[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اولین روز از هفته سلامت 97 در شهرستان سلطانیه
:: زنگ سلامت
:: برگزاری اردو
:: عیادت و ویزیت رایگان
:: برگزاری دوره آموزشی PHTM
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (24 تیرماه 96) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۲۴ | 

نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (24 تیرماه 96)

 کد خبر: ۶۱۶۳۷۶۵  -  تاریخ: ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸

حدود یکهزار و ۶۰۰ نفر در استان تحت پوشش انجمن بیماران کلیوی

حدود ۱ هزار و ۶۰۰ نفر در استان تحت پوشش انجمن بیماران کلیوی هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ مدیر انجمن بیماری های کلیوی استان گفت: ۱ هزار و ۵۹۰ بیمار در انجمن پرونده دارند که ۳۶۰ پرونده مربوط به همو دیالیزی ۶۷۰ نفر پیوندی و ۵۶۰ پرونده مراقبتی هستند.

طهماسبی با بیان اینکه هزینه پیوند 15 ملیون ریال است که یک ملیون ریال آنرا استانداری تحت عنوان هدیه ایثار پرداخت میکند گفت: ۱۵بیمار در رده سنی ۲۰ تا ۴۵در سال گذشته که مشکل مالی داشتند به صورت رایگان پیوند کلیه انجام شده است که هزینه های آن از سوی خیرین تامین شده است. وی با اشاره به اینکه پیوند کلیه در سنین بالا به دلیل بروز مشکلاتی مانند بیماری های قلبی، دیابت و فشار خون با دقت بیشتری باید انجام شود افرود: بر این اساس بیماران دارای شرایط پیوند کلیه قبل از این کار باید از سوی پزشک مربوطه گواهی سلامت را دریافت کنند. مدیر انجمن بیماری های کلیوی درپایان با بیان اینکه افراد دارای بیماری کلیوی در صورت تشخیص و درمان های بهنگام می تواند از تشدید بیماری به میزان قابل توجهی پیشگیری کنند افزود: بیماران دیالیزی در ۲ مرکز شهر زنجان و ۶ مرکز دیگر در شهرستان های این استان تحت درمان قرار دارند و با این اقدامات، این بیماران در مقایسه با گذشته دسترسی بهتری به خدمات مورد نیاز خود دارند.

 کد خبر: ۶۱۶۴۷۵۲ -  تاریخ: ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸

اجرای طرح ایراپن برای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر

نایب رییس کمیته ملی کنترل و پیشگیری بیماری‌های غیرواگیر با اشاره به اجرای آزمایشی طرح ایراپن در برخی استان‌های کشور، گفت: ارزیابی دقیق اجرای این برنامه در شهرستان‌های منتخب، چالش‌ها و نقاط تمرکز برنامه را مشخص می‌کند و در نظر داریم تا این برنامه در کشور اجرایی شود. به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از وب‌دا، محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: اسناد زیادی طی زمانی که از آغاز به کار کمیته ملی می‌گذرد با مشارکت تمامی کارگروه‌ها تدوین شده و لازم است این اسناد، چارچوب‌ها و بخشنامه‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عملیاتی شود. وی گفت: از زمانی‌که این اسناد به دانشگاه‌ها ابلاغ شده اقداماتی توسط مسئولان دانشگاه‌ها صورت گرفته که برخی از این اقدامات می‌تواند در سایر دانشگاه‌ها نیز مورد بهره‌برداری قرارگیرد، بنابراین لازم است تجربیات موفق دانشگاه‌ها گردآوری شده و با سایر دانشگاه‌ها به اشتراک گذاشته شود. معاون آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: طرح ایراپن در جهت اهداف بلندمدت سازمان ملل متحد برای کاهش عوامل خطر در ایران مدتی است که طراحی شده و در چند شهرستان کشور به صورت آزمایشی درحال اجرا است. وی افزود: برنامه ایراپن عوامل خطر در زمینه پیشگیری از چهار بیماری دیابت، سرطان، آسم و بیماری‌های تنفسی و بیماری‌های قلبی و عروقی را در جمعیت ۳۰ تا ۷۰ سال کشور مدنظر قرار می‌دهد. لاریجانی با تاکید بر اجرای این طرح در برخی استان‌ها، تصریح کرد: ضروری است ارزیابی دقیقی از اجرای این طرح در شهر‌های پایلوت صورت گیرد و با رفع چالش‌ها، شرایط اجرای آن در کل کشور فراهم آید. نایب رئیس کمیته ملی بیماری‌های غیر واگیر از تجربه پایلوت طرح ایراپن در برخی استان‌های کشور نظیر زنجان، فارس، مازندران، البرز خبر داد و افزود: باید از این تجارب در گسترش طرح ایراپن در کل کشور استفاده کنیم.  وی اظهارکرد: در گسترش طرح ایراپن لازم است تمامی حوزه‌های وزارت بهداشت همکاری نمایند و با تقویت نظام ارجاع زمینه‌های هدایت افراد خطرسنجی شده به مبادی مناسب در سطوح بالاتر ارائه خدمات فراهم آید. لاریجانی گفت: با توجه به تجربیات پایلوت طرح ایراپن، در کمیته ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر تصویب شد که این طرح در یک منطقه تعریف شده از هریک از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اجرایی شود. نایب رییس کمیته ملی بیماری‌های غیرواگیر بیان کرد: اجرایی شدن این طرح توسط کمیته‌های دانشگاهی بیماری‌های غیرواگیر پیگیری خواهد شد و لازم است همه ذینفعان داخلی و برون بخشی در اجرای این برنامه مشارکت داشته باشند. وی یادآور شد: اجرای این طرح طی گزارش‌های رسیده از دانشگاه‌ها در کمیته ملی بیماری‌های غیرواگیر پیگیری خواهد شد.  انتهای پیام/ 

 اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت موثر بود

زنجان – ایرنا مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت بسیار موثر بود و ادامه حمایت ها از سوی بیمه ها و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کاهش بروز بیماری ها منجر می شود.

کد خبر: 82597736 | تاریخ خبر: 23/04/1396 - 10:26

خدیجه ابراهیم‌خانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حمایت های ویژه از حوزه بهداشت می تواند علاوه بر افزایش آگاهی عموم مردم در جامعه مخاطرات جسمانی ناشی از ابتلا به بیماری ها را کاهش دهد. وی اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت مشکلات مردم درحوزه بهداشت و درمان را برطرف کرد، اما این طرح حتی به اذعان خود وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیاز به چکش کاری و عبارتی دیگر به بازنگری نیاز دارد تا آثار مثبت بیشتری را در جامعه بر جای بگذارد. ابراهیم خانی افزود: این طرح هزینه بسیار هنگفتی را بر دولت و بیمه ها تحمیل کرد و در این ارتباط سازمان بیمه سلامت آزمون وسع با میزان پرداختی 15 تا 100 درصد را برای بیمه شدگان بیمه همگانی سلامت مورد توجه قرار داده که امسال اجرایی خواهد شد. وی ابراز کرد: بیمه سلامت نیز همگام با طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت همکاری تنگاتنگی داشته که نمونه عینی آن تحت پوشش قرار دادن خدمات دندانپزشکی برای کودکان زیر 14 سال در مناطق روستایی بوده است.
به گفته ی، این مسئول این نوع خدمات برای زنان باردار نیز ارائه می شود. مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان در ارتباط با موضوع پرداخت بدهی ها به مراکز خصوصی و دانشگاه علوم پزشکی این استان نیز گفت: بیمه سلامت یک سازمان دولتی است و بر این اساس اعتبارات مورد نیاز نیز به صورت دولتی تامین می شود. وی خاطرنشان کرد: این اداره کل مانند تامین اجتماعی درآمد چندانی ندارد که بتواند بدهی خود را پرداخت کند اما به میزان اعتبار داده شده تلاش می شود مشکلات بوجود آمده با مراکز خصوصی و دانشگاهی را به حداقل کاهش دهد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون 624 هزار 967 نفر معادل 59 درصد جمعیت این استان تحت پوشش بیمه هستند و 25 دفتر پیشخوان طرف قرارداد اداره کل بیمه همگانی سلامت در استان زنجان فعال است که از این تعداد 9 دفتر در شهر زنجان واقع شده و مابقی در دیگر شهرهای استان خدمات ارائه می کنند.   7320/6085 خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار دهنده: رویا رفیعی

 انفجار کپسول گاز در روستای شیوه استان زنجان 6 مصدوم برجا گذاشت

زنجان - ایرنا - قائم مقام مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: بر اثر انفجار کپسول گاز در روستای 'شیوه' ایجرود از توابع این استان 6 نفر مصدوم شدند.

کد خبر: 82598388 | تاریخ خبر: 24/04/1396 - 8:21

امیرحسین ایلیایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این حادثه حوالی ساعت 22:30 جمعه شب اتفاق افتاد و عوامل اورژانس مستقر در پایگاه های زرین آباد و پاپایی نیز بلافاصله به منظور اقدامات درمانی اولیه و انتقال مصدومان به بیمارستان به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهار کرد: این حادثه در کیلومتر 17 جاده زرین آباد بعد از روستا جوقین اتفاق افتاده و بر اثر شدت انفجار، یک پسر بچه 12ساله، یک زن و چهار مرد از نواحی مختلف بدن آسیب دیدند که با خودرو های شخصی به ورودی روستا انتقال و سپس به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.

ایلیایی افزود: این حادثه مصدوم بدحال نداشت اما همه مصدومان پس از انجام اقدامات درمانی پیش بیمارستانی به بیمارستان ایثار زرین آباد و به منظور ادامه درمان به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان منتقل شدند. وی یادآور شد: بر پایه گزارش های مردمی، این حادثه در مراسم عروسی و در محل آشپزخانه و بر اثر بی احتیاطی و سهل انگاری اتفاق افتاد و مصدومان نیز عضو یک خانواده نیستند.

6084/6085 خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

انفجار کپسول گاز در ایجرود ۶ مصدوم بر جای گذاشت

موج‌رسا -  شناسه خبر : ۲۸۴۰ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۷

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی زنجان گفت: انفجار کپسول گاز در روستای شیوه ایجرود 6 مصدوم بر جای گذاشت. به گزارش موج رسا; جواد مرادی «مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان» امروز در گفت و گو با خبرنگار ایجرود خبر، با اشاره بر اینکه بر اثر انفجار یک کپسول گز در روستای شهرک ایجرود ۶ نفر مصدوم شدند، اظهار داشت: این حادثه بر اثر انفجار یک کپسول ۱۰ کیلویی اتفاق افتاده  است. وی با بیان اینکه مصدومان این حادثه یک خانم  و ۵ آقا که یکی از آن ها ۱۲ ساله است، افزود: مصدومان  با تلاش اکیپ اورژانس ایجرود به بیمارستان منتقل شدند.

انفجار کپسول گاز در روستای شیوه ایجرود ساعت ۲۲/۲۳ دقیقه دیشب رخ داده است، تصریح کرد: علت این حادثه بر اثر بی احتیاطی و در محل آشپزخانه مراسم عروسی رخ داده است. مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی زنجان  با تاکید بر اینکه بلافاصلا دو کد زرین آباد و پاپایی رو اعزام به محل حادثه اعزام شدند، ادامه داد: مصدومین  به بیمارستان ایثار ایجرود انتقال و ۲ مصدوم دیگر را به زنجان بیماریتان آیت الله  موسوی زنجان انتقال داده شدند. وی با بیان اینکه مردم در هر کاری احتیاط و رعایت موارد ایمنی را سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: مصدوم بد حال در این حادثه نداشتیم و هر ۶ مصدوم پس از انجام اقدامات درمانی پیش بیمارستانی  توسط اورژانس به بیمارستان ایثار زرین آباد و جهت ادامه درمان به بیمارستان موسوی زنجان انتقال یافتند.

دفعات مشاهده: 219 بار   |   دفعات چاپ: 56 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان