[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: کلاس آموزشی طبخ آبزیان بمناسبت هفته سلامت زنان در شهرستان خدابنده
:: برگزاری کارگاه به روز رسانی چک لیست های کارآموزی و امتحان دروس بهورزی در شهرستان خدابنده
:: جدول زمانبندی سامانه انتقال و مهمانی دانشجویان
:: روز جهانی غذا
:: ​پایش و نظارت واحدهای مرکز بهداشت شهرستان ابهر توسط کارشناسان استانی
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (18 دی‌ماه 96) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ | 
 نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (18 دی‌ماه 96)
 
عصر زنجان:   کد خبر : ۵۹۷۲ -  تاریخ : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
انجام 24 هزارو 420 ماموریت توسط اورژانس زنجان؛ 99 بیمار توسط اورژانس هوایی استان جابجا شده است
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: آمبولانس های استان زنجان در 9 ماهه سالجاری به 24 هزارو 420 ماموریت اعزام شده اند. علیرضا زراعتچی امروز در گفت و گو با خبر نگار عصرزنجان، به عملکرد مرکز فوریتهای پلیسی استان زنجان در 9 ماهه سالجاری اشاره کرد و اظهار داد: آمبولانس های فوریت های پزشکی استان زنجان از اول فروردین ماه تا 30 آذر ماه به 24 هزارو 420 ماموریت اعزام شده اند.
وی ابراز کرد:از 24 هزارو 420 ماموریت انجام شده توسط اورژانس استان زنجان 17 هزارو 853 مورد مربوط به ماموریت های شهری،829 مورد مربوط به ماموریت های بین مراکز درمانی و 5 هزارو 738 مورد مربوط ماموریتهای جاده ای بوده است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه آمبولانس های فوریت های پزشکی استان زنجان در 9 ماهه سالجاری به 6 هزارو 580 ماموریت تصادفی اعزام شده اند، عنوان داشت: آمبولانس های استان زنجان در  2 هزارو 923 ماموریت تصادفی شهری و 2 هزارو 657 ماموریت تصادفی جاده ای حضور داشته اند. زراعتچی با بیان اینکه آمبولانس های فوریتهای پزشکی استان زنجان به 17 هزارو 11 ماموریت غیر تصادفی اعزام شده اند، تصریح کرد: بیشترین ماموریت انجام شده توسط آمبولانس های استان زنجان در ماموریت های غیر تصادفی موارد قلبی و تنفسی است. وی با اشاره به اینکه در 9 ماهه سالجاری اوژانس هوایی استان زنجان به 71 ماموریت اعزام شده است، افزود: 99 نفر توسط اورژانس هوایی استان زنجان در سالجاری به بیمارستان منتقل شده است. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان تاکید کرد: اورژانس هوایی استان زنجان بیشتر در مناطق کوهستانی و بیماران قلبی ،سکته مغزی ،مادران باردار و تصادفات اعزام می شود. زراعتچی در پایان با اشاره به اینکه زمان رسیدن نیروهای فوریت های پزشکی استان زنجان بر بالین بیمار شهری 5 دقیقه و 56 ثانیه است، خاطرنشان کرد: آمبولانس های مرکز فوریتهای پزشکی استان زنجان در ماموریتهای جاده ای طی 11 دقیقه و 59 ثانیه بر بالین بیمار حاضر می شوند.   
 
 

خبرگزاری مهر - شناسهٔ خبر: 4193755 -  
31واحد خدمات درمانی در مناطق حاشیه ای زنجان راه‌اندازی شد
زنجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ۳۱ واحد ارائه‌دهنده خدمات درمانی در مناطق حاشیه‌نشین استان زنجان راه اندازی شده است.  پرویز قزلباش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید به ارتقای سلامت مردم تأکید فراوانی شده است، افزود: دولت بر این امر اذعان دارد که توجه به مقوله سلامت مانع از هزینه‌های گزاف می‌شود. وی اظهار کرد: خوشبختانه در این دولت ارائه خدمات درمانی به مردم بهتر شده و در این راستا ۳۱ واحد ارائه‌دهنده خدمات درمانی جدید در مناطق حاشیه‌نشین استان زنجان راه‌اندازی شده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تعداد پایگاه‌های مراقبت‌های بهداشتی استان زنجان در سکونتگاه‌های غیررسمی را ۱۹ پایگاه اعلام کرد و گفت: قبل از اجرای تحول نظام سلامت ارائه خدمات در سکونت گاه‌های غیررسمی خیلی سخت و مشکل بود . قزلباش به اجرای برنامه جامع سلامت در استان زنجان اشاره کرد و یاد آور شد: این برنامه یک سند بالادستی در جغرافیای استانی است که باهدف گذاری در شاخص‌های نهایی سلامت سهم و تکالیف دستگاه‌ها و مردم را در دست‌یابی به این هدف در سال ۱۴۰۰ تعیین می‌کند.
وی گفت: انسان سالم محور توسعه پایدار بوده و ابعاد چهارگانه سلامت تحت تأثیر عوامل ژنتیک و رفتارهای بهداشتی و مؤلفه‌های اجتماعی قرار دارند و خوشبختانه طی دولت تدبیر و امید حمایت از حوزه درمان و شاخص‌های سلامت بهتر شده و ارائه خدمات بهداشتی به مردم تسهیل‌تر شده است و مردم رضایت خوبی از نظام پزشکی دارند رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: هدف از اجرای برنامه جامع سلامت استان بهبود شاخص‌های سلامت مردم و افزایش مشارکت درون بخشی و بین بخشی و روش انجام این کار برای سایر بخش‌های توسعه الگوسازی می‌شود
.

  پلمپ هفت کارخانه و کارگاه تولید مواد غذایی در زنجان
زنجان - ایرنا - سرپرست اداره نظارت بر موادغذایی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: هفت کارخانه و کارگاه تولید مواد غذایی در زنجان به خاطر رعایت نکردن مسائل بهداشتی، پلمپ شدند.   کد خبر: 82789246 | تاریخ خبر: 18/10/1396 - 12:39
لاله اهرامی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پلمپ کارگاه ها به خاطر فعالیت بدون مجوز بوده است.
وی تصریح کرد: این دانشگاه به خاطر اهمیت موضوع سلامت جامعه، نظارت های مستمری از کارخانه ها، کارگاه ها و اصنافی که در حوزه تولید، توزیع و پخش مواد غذایی و بهداشتی در استان فعال اند، دارد. سرپرست اداره نظارت بر موادغذایی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: به همین منظور تا کنون بیش از یک هزار بازدید از کارخانه ها و واحدهای تولید کننده داشته ایم. اهرامی تاکید کرد: در این مدت 103 مورد شکایت از این واحدها در این اداره ثبت گردیده و رسیدگی شده یا در حال بررسی موضوع است.  وی خاطرنشان کرد: طی 9 ماه سالجاری فقط پرونده 10 کارخانه و کارگاه تولید مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی شده است.  سرپرست اداره نظارت بر موادغذایی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: تاکنون مجوز 13 مورد محموله غیر مجاز برای معدوم صادر و ان محموله ها معدوم شده است.  اهرامی تصریح کرد: در همین مدت 31 مورد کالاهای تولیدی یا مواد اولیه واحدهای استان توقیف گردیده است. وی با تشریح فرآیند بازدید از کارخانه ها، اظهار داشت: انجام آزمایش، نمونه برداری،انطباق با استانداردهای موجود از جمله فرآیند بازدیدهای این اداره به شمار می رود. سرپرست اداره نظارت بر موادغذایی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: اجرای طرح های مختلف برای استمرار در کیفیت محصولات غذایی در زنجان است و طرح نمونه برداری از خط عرضه محصولات، طرح پایش غنی سازی آردهای خبازی از جمله طرح های مختلف این دانشگاه برای نظارت بر کارخانه هاست. اهرامی تاکید کرد: کنترل محصولات کشاورزی پرمصرف و تشدید نظارت بر فراورده های گوشتی و لبنی از دیگر طرح های در دست اجرا در این حوزه است.
به گزارش ایرنا، در مجموع استان زنجان 220 واحد فعال و غیرفعال دارد و بر تمام واحدهای فعال نظارت می شود.
هم اکنون 93 درصد واحدهای تولیدی مواد غذایی زنجان در طرح نشانگرهای رنگی (چراغ راهنمای تغذیه‌ای) زیر پوشش نظارت های این دانشگاه هستند، اجرای این طرح از سال 94 در کشور شروع شد.
از جمله وظایف معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مدیریت دارو و مواد اعتیادآور، نظارت بر تهیه، تولید و عرضه موادغذایی و بهداشتی در سطح استان است. 3216/8068 خبرنگار: سجاد کریمی ** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخش

 
دفعات مشاهده: 186 بار   |   دفعات چاپ: 22 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان