[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: کمیته پیشگیری از مسمومیت ناشی از گاز منوکسید کربن در خدابنده برگزار گردید
:: بازدید کارشناسان مرکزبهداشت خدابنده از دبیرستان نمونه دولتی پسرانه خلیج فارس قیدار
:: دومین جلسه کمیته ساماندهی فضای فیزیکی پردیس مرکزی دانشگاه
:: برگزاری کارگاههای آموزشی بهداشت و ایمنی مواد غذایی و سامانه 190 برای گروههای هدف کاردانان ،کارشناسان بهداشت محیط ،کارشناسان مبارزه با بیمار
:: کارگاه آموزشیHIV/ ایدز و خود مراقبتی در آسیب های اجتماعی ویژه مشاوران مدارس و نمایندگان ادارات شهرستان خدابنده برگزار شد
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (21 اسفندماه 96) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ | 

نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (21 اسفندماه 96)

خبرگزاری مهر - شناسهٔ خبر: 4248814 -
۵۳ پایگاه اورژانس استان زنجان برای چهارشنبه سوری فعال شدند

زنجان-رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان گفت: ۵۳ پایگاه اورژانس استان زنجان همزمان با چهارشنبه آخر سال در آماده باش کامل هستند.  اصغر جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، به تمهیدات و اقدامات پیش‌بینی‌شده مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان در چهارشنبه‌سوری آخر سال اشاره کرد و افزود: در این راستا در شهر زنجان هفت اکیپ و دستگاه آمبولانس و هفت کیپ دستگاه آمبولانس هم در شهرستان‌های استان در نقاط مختلف مستقر خواهند شد. وی اظهار کرد: از اوایل روز «سه شنبه» همه نیروها و اکیپ‌ها برای خدمات‌رسانی به آسیب دیدگان ناشی از مراسم چهارشنبه‌سوری در آماده‌باش  هستند. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان با بیان اینکه ۵۳ پایگاه اورژانس استان از روز دوشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا روز چهارشنبه در آماده باش هستند و اورژانس‌های استان فعال خواهند، گفت: در صورت مشاهده هرگونه آسیب ناشی از حوادث، موارد را با شماره ۱۱۵ در میان بگذارند و چشم پزشکان به صورت در بیمارستان آیت الله موسوی که مقیم است و بیمارستان ولیعصر هم حضور دارند و تاکنون سه مورد حادثه چهارشنبه سوری در استان گزارش شده است.  جعفری تأکید کرد: اورژانس استان زنجان از چند هفته گذشته اقدامات پیشگیرانه در حین و بعد در قالب بسته‌های آموزشی برای دانش آموزان در مدارس انجام‌شده است. وی افزود: برنامه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی هم در رسانه‌ها و صداوسیما انجام‌شده تا شاهد کمترین حوادث باشیم.

 
  آمادگی اورژانس استان زنجان برای چهارشنبه آخر سال/
53 پایگاه در آماده باش کامل قرار دارند
مهر - شناسه خبر : ۶۲۴۱ یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
مدیر روابط عمومی اورژانس استان زنجان از آمادگی اورژانس استان زنجان برای چهارشنبه آخر سال خبر داد.
جواد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به پیش‌بینی‌های اورژانس استان زنجان برای چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: اقدامات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان برای چهارشنبه آخر سال در دو مرحله انجام می‌شود. وی با بیان اینکه یکسری از اقدامات ما پیشگیرانه بوده است، ابراز کرد: اقدامات پیشگیرانه ما شامل برنامه‌های آموزشی بوده که از یک هفته پیش در مدارس سطح استان از طریق برگزاری کلاسها آغاز شده و هشدارها  و توصیه‌های لازم ارائه می‌شود. مدیر روابط عمومی اورژانس استان زنجان با اشاره به اینکه آمارهای حوادث سال گذشته به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، افزود: فرهنگ‌سازی لازم نیز از طریق رادیو، تلویزیون و خبرگزاری‌های استان زنجان انجام شده است. وی با اشاره به تهمیدات اورژانس استان برای روز چهارشنبه سوری خاطرنشان کرد: برای شهر زنجان استقرار هفت کد آمبولانس در مناطق نواب، آتش‌نشانی جاده گاوازنگ، ستاد نیروی انتظامی، کلانتری سبزه میدان، کلانتری میدان روزبه، کلانتری خیابان صف و آتش نشانی خیابان توحید پیش‌بینی شده است. مرادی با بیان اینکه تعداد 53 پایگاه در آماده باش کامل خواهند بود، گفت: برای شهرستانهای استان نیز هفت کد آمبولانس در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه کدهای فعال از ساعت 11 صبح تا پایان مراسم چهارشنبه سوری فعال خواهند بود، عنوان کرد: اورژانس‌های بیمارستانها نیز در آماده باش کامل قرار دارند. مدیر روابط عمومی اورژانس استان زنجان اظهار کرد: متخصصین چشم به صورت مقیم در بیمارستان آیت‌الله موسوی و والیعصر(عج) حضور خواهند داشت و امیدواریم که امسال حادثه‌ای نداشته باشیم. وی بیان کرد: تا به امروز سه حادثه در استان گزارش شده که شامل یک پسر 12 ساله، خانم 27 ساله و یک خانم 57 ساله بوده است.

خبرگزاری مهر -  شناسهٔ خبر: 4248671 -
ساماندهی عطاری‌ها درزنجان ضروری است/فعالیت ۷۲ عطاری

زنجان-معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان بر ساماندهی عطاری‌ها تأکید کرد و گفت: باید بر ارائه نوع خدماتی که از طریق عطاری‌ها به مردم ارائه می‌شود نظارت کامل انجام شود.  جواد تاج کی در گفتگو  با خبرنگار مهر بابیان اینکه امنیت غذایی جامعه باید دغدغه اصلی همه جامعه باشد، افزود: مردم باید الگوی صحیح غذایی را در برنامه مصرف روزانه خود داشته باشند وی اظهار کرد: ۳۰ تا ۴۰ درصد مواد غذایی تولیدشده در کشور صنعتی است و باید واحدهای تولیدی بر این امر بسیار توجه کنند معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان  به لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه آگاه‌سازی مردم جامعه نسبت به حفظ سلامت خود تأکید کرد و گفت: برای تحقق این امر مهم رسانه‌ها مفید هستند و باید مردم این آگاهی را کسب کنند که از هر عطاری نباید خرید کنند. تاج کی بر ساماندهی عطاری‌ها تأکید کرد و گفت: باید بر ارائه نوع خدماتی که از طریق عطاری‌ها به مردم ارائه می‌شود نظارت کامل انجام شود. وی از فعالیت  بیش از ۷۲  عطاری در استان زنجان خبر داد و افزود: نظارت و بازرسی از عطاری‌ها باید به جد دنبال شود و هرماه نظارت لازم را داشته و هرسال ۶ بار هر عطاری مورد نظارت قرار می‌گیرد.  معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: باید جلوی فعالیت و تجویزهای خودسرانه و غیر کارشناسی دارو توسط عطاری‌های غیرمجاز در استان زنجان گرفته شود و فعالیت هر عطاری  با صدور مجوز و نظارت وزارت بهداشت خواهد بود.  تاج کی گفت: یکی از ضرورت‌های جامعه امروز، موضوع سلامت مواد غذایی است که به‌طور مستقیم با سلامت آحاد جامعه در ارتباط دارد.
 
 
 
 50 درصد بیماران سکته مغزی در زنجان درمان شدند
زنجان - ایرنا - مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: بهمن امسال از 45 بیمار سکته مغزی 21 نفر با اقدامات درمانی بهنگام از مرگ و عوارض جانبی این بیماری نجات یافتند.  کد خبر: 82859231 | تاریخ خبر: 20/12/1396 - 21:55
سید عبدالرضا قریشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه 25 بیمار به علت ناآگاهی اطرافیان با مراجعه دیر هنگام و خارج از زمان طلایی درمان نشدند.
درمان و پیشگیری از عوارض سکته مغزی در زمان طلایی 4 و نیم ساعت پس از سکته ممکن است، چرا که هر دقیقه حدود 2 میلیون و در یک ساعت حدود 120 میلیون سلول مغزی از بین می روند.  مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: فقط 6 بیمار از افرادی که در زمان مناسب مراجعه کردند، توسط آمبولانس به بیمارستان ولی عصر (عج) زنجان مراجعه کردند. به علت بی اطلاعی مردم از شرایط بیمار سکته مغزی، به جای استفاده از خودروی اورژانس (آمبولانس) و تسریع در انتقال بیمار، انتقال بیمار با خودروی شخصی انجام می شود.  قریشی خاطرنشان کرد: متاسفانه از 25بیماری که بعد از زمان طلایی و تا 24 ساعت مراجعه کردند، 14 بیمار بعد از گذشت 24 ساعت به مرکز درمانی مراجعه کردند. وی گفت: این موضوع نشان از خلا بزرگ ناآگاهی و ضرورت آگاهی بیشتر خانواده از علایم سکته مغزی و اهمیت زمان در روند درمان است. مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: از سال گذشته تا آخر دی امسال بیش از 375 بیمار سکته مغزی با تزریق از مرگ حتمی یا عوارض جانبی آن نجات پیدا کرده اند.
به گزارش ایرنا، طبق مطالعات انجام شده در خصوص سکته مغزی، بعد از عارض شدن سکته مغزی ۱۰٪ افراد فوت می کنند ، ۳۰٪ زمین گیر می شوند و ۷۰٪ افراد شغل خود را از دست می دهند. نتایج بررسی وضعیت 223 بیمار سکته مغزی که تا کنون در واحد درمان سکته مغزی زنجان درمان شده اند از ۲۲۳ نفر، ۱۰ نفر فوت کرده اند، ۱۸ نفر شغل خود را ازدست داده اند و هفت نفر زمین گیر شده اند، همچنین ۱۹۵ نفر سلامت خود را بدست آورده اند. این در حالی هست که بدون درمان انتظار می رفت، ۲۲ نفر فوت کرده، ۱۵۴ نفر شغل خود را از دست داده و ۶۷ نفر زمین گیر شوند. خدمات مرکز فوریتهای پزشکی در زمینه سکته مغزی اهمیت بالایی دارد، پرسنل مرکز فوریتهای پزشکی زنجان جهت تشخیص و انتقال سریع بیماران سکته مغزی به واحد درمان سکته مغزی آموزشهای لازم را دیده اند.
کنترل فشار خون، کنترل قند و درمان دیابت، ترک سیگار و قلیان، درمان چاقی، درمان چربی و کلسترول، فعالیت بدنی کافی و ورزش، رژیم غذایی سالم، درمان بیماری های قلبی و مصرف منظم داروهای تجویزی از راه های پیشگیری از سکته مغزی است.
در صورت بروز علائم سکته مغزی، اولین اقدام تماس با 115 است و اطرافیان بیمار نباید زمان طلایی انتقال بیمار به مرکز درمانی را از دست بدهند.3216/6085


  کد خبر: ۶۴۶۹۴۸۲ -  تاریخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
آمادگی 53 پایگاه اورژانس استان زنجان برای چهارشنبه آخرسال
53 پایگاه اورژانس استان زنجان برای کاهش حوادث چهارشنبه آخرسال درآماده باش کامل هستند .
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ جعفری رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان زنجان گفت: بیمارستانها ، درمانگاهها و 53 پایگاه ازامشب به صورت ویژه خدمات ارائه خواهندکرد . جعفری افزود: برای فردا و چهارشنبه آخرسال هم 7 دستگاه آمبولانس درشهر زنجان و7 دستگاه دیگر هم درشهرستانها مستقرخواهندبود . وی همچنین گفت: آموزشهای کاهش حادثه آتش سوزی واستفاده از موادمحترقه هم ازهفته گذشته درمدارس استان آغازشده است تا دانش آموزان که درسن هیجان هستند کمتر آسیب ببینند .  رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان زنجان با اعلام اینکه سال گذشته 111 نفر درچهارشنبه آخرسال دچار سانحه شدند گفت : میانگین سنی افراد آسیب دیده هم 15 تا 25 سال بود.


 
دفعات مشاهده: 137 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان