی به جواب برسانند.

وی با بیان اینکه اگر خیرین نبودند این مجتمع به طول می‌انجامید، به نقش یکی از خیرین بزرگ این مجموعه (حاج کریم نهاوندیان) اشاره کرد و افزود: یک فکر می‌تواند یک جامعه را به بلندی برساند و شروع فاز دوم بیمارستان ولیعصر (عج) اتفاق دیگری است که توسط این خیرین محقق می‌شود.  

افضلی در ادامه تاکید کرد که از مسئولین و سازمان‌های ذیربط انتظار داریم در این راه، هیأت امناء را مساعدت کنند و از نظر ساخت و ساز، انجام مسائل اداری مربوط به پروژه را تسریع نمایند.

حاج علی ذبیحیان مدیرعامل مجتمع خیریه درمانی ولیعصر (عج) با اشاره به اینکه فاز اول بیمارستان ولیعصر (عج) در سال ۶۴ مصادف با نیمه شعبان، یعنی ۳۳ سال پیش کلنگ‌زنی شد، گفت: این مرکز با حداقل امکانات و با مبلغ ۴۳ هزار تومان شروع به کار کرد و با کمک خیرین در سال ۷۸ افتتاح شد.

حاج‌آقا ذبیحیان از جمله اقدامات انجام شده در بیمارستان ولیعصر (عج) را به همت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و مشارکت و کمک خیرین و هیأت امناء؛ افتتاح مرکز تحقیقات ماموگرافی و راه‌اندازی رادیوتراپی، احداث مهدکودک برای رفاه کارکنان، خرید و نصب سی‌تی اسکن با کمک خیرین، ساخت و راه‌اندازی آی‌سی‌یو، برطرف کرن کمبود تخت در بخش سرطان با ایجاد بخش جدید بیماران سرطانی با ظرفیت ۸۰ تحت بستری، هزینه خرید دستگاه سوپر سونی و تکمیل بخش اورژانس ذکر کرد و از حمایت‌های دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ایجاد این ظرفیت‌ها برای خدمت به مردم تشکر و قدردانی نمود.

وی در ادامه، خاطرنشان کرد: پروژه جدید بیمارستان ولیعصر (عج)، با 40 هزار مترمربع وسعت، در چهار طبقه است که هر طبقه یک هکتار وسعت دارد و بنا است ظرف سه سال به اتمام برسد.

مدیرعامل مجتمع خیریه درمانی ولیعصر (عج) گفت: در حال حاضر در بیمارستان ولیعصر ۹۸۰ نفر مشغول به کار هستند و با افتتاح فاز جدید، ۱۴۰۰ نفر دیگر نیز می‌توانند در این بیمارستان مشغول به کار شوند.

در پایان این مراسم از خیرین و هیأت امناء موسسه ولیعصر (عج) و 30سال خدمات صادقانه حاج‌آقا ذبیحیان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش وب‌دا، برای احداث بیمارستان شماره 2 ولیعصر (عج) زنجان در بخش جنوبی بیمارستان فعلی از مکانیزم ماده 6 قانون الحاق 2 استفاده شده است که بر اساس این ماده قانونی، زمین‌های خیریه حضرت ولیعصر (عج) شناسایی و تغییر کاربری شد تا از این طریق در احداث بیمارستان کمک کرد و تخت‌های بیمارستانی کسری زنجان نیز جبران ‌شود.

بیمارستان 400 تختخوابی شماره 2 ولی‌عصر (عج) با استفاده از زمین مازاد چهار و نیم هکتاری به صورت مجتمع تجاری و خدماتی بیشتر با کاربری مطب پزشکان در نزدیکی بیمارستان احداث خواهد شد و طبقات پایین آن نیز تجاری خواهد بود.  

تجهیز بیمارستان شماره 2 بیمارستان ولیعصر (عج) نیازمند 100 میلیارد تومان اعتبار است که توسط وزارت بهداشت و درمان تامین خواهد شد و ارزش زمین چهار و نیم هکتاری 120 میلیارد تومان است که با بهای زمین بیمارستان توسط شرکت جهادنصر ساخته می‌شود.

بیمارستان ولی‌عصر (عج) زنجان با ظرفیت 308 تختخواب در سال 78 و با هدف ایجاد تخت‌های استاندارد آموزشی و درمانی، آموزش گروه پزشکی، ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و ایجاد رفاه اجتماعی در زمینی به مساحت 230 هزار مترمربع و زیربنای 30 هزار مترمربع در 2 طبقه احداث شد که پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید به لحاظ تجهیزات، هتلینگ، تخت‌های ویژه و توسعه و رشد قابل توجهی یافته است

دفعات مشاهده: 601 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

آدرس : زنجان - بالاتر از میدان ولیعصر - مرکز آموزشی درمانی حضرت ولیعصر ( عج ) ---- شماره تماس : 5-33770801-024 ---- دورنگار :33770757-024 ---- آدرس پست الکترونیکی : valiasr@zums.ac.ir - کد پستی : 77978-45157