[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: برگزاری کارگاه به روز رسانی چک لیست های کارآموزی و امتحان دروس بهورزی در شهرستان خدابنده
:: جدول زمانبندی سامانه انتقال و مهمانی دانشجویان
:: روز جهانی غذا
:: ​پایش و نظارت واحدهای مرکز بهداشت شهرستان ابهر توسط کارشناسان استانی
:: کلنگ زنی احداث خانه های بهداشت محمودآباد2 و خمارک شهرستان خدابنده
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (17 دی‌ماه 96) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (17 دی‌ماه 96)
 
۱۳۹۶۱۰۱۶۰۰۱۰۵۸ -  یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶
اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در زنجان 2 برابر شده است
مسؤول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در زنجان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال‌گذشته دو برابر شده است. رویا قهرمانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان در تلاش برای دادن زندگی دوباره به افراد نیازمند عضو از طریق گسترش فرهنگ اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی است.
وی با اشاره به اینکه از آغاز سال تاکنون خانواده 21 مرگ مغزی نسبت به اهدای عضو عزیزان خود رضایت داده‌اند، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. مسؤول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه تعداد افراد اهدا کننده عضو در 9 ماهه سال‌گذشته  10 نفر بوده است، تصریح کرد: این آمار در سال‌جاری افزایش بیش از دو برابری داشته است.  وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری بیش از 70 مورد ارگان عضو اهدا شده است، ادامه داد: بیش از 100 نسوج نیز در سال‌جاری از این بیماران اهدا شده است. قهرمانی با اشاره به مراحل جذب عضو از افراد مرگ مغزی شده، عنوان کرد: تیم شناسایی در بخش‌هایی که احتمال وقوع بیماران مرگ مغزی وجود دارد، حضور یافته و این موارد را به این شبکه معرفی می‌کند. وی با بیان اینکه پس از اطلاع شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضا، گروهی برای بررسی وضعیت مرگ مغزی افراد در مراکز درمانی حضور می‌یابند، عنوان کرد: پس از تایید گروه وارد مصاحبه شده و سعی در جلب رضایت خانواده‌ها دارد. مسؤول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه پس از رضایت خانواده‌ها بیمار به تهران اعزام و در بخش آی سی یو بستری می‌شود، عنوان کرد: کمیسیون پزشکی متشکل از چهار عضو سرشناس تشکیل و اگر نظر حتی یک پزشک مبنی بر عدم مرگ مغزی باشد، فرآیند اهدای عضو اتفاق نمی‌افتد.  انتهای پیام/73009/ق20
 
۱۳۹۶۱۰۱۶۰۰۰۰۰۶ -  یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶
بیمه سلامت از یکم تیرماه و تامین اجتماعی از خردادماه به داروخانه‌ها بدهکار است
رئیس انجمن داروسازان استان زنجان با اشاره به اینکه بیمه سلامت از یکم تیرماه و تامین اجتماعی از خردادماه به داروخانه‌ها بدهکار است، گفت: استمرار روند عدم پرداخت مطالبات داروخانه‌ها بحث تهیه داروها به ویژه داروهای خاص از جمله بیماران دیابتی را دچار مشکل خواهد کرد.
مهدی بیگدلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها اظهار کرد: بدهی  بیمه سلامت از یکم تیرماه سال جاری و بیمه تامین اجتماعی نیز از خردادماه تا الان پرداخت نشده است و این دو بیمه بزرگترین بدهکار بخش خصوصی هستند.
وی با اشاره به مصاحبه مدیرکل بیمه سلامت زنجان درباره اینکه بدهی بیمه سلامت فقط سه ماه است، تصریح کرد: انتظار داریم مسؤولان اقدامی در رابطه با حل این مشکل انجام دهند، نه اینکه سخنان مطرح شده در این باره را تکذیب کنند. رئیس انجمن داروسازان استان زنجان با اشاره به اینکه بدهی بیمه‌ها بستگی به داروخانه و میزان نسخ صادره برای یک داروخانه خصوصی از 150 میلیون تا 300 میلیون تومان متغیر است، گفت: برای داروخانه‌های شبانه روزی  نیز میزان این بدهی، 250 میلیون تا 400 میلیون تومان است. بیگدلی با بیان اینکه در کل استان 120 داروخانه خصوصی و 120 داروخانه دولتی و شبه دولتی و کلینیک فعال است، تصریح کرد: رقم طلب داروخانه‌ها را نداریم، ولی اگر کف 150 میلیون تومان باشد، یک مبلغ خیلی بالایی را شامل می‌شود. وی با بیان اینکه از ابتدای سال نامه‌نگاری درباره پیگیری مطالبات داروخانه‌ها انجام شده است، افزود: عدم پرداخت به موقع مطالبات موجب مشکلاتی در حوزه تولید دارو نیز خواهد شد. رئیس انجمن داروسازان استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شرکت‌های تولید و وارد کننده دارو بدتر از توزیع‌کنندگان است، گفت: دارو یک موضوعی است که دارای چرخه است، یعنی وقتی داروخانه‌ای نقدینگی برای پرداخت نداشته باشد، شرکت‌های تولید کننده نیز ضربه می‌خورند. بیگدلی با بیان اینکه ادامه روند عدم پرداخت بدهی از سوی بیمه‌ها به ویژه در حوزه داروهای خاص و تهیه آنها مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، افزود: هرچند در این حوزه و حل مشکلات موجود دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند، ولی همه موارد دست دولت است و دولت به تامین اجتماعی بدهکار و تامین اجتماعی به ما بدهکار است. وی با اشاره به اینکه طبق قانون نیز طرف قرارداد از زمان تحویل اسناد باید 60 درصد از مطالبات را بدهند و 40 درصد را هم تا دو ماه بعد از آن پرداخت کنند، افزود: با چنین شرایطی که بدهی بیمه‌ها بالا است، ما فقط خدمات را ارائه می‌دهیم که داروخانه‌ها سرپا باشند و با تمام مشکلات موجود خدمات ارائه می‌شود، اما اگر داروخانه‌ها ضربه بخورند کیفیت خدمات پایین می‌آید.  رئیس انجمن داروسازان استان زنجان با بیان اینکه سال گذشته میزان بدهی‌ها از امسال بهتر بود، اضافه کرد: ترس ما از این است که سال آینده پرداختی از سوی بیمه‌ها حتی کمتر از امسال انجام شود و بدهی بیمه‌ها بیشتر شود.  انتهای پیام/73005/ق40


یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵ - کد خبر : 9610-10914-5
دلیل اصلی مرگ موتورسواران در سوانح چیست؟
مسئول روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: مصدومان تصادفات موتورسیکلت به علت ضربه به سر جان خود را از دست می‌دهند. جواد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه کلاه ایمنی احتمال آسیب به سر را ۷۰ درصد کاهش می‌دهد، گفت: مصدومین تصادفات موتورسیکلت به علت ضربه به سر جان خود را از دست می‌دهند. وی ادامه داد: همواره توصیه می‌شود که موتورسواران از کلاه ایمنی استفاده کنند؛ چراکه کلاه ایمنی دارای سه عملکرد برای کاهش آسیب است. مسئول روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: کلاه ایمنی سرعت ضربه وارده به جمجمه را کاهش می‌دهد و از این رو جابه‌جایی مغز، در هنگام سانحه کنترل می‌شود. همچنین فوم موجود در کلاه برخی ضربات را جذب کرده و در نتیجه سر با آهستگی به کلاه ایمنی برخورد می‌کند و این بدان معنا است که مغز با نیروی زیادی با جمجمه برخورد نمی‌کند. مرادی خاطرنشان کرد: کلاه ایمنی نیروی ضربه را در سطح بزرگتری پخش می‌کند تا نیرو در ناحیه خاصی از جمجمه متمرکز نشود. همچنین کلاه ایمنی به عنوان یک مانع فیزیکی عمل کرده و مانع برخورد جمجمه با زمین می‌شود. وی تصریح کرد: کلاه ایمنی از حرکت اضافی سر و آسیب به گردن جلوگیری می‌کند.
دفعات مشاهده: 220 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان