[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: بازدید ریاست محترم دانشگاه از پروژه های عمرانی شبکه بهداشت طارم
:: حادثه رانندگی در محور انگوران-قره ناس
:: دومین دوره مسابقات قرانی
:: بازدید رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت از ابهر
:: بازدید معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان از طرح بسیج کنترل فشارخون ملی
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (22 خردادماه 97) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۲ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (22 خردادماه 97)


موج‌رسا -  شناسه خبر : ۷۲۹۲ دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶
تمامی همپوشانی‌های بیمه سلامت تا چند ماه آینده برطرف می‌شود
59 درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش هستند/ باید جلوی هزینه‌های غیرضرور را بگیریم
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: تمامی همپوشانی‌های بیمه سلامت تا چند ماه آینده برطرف می‌شود.
خدیجه ابراهیم‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه دفترچه‌های صندوق بیمه همگانی فقط در مراکز دولتی مورد پذیرش قرار می‌گیرند، اظهار کرد: بیمه سلامت پنج صندوق دارد که شامل کارمندی، روستایی، سایر اقشار، صندوق ایرانیان و بیمه همگانی است.
وی با بیان اینکه برخی از افراد که عضو صندوقهای سایر اقشار، کارمندی و ایرانیان هستند، حق بیمه پرداخت می‌کنند، گفت: این بیمه شدگان می‌توانند مانند روال قبل از مراکز خصوصی و دولتی استفاده کنند اما یکسری از اعضا مانند اعضای صندوق بیمه همگانی و صندوق روستاییان به صورت کاملا رایگان بیمه شده‌اند و در این راستا روستاییان باید از نظام ارجاع استفاده کنند و اعضای بیمه همگانی سلامت که اقشار ضعیف جامعه بودند فقط در مراکز دولتی پذیرش می‌شوند که این تصمیم از سال گذشته اجرایی شده است. مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به اینکه برخی از افراد توانمند نیز به دلیل رایگان بودن بیمه همگانی تغییر صندوق داده بودند، خاطرنشان کرد: با تصمیمی که سال گذشته گرفته شد افرادی که تغییر صندوق داده بودند برای استفاده از مراکز خصوصی دوباره به صندوق ایرانیان برگشتند و خوشبختانه هیچ مشکلی در این زمینه پیش نیامده است. وی بیان کرد: باید افراد کم درآمدی که توان مالی ندارند از بیمه همگانی سلامت برخوردار باشند که مراکز دولتی این پوشش را به اعضای این صندوق می‌دهد. ابراهیم‌خانی با اشاره به موضوع مدیریت هزینه‌ها ادامه داد: مدیریت هزینه‌ها در جهت ارتقا خدمات است و اینکه از هدر رفت برخی از هزینه‌ها جلوگیری کنیم. وی با بیان اینکه باید جلوی برخی از هزینه‌های غیرضرور گرفته می‌شد، افزود: یکسری از راهکارها و راهنمایی‌های بالینی به پزشکان کمک می‌کند تا در مدیریت منابع و هزینه‌ها ما را یاری کنند. مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به اینکه ارائه خدمات به بیمار باید بر اساس الگوی مناسبی باشد، اظهار کرد: بیمه سلامت در همین راستا بر اساس بودجه‌هایی که در نظر گرفته شده یکسری از اقدامات را برای مدیریت هزینه‌ها انجام می‌دهد. وی با بیان اینکه دستورالعمل‌هایی از طرف وزارت بهداست ابلاغ شده که ما براساس آن اقدام می‌کنیم، عنوان کرد: به فرض مثال گاهی هزینه‌های زیادی از بابت انجام آزمایشهای مکرر و غیرضرور تحمیل می‌شود که دستورالعملهایی در این زمینه ابلاغ شده و ما مصمم به اجرای آنها هستیم. ابراهیم‌خانی با بیان اینکه 59 درصد از جمعیت کل استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، خاطرنشان کرد: بزرگترین بیمه از نظر افراد تحت پوشش در استان زنجان بیمه سلامت است.   وی بیان کرد: بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید یکسری از افراد سوء استفاده‌هایی را از بیمه سلامت کردند و شناسایی افرادی که همزمان تحت پوشش بیمه‌های دیگر بودند نیز سخت بود.
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه همپوشانی‌هایی به خصوص با بیمه تامین اجتماعی ایجاد شد، گفت: با عزم جدی که در استان وجود داشت بخش زیادی از این همپوشانی‌ها احصا شده و در جهت رفع آن هستیم و امیدواریم در طول چند ماه آینده و تا پایان سال تمامی همپوشانی‌ها را برطرف کنیم.
 
 
 
 
 افزایش پنج درصدی تعرفه های درمانی معقول نیست
زنجان - ایرنا - عضو کمیسیون تعرفه و بیمه و شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: افزایش پنج درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی درمانی در بخش های دولتی، غیردولتی و خصوصی چندان معقول نیست، چرا که با نرخ تورم همخوانی ندارد.
کد خبر: 82939800 | تاریخ خبر: 21/03/1397 - 13:23
دکتر حسین بابایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پیشنهاد افزایش تعرفه خدمات تشخیصی درمانی در سال جاری از سوی سازمان برنامه و بودجه و هیات دولت با عنوان گزارش بررسی پیشنهاد فوری برای تصمیم گیری دولت اواخر فروردین امسال ثبت شد.
وی اظهار کرد: با وجود داشتن پیوست های مرتبط قانونی، این مهم مغایرت های بارز قانونی دارد که با توجه به اجرایی شدن آن بدون اعتنا به مصوبات و پیشنهادات ارائه شده طی ماههای آذر و دی سال 96 ،کمیسیون تخصصی مشورتی شورای عالی نظام پزشکی کشور به مواردی باید توجه شود. بابایی خاطرنشان کرد: در یکی از بندهای این برنامه سازمان های بیمه گر با توجه به محدودیت منابع و تکلیف ماده قانونی مبنی بر اصل تعادل منابع و مصارف، حداکثر رشد مورد قبول این سازمان برای تعرفه های خدمات تشخیصی درمانی سال جاری در بخش دولتی، غیردولتی و خصوصی برابر پنج درصد اعلام شده است. وی اضافه کرد: به استناد به بند (الف) ماده 9 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، شورای عالی بیمه سلامت کشور مکلف است هر ساله قبل از تصویب بودجه سال بعد در هیات وزیران نسبت به بازنگری ارزش نسبی و تعیین تعرفه خدمات سلامت انجام دهد. رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان ادامه داد: این شورا همچنین موظف به ارائه دهندگان خدمات بهداشت، درمان و تشخیص در کشور اعم از دولتی و غیر دولتی و خصوصی با رعایت اصل تعادل منابع و مصارف و قیمت واقعی در راستای تقویت رفتارهای مناسب بهداشتی، درمانی و مبانی محاسباتی واحد و یکسان با حق فنی واقعی یکسان برای بخش دولتی و غیر دولتی در شرایط رقابتی و قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور مصوب سال 73 اقدام و پس از تایید سازمان برنامه و بودجه کشور، قبل از پایان هر سال برای سال بعد جهت تصویب به هیات وزیران ارائه کند. وی یادآوری کرد: این در حالی است پیشنهاد افزایش تعرفه در اوایل سال جاری هم از جهت زمانی هم از منظر شکلی و هم از حیث محتوائی اشکال قانونی محرز دارد.  بابایی افزود: این در حالی است قیمت واقعی خدمات عبارتست از قیمت تمام شده خدمات به اضافه سود سرمایه و استهلاک که در بخش دولتی منظور نخواهد شد، چگونه ممکن است با این مبانی و مقیاس های قانونی واحد، درصد نرخ رشد تعرفه های تشخیصی و درمانی برای بخش های دولتی و غیر دولتی و خصوصی یکسان رشد کند.  وی بیان کرد: در کشورمان منابع مبتنی اقتصاد سلامت و ماموریت دولت در تامین بهداشت و درمان مردم و اهمیت موضوع قانون بیمه همگانی که در قانون برنامه های توسعه پنج ساله مکرر تاکید می شود، برای صرفه جویی منابع بهترین روش آنالیز برای سیاست گذاری تعیین نرخ رشد تعرفه ها هزینه یابی مبتنی بر فعالیت است.
بابایی افزود: در حالی که در پیشنهاد خروجی دولت هیچ عزمی برای استفاده از این ابزار علمی و متداول دنیا هم دیده نمی شود که حداقل خروجی آن کاهش پرداخت از جیب مردم است. عضو کمیسیون تعرفه و بیمه و شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: برای تعیین قیمت واقعی خدمات فرمول قیمت واقعی نرخ هزینه تمام شده به اضافه سود سرمایه و استهلاک امری مهم تلقی می شود و به رغم صراحت قانون برای روش تعیین تعرفه های تشخیصی درمانی سالانه، چنانچه سیاستگذاران بخواهند نرخ رشد را حتی ثابت نگه دارندبه ناچار باید از فرمول خاصی تبعیت کنند. وی خاطر نشان کرد: بر این اساس اگر در بخش خصوصی نرخ های سال گذشته ( از قبیل بخش های ویزیت سرپایی 15 درصد، پاراکلینیک و تصویربرداری 15درصد و حق فنی داروخانه ها 15درصد افزایش در نظر گرفته شود، به نقطه صفر رسیده است.7320/8068
 
 
 
سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶ کد خبر : 973-6891-5

خروج 1400 بیمار کلیوی از چرخه دیالیز در زنجان
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت: در استان زنجان 1800 بیمار زیر پوشش خدمات درمانی این انجمن قرار داشتند که با برنامه‌ریزی انجام شده 1400 نفر با پیوند کلیه و مراقبت، از چرخه دیالیز خارج شده‌اند.
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا طهماسبی شامگاه دیروز در مراسم افطاری و تودیع و معارفه رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی شهرستان خرم‌دره، اظهار کرد: رویکرد اصلی انجمن حمایت از بیماران کلیوی و پیشگیری از بروز بیماری برای افراد است .
وی، صنعتی شدن زندگی در دهه‌های اخیر را از عوامل افزایش ابتلای افراد به بیماری‌های کلیوی عنوان کرد و گفت: از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند به عنوان زمینه‌ساز این بیماری باشد می‌توان به فشار خون و دیابت اشاره کرد . این مسئول با بیان اینکه در استان زنجان 1800 نفر بیمار زیر پوشش خدمات درمانی این انجمن قرار داشتند، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده 1400 نفر با پیوند کلیه و مراقبت از چرخه دیالیز خارج شده‌اند.
طهماسبی با اشاره به مهم‌ترین رسالت‌های این انجمن، یادآور شد: رسالت اصلی انجمن رسیدگی به نیازهای درمانی و معیشتی بیماران در راستای رفاه حال و زندگی مناسب بدون دغدغه و تلاش برای غربالگری و تشخیص و درمان به موقع افراد با اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی است.
این مسئول با اشاره همکاری خیرین با این انجمن، عنوان کرد: خوشبختانه استان زنجان خیرین نیک‌اندیش فراوانی دارد که با اقدامات خود زمینه کاهش مشکلات و آلام بیماران را فراهم می‌کند .
در ادامه این مراسم نیز فرماندار خرم‌دره با اشاره به اینکه کار خیر و کمک به انسان‌های دردمند از جایگاه والایی نزد خداوند متعال و بزرگان دین مبین اسلام برخوردار است، تصریح کرد: در حالی که سایر عبادت‌ها به عنوان یک وظیفه در کارنامه اعمال ما ثبت می‌شود اما کار خیر برای دیگران مورد توجه بیشتر خداوند قرار دارد . حجت محمدی با اشاره به افزایش قابل توجه بیماران کلیوی در سال‌های اخیر، عنوان کرد: این موضوع به دلیل تغییر سبک زندگی و صنعتی شدن زندگی افراد روی داده است . این مسئول با اشاره به کم هزینه بودن هزینه‌های پیشگیری در مقایسه با هزینه درمان، عنوان کرد: بیماران کلیوی برای طی دوره درمان هزینه‌های هنگفتی را به دولت تحمیل می‌کنند .
به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم مهناز شریفی تودیع و عزیزی به عنوان رئیس جدید این انجمن معارفه شد.
 
دفعات مشاهده: 181 بار   |   دفعات چاپ: 33 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان