[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اطلاعیه ترم تابستان 97
:: اطلاعیه های رفاهی
:: زمان برگزاری کلاس آموزشی تیرماه
:: زمان برگزاری کلاس اموزشی در تیرماه
:: دومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت،ایمنی و امنیت غذایی شهرستان خدابنده برگزار گردید
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری: طرح تحول سلامت به عقب بر نخواهد گشت ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۶ | 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:

 طرح تحول سلامت به عقب بر نخواهد گشت /در راستای طرح تحول سلامت اعتبار میانگین سالانه برنامه پزشک خانواده روستایی ۸ برابر شده است/ در دولت یازدهم اعتبار احداث واحدهای بهداشتی کشور ۳۳ برابر شد

دکتر حریرچی حرکت به سوی پوشش همگانی سلامت را از مهمترین اهدف طرح تحول سلامت بیان کرد و گفت: طی ۳۵ سال فقط توانستیم سه واکسن اضافه کنیم اما در راستای برنامه تحول سلامت در طی سه سال توانستیم واکسن پنتاوالان را به برنامه واکسیناسیون کشوری اضافه کنیم و پوشش این واکسن را به ۹۹.۲ درصد برسانیم.

به گزارش وبدا دکتر ایرج حریرچی قائم مقام و معاون کل وزیر بهداشت با تاکید بر این که در حال حاضر هیچ ایرانی نیست که در زمان بستری در بیمارستان های دولتی تحت پوشش بیمه قرار نگیرد، افزود: سرانه بار مراجعه به پزشک متخصص در سال ۹۲ ، 2.16 بوده اما در سال ۹۴ بار مراجعه به پزشک متخصص به ۱.۸۸ کاهش یافت.

وی یکی از دستاوردهای مهم طرح تحول سلامت طی سه سال گذشته را کاهش هزینه های درمان بیان کرد و گفت: در این سه سال به طور متوسط از هزینه های بهداشت و درمان هر ایرانی ماهانه ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان کاسته شده است که این معادل یک سوم یارانه نقدی ماهانه مردم است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این که در سال ۹۱ میزان پرداختی از جیب مردم ۵۱ درصد بوده است، افزود: در سال ۹۳ پرداختی از جیب مردم 40.2 درصد کاهش یافت، در سال ۹۴ این میزان به ۳۹.۶ درصد کاهش یافت و در حال حاضر این پرداخت به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافته و این در حالی است که هیچ کشوری نتوانسته بیش از ۱۰ درصد میزان پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت را کاهش دهد.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان این که در راستای طرح تحول سلامت بیش از یک چهارم ظرفیت تخت بیمارستان های دولتی افزایش یافته است، افزود: تا انتهای دولت یازدهم بیش از یک سوم ظرفیت تخت های بیمارستانی را افزایش می دهیم یعنی طی سه سال توانستیم ۲۱ هزار تخت تحویل دهیم و تا پایان دولت هم این رقم به ۲۷ هزار تخت می رسد.

دکتر حریرچی با اشاره به این که در راستای طرح تحول سلامت، تعداد کل نیروی انسانی بهداشت در شهر و حاشیه از ۲۲ هزار به ۴۲ هزار نفر افزایش یافت، افزود: در این سه سال ۷۵۰ واحد محل زیست تیم سلامت در روستاها ساخته شد.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر این که در دولت یازدهم اعتبار احداث واحدهای بهداشتی کشور ۳۳ برابر شد، افزود: قبل از اجرای طرح تحول سلامت ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبارات این واحدها بوده است اما بعد از اجرای این طرح، اعتبارات به ۴ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

دکتر حریرچی با بیان این که میزان اعتبارات عمرانی سالانه بخش بهداشت قبل از اجرای طرح تحول سلامت، ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است، گفت: در راستای طرح تحول سلامت این اعتبارات ۳۵ برابر شد و به ۷ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به افزایش 17 برابری تعداد واحدهای بهداشتی درراستای طرح تحول سلامت، افزود: تعداد این واحدها قبل از اجرای طرح تحول سلامت ۳۰۰ واحد بود که در طی این سه سال و بعد از اجرای طرح تحول سلامت تعداد واحدهای بهداشتی به ۵۲۰۰ واحد افزایش یافت.

دکتر حریرچی با تاکید بر این که در راستای طرح تحول سلامت اعتبار میانگین سالانه برنامه پزشک خانواده روستایی ۸ برابر شده است، افزود: در همین راستا ۲ هزار و ۴۲۷ پزشک عمومی و 1300 دندانپزشک جدید طرف قرارداد جذب شده است.

وی تعداد داروخانه های فعال در روستا تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت را ۱۷۰۰ واحد بیان کرد و افزود: در راستای این طرح تعداد این داروخانه ها ۲.۵ برابر شد و تعداشان به ۴ هزار و ۹۴ داروخانه رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این که قبل از اجرای طرح تحول سلامت اعتبار خرید مکمل های داریی صفر بوده است، افزود: بعد از اجرای طرح ۱۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید مکمل های داریی اختصاص داده شد.

دکتر حریرچی ضمن اشاره به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای ۶۸ میلیون ایرانی، گفت: بیش از ۲۹ میلیون نفر ایرانی بیش از ۴۴۲ میلیون بسته خدمتی از طریق پرونده الکترونیک سلامت دریافت کردند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با تاکید بر این که طرح تحول سلامت به عقب بر نخواهد گشت، گفت: برخی افراد سعی نکنند که سرعت آن را کاهش دهند و با وجود زیرساخت ها و مطالبات ایحاد شده در مردم، کسی نمی تواند این طرح را به عقب برگرداند.

وی با تاکید بر این که طرح تحول سلامت باعث سربلندی نظام در محافل بین المللی شده است، افزود: دولت یازدهم، سلامت محورترین دولت تاریخ ایران بوده است و در حال حاضر منتقدین طرح تحول سلامت هم از این طرح حمایت می کنند.

وی در خصوص مواضع کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: مواضع و اظهارات کاندیداهای ریاست جمهوری می تواند به سلامت روانی مردم آسیب بزند و ما به عنوان متولیان سلامت درخواست داریم که سلامت
 روانی مردم را در نظر بگیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در نظام ما در هر دوره از انتخابات بیش از ۵۰ تا۶۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می کنند و این سرمایه اجتماعی است و سرمایه اجتماعی عامل اصلی پیشرفت کشورها است. 
دکتر حریرچی تاکید کرد: مهمترین سرمایه اجتماعی نظام ها اعتماد بین دولت و ملت است
دفعات مشاهده: 328 بار   |   دفعات چاپ: 69 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان