[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: شهرستان های زنجان در ششمین روز از هفته سلامت ::

 

  شهرستان خرمدره

  در ششمین روز از هفته سلامت حدود 40 نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان ، مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان بوعلی با دردست داشتن پلاکارد شعار هفته سلامت به ارتفاعات شهرستنان خرمدره صعود و با صبحانه سالمی پذیرایی شدند ، در ادامه برنامه رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان درمعیت جمعی از همکاران ستاد شبکه از بخشهای مختلف مجتمع خدماتی ، رفاهی غزال بازدید و بسته های آموزشی حاوی بروشور با شعار هفته سلامت ، ژل ضدعفونی کننده دست و مطالب آموزشی بهداشت محیط در بین مسافرین توزیع گردید.

  برگزاری کارگاه آموزشی مصرف منطقی سموم و آنتی بیوتیک ها در عرصه دامپروری و کشاورزی از دیگر برنامه های اجرا شده در این روز بود ، در این کارگاه که با حضور جمعی از دامپزشکان ، تکنسین های دامپزشکی ، کارشناسان زراعت و کارشناسان بهداشتی در محل اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار گردید کارشناسان ادارات جهاد کشاورزی ، دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان درخصوص اثرات بقایای داروها در فرآورده های دامی ، محصولات کشاورزی و مصرف منطقی سموم سخنرانی نمودند .

  شهرستان زنجان

  فعالیت های ششمین روز از هفته سلامت در شهرستان زنجان با افتتاح مرکز تجمیع دندانپزشکی امیرکبیر ( شماره 2) آغاز شد ، این مرکز توسط جناب آقای دکتر سروری ریاست محترم دانشگاه و قائم مقام وزیر دراستان و با حضور معاونت محترم بهداشتی دانشگاه و جمعی از مدیران و کارشناسان مراکز بهداشت استان و شهرستان زنجان و با هزینه تجهیزاتی بالغ بر 645000000 ریال و هزینه عمرانی حدود 350000000 ریال جهت رفاه حال شهروندان افتتاح گردید .

  از دیگر فعالیت های ششمین روز هفته سلامت در شهرستان زنجان جمع آوری و معدوم سازی 5/2 تن از مواد غذایی تاریخ گذشته توسط کارشناسان بهداشت محیط شهرستان بود ، همچنین در دومین روز از فعالیت نمایشگاه هفته سلامت مرکز بهداشت شهرستان زنجان به 120 نفر از بازدید کنندگان در زمینه بیماری های مختلف آموزش و مشاوره ارائه شد و از 65 نفر از مراجعین تست قند خون به عمل آمد ، که تعدادی از آنها جهت مشاوره به پزشکان و مراکز مربوطه معرفی شدند ، در این روز مسابقات علمی در غرفه های سازمان انتقال خون و واحد امور دارویی برگزار شد که به 40 نفر از برندگان جوایزی اهداء شد .

  فعالیتهای ششمین روز از هفته سلامت در مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی زنجان نیز به شرح ذیل بود .

  × در مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری ( شماره 7 ) جلسه آموزشی درخصوص مقاومت دارویی برای 50 نفر از مراجعین توسط پزشک محترم مرکز تشکیل شد .

  × در مرکز بهداشتی درمانی شماره 14 جلسه ای باعنوان « عدم مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها » برای 80 نفر از مراجعین توسط پزشک مسئول محترم مرکز برگزار گردید.

  × در مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی شماره 15 ، 6 ، 5 و 2 ، قره بوطه ، نیک پی ، اندآباد و دیزج آباد به 1500 نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی درخصوص نحوه صحیح مصرف دارو و پرهیز از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها آموزش های لازم داده شد .

 

  شهرستان طارم

  در ششمین روز از هفته سلامت مراسم کوهپیمایی و پیاده روی با شعار « با ورزش و ارتقاء سلامتی از مصرف دارو بی نیاز شویم » با مشارکت روسای ادارات شهرستان و پرسنل شبکه بهداشت و درمان انجام شددراین مراسم رییس محترم شبکه درخصوص اهمیت نقش ورزش و تأثیر آن در سلامتی جسم و روح سخنرانی کردند در پایان از تمامی شرکت کنندگان با صرف صبحانه پذیرایی بعمل آمد. اجرای مسابقه آشپزی با محوریت انسان سالم - تغذیه سالم و اهداء جوایز به 3 نفر از برگزیدگان این مسابقه از دیگر برنامه های ششمین روز هفته سلامت در این شهرستان بود .

 

  شهرستان ابهر

  در ششمین روز از هفته سلامت همایش « الگوی زندگی برتر برای سلامتی » در سالن همایشهای اداره ارشاد اسلامی با حضور دانش آموزان دبیرستان های ابهر ، مربیان آموزش و پرورش ، کارکنان ادارات شهر ابهر و جمع کثیری از مردم این شهر برگزار شد و خانم دکتر دهنایی معاون آموزش سازمان تربیت بدنی استان درخصوص استفاده صحیح در مصرف دارو و عوارض مصرف خودسرانه داروها دراین مراسم سخنرانی نمودند . اجرای موسیقی سنتی و تئاتر مصرف خودسرانه داروها از دیگر برنامه های این مراسم بود .

  در این روز همچنین مسئولین محترم شهرستان از جمله فرماندار ، بخشدار ، مسئولین ادارات ، دانش آموزان و مأموران شهرداری به صورت نمادین پارک پردیس را از زباله های پراکنده شده پاکسازی نمودند ، در اقدام مشابهی با حضور بخشدار بخش سلطانیه دانش آموزان روستای خیرآباد ، شورای اسلامی ، دهیار و جمعی از اهالی این روستا به پاکسازی محیط روستا پرداخته و با استفاده از ماشین آلات بخشداری سلطانیه فضولات دامی از مسیر جاده ترانزیت جمع آوری گردید . برگزاری مسابقه طناب کشی بین بانوان شاغل در شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان امدادی ، اجرای ورزش صبحگاهی در پارک پردیس با حضور کارکنان و مسئولین ادارات مختلف و معدوم نمودن 3000 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته ( جمع آوری شده از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در هفته سلامت ) از دیگر فعالیت های انجام گرفته در ششمین روز هفته سلامت در این شهرستان بود .

 

  شهرستان ایجرود

  ششمین روز هفته سلامت در شهرستان ایجرود با برگزاری مسابقه دومیدانی به مناسبت هفته سلامت آغاز گردید ، این مراسم با حضور بخشدار مرکزی ایجرود ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، مدیریت آموزش و پرورش و ریاست کمیته امداد شهرستان انجام گرفت که طی آن دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان شهرستان مسافت بین روستای ینگی کند سیدلر تا شهر زرین آباد را دویدند و در پایان به نفرات اول تا بیستم جوایزی اهداء شد .

  از دیگر برنامه های این شهرستان برگزاری کارگاه آموزشی مصرف منطقی دارو در سالن اجتماعات شبکه بود که با شرکت پزشکان و دندانپزشکان و دیگر کارکنان بهداشتی و درمانی شهرستان و سخنرانی سرپرست محترم شبکه انجام گرفت که در پایان از آقای دکتر انصاری به خاطر تجویز منطقی آنتی بیوتیک و از آقای دکتر محمدحسین رضایی به عنوان دندانپزشک نمونه با اهدای جوایزی قدردانی گردید.

 

شهرستان خدابنده

  در ششمین روز هفته سلامت همکاران ستاد برگزاری هفته سلامت شهرستان پرشورتر و با نشاط تر از روزهای قبل اقدام به اجرای برنامه های ویژه بخصوص برگزاری جشنواره آش کردند . در این جشنواره که مهمانان ویژه آن به جهت اهمیت و حساسیت مقاومت ضدمیکروبی در سالمندان ، عمدتاً سالمندان شهر قیدار بودند درخصوص مصرف منطقی دارو آموزش های لازم را دریافت کردند.

  برگزاری کلاس آموزشی با محوریت شعار سازمان جهانی بهداشت در مدارس روستاهای کهلا ، پیرمرزبان ، منطش ، دولاب ، شرور ، بیجقین و بزین ، انجام مراسم پیاده روی و کوهپیمایی در روستاهای ،کرسف ، کهلا ، قشقجه ، حصار و شهر زرین رود با شرکت پرسنل مرکز ، رابطین بهداشتی ، دانش آموزان و اهالی انجام مسابقه دو میدانی بین دانش آموزان مدارس روستاهای کرسف و قیاسکندی و اهداء جوایز به نفرات برتر ، برگزاری مسابقه نقاشی در مدارس روستای محمودآباد و اهداء جوائز به نفرات برتر روز ششم هفته سلامت را در خدابنده باشکوهتر کرد .

  همچنین جمع آوری بیش از 50 کیلوگرم انواع داروهای مختلف تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف توسط تمامی مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی از مردم ،اندازه گیری فشارخون و BMI 65 نفر در ایستگاه های سلامت ، برگزاری کلاس آموزشی توسط پزشک مرکز شماره 2 برای سالمندان مرکز نگهداری سالمندان اندیشه ، پاکسازی معابر روستای غلام ویس با همکاری بهورزان خانه بهداشت ، دهیاری ، شورای اسلامی و اهالی روستا ، جمع آوری مواد غذایی تاریخ گذشته توسط کارشناسان بهداشت محیط در شهرهای سجاس و زرین رود ، گل کاری محوطه مرکز بهداشتی درمانی سجاس با همکاری شهرداری و انجام آزمایشات اسپیرومتری و ادیومتری و ویزیت رایگان 25 نفر از کارگران شهرداری از فعالیت های پرسنل زحمت کش این شهرستان در گرامیداشت روز ششم هفته سلامت بود .

 

  شهرستان ماهنشان

  ششمین روز از هفته سلامت در شهرستان ماهنشان با برگزاری کلاس های آموزشی مختلف در مراکز بهداشتی و مدارس شهرستان آغاز گردید ، در این روز با همکاری واحد بهداشت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان برای 45 نفر از کودکان مهد کودک « هستی » شهر ماهنشان کلاس آموزشی درخصوص نحوه صحیح مسواک زدن و فواید تغذیه سالم برگزار گردید و برای 25 نفر از آنان فلوراید تراپی انجام پذیرفت . همچنین در این روز مسابقات مختلف ورزشی در بین دانش آموزان روستاهای وهران ، ایل بلاغی و مادآباد برگزار گردید که در پایان به برندگان مسابقه جوایزی اهداء شد . از دیگر فعالیت های این روز در شهرستان ماهنشان برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر برای دانش آموزان روستای دوزکند توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت بود که در آن بر عوارض اجتماعی و اقتصادی سوء مصرف این مواد تأکید گردیده و عوامل زمینه ساز اعتیاد به این مواد توضیح داده شد .

 

دفعات مشاهده: 1352 بار   |   دفعات چاپ: 515 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 63 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان