دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

به مناسبت هفته خوابگاه‌ها و در چهارمین روز از این هفته ششمین جشنواره آشپزی دانشجویان دختر خوابگاهی برگزار شد به مناسبت هفته خوابگاه‌ها و در چهارمین روز از این هفته ششمین جشنواره آشپزی دانشجویان دختر خوابگاهی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۵ | 
ششمین جشنواره آشپزی
به مناسبت هفته خوابگاه‌ها و در چهارمین روز از این هفته
ششمین جشنواره آشپزی دانشجویان دختر خوابگاهی برگزار شد
این جشنواره با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی و مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، در دو بخش شامل انواع غذا و آش در محوطه مجتمع خوابگاهی دخترانه بوستان با استقبال بی‌نظیر دانشجویان برگزار شد .
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – عصر یکشنبه 23 اردیبهشت‌ماه 97، به منظور ایجاد فضای رقابتی سالم و بانشاط در خوابگاه‌های دانشجویی و معرفی غذاهای ایرانی، سنتی و محلی، احیای سنت‌های اصیل این مرز و بوم و نیز ترویج فرهنگ استفاده از غذاهای پرانرژی، سالم و سنتی، پرهیز از غذاهای آماده و مضر و بازگشت به روش‌های تغذیه سالم و بی‌ضرر؛ ششمین جشنواره آشپزی دانشجویان دختر خوابگاهی برگزار شد.
در آغاز این جشنواره شهلا مرادی دبیر جشنواره آشپزی، گزارش مختصری از تاریخچه برگزاری جشنواره‌های سال‌های قبل در این دانشگاه ارائه کرد.
*** دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، معاونین دانشگاه، استید، مدیران، عوامل اجرایی جشنواره و به خصوص دانشجویان تشکر کرد.
وی در مورد اهمیت استفاده از غذاهای سالم و سنتی مطالبی را بیان و خاطرنشان کرد: تحرک و استفاده از غذاهای سالم و فرآوری نشده از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند و سلامت انسان را تا حد زیادی تضمین می‌کند.
*** یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اهمیت این جشنواره، اهمیت استفاده از غذاهای سنتی و سالم را متذکر شد و اظهار کرد :این نوع از جشنواره‌ها، باعث احیای سنت‌های اصیل و ریشه‌ای کشور بزرگ ایران را فراهم می‌کند.
وی افزود: با احیای سنت‌های محلی و اصیل باید از غذاهای مضر و فرآوری شده فاصله بگیریم .
*** دکتر مهران محسنی معاون فرهنگی و امور دانشجویی، ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران جشنواره، اهمیت تغذیه سالم و ایجاد محیط بانشاط برای دانشجویان را بسیار مهم و باارزش دانست .
وی ضمن معارفه مجدد دکتر مصطفی محمدی به عنوان جانشین این معاونت افزود: با حضور دکتر محمدی شاهد اتفاقات مهمی دراین حوزه خواهیم بود .
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: دکتر محمدی فردی پرتلاش، باانرژی و مصصم و خلاق است و در هر حوزه‌ای که مسوولیتی داشته است، منشاء تحولات سازنده‌ای بوده است.
*** دکتر مصطفی محمدی جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی با تاکید بر اهمیت حضور دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه اظهار کرد: ما باید از ظرفیت‌های دانشجویی در انجام امور فرهنگی، ورزشی و سایر حوزه‌های دانشگاه استفاده نماییم .
وی خاطر نشان کرد: ما سعی می‌کنیم با واردکردن دانشجویان در امور مربوط به دانشگاه، آنها را برای مدیریت آینده جامعه تربیت کنیم
در حاشیه جشنواره، مسابقات طناب‌کشی و فوتبال دستی بین تیم‌های شرکت کننده برگزار و به تیم‌های برنده جوایزی تعلق گرفت.
از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این آئین، تقدیر از آشپز، راننده و نیروی تاسیساتی نمونه بود که حسن حیدری از نیروهای تاسیساتی، علی بیگلی آشپز نمونه و سهراب امینی راننده نمونه مورد تقدیر قرار گرفتند.
شایان ذکر است: جهت ایجاد شور و نشاط، مسابقات هندوانه و ماست خوری بین نفرات شرکت کننده برگزار شد که به نفرات برنده جوایزی اهدا شد.
در پایان با اعلام نفرات برگزیده جشنواره، پنچ نفر اول بخش غذا (انواع کوکو، دلمه و کتلت) و بخش آش مشخص شدند و جوایز خود را دریافت کردند.
اولین جشنواره آشپزی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال  ۱۳۹۰ با حضور ۷۰ نفر از دانشجویان دختر خوابگاهی با ارائه ۹۰ نوع غذا در فضایی شاد و بانشاط برگزار شد.
در دوره گذشته تعداد چشمگیری از دانشجویان شرگت کردند و در سه محور شامل غذاهای محلی، انگشتی، آش و انواع دسر به رقابت پرداختند که از هر محور در نهایت به پنج نفر، به عنوان برندگان نهایی جشنواره جوایزی اهدا شد.
باتوجه به اینکه امسال، سومین روز از هفته خوابگاه‌های دانشجویی با شعار خوابگاه دانشجویی بهداشت و تغذیه سالم نام‌گذاری شده است، ششمین جشنواره آشپزی با شرکت تعداد کثیری از دانشجویان جهت تحقق این شعار برگزار شد.
کلیدواژه ها: به مناسبت هفته خوابگاه‌ها و در چهارمین روز از این هفته ششمین جشنواره آشپزی دانشجویان دختر خوابگاهی برگزار شد |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 717 بار   |   دفعات چاپ: 30 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2960 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 74 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 115540841 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 41747 بازدید
  • بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۲۶

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir