[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: دوره آموزشی احیا و تروما در مادران باردار
:: سامانه منبع یاب
:: تشکیل اولین مجمع سلامت شهرستان خدابنده
:: اولین مجمع سلامت شهرستان سلطانیه برگزار شد
:: کمیته برون بخشی هماهنگی برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: به مناسبت هفته خوابگاه‌های دانشجویی؛ نشست خبری معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه برگزار گردید. ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۷ | 

AWT IMAGE

به مناسبت هفته خوابگاه‌های دانشجویی؛

نشست خبری معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه برگزار گردید.

صبح روز چهارشنبه 27 اردیبهشت‌ماه سال‌جاری، نشست خبری دکتر مهران محسنی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در محل دفتر معاونت برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – در این نشست دکتر محسنی شعار هفته خوابگاه‌های دانشجویی در سال 96 را، "خوابگاه استاندارد، نماد مسئولیت و مشارکت" ذکر کرد.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی وزات بهداشت و وزارت علوم، همه‌ساله هفته پایان اردیبهشت، هفته خوابگاه‌ها نامگذاری شده است که برنامه‌های مختلفی در این خصوص در سراسر کشور به نمایش گذاشته می‌شود و امسال این برنامه به‌ جهت تداخل با انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، از 30 اردیبهشت الی 5 خرداد برگزار می‌گردد.

به گفته معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، برطبق برنامه‌های معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، مقرر گردید خوابگاه‌ها براساس A- B –C درجه‌بندی شوند و نیز برطبق تصمیمات صورت‌گرفته، جهت استاندارسازی و بهینه‌سازی خوابگاه‌ها با مشارکت سازمان‌های مرتبط و خیرین، اقداماتی در خصوص بهبود معیشت دانشجویان انجام گیرد.

 دکتر محسنی عناوین روزهای هفته خوابگاه­ها در سال 96 رابه شرح ذیل برشمرد.

شنبه 30 اردیبهشت (خوابگاه: اقوام ایرانی – اتحاد فرهنگی)

یکشنبه 31 اردیبهشت (خوابگاه: همتایاران: ترویج سالم زیستی)

دوشنبه 1 خرداد (خوابگاه: تولیدات دانشجویی)

سه‌شنبه 2 خرداد (خوابگاه: نشاط و تندرستی با ورزش همگانی)

چهارشنبه 3 خرداد (خوابگاه‌سازی: نگرش خیرین امروز: رفاه نسل فردا)

پنج‌شنبه 4 خرداد (خوابگاه: اوقات فراغت: تمرینی برای زندگی)

جمعه 5 خرداد (خوابگاه: تغذیه سالم: ضامن تندرستی)

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در کل 3695 دانشجو دارد که حدود 1750 نفر از این دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی سکونت دارند.

دکتر محسنی به کسب رتبه اول توسط دانشگاه در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اشاره کرد و افزود: کسب این رتبه با مشارکت 1700 دانشجوی دانشگاه انجام گرفت.   

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: پیرو دستور وزارت ستاد اجرائی هفته خوابگاه در معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه با حضور معاونین و مدیران این معاونت برگزار گردید که برنامه‌هایی برای هر روز این هفته درنظر گرفته شد.

وی اهم اقدامات صورت گرفته در این هفته را به شرح ذیل عنوان کرد.

روز اول: توزیع شیرینی در شب اول در کلیه خوابگاه‌ها، برگزاری اردوی ماسوله – اسالم – ۴۰ نفر خانم – ۴۰ نفر آقا – سوم و چهارم خرداد، برگزاری اردوهای نیم‌روزه از خوابگاه‌ها به حومه زنجان بصورت روزانه، نشست و حضور مسئولین دانشگاه در خوابگاه‌های روزبه – دانش، انتخاب و تقدیر از اتاق‌های نمونه خوابگاه‌ها، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ معاونت فرهنگی و مدیران حوزه با دانشجویان.

 روز دوم: برگزاری کارگاه آموزشی ویژه متصدیان خوابگاه‌ها، نشست کارشناسان مشاوره در خوابگاه‌ها با دانشجویان با محوریت مشارکت دانشجویان در برنامه‌ها و فعالیت‌ها، تقدیر از ۳۰ نفر از دانشجویانی که در طرح GHQ (براساس طرح gho تعدادی پرسشنامه در اختیار همه دانشجویان ایرانی قرار گرفت که درخواست شد به این پرسشنامه‌ها جواب بدهند و در حیطه‌های مختلف روانشناسی دانشجویان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.) فعال بوده‌اند.

روز سوم: برگزاری شب شعر دانشجویی با مشارکت کانون شعر و ادب با موضوع اقوام ایرانی و دعوت از استاد برقعی، پخش و اکران فیلم دختران – پسران دوشب، تجهیز کتابخانه‌های خوابگاه‌ها و کانون‌ها به کتاب‌های فرهنگی و برگزاری تریبون‌های آزاد و مناظره.

روز چهارم: بردن دانشجویان ساکن در خوابگاه‌ها به استخر به صورت ساعتی، برگزاری مسابقات دارت – شطرنج و فوتبال دستی در خوابگاه‌ها و اهداء جوایز به نفرات اول و دوم، اعزام ۴۰ نفر خانم و ۴۰ نفر آقا از دانشجویان به آبشار لاتون.

روز پنجم: هماهنگی دفتر نهاد با امام جمعه زنجان و ائمه جماعات استان در خصوص احداث و کمک به تجهیزات خوابگاه‌ها در خطبه‌های نماز جمعه، دعوت از خیرین جهت بازدید از خوابگاه‌ها.

روز ششم: دایرنمودن کلاس‌‌های هنری و مهارتی در خوابگاه‌ها، اردوی نیم‌روزه و اکران سینما.

روز هفتم: برگزاری مسابقه آشپزی خوابگاهی ویژه پسران، نظرسنجی غذای دانشجویان با همکاری شورای صنفی و بازدیدهای بهداشتی از خوابگاه‌ها.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این نشست گزارشی از عملکرد سال 95 معاونت فرهنگی و امو دانشجویی دانشگاه را نیز ارائه کرد.

دکتر محسنی با اشاره به افتخار جدید دانشگاه (برای اولین بار در تاریخ دانشگاه)، افزود: در بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در مشهد مقدس برگزار شد، کاروان امام رضا (ع) دانشگاه با کسب هشت مقام کشوری افتخارآفرینی کرد.

وی همچنین به بزرگترین رویداد فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در قالب هشتمین جشنواره فرهنگی با شعار "سالم زیستن هنر است" توسط وزارت متبوع که در پردیس تئاتر تهران برگزار شد، اشاره و اظهار کرد: دانشجویان این دانشگاه در مراحل مختلف جشنواره ازجمله درم شارکت و ثبت نام، ارائه آثار مطلوب، راهیابی به مرحله نهایی و مخصوصا در کسب مقام‌های کشوری فراتر از انتظار ظاهر شدند.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به تاسیس 19 انجمن علمی دانشجویی در رشته‌های مختلف دانشگاه و فعالیت مختلف دانشجویی در حوزه انجمن ملی علمی و دانشجویی با بیش از 60 برنامه علمی، سمینار، همایش، کارگاه و... اشاره کرد.

دکتر محسنی همچنین از کلید خوردن مدرسه بهاره سرطان خبر داد و افزود: در برگزاری اولین مدرسه بهاره سرطان، حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان از این طرح استقبال کردند که حضور دانشجویان دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش وب‌دا، هفته خوابگاه‌های دانشجویی از تاریخ 30/2/96 تا 5/3/96 با شعار "خوابگاه استاندارد، نماد مسئولیت و مشارکت" در سراسر کشور برگزار می‌گردد.

دفعات مشاهده: 281 بار   |   دفعات چاپ: 47 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان