دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

طی مراسمی از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد طی مراسمی از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۸ | 

    آلبوم تصاویر

 

طی مراسمی
از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد

 
مراسم تجلیل از ایثارگران عرصه شهادت و شهامت با حضور دکتر قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و استقبال جمعی از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان، برگزار شد.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان- صبح روز شنبه پانزدهم اردیبهشت‌ماه 97 دکتر قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی، اظهار کرد: همه موفقیت‌های کشور را مرهون فداکاری و تلاش عزیزان ایثارگر هستیم.
وی افزود: ایثارگران در تمام مقاطع، از انقلاب اسلامی، به خاطر عقیده خودشان و به خاطر آن‌ هدف بسیار بزرگی که فکر می‌کردند باید به آن دست یابند، ایثار و فداکاری کردند و با هیچ زبانی نمی‌شود این فداکاری را توصیف کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه جامعه ما دچار بیماری در الفاظ و عدم بهره‌گیری عملی از آن‌چه که باید اتفاق می‌افتاد، شده است، تصریح کرد: انتقادات به رویکرد کلی، به غیر از این تعارفات، این است که اگر هم به سمت حمایت از خانواده‌های معظم ایثارگران رفتیم، باز رفتیم سراغ بحث‌های مالی و مادی که اینها حداقل‌هااست و نه فقط برای ایثارگران، بلکه برای ملت هم باید فراهم شود، ولی به خاطر محدویت‌هایی که وجود دارد؛ با اولویت برای ایثارگران فراهم شده است.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان بیان کرد: واقعیت این است که غافل شدیم از توان‌مندی ایثارگران و به عنوان یک حامی و مدیر، فقط از امکاناتی که در اختیار آنها قرار دادیم، صحبت می‌کنیم و همچنین در حمایت از دانشجو و کارمند، فقط از آمار تسهیلات و کمک‌های مالی صحبت می‌کنیم که اینجا، جای توان‌مندی و چگونگی استفاده از توان‌مندی این افراد خالی است.
دکتر قزلباش با اشاره به اینکه در خانواده بزرگ دانشگاه، خوشبختانه میزان حضور ایثارگران بالااست، افزود: در برنامه‌هایی که داریم، رویکرد باید به سمت استفاده و چگونگی استفاده از توان‌مندی این عزیزان باشد، اینکه با چه رتبه‌ای و چگونه ادامه تحصیل می‌دهند و چطور خانواده ایثارگران دانشگاه در هر مسئولیتی که هستند، وظیفه شناس‌تر و فداکارتر از هر کسی هستند؛ همان کسانی که در برهه‌های حساس، این نظام و جمهوری را حمایت کردند، در وظایف روزانه خود هم، پیشتاز هستند.
وی ضعف و اشکال کار را؛ عدم شناسایی، معرفی و استفاده از توان‌مندی و ظرفیت ایثارگران عنوان کرد و افزود: از انرژی، قوه و توان بسیار عظیم ایثارگران در کشور، که در همه برهه‌ها، از قبل از انقلاب تا امروز خلق کردند، باید به خوبی استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر اینکه به لحاظ وجود نیروی جوان، کشور ما نیرومند است، خاطرنشان کرد: باید با توجه بیشتر به توان‌مندی‌های جوانان، از توان و ظرفیت آن‌ها به خوبی استفاده کرد.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان خط مشی دانشگاه را در کنار همه وظائف، توجه به توان‌مندی‌ها در همه اقشار خانواده دانشگاه و نشان دادن این توان‌مندی‌ها برشمرد و پرداختن به توان‌مندی در همه عرصه‌ها و نشان دادن آن‌ها را حائز اهمیت دانست.
دکتر قزلباش با بیان اینکه باید حداقل‌ها را فراهم کنیم و قدردان زحمات و ایثارگری‌های همه عزیزان باشیم، تصریح کرد: صحبت‌ها و اقدامات باید انرژی‌زا، فرح‌بخش و حرکت‌آفرین باشد و برای این‌که این حرکت مثبت را در جامعه ایجاد کنیم باید اثرات آن را در جامعه ببینیم و اگر اثرات آن را در جامعه ندیدیم، یعنی نتوانستیم از این توان به خوبی استفاده کنیم.
*** سردار جهان‌بخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی استان اظهار کرد: جایگاه انقلاب اسلامی بعد از واقعه بعثت، غدیر و عاشورا بسیار مهم و استمرار حرکت عاشورا و بعثت است.
وی تاکید کرد: جایگاه انقلاب اسلامی در جهان مهم است و دشمنان نیز به خوبی به اهمیت این جایگاه پی برده‌اند و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با تمام قوا به مبارزه و دشمنی با انقلاب اسلامی برخاسته‌اند.
فرمانده سپاه انصارالمهدی استان با بیان اینکه این انقلاب به برکت عنایت خداوند متعال، توجهات حضرت ولی‌عصر (عج)، برکت خون شهدا و مجاهدت ملت ایران با روحیه جهادی و انقلابی به پیروزی رسید و ادامه دارد، خاطرنشان کرد: دشمن از اول و از بدو پیروزی انقلاب اسلامی آن چیزی که مورد هدف قرار داده است؛ اسلام، عاشورا، ارزش‌های عاشورا، انقلاب اسلامی، جایگاه ولایت فقیه و روحیه جهاد و شهادت است.
سردار کرمی تصریح کرد: در طول دوران دفاع مقدس، شهدا، رزمندگان، جانبازان و آزادگان، همین‌طور الکی و احساسی برای رفتن به جبهه تحریک نشدند بلکه با بصیرت، علم، یقین و درک عمیق از اهداف، به جبهه اعزام شدند.
وی تاکید کرد: باید ولایت‌مداری را از شهدا بیاموزیم و برگردیم به پیام‌های شهدا و دوران دقاع مقدس و، امروز نیز ولایت فقیه هرچه امر صادر کنند، باید مثل آن رزمندگان عمل کنیم.
فرمانده سپاه انصارالمهدی استان بیان کرد: علاوه بر توجه به پیام و سیره شهدا؛ باید به جانبازانی که ما واقعا درک نمی‌کنیم که چگونه و با مشقاتی زندگی می‌کنند و با روحیه جهادی و انقلابی از ولایت، اسلام و انقلاب دفاع می‌کنند نیز، توجه کنیم.
سردار کرمی با بیان اینکه امروز دشمن؛ اصل اسلام، ارزش‌های اسلامی، عاشورا، قرآن، انقلاب اسلامی، جایگاه ولایت فقیه، روحانیت، سپاه، بسیج، نهادهای انقلابی، ارکان نظام و حتی سبک زندگی اسلامی را مورد هدف قرار داده است تا به اهداف خود برسد و روحیه جهاد و شهادت از جامعه رخت بربندد، آن‌وقت دیگر نیازی به حضور فیزیکی ندارد.
وی افزود: هرجا مشکل وجود دارد روحیه جهادی و انقلابی حاکم نیست، پس باید گوش به فرمان ولایت فقیه و عمل به وصیت شهدا، مثل جانبازان عزیزی که مقاومت کردند، مقاومت کنیم،
*** سردار نجم‌الدین تقیلو از فرماندهان دوران جنگ تحمیلی در این مراسم به ذکر خاطره‌هایی از دوران دفاع مقدس پرداخت.
شایان ذکر است از 450 نفر از ایثارگران شاغل در واحدهای تابعه دانشگاه با اهداء لوح توسط دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، قدردانی به عمل آمد.

 
 

 

کلیدواژه ها: طی مراسمی از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد |

دفعات مشاهده: 792 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2711 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 29 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 106873369 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 27328 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir