[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: خبر
:: اطلاعیه درخواست خرید کتب مورد نیاز دانشجویان از نمایشگاه کتاب تهران
:: تشکیل شورای کارشناسی
:: تجلیل از دندانپزشکان به مناسبت روز دندانپزشک
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: دکتر محمدباقر لاریجانی؛ بهره‌برداری دانشگاه‌ها از تجارب یکدیگر جهت ارتقای آموزش علوم پزشکی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ | 

دکتر محمدباقر لاریجانی؛
 بهره‌برداری دانشگاه‌ها از تجارب یکدیگر جهت ارتقای آموزش علوم پزشکی
 
معاون آموزشی وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: با برگزاری جلسات کلان مناطق آمایشی، دانشگاه‌ها می‌توانند از تجارب یکدیگر در ارتقای آموزش علوم پزشکی بهره‌برداری کنند.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – دکتر محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روز سه‌شنبه 19 دی‌ماه 96، در نشست معاون و مدیران حوزه آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رؤسا، معاونین آموزشی و مدیرانEDC دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه شش آمایشی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی البرز و با دستور کار بررسی عملکرد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه 6 آمایشی در طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی برگزار شد؛ ضمن تشکر از زحمات کلیه دانشگاه‌ها در اجرائی‌سازی مأموریت‌های محوله در قالب طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی؛ به بیان اهداف تشکیل کلان مناطق آمایشی پرداخت.
 وی افزود: با اجرای بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی زیرساخت‌های آموزشی دانشگاه‌ها ارتقا یافته و امروز اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مرکز مهارت‌های بالینی و مرکز آزمون دارند.
وی با ارائه گزارشی از عملکرد ستادی، منطقه‌ای و دانشگاهی در سطح وزارت و کلان مناطق آمایشی و نیز راهکارهای اجرای بهتر مأموریت‌ها، خواستار همکاری بیشتر رؤسا و سایر معاو‌نت‌ها با معاونت آموزشی دانشگاه‌ها شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه به روند تدوین بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اشاره و تصریح کرد: این بسته‌ها کاملا منطبق با اهداف اسناد بالادستی نظام سلامت تدوین شده است و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز لازم است تا در برنامه‌ریزی‌های حوزه آموزش از این اسناد استفاده کنند، چراکه مدت زیادی توسط کارشناسان حوزه‌های مختلف بر روی این اسناد کار شده و اولویت‌های کشور نیز در این اسناد مشخص می‌شود.  
دکتر لاریجانی با بیان اینکه بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی طی جلسات متعدد با مسئولیت ستادی و دانشگاهی و در ویرایش‌های مختلف نهایی شده است، بیان کرد:‌ بسته‌ها در ابتدای دولت دوازدهم بازبینی شده و هدف این است که دانشگاه‌ها با اجرای این بسته‌ها به محصولات و نتایج مشخص دست پیدا کنند.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باید بدانند می‌خواهند به کجا بروند و باتوجه به ظرفیت‌ها، ماموریت‌های مشخصی را تعیین و دنبال کنند. خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها اگر چند هدف مشخص را پیگیری کنند، در یک یا چند حیطه خاص می‌توانند در سطح ملی و جهانی بدرخشند.
به گفته معاون آموزشی وزارت بهداشت در راستای اجرای سند آمایش سرزمینی ماموریت‌های ویژه‌ای به دانشگاه‌ها و مناطق آمایشی سپرده شد و برخی دانشگاه‌ها با پیگیری این ماموریت‌ها توانسته‌اند در سطح بین‌المللی هم، در این زمینه‌ها جایگاهی پیدا کنند.
دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مرجعیت علمی کشور تحقق یابد لازم است هر دانشگاهی در یک زمینه خاص حرکت کند و در مجموع تمام این اقدامات در کنارهم حوزه علوم پزشکی کشور را ارتقا می‌دهد.
وی تاکید کرد: دانشگاه‌ها مسئولیت دارند در حوزه آموزش، در تمامی زمینه‌ها پاسخگوی نیازهای منطقه خود باشند، ولی لازم است در یک رشته خاص نیز عمیق شوند و در این زمینه نسبت به توسعه رشته‌ها، پژوهش و انجام شبکه‌های علمی اقدام نمایند.  
معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص تأمین اعتبارات مالی مورد نیاز اجرای بسته‌ها و مأموریت‌ها با عنایت به مشکلات مالی دانشگاه‌ها؛ همکاری و مساعدت رؤسا و معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها را امری ضروری برشمرد.

 
دفعات مشاهده: 358 بار   |   دفعات چاپ: 41 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان