دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان؛ امتیاز بارز دانشگاه علوم پزشکی زنجان داشتن گروه‌ها و تشکل‌های مختلف است نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان؛ امتیاز بارز دانشگاه علوم پزشکی زنجان داشتن گروه‌ها و تشکل‌های مختلف است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۰ | 


آلبوم تصاویر
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان؛
امتیاز بارز دانشگاه علوم پزشکی زنجان داشتن گروه‌ها و تشکل‌های مختلف است

آیت‌الله خاتمی اظهار کرد: یکی از بارزترین و زیباترین ویژگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان این است که گروه‌ها و تشکل‌ها همدیگر را با وجود اختلاف سلیقه متفاوت تحمل می‌کنند و دوستانه در کنار همدیگر فعالیت دارند.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – آیت‌الله شیخ علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در دیدار صمیمانه با دانشجویان و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی که شامگاه یکشنبه 19 آذرماه 96 در دفتر ایشان برگزار شد؛ خطاب به جوانان گفت: باید گام به گام با روحیه با نشاط دانشجویی، مطالبه‌گری و آرمان‌گرایی برای حل مشکلات اهتمام بورزیم.
وی با تاکید بر استفاده و بهره‌مندی حداکثری از فرصت کم، اقتضاء دانشجویی را تحرک، آینده‌نگری، نوآوری و بلندپروازی تا جایی‌که جهانی فکر کند، برشمرد و افزود: جنبش دانشجویی از اول در کشور، با نوساناتی بوده است.  
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: پایان تاریخ می‌گوید که وعده‌ها و آرمان‌های همه پیامبران محقق خواهد شد و آن وعده، پایان شیرین تاریخ است که سبب بالندگی افکار و اندیشه‌ها نیز خواهد شد.
امام جمعه زنجان یادآورشد: با رشد اندیشه‌ها و متعالی شدن عقل‌ها، این اسلام آرام، آرام با انتخاب خود افراد جهانی خواهد شد.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه جامعه عقب‌مانده جامعه‌ای است که فقط به "من" فکر می‌کند که نهایتش انزوا و تنهایی و درجاد زدن است، افزود: بنا نیست در آینده معجزه بشود و اگر فردی بخواهد کاری انجام دهد، آن فرد شماها هستید و در این راه، به جای توقع از مملکت، به اقدامات خود بیندیشید و ببینید شما برای مملکت چه کرده‌اید.
وی به دانشجویان تاکید کرد: ضمن استفاده از ظرفیت و پتانسیل خود، به استعداد خود توجه کنید و وقت و انرژی خود را برای ساختن آینده زیبا به کار بگیرید، چراکه آینده جامعه به دست شما ساخته می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان به دانشجویان توصیه کرد: هم درس بخوانید و هم محیط سیاسی خود را بشناسید، هم روی محیط سیاسی اثر بگذارید و هم خودتان را از لحاظ فکری و روحی آماده کنید برای فردایی بهتر.
امام جمعه زنجان تصریح کرد: مسئولیت شما سنگین‌تر است و باید از افراط در سیاسی‌کاری و بی‌تفاوتی در این عرصه بپرهیزید.
نماینده ولی فقیه در استان ضمن اشاره به منویات مقام معظم رهبری، با تاکید بر اینکه دانشجو باید دو ویژگی مهم داشته باشد یکی استقلال و دیگری روحیه استکبارستیزی، یادآور شد: رابطه ما با آمریکا به جهت تضاد کلی، آشتی‌ناپذیر است مگر اینکه یکی از طرفین- ما یا آمریکا- از آرمان خود دست بردارد، که امری محال است.
آیت‌الله خاتمی در خصوص مدیریت دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز اظهار کرد: دکتر قزلباش، هم، مجموعه خود را خوب می‌شناسد و هم انگیزه خدمت را دارا می‌باشد.
وی به برگزاری جلسه‌ ماهانه در دانشگاه اشاره کرد و افزود: در صورت صلاح‌دید، نمایندگان دانشجویان نیز در جلسه مذکور حضور داشته باشند.
*** دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن قدردانی از امام جمعه زنجان به جهت فرصت ایجاد شده برای دیدار کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه، به قدمت 30 ساله دانشگاه اشاره و اظهار کرد: دانشگاه با داشتن 9 دانشکده و 64 رشته‌ نزدیک به 4 هزار دانشجو و 362 اعضای علمی دارد.
وی توجه به بخش دانشجویی و علمی را حائز اهمیت دانست و ابراز کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر مشارکت دانشجویان در تصمیم‌گیرهای حوزه دانشجویی به طور چشمگیری افزایش یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه این جلسه متشکل از نمایندگان کانون‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی است، به وجود 12 انجمن علمی، 14 نشریه دانشجویی، 17 تشکل مختلف دانشجویی اعم از سیاسی و فرهنگی و ... اشاره کرد که 11 تشکل برگزیده در رشته‌های مختلف در دانشگاه وجود دارد.
*** جحت الاسلام والمسلمین حاج‌آقا محرم‌علی شیرمحمدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تشکر از امام جمعه محبوب زنجان به خاطر فرصتی که برای دیدار صمیمانه در اختیار دانشگاهیان قرار دادند، افزود: رئیس دانشگاه، خود، پرورده و فرزند انقلاب است و برای رشد فکری جامعه دانشگاهی نگاه ویژه‌ای دارد.
حاج‌آقا شیرمحمدی افزود: دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بین دیگر دانشگاه‌های کشور، شاخصه‌ای دارد و آن بالا بودن آستانه تحمل با داشتن سلایق و تفکرات مختلف و همچنین ضریب تفکر و تعقل است که به تبع آن انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجویی رشد کرده و در صحنه حضور دارند.
وی تصریح کرد: تفکرات مختلف در دانشگاه جریان‌سازی می‌کند و فرصت فعالیت فکری، فرهنگی و سیاسی ایجاد می‌کند و در این شرایط، دانشجویان این را درک کرده‌اند که با روح و تعامل بلند باهم مشارکت کنند.
جحت الاسلام شیرمحمدی از آیت‌الله خاتمی به عنوان بزرگترین حامی و راهنمای دانشگاه نام برد و اظهار امیدواری کرد که دانشگاه در همیشه ایام از رهنمودها و هدایت‌گری‌های ایشان بهره ببرد.
در این دیدار دبیران و مسئولین انجمن‌ها، کانون‌ها، بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی، نشریات دانشجویی و دیگر تشکل‌ها از حوزه فعالیت خود گزارش مختصری ارائه نمودند و درخصوص انتظارات دانشجویی و مسائل حوزه فعالیت خود، مطالب و نظرات خود را بیان کردند .
 
توکل بر خدایت کن؛
       کفایت میکند حتما؛
            اگر خالص شوی با او؛
                   صدایت میکند حتما"؛
 
اگر بیهوده رنجیدی؛
    از این دنیای بی رحمی؛
          به درگاهش قناعت کن؛
                     عنایت میکند حتما"؛
 
دلت درمانده میمیرد؛
       اگر غافل شوی از او؛
         به هر وقتی صدایش کن؛
                     حمایت میکند حتما"؛
 
خطا گر میروی گاهی؛
       به خلوت توبه کن با او؛
          گناهت ساده میبخشد؛
                      رهایت میکند حتما"؛
 
به لطفش شک نکن هرگز
         اگر دنیا حقیرت کرد؛
                تو رسم بندگی آموز؛
                    حمایت میکند حتما"؛
 
اگر غمگین اگر شادی؛
        خدایی را پرستش کن؛
                 که هر دم بهترینها را
                    عطایت میکند حتما ...

 

کلیدواژه ها: نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان؛ امتیاز بارز دانشگاه علوم پزشکی زنجان داشتن گروه‌ها و تشکل‌های مختلف است |

دفعات مشاهده: 1274 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2709 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 68 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 106765257 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 43119 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir