[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: روز جهانی غذا
:: ​پایش و نظارت واحدهای مرکز بهداشت شهرستان ابهر توسط کارشناسان استانی
:: کلنگ زنی احداث خانه های بهداشت محمودآباد2 و خمارک شهرستان خدابنده
:: پدافند غیرعامل
:: جلسه توجیهی و معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشکده دندانپزشکی در روز 17 مهرماه برگزار گردید.
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (3 بهمن‌ماه 96) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۳ | 
 نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (3 بهمن‌ماه 96)

خبرگزاری مهر -  شناسهٔ خبر: 4207041 -
مشکلی در زمینه کمبود فارغ التحصیل رشته پرستاری در زنجان نداریم

زنجان-رئیس نظام پزشکی استان زنجان گفت: مشکلی در زمینه کمبود فارغ التحصیل رشته پرستاری در زنجان نداریم.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین بابایی ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز پرستار در محل بیمارستان امام حسین (ع) شهر زنجان، افزود: متداول‌ترین شاخص برای تعداد پرستاران در سطح دنیا، نسبت تعداد پرستاران به تخت‌های بیمارستانی است و باید به ازای هر تخت حداقل باید دو پرستار وجود داشته باشد وی  با بیان اینکه مشکلی در زمینه کمبود فارغ‌التحصیل رشته پرستاری در زنجان نداریم، اظهار کرد: جذب در مراکز دولتی کم است و در مراکز خصوصی نیز به حداقل رسیده است. رئیس نظام پزشکی استان زنجان گفت: خدمات پرستاری باید کدگذاری شود و هر گروهی و هر تخصصی خواهان افزایش ارزش خدمات خود است و نابسامانی ارمغان چنین دیدگاهی است. بابایی ابراز  کرد:  باید زمینه ارتباط متقابل خدمات پزشک و پرستار و سایر رشته‌های پزشکی را فراهم کنیم و برای برقراری عدالت بین رشته‌ها، بسترهای سالم ایجاد کنیم. وی گفت: متاسفانه حوزه سلامت کشور نقص بسترسازی دارد و در بستر فعلی نمی‌توان انواع ویزیت را تعریف کرد و وقتی پرونده الکترونیک سلامت نداشته باشیم نمی‌توانیم از ویزیت الکترونیک صحبت کنیم. رئیس نظام پزشکی استان زنجان تصریح کرد: در حوزه اقتصاد سلامت با مشکلات متعددی مواجهیم و صندوق بازنشستگی حال‌وروز خوبی ندارد و  حقوق بازنشسته‌ها از منابع خزانه دولت پرداخت می‌شود و بحث منابع پایدار در حوزه سلامت اهمیت زیادی دارد. بابایی افزود: یکی از دلایل اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها افزایش سهم حوزه سلامت بود و هر چه کدگذاری خدمات پرستاری به تعویق بیفتد، به همان میزان طول درمان بیماری‌های مزمن حوزه سلامت افزایش می‌یابد.
  
 
پایگاه تحلیل خبری زنجانم تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۰۲
صندوق بازنشستگی حال و روز خوبی ندارد/ جذب پرستاران در مراکز درمانی خصوصی به حداقل رسیده است
عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه در حوزه اقتصاد سلامت با مشکلات متعددی مواجه‌ هستیم گفت:  صندوق بازنشستگی حال و روز خوبی ندارد. به گزارش زنجانم، حسین بابایی صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز پرستار در بیمارستان امام حسین (ع) زنجان  اظهار داشت: با مشکلات به وجود آمده  حقوق بازنشسته‌ها از منابع خزانه دولت پرداخت می‌شود که باید به دنبال منابع پایدار در حوزه سلامت بود.
عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور به کمبود کادر پرستاری در مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: متداول‌ترین شاخص برای تعداد پرستاران در سطح دنیا، نسبت تعداد پرستاران به تخت‌های بیمارستانی است و به ازای هر تخت حداقل باید دو پرستار وجود داشته باشد که در این زمینه ما با کمبود پرستار مواجه هستیم
*کمبود فارغ‌التحصیلان پرستاری نداریم
بابایی افزود: کمبود فارغ‌التحصیلان پرستاری نداریم اما بدلیل بار مالی میزان جذب پرستاران در مراکز دولتی کم بوده  و در مراکز درمانی خصوصی نیز به حداقل رسیده است. وی با تاکید بر کد گزاری خدمات پرستاری عنوان کرد: هر چه کدگذاری خدمات پرستاری به تعویق بیفتد، به همان میزان طول درمان بیماری‌های مزمن حوزه سلامت نیز روند  افزایش به خود می گیرد. رییس نظام پزشکی استان زنجان با بیان اینکه  هر گروه و تخصصی به دنبال افزایش ارزش خدمات خود است، گفت:  امروز با نابسامانی در این حوزه مواجه هستیم که راهکار آن این است که ما بایستی کل سیستم را در نظر گرفته و خدمات پزشک و پرستار و سایر رشته‌های پزشکی را به طور متقابل مورد سنجش و بررسی قرار دهیم. بابایی ابراز کرد: متاسفانه حوزه سلامت کشور نقص بسترسازی  داشته و باید بستر لازم در راستای  برقراری عدالت بین رشته‌ها ایجاد شود. عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: در بستر فعلی نمی‌توان انواع ویزیت تعریف کرده و بدون داشتن پرونده الکترونیک سلامت امکان ارائه ویزیت الکترونیک  نیز وجود ندارد.


۱۳۹۶۱۱۰۲۰۰۲۰۳۹  -  سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
نسخههای برنددار عمده‌ترین مشکل دارویی استان زنجان است
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه زنجان سه ماه ذخیره داروهای خاص دارد، گفت: عمده‌ترین مشکل دارویی استان نسخههای برنددار است. جواد تاج‌کی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره مشکلات به وجود آمده برای تهیه انسولین قلمی بیماران دیابتی اظهار کرد: قبلا قیمت این انسولین‌ها پایین بود، اما الان انسولین‌های جدید که برای بیماران استفاده راحتی دارد، قیمت بالا دارد و چون گران هستند، بیمه‌ها با کنترل این را می‌دهند و اگر این کار را نکنند امکان سوء استفاده وجود دارد. وی تصریح کرد: چون قیمت انسولین‌های قلمی جدید بالا است، از همین رو بیمه‌ها برای کنترل هزینه‌ها طبق نیاز بیمار و بر اساس آنچه پزشک تجویز کرده نسخه را تایید می‌کنند. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه بیمه‌ها نمی‌خواهند، بیماری دارو را دپو کنند و به فرض مثال برای 6 ماه دارو بگیرد، گفت: البته این فرآیند بیمه‌ها برای کنترل هزینه‌ها است، هرچند بیمه نیز حق دارد، چون به علت هزینه بالای دارو باید شرایط کنترلی ایجاد شود. وی با اشاره به اینکه از نظر دارو داروخانه‌ها مشکلی ندارند و انواع انسولین‌ها در بازار وجود دارد، افزود: همچنان که پیش از این نیز اشاره شد، برخی از مشکلاتی که بیماران اذعان می‌کنند به بیمه‌ها و آنهم به کنترل هزینه‌ها بمربوط است و همین شرایط موجب می‌شود که یک مقدار برای داروخانه‌ها نیز سخت گیری شود. تاج کی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل دارویی در استان زنجان وجود ندارد، گفت: عمده ترین مشکل دارویی ما در استان این است که برخی از بیماران و پزشکان اسرار به مصرف برند خاص دارند. وی تصریح کرد: آنچه مسلم است ما در استان امکان اینکه تمام برندها را داشته باشیم نداریم و عمدتا مشکلی که پیش می‌آید، این است که طبق تجویز پزشک بیماران نیز اسرار بر یک برند خاص دارند. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه امروز مشکل دارویی در استان نداریم، گفت: برای داروهای عموم به اندازه یک سال و برای داروهای خاص به اندازه سه ماه ذخیره دارویی داریم.  انتهای پیام/73005/ق30
 
 
۱۳۹۶۱۱۰۲۰۰۱۸۲۶ -  سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
استان زنجان 35 بیمار جذامی دارد
رئیس هیأت مدیره انجمن خیریه حمایت از مسلولان و جذامیان استان زنجان با اشاره به اینکه طبق شناسایی صورت گرفته زنجان 35 بیمار جذامی دارد، گفت: زنجان بیمار جذامی کودک ندارد. بهرام حاجی‌کریم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: انجمن خیریه حمایت از مسلولان و جذامیان استان زنجان خدمات بسیاری را به بیماران زیرپوشش انجمن ارائه می‌دهد. وی از شناسایی 35 بیمار جذامی در استان خبر داد و گفت: همه این افراد که اتفاقا از اقشار و طبقات ضعیف جامعه نیز هستند، زیرپوشش انجمن هستند. رئیس هیأت مدیره انجمن خیریه حمایت از مسلولین و جذامیان استان زنجان با بیان اینکه یکی از اقدامات حمایتی انجمن هدایت تغذیه‌ای این افراد است، بیان کرد: با حمایت‌های انجام شده این امکان فراهم شده که این افراد در منزل زمینه احداث حمام را داشته باشند. وی همچنین به ارائه خدمات دارویی و درمانی به این افراد خبر داد و گفت: وزارت بهداشت همه هزینه‌های مربوط به این بیماران را پرداخت می‌کند. حاجی کریم همچنین از ارائه خدمات تغذیه‌ای رایگان به بیماران جذامی خبر داد و تصریح کرد: تا امروز مشکلی در حمایت از این بیماران نبوده است. وی به رده سنی بیماران جذامی نیز اشاره کرد و گفت: بیشتر افرادی که دچار این بیماری شده‌اند، در دهه چهارم و پنجم زندگی خود مبتلا  شده‌اند. رئیس هیأت مدیره انجمن خیریه حمایت از مسلولین و جذامیان استان زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان نیز رده سنی بیماران جذامی از 32 تا بیمار 70 تا ساله است، تصریح کرد: بیمار جذامی کودک سال در استان نداریم. وی به نحوه شناسایی بیماران جذامی نیز اشاره کرد و گفت: این بیماران از طریق مراکز بهداشت معرفی می‌شوند هرچند که به لحاظ پوستی بودن بیماری، تشخیص آن ساده است. حاجی کریم درباره چگونگی ابتلای افراد به بیماری جذام نیز گفت: این بیماری در اثر یک نوع باسیل و در افرادی که زمینههای ژنتیکی دارند به وجود می‌آید که البته بیماری تحت کنترل است.
وی با اشاره به باورهای غلط رایج در جامعه مبنی بر اینکه جذام مسری و قابل انتقال است، اضافه کرد: این صرفا یک باور عمومی است که از قدیم وجود دارد، در صورتی که اینگونه نیست و جذام از طریق تماس مستقیم منتقل نمی‌شود. رئیس هیأت مدیره انجمن خیریه حمایت از مسلولین و جذامیان استان زنجان در تعریف بیماری جذام گفت: عامل این بیماری باکتریایی بوده و پس از ابتلا پوست، اعصاب محیطی و اعضای مخاطی مانند چشم‌ها و حتی مجاری تنفسی مورد حمله قرار می‌گیرد. وی با تأکید بر اینکه تماس مستقیم فرد سالم با فرد جذامی مشکلی ندارد، افزود: فرد مبتلا در صورت وجود زمینه‌های ژنتیکی می‌تواند فرد مقابل را نیز به این نوع بیماری مبتلا کند.
حاجی کریم تصریح کرد: با این حال ذهنیت عام مردم این است که اگر به آنها دست بزنید مشکل ساز خواهد بود و به همین دلیل است که بیماران جذامی در محل زندگی خود به ویژه اگر روستا باشد، دچار مشکلاتی به ویژه در زمینه استحمام می‌شوند. انتهای پیام/73005/ق40
 
دفعات مشاهده: 172 بار   |   دفعات چاپ: 23 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان