Zanjan University of Medical Sciences پست الكترونيك · درباره دانشگاه · اخبار دانشگاه · نقشه پايگاه · كتابخانه · English
شناسه کاربری رمز عبور ثبت نام در پایگاه | فراموشی رمز
:: ::
بخش‌های اصلی
معاونت اجتماعی::
مدیریت مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت::
دبیرخانه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی::
(سازمان مردم نهاد)سمن NGO::
آموزش و ارتقای سلامت::
خبر ها::
آیین محبت::
::
سیاست های کلان سلامت
سیاست های کلان مقام معظم رهبری در حوزه سلامت
سیاست های کلی خانواده مقام معظم رهبری
 
..
فراخوان
..
قطب شش کشور
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: نشست معاونت اجتماعی با معاونت فرهنگی و اموردانشجویی به منظور توسعه تعامل با محوریت گفتمان فرهنگی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۱۷ | 
نشست  معاونت اجتماعی با معاونت فرهنگی و اموردانشجویی به منظور توسعه تعامل با محوریت گفتمان فرهنگی
حاضرین درجلسه: آقای دکتر شعوری معاون اجتماعی، خانمها دکتر حسین زاده، انصاری، اوجاقلو، کارشناسان معاونت اجتماعی، آقای دکتر محمدی، جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی، خانم دکتر باقری مدیردانشجویی، آقای صحبتلو، مدیر تعالی فرهنگی، آقای خلیلی، سرپرست اداره خوابگاهها، آقای احمدی، سرپرست مدیریت تربیت بدنی، خانم محمد بیگی سرپرست اداره مشاوره معاونت فرهنگی، آقای کابلی، سرپرست اداره رفاه معاونت فرهنگی و امور دانشجویی
   جلسه توسعه تعامل با محوریت گفتمان فرهنگی در دفتر معاونت اجتماعی تشکیل یافت.در ابتدا معرفی حاضرین دو معاونت انجام یافت سپس آقای دکتر محمدی هدف از این نشست را آشنایی با حوزه های مختلف دانشگاه برای ایجاد گفتمان فرهنگی بیان نمود. ایشان گفتند کار فرهنگی اساس تمام امور می باشد. اکثریت مشکلات ریشه در فرهنگ دارند بنابراین  ضروری است به این مهم  بطور ریشه ای پرداخته شود. اصلی ترین وظیفه در حوزه ما، تقویت مهارت اجتماعی دانشجویان می باشد تا وقتی وارد جامعه شدند توانایی ارتباط با مردم را داشته، نسبت به سطح سلامت مردم فردی متعهد بوده و دوستدار سلامت آنان باشند. 
   ایشان گفتند نیل به اهداف در سایه همکاری تمام معاونت ها، استفاده از تجربیات اساتید و معاونین دانشکده ها و حتی بازنشستگان دانشگاه و با برنامه نویسی جامع اتفاق خواهد افتاد. موفقیت در دانشگاه با جزیره ای عمل نکردن هر کدام از حوزه ها و باحرکت بصورت موزون حاصل خواهد شد.
   ایشان بیان نمودند از جمله حوزه ای که تعامل بیشتر با این حوزه می تواند موثر باشد معاونت اجتماعی می باشد. ما باید سلامت را اجتماعی کنیم. اهداف حوزه سلامت همکاری همه حوزه هارا می طلبد. باید سواد سلامت مردم را بالابرد که این خود نیازمند آموزش و اصلاح رویکردها می باشد.
  آقای دکتر شعوری موضوع مطرح شده توسط دکتر محمدی را دغدغه عموم دانسته، گفتند فکر جزیره ای باعث اتلاف منابع می گردد و این در حالی است که ما باید برای پیشبرد اهدافمان نیرو سازی کنیم. نیروهای انسانی سالم باعث توسعه پایدار می شود. باید نیازهای نیروهای انسانی اعم از رفاهی و ایجاد محیط مناسب مورد توجه قرار گیرد. همچنین ایشان موازی کاری در راستای سلامت و جزیره ای عمل کردن حوزه ها را مردود دانسته،  برگزاری مجمع سلامت استانی را که نمونه ای از همکاریهای بین بخشی بوده به حاضرین توضیح دادند. ایشان گفتند  برنامه عملیاتی برای  نهادینه کردن شعار مجمع سلامت استانی در تمام ادارات اجرایی خواهد شد. همچنین ایشان به اهمیت شعار امسال " تولید کالای ملی"  هم اشاره ای داشتند.
  خانم دکتر حسین زاده به طرح اجرا شده در دانشگاه ایران به نام "هکاتون" پرداخته و اجرای آن بین دانشجویان علوم پزشکی و برنامه نویسان رایانه در قالب مسابقه را برای ارضاء نیازهای هیجانی و کسب مهارت اجتماعی دانشجویان مفید دانستند.
  خانم انصاری، کارشناس معاون اجتماعی، در تایید پیشنهاد خانم دکتر حسین زاده، تشکیل کانون اجتماعی دانشجویی و اجرای این  قبیل طرحها در آن را برای نهادینه کردن  این قبیل حرکتهای دانشجویی ضروری دانستند.
  آقای صحبتلو بیان نمودند می توان مدرسه تابستانه برای دانشجویان ایجاد کرد و کانون اجتماعی را هم در دل این مدرسه قرار داد. ایشان  عقد تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و امور دانشجویی و معاونت اجتماعی را برای تعامل هرچه بیشتر حائز اهمیت دانستند و در ادامه به نقش  انجمن های علمی در اجتماعی سازی سلامت اشاره داشته، گفتند فعالیتهای دانشجویان در قالب کمپین دستان بهشتی در خصوص هپاتیت نمونه ای از مشارکت اجتماعی این قشر در امر اجتماعی سازی سلامت می باشد.
  آقای احمدی ،  برگزاری همایش های پیاده روی بین کارکنان، دانشجویان و اقشار مردم ،برگزاری  جام رمضان و میزبانی مسابقات ورزشی را نمونه هایی از اجتماعی شدن سلامت دانستند.
  خانم محمدبیگی، ، بیان نمودند بعد از سالها به این نتیجه رسیدیم برای پیشبرد اهداف در هر حوزه  نیاز به همکاریهای بین بخشی داریم و در این راستا کار معاونت ما بسیار نزدیک به کار معاونت اجتماعی می باشد. ایشان پرداختن به آسیبهای اجتماعی را کار مشترک دو معاونت دانسته، گفتند موضوع آسیبهای اجتماعی بسیار جدی می باشد و درهمین راستا در حال ایجاد کلینیکهای خانواده می باشیم. امید می رود بسیاری از مشکلات دانشجویان که ارتباط به خانواده های آنان دارد در این کلینیک رفع و رجوع گردد ایشان در تایید صحبتهای خانم دکتر حسین زاده پیشنهاد پخش کلیپ در زمان استراحت دانشجویان با موضوعات مختلف که ساخته و پرداخته خود دانشجویان باشد را به حاضرین دادند.
  آقای خلیلی به پتانسیل بالای دانشجویان و اهمیت مشارکت این قشر اشاره کرده، همکاری و مشارکت معاونت اجتماعی در برنامه های فرهنگی هفتگی را برای پربار کردن این برنامه ها و نیزایجاد زمینه تعامل و همکاری مهم دانستند. ایشان گفتند بهتر است دانشجویان را بعنوان کار دانشجویی  در بدنه معاونت اجتماعی تعریف کرد و از انرژی فوق العاده این مجموعه علمی استفاده بهینه کرد.
  خانم دکتر باقری بیان نمودند برای تعامل بیشتر دو معاونت بهتر است برنامه عملیاتی هردو معاونت باز نگری شده و در جلسه بعد مصادیق همکاری دو معاونت را مورد بررسی قرار داده به مرحله اجرا در بیاوریم.
  آقای دکتر شعوری در پایان به اهمیت عقد تفاهم نامه همکاری بین دو معاونت اشاره کرده و برنامه های اجرایی معاونت اجتماعی در سال 97 را به قرار ذیل به سمع و نظر حاضرین رساند:
-ایجاد دبیرخانه کارگروه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی که رئیس و دبیر آن به ترتیب ریاست دانشگاه و معاون اجتماعی دانشگاه خواهد بود.
- انجام کار تحقیقاتی در راستای افزایش نشاط اجتماعی
-برگزاری سمینار افزایش نشاط اجتماعی با کاهش خشونت
-ایجاد درمانگاه سلامت اجتماعی
-ایجاد میز خدمتی برای خیریه ها
-ایجاد کانونهای سلامت محور محله که می توان از دانشجویان بعنوان رابطهای اجتماعی معاونت اجتماعی بهره برد.
- استفاده از دانشجویان در خیریه های بیمارستانی
-توجه به موضوع جهادگران سلامت
دفعات مشاهده: 244 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر