[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اعزام زن باردار پرخطر خدابنده ای به زنجان با هلیکوپتر اورژانس
:: کلاس آموزشی طبخ آبزیان بمناسبت هفته سلامت زنان در شهرستان خدابنده
:: برگزاری کارگاه به روز رسانی چک لیست های کارآموزی و امتحان دروس بهورزی در شهرستان خدابنده
:: جدول زمانبندی سامانه انتقال و مهمانی دانشجویان
:: طرح تشدید نظارت وبازرسی از مراکز و اماکن روستای توزلو واسترود ( شهرستان خدابنده )
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (27 آبان‌ماه 96) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲۷ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (27 آبان‌ماه 96)
 تشکیل 71 پرونده در انجمن حمایت از بیماران کلیوی خرمدره

زنجان - ایرنا - رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی شهرستان خرمدره گفت: از 71 بیمار کیلوی دارای پرونده در این انجمن تعداد 41 نفر بیمار دیالیزی و تعداد 30 نفر از بیماران پیوند کلیه هستند.  کد خبر: 82733627 | تاریخ خبر: 26/08/1396 - 9:14

مهناز شریفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه فعالیت این انجمن در شهرستان خرمدره از سال 90 آغاز شده است، افزود: همزمان با افتتاح مرکز دیالیز بیمارستان بوعلی خرمدره فعالیت این انجمن با اهدا 2 تخت نیمه خودکار دیالیز آغاز شده است.
وی با اشاره به خدماتی که این انجمن به بیماران کلیوی ارائه می دهد، اظهار کرد: علاوه بر تامین هزینه دارو و درمان بیماران دیالیزی نیازمند، برنامه های آموزشی و فرهنگی پیشگیری از بیماری های کلیه، کمک های معیشتی و توزیع سبد کالا و علاوه بر این کمک هایی از لحاظ روحی و روانی با استفاده از مددکار اجتماعی به بیماران ارائه می شود. مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی شهرستان خرمدره با اشاره به اینکه این انجمن خانه امید بیماران است، تصریح کرد: این بیماران هرجا دچار مشکل و یا با در بسته ای مواجه می شوند با این انجمن تماس می گیرند و خیرین بصورت شبانه روز در خدمت این آنان هستند. وی در راستای آگاه سازی جامعه و پیشگیری از بیماری کلیوی، افزود: پیشگیری بهتر و آسان تر از درمان است و هدف اصلی این انجمن علاوه بر حمایت از بیماران نیازمند اصلاح سبک زندگی افراد جامعه است و برای فرهنگ سازی این موضوع انجمن علاوه بر توزیع برشورها در تمامی جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و مذهبی با ایجاد کارگاه های آموزشی سعی در تحقق شعار پیشگیری را دارد. شریفی با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف، یادآور شد: در زمینه وقف این انجمن آمادگی همکاری با واقفان را دارد که در همین زمینه 3 نفر از خیران سالخورده شهر که آرزوی وقف 3 واحد مسکونی و 3 باب واحد تجاری خود را داشتند با تلاش‌های انجمن اقدامات لازم برای تحقق این امر صورت گرفت و انجمن نیز مراقبت و نگهداری از آنها را تا زمان فوت به عهده گرفت.
این فعال اجتماعی در خصوص نحوه جمع آوری کمک های مردمی خاطرنشان کرد: مردم نوع‌ دوست ونیکوکار استان و تمامی هموطنان می توانند کمک های نقدی خود را از طریق شماره حساب‌های0108287068001  نزد بانک ملی و شماره حساب 0103971999000 نزد بانک صادرات و شماره حساب 1718041798 نزد بانک تجارت به حساب این انجمن واریز یا با مراجعه به دفتر انجمن به آدرس خرمدره، مجتمع بهاران، طبقه 3واحد 5 نذورات خود را تقدیم بیماران کلیوی نیازمند کنند. 7324/6085  خبرنگار:اکرم بیات ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

 
جمعه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲ کد خبر : 968-29114-5

اجرای طرح سلامت دهان و دندان در مدارس زنجان

کارشناس مسئول دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: طرح سلامت دهان و دندان در مدارس زنجان اجرا می‌شود. مریم حسن‌زاده‌‌ماکویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان با اشاره به اینکه در اجرای طرح تحول سلامت، برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در سطح استان نیز با شروع سال تحصیلی جاری، همگام با سراسر کشور آغاز شده است، گفت: در این برنامه معاینات دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی که در سطح استان بالغ بر 96 هزار و 549 نفر است با شروع سال تحصیلی آغاز شده و نتایج معاینات در سامانه سیب ثبت می‌شود. وی ادامه داد: معاینات توسط مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت، بهورزان خانه‌های بهداشت و تعدادی از دانشجویان دانشکده دندان‌پزشکی انجام می‌گیرد و هدف از معاینات، ثبت وضعیت سلامت سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و نیازهای درمانی آن‌ها است که با توجه به امکانات موجود (بخش دولتی و استفاده از بخش خصوصی) سعی بر این است که عمده خدمات پیشگیری و درمانی مورد نیاز برای این دانش‌آموزان ارائه شود. کارشناس مسئول دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: در راستای این طرح فلوراید تراپی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی هم برای سومین سال متوالی در دو مرحله اجرا می‌شود که مرحله اول آن با شروع سال تحصیلی با همکاری 139 نفر نیروی آموزش و پرورش، 586 مراقب سلامت، بهورز در حال انجام بوده و طبق برنامه در نیمه اول آذرماه امسال پایان خواهد یافت. وی خاطرنشان کرد: مرحله دوم این طرح نیز طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت نیمه دوم و سال تحصیلی جاری خواهد شد. پیشگیری از پوسیدگی‌های دندانی در کودکان یکی از اهداف مهم برنامه‌های سلامت دهان و دندان است و براساس پژوهش‌ها وارنیسش فلورایدتراپی حدود 25 تا 45 درصد موجب کاهش پوسیدگی دندان می‌شود. این مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر فلورایدتراپی سایر خدمات دندانپزشکی مورد نیاز نیز برای دانش‌آموزان در مراکز جامع سلامت استان در حال انجام است، به طوری که در هفت ماه ابتدای امسال تعداد 2920 خدمت فیشور سیلانت، 6957 خدمت ترمیم و 5700 مورد سایر خدمات توسط 60 نیروی دندانپزشک در 30 مرکز انجام شده است که ارائه این خدمات در برنامه پزشک روستایی، برای دانش‌آموزان دارای دفترچه بیمه روستایی به صورت رایگان است.

عصر زنجان:  کد خبر : ۵۸۱۸ - تاریخ : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۰
اسکان 14000 نفر روز بیمار از سراسر کشور در مرکز رادیوتراپی مهرانه زنجان؛ همه تجهیزات پزشکی روز دنیا را در اختیار گرفته‌ایم
مسئول کلینیک تخصصی مهرانه از اسکان 14 هزار نفر روز بیمار از سراسر کشور در مرکز رادیوتراپی مهرانه زنجان خبر داد.
جواد گرانمایه امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به آغاز به کار رسمی مرکز رادیوتراپی این مجموعه از آذر 93 تا کنون از اسکان 14 هزار نفر روز بیمار مبتلا به سرطان از سراسر کشور در مهمانسرای انجمن خبر داد و گفت: همه خدمات ارائه شده به این مراجعه‌کنندگان اعم از درمان، اسکان و تهیه غذای گرم (صبحانه، ناهار و شام) کاملا رایگان بوده است. وی با اعلام اینکه بیش از 2 هزارو 300 تن از بیماران مبتلا به سرطان را با تجهیزات پیشرفته و کادر مجرب مورد مداوا قرار دادیم، تصریح کرد:  به لطف خداوند و همت 100 هزار خیر زنجانی همه تجهیزات پزشکی روز دنیا را در اختیار گرفته ایم تا بهترین کیفیت درمان را در سطح کشور به بیماران ارائه دهیم.  مسئول کلینیک تخصصی مهرانه ادامه داد: از ابتدای مهر 96 بخش شیمی درمانی مهرانه را در کلینیک تخصصی این مجموعه با پیشرفته ترین امکانات و استانداردهای روز دنیا با ظرفیت 47 تخت و بخش هایپرترمیا، تکنولوژی جدید درمان مورد بهره برداری قرار گرفته و خدمات لازم را ارائه می دهد. گرانمایه با اشاره به چشم اندازهای این مجموعه در حوزه ارائه خدمات درمانی و سلامت به مردم نیز گفت: در آینده نزدیک نیز بخش IMRT یا "درمان پیچیده سرطان" که در شمالغرب کشور منحصربفرد می باشد در این مرکز راه اندازی خواهد شد.
 

خبرگزاری مهر - شناسهٔ خبر: 4147450 -

۶۶۵ مرکز بهداشت در زنجان فعال است

زنجان- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از فعالیت ۶۶۵ مرکز بهداشت در استان زنجان خبر داد.
محمدرضا صائینی در گفتگو با خبرنگار مهر از  ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در ۶۶۵ مرکز بهداشت در استان زنجان خبر داد و افزود: طی دولت تدبیر و امید تعداد این مراکز افزایش‌یافته است. وی با اشاره به اجرای طرح نظام سلامت در استان زنجان، اظهار کرد: این طرح تاکنون در استان زنجان به خوبی اجراشده است و توسعه مراکز بهداشتی از برکات این طرح در استان است
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: خوشبختانه با اجرای طرح نظام سلامت رضایتمندی مردم از نظام درمان بسیار افزایش‌یافته و پرداخت های مردم از جیب بسیارکم شده و طی ۲ سال گذشته و با اجرای طرح نظام تحول سلامت بیش از ۳۵ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی استان خریداری‌ شده است. صائینی تأکید کرد: برای اجرای بهینه طرح تحول نظام سلامت بودجه ویژه‌ای از سوی دولت تدبیر و امید اختصاص‌یافته و تاکنون هم به خوبی اجراشده است وی گفت: برای اجرای بهینه طرح تحول نظام سلامت بودجه ویژه‌ای از سوی دولت تدبیر و امید اختصاص‌یافته و مشکلی در این مورد وجود ندارد و اجرای طرح موجب آشکار شدن ضعف‌های حوزه درمانی  شد. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز کرد: به روز شدن تجهیزات و آزمایشگاه های بیمارستانی و همچنین کاهش تعرفه های پرداختی از سوی مردم مهمترین مزیت های اجرای این طرح است صائینی یاد آورشد: استان زنجان در تعداد مراکز بهداشتی نسبت به خیلی از استانها وضعیت بسیار خوبی دارد.
 
 

شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴ کد خبر : 968-30214-5

افزایش 60 درصدی اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در زنجان

مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی افزایش 60 درصدی نسبت به کل سال گذشته داشته است. رویا قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه امسال بیش از 70 ارگان بیماران مرگ مغزی در زنجان اهدا شده است، گفت: این تعداد ارگان برای 18 نفر بیمار مرگ مغزی بوده است و طی پارسال اندام‌های 12 بیمار مرگ مغزی در این استان اهدا شد. وی با اشاره به اینکه بیشترین آمار اهدای عضو که هر 10 خانواده بیمار مرگ مغزی آن رضایت دادند، متعلق به شهرستان خرمدره است، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون اهدای عضو بیماران مرگ مغزی افزایش 60 درصدی نسبت به کل سال گذشته داشته و این نشان‌دهنده ارتقای فرهنگ اهدا در بین خانواده‌ها است. مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان تصریح کرد: طبق گزارش‌ها از عمل پیوند عضو، قلب و کبد اکثر بیماران مرگ مغزی در سال جاری قابل اهدا بوده که اهدا و پیوند این عضو انجام شده است.
دفعات مشاهده: 249 بار   |   دفعات چاپ: 47 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان