سردر جدید پردیس مرکزی دانشگاه دانشکده پزشکی دانشکده داروسازی دانشکده دندانپزشکی آزمایشگاه تحقیقاتی مرکزی دانشگاه کتابخانه مرکزی مجتمع خوابگاهی پردیس دانشگاه مرکز همایشهای بین المللی روزبه - افتتاح  1386 مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی-افتتاح 1386 زنجان پایتخت شور و شعور حسینی
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
leader
webda
اخبار دانشگاهحضور تیم‌های بهداشت و درمان و واکنش سریع دانشگاه علوم زنجان؛ در دسته‌جات عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان

حضور تیم‌های بهداشت و درمان و واکنش سریع دانشگاه علوم زنجان؛
 در دسته‌جات عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان
با فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای امام حسین (ع) و همزمان با پرپایی دسته‌جات عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تیم‌های بهداشت و درمان و واکنش سریع دانشگاه علوم زنجان در دسته‌جات عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان با آمادگی کامل و بیش از پیش برپایی پایگاه موقت بهداشت و درمان در دو نقطه ازپیش تعیین شده سهل‌الوصول حضور یافتند .

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – اکیپ‌های بهداشتی متشکل از پرسنل زبده مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت محیط و مدیریت بحران معاونت بهداشت دانشگاه، مرکز بهداشت شهرستان زنجان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایجرود، که اقدام به کنترل و رصد هرگونه اقدام احتمالی بیوتروریستی، کنترل موازین بهداشتی، نظارت بر توزیع نذورات خوراکی و آشامیدنی و ذبح احشام و... بودند.
در طی این دسته‌جات عزاداری، نخستین ماموریت واقعی اتوبوس چندمنظوره مدیریت بحران مرکز بهداشت استان و موتورسیکلت‌های واکنش سریع معاونت بهداشت دانشگاه در کنار تجهیزات رادیویی و ارتباطی انجام شد.
اکیپ‌های درمان دانشگاه نیز متشکل از پرسنل بیمارستان‌های آیت‌اله موسوی و ولیعصر عج ا... با تجهیزات پیش بیمارستانی و بیمارستانی لازم در دو شیفت صبح و عصر در محل برپایی پایگاه‌های موقت بهداشت و درمان دانشگاه حضور یافتند.
تیم‌های دونفره پیاده اورژانس 115 نیز در کنار آمبولانس‌های ویژه دانشگاه در طول مسیر دسته‌جات عزاداری اقدام به ارائه خدمات به عزاداران نمودند .
حوزه معاونت توسعه دانشگاه نیز با انسجام کامل اقدام به پشتیبانی اکیپ‌های بهداشت و درمان دانشگاه نمود.
شایان ذکر است: رسالت اصلی پایگاه موقت بهداشت و درمان، ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی در محل در صورت وقوع هرگونه حوادث احتمالی می‌باشد.