[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: کلاس آموزشی طبخ آبزیان بمناسبت هفته سلامت زنان در شهرستان خدابنده
:: برگزاری کارگاه به روز رسانی چک لیست های کارآموزی و امتحان دروس بهورزی در شهرستان خدابنده
:: جدول زمانبندی سامانه انتقال و مهمانی دانشجویان
:: روز جهانی غذا
:: ​پایش و نظارت واحدهای مرکز بهداشت شهرستان ابهر توسط کارشناسان استانی
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (20 دی‌ماه 96) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ | 
 نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (20 دی‌ماه 96)


  تاریخ: دی ۱۹, ۱۳۹۶  -  شناسه خبر: 9640
مراسم تودیع و معارفه روسای دانشکده‌های داروسازی و پیراپزشکی و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه روسای دانشکده‌های داروسازی و پیراپزشکی و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در محل سالن ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد. ...
به گزارش نسیم زنجان، مراسم تودیع و معارفه روسای دانشکده‌های داروسازی و پیراپزشکی و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در محل سالن ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد.
در این مراسم دکتر محمدرضا مهراسبی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی زنجان و رئیس سابق دانشکده بهداشت و پیراپزشکی با یادی از مرحوم مهدوی بنیانگذار دانشکده پزشکی زنجان، به بیان گزیده‌ای از گذشته این دانشگاه از بدو تأسیس تاکنون و عملکرد دانشکده بهداشت و پیراپزشکی پرداخت. معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: دانشکده پیراپزشکی و بهداشت به لحاظ نرم‌افزاری و افزوده شدن رشته‌های آزمایشگاه محور و کارشناسی ارشد از سال ۸۸، توسعه خوبی داشته است.
وی با بیان این نکته که طرح جامع دانشگاه علوم پزشکی زنجان هنوز به اهداف خود نرسیده و تلاش‌های زیادی در این راستا صورت گرفته است، تأسیس ساختمان جدید دانشکده بهداشت و پرستاری و مامایی در دهه فجر سال ۹۶، تشویق و ترغیب همه اعضای هیئت علمی و کارکنان در جهت خدمت به دانشگاه و تلاش برای رشد و تعالی در راستای اهداف دانشگاه را از برنامه‌های پیش رو برشمرد.
در ادامه این مراسم، پروفسور مهرداد حمیدی رئیس سابق دانشکده داروسازی زنجان با تقدیر و تشکر از روسای اسبق دانشگاه در دوره‌های گذشته بویژه دکتر سروری و دکتر بیگلری، از کلیه افرادی که به نوعی در راستای رشد و توسعه دانشکده داروسازی نقش موثر داشتند تشکر کرد و برای دکتر مهران محسنی و مجموعه دانشکده داروسازی زنجان آرزوی موفقیت و سرافرازی نمود.
سپس دکتر مهران محسنی رئیس جدید دانشکده داروسازی با تشکر از زحمات پرفسور حمیدی از سال ۸۵ تاکنون به بیان جایگاه ویژه دانشکده داروسازی زنجان و وجود سرمایه‌های ارزشمند نیروی انسانی و اعضای هیئت علمی توانا در این دانشکده پرداخت.
در ادامه دکتر فرامرز مجیدی رئیس جدید دانشکده بهداشت و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تشکر از حسن اعتماد دکتر قزلباش و قدردانی از زحمات رئیس پیشین دانشکده و معاون آموزشی دانشگاه، به بیان مشکلات موجود بر سر راه دانشکده بهداشت و در راس آن ساختمان فیزیکی دانشکده پرداخت و ابراز امیدواری کرد: با تلاش و کوشش فراوان می‌شود بر مشکلات موجود فائق شد.
در این آئین با اهداء لوح‌ها و هدایایی از سوی واحدهای مختلف دانشگاه به روسای پیشین و جدید دو دانشکده از زحمات و تلاش‌های آنها قدردانی به عمل آمد.
این آئین با قرائت متن لوح تقدیر اهدایی ریاست دانشگاه به پروفسور حمیدی و دکتر مهراسبی و همچنین قرائت لوح خدمت دکتر محسنی و دکتر مجیدی به اتمام رسید.
 
 
 
 
 تاریخ: دی ۱۹, ۱۳۹۶ -  شناسه خبر: 9637

در نگاه مدیریت اسلامی، مدیریت فخر نیست
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشکده‌های داروسازی و پیراپزشکی و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: در نگاه مدیریت اسلامی مدیریت فخر نیست و پیامبر اکرم (ص) نیز به عنوان اسوه حس ...
به گزارش نسیم زنجان، مراسم تودیع و معارفه روسای دانشکده‌های داروسازی و پیراپزشکی و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در محل سالن ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد. در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین شیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به نوع مدیریت اسلامی و بیان جوانب آن در طول دوره حکومت اسلامی از صدر اسلام تاکنون، به بیان ویژگی‌های مدیران اسلامی پرداخت و افزود: در نگاه مدیریت اسلامی مدیریت فخر نیست و پیامبر اکرم (ص) نیز به عنوان اسوه حسنه است که باید الگوی مدیران باشد. وی ضمن تشکر از زحمات پروفسور مهرداد حمیدی و دکتر محمدرضا مهراسبی در طول مدت مدیریتی در دانشکده‌های داروسازی و بهداشت و پیراپزشکی، اظهار کرد: قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بین دانشگاه‌های تیپ یک، مرهون زحمات افرادی چون پرفسور حمیدی و دکتر مهراسبی است. شیرمحمدی با بیان اینکه جابجائی مدیران دلیل بر قوت و ضعف آنان نیست، افزود: منصب ریاست محلی برای خدمت به جامعه است و این تغییرات در راستای خدمت‌رسانی است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه برای این دو عزیز آرزوی موفقیت کرد.
سپس دکتر مهدی اسکندری معاون آموزشی دانشگاه ضمن تشکر از بیانات شیرمحمدی به عنوان محور همدلی دانشگاه، روسای پیشین دانشکده‌های داروسازی و بهداشت و پیراپزشکی را از سرمایه‌های دانشگاه نام برد و از زحمات آنان قدردانی کرد.
وی با بیان این نکته که دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان قطب کلان منطقه ۶ آمایشی کشوری، در بحث آموزش مسئولیت مهمی را برعهده گرفته است، ابراز امیدواری کرد: با حمایت‌های دکتر قزلباش با توسعه کمی و کیفی رشته‌های تحصیلی و افزایش تعداد اعضای هیات علمی، به اهداف پیش‌بینی شده خود تا سال۱۴۰۰ نائل شود. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر توان‌مندی و تجهیزات دانشکده داروسازی و انتظار دانشگاه از این دانشکده برای حضور پررنگ و قوی در همه عرصه‌های علمی؛ برنامه‌های جدید دانشگاه که در غالب کارگروه‌های متعدد در دانشگاه در حال اجرا می‌باشد را تشریح کرد.
 
 
۱۳۹۶۱۰۱۹۰۰۰۰۱۲ -   چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶
فعالیت 50 روانشناس بالینی در مراکز جامع سلامت زنجان
مسؤول سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 45 مرکز جامع سلامت شهری و 60 مرکز سلامت روستایی در استان زنجان فعال است، گفت: در این مراکز 50 روانشناس بالینی فعالیت دارند.
شهره نصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به فعالیت مراکز جامع سلامت در استان زنجان اظهار کرد: این مراکز فعالیت مطلوبی در طول سال داشته و برای رده‌های سنی مختلف خدمات ارائه می‌کنند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 45 مرکز جامع سلامت شهری و 60 مرکز سلامت روستایی در استان زنجان فعال است، تصریح کرد: در این مراکز 50 روانشناس بالینی فعالیت دارند.
مسؤول سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه روانشناسان فعال در مراکز جامع سلامت زیر نظر معاونت بهداشت و ستاد مراکز بهداشتی شهرستان‌ها فعالیت دارند، گفت: برای این روانشناسان به صورت مرتب دوره آموزشی برگزار می‌شود تا از نظر علمی به روز باشند. نصر با بیان اینکه در رابطه با هر دستورالعمل جدیدی آموزش‌های لازم به این روانشناسان ارائه می‌شود، تصریح کرد: در واقع در این آموزش‌ها شیوه‌های مراقبت و ارائه آموزش به روانشناسان ارائه می‌شود. وی با بیان اینکه جامعه هدف مراکز سلامت شامل رده‌های سنی مختلف است، اضافه کرد: خدمات مراکز جامع سلامت در سه سطح از جمله درمان و پیشگیری و در بخش اعتیاد نیز به شکل کاهش آسیب ارائه می‌شود
مسؤول سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان مادران باردار، کودکان و نوجوانان، افرادی که ترک اعتیاد کرده‌اند را از جمله افراد جامعه هدف مراکز سلامت اعلام کرد و گفت: خدماتی که از سوی این مراکز ارائه می‌شود، اثربخش و مفید بوده است.  انتهای پیام/73005/ق20


تاریخ: دی ۲۰, ۱۳۹۶ -  شناسه خبر: 9646

تجلیل از فعالان حوزه بهداشت و درمان مراسم اربعین
مراسم تجلیل از فعالان حوزه بهداشت و درمان در مراسم اربعین حسینی (ع) با حضور فرمانده سابق لشگر عاشورا برگزار شد..
به گزارش نسیم زنجان، ویژه مراسم تجلیل از فعالان حوزه بهداشت و درمان در مراسم اربعین حسینی (ع) در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد. این مراسم با حضور دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، سردار شریعتی فرمانده سابق لشگر عاشورا، سردار عزتی و مسئولین ستاد اربعین استان برگزار گردید.
در این مراسم که در سالن اجتماعات معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد؛ دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان توفیق خدمت در حوزه سلامت، برای زوّار ایام اربعین حضرت امام حسین (ع) را نعمتی بزرگ دانست و اظهار کرد: که این عزیزان شایسته بهترین سلام‌ها و تقدیرها هستند.  سردار شریعتی فرمانده سابق لشگر عاشورا به عنوان میهمان ویژه این مراسم اظهار کرد: سخت‌ترین موقعیت خدمت‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان، به استان زنجان اختصاص داده شده بود که با تلاش و درایت این خادمین به خوبی این اتفاق مهم افتاد.
خلفی مسئول این مجمع داوطلبی نیز، با ذکر خاطره‌ای از شهید زین الدین، گزارشی از چگونگی ارائه خدمات را به سمع حضار رساند و آمار میزان داروی مصرفی و درمان بیماران را نیز در همین راستا اعلام کرد.
در پایان این مراسم معنوی، با اهدای شال متبرک به حرم حضرت سیدالشهدا (ع) و لوح سپاس و هدایایی از این افراد تقدیر به عمل آمد.
 
 
دفعات مشاهده: 228 بار   |   دفعات چاپ: 48 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان