دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در آئین تکریم و معارفه مسئولین واحدهای دانشگاه مطرح کرد؛ توجه و تاکید بر مدیریت و کار تیمی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۴ | 

آلبوم تصاویررییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در آئین تکریم و معارفه مسئولین واحدهای دانشگاه مطرح کرد؛
توجه و تاکید بر مدیریت و کار تیمی

دکتر پرویز قزلباش در آیین تکریم و معارفه معاون آموزشی، رییس مرکز آموزشی درمانی آیت‌اله موسوی، رییس دانشکده بهداشت و پیراپزشکی و رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه اظهار کرد: دید بنده به لحاظ مدیریتی تیمی، و این آمدن و رفتن‌ها در قالب یک تیم است.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – صبح چهارشنبه 23 خردادماه 97، دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در این آیین در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی افزود: براساس برنامه استراتژیک دانشگاه و موقعیتی که افراد در تیم دارند و نقش ایفا می‌کنند، همه دانشگاه جزء این تیم هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان بیان کرد: براساس شرایط زمانی، فردی و سیاست‌هایی که اعمال می‌شود افراد در یک تیم نقش ایفا می‌کنند و مهم این است که تیم به نتیجه برسد و وقتی تیم به نتیجه رسید مشخص است که همه افراد تیم در کسب این موفقیت دخیل بودند.
دکتر قزلباش با بیان اینکه یک فرد به تنهایی نمی‌تواند همه وظائف را انجام دهد، افزود: یک فرد نماینده یک مجموعه است و نقشی که ایفا می‌کند مثل یک مربی و هدایتگر است.
وی تصریح کرد: اگر امروز دانشگاه در این جایگاه قرار دارد حاصل زحمات و تلاش‌های تمامی همکاران مجموعه دانشگاه است و در این راستا قدردان زحمات تک تک همکاران هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تقدیر از زحمات و تلاش‌های دکتر اسکندری، خواستار استفاده از توان‌مندی ایشان در دانشگاه شدند و در ادامه راه برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.
دکتر قزلباش، دکتر موسائی‌فرد را نقطه امید دانشگاه برشمرد و برای ایشان در ادامه راه علم آموزی، آرزوی موفقیت کرد.
وی دکتر قائمی را فردی با سعه صدر و باتجربه دانست و اظهار امیدواری کرد: آرامشی که ایشان در محیط های قبلی ایجاد کردند، در حوزه آموزش نیز این‌گونه عمل کنند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مسئولیت بزرگ بیمارستان آیت‌اله موسوی به عنوان بزرگترین بیمارستان استان حائز اهمیت است و بار بیش از 50 درصد از حوزه درمان و آموزش در این بیمارستان است که ان شاءالله دکتر جلیلوند صبور، برنامه‌ریز و پیگیر در این سمت موفق باشند.
دکتر قزلباش در تشریح انتخاب دکتر جعفری و دکتر پیامی به عنوان مدیر دانشکده‌های بهداشت و پرستاری، اظهار کرد: براساس دید بنده در کارهای مدیریتی باید بانوان را جدی گرفت، به آنها اعتماد و و از آنان حمایت کرد.
وی برای این دو عزیز نیز آرزوی موفقیت کرد و افزود: حدودا 60 درصد از جمعیت کارکنان و 50 درصد از اعضای هیأت علمی دانشگاه، بانوان هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه باید مدیران خوب را کشف و از کارآیی آنها استفاده کرد تاکید کرد: در کار مدیران بیمارستان‌ها و دانشکده‌ها هیچ دخالتی صورت نمی‌گیرد و مسائل دانشکده و بیمارستان‌ها در همان جایگاه با اطلاع و مساعدت ریاست و معاونین برطرف خواهد شد.
به گفته دکتر قزلباش اولویت اول دانشگاه بحث آموزش و پژوهش است و اگر در حیطه‌های دیگر، بحث مدیریت منابع به طور جدی پیگیری می‌شود، برای هدایت به سوی حوزه آموزش و پژوهش است.
وی با بیان اینکه افرادی که در مسند هستند به خوبی و باقوت در پیشبرد اهداف مجموعه تحت مدیریت خود بکوشند، تاکید کرد: باتوجه به مشکلات و محدودیت منابع، فعالیت‌های دانشگاه با موفقیت و با روند رو به رشد ادامه یابد.

*** حجت الاسلام والمسلمین حاج‌آقا محرمعلی شیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم اظهار کرد: در مدیریت اسلامی آیه‌ بسیار واضح و روشنی است که خداوند به پیامبر به عنوان مدیر اسلامی خود و بنیانگذار تفکر دینی اسلامی خطاب فرموده: ای پبامبر تربیت و مدیریت کار خودت هم نیست و به پیامبر می‌گوید که بگو؛ خدایی که، خودت مدیریت می‌کنی به من نیز از آن مدیریتت یاد بده که صادق و شفاف باشم.
وی با تاکید براینکه در بقا، حفظ و اصل مدیریت باید در عین تدبیر شفاف عمل کرد و صادق بود افزود: مدیریت باید بر پایه شکار قلوب باشد و بر قلب‌ها حکومت کند و هم در دوران مدیریت و هم در خارج از مدیریت باید شفاف بود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تصریح کرد: واقعیتی انکارناپذیر است که ما در برابر وجدان‌های دیگران بعد از انجام خدمت مورد قضاوت قرار می‌گیریم و مدیریت ما تاثیر به سزائی در رفتارهای فردی و اجتماعی و حتی شخصیت روانی افراد تحت مدیریت ما دارد و همچنین بازخورد اجتماعی و تاثیر زیرساختی در مجموعه دارد و در این خصوص در اسلام دو نکته کارکردن با شفافیت و خروج با شفافیت حائز اهمیت است که در قرآن نیز به کسانی که می‌خواهند مدیریت اسلامی داشته باشند، مدیریت شفاف سفارش شده است.
حاج‌آقا شیرمحمدی تصریح کرد: یکی از شاخص‌های قطب بودن دانشگاه، مدیریت دکتر اسکندری و عملکرد معاونت آموزشی است که در این خصوص قدردان زحمات دکتر اسکندری هستیم.
وی از نکات بسیار مهم در بخش‌های هر سیستم را؛ نزدیکی قلب‌ها به هم، استفاده از ظرفیت‌ها و توان‌مندی‌ها و اینکه خود را خادم بدانیم، برشمرد.

*** دکتر مهدی اسکندری معاون سابق آموزشی دانشگاه با بیان اینکه هنر مدیریت کردن در پیشبرد اهداف دانشگاه مهم است، افزود: این مهم در مقام مقایسه مشخص می‌شود و نه در اعداد و ارقام .
وی افزود: در 12 سال گذشته، دانشگاه علوم پزشکی زنجان جایگاه بالایی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارد و در آمایش سرزمینی، زنجان مرکز منطقه‌ای انتخاب شد که سه سال برای ثبت این مرکز منطقه‌ای تلاش مضاعف صورت گرفت و در حال حاضر دانشگاهی در منطقه نیست که مرکزیت دانشگاه را قبول نکند.
معاون سابق آموزشی دانشگاه همچنین به جهت برگزاری امتحان‌های جامع، از زحمات تک تک همکاران قدردانی کرد و افزود: دانشگاه مختص همه است و باید با همدلی کمک کنیم تا دانشگاه به اهداف خود برسد.
وی افزود: حوزه بهداشت و درمان لازمه دانشگاه است اما شاخص‌هایی که باعث شد مرکز قطب 6 باشیم شاخص‌های آموزشی و پژوهشی بوده است.
دکتر اسکندری با تاکید بر حفظ و استفاده از نیروهای علاقمند، فنی و متخصص، افزود: در جهت افزایش انگیزه افراد تلاش کنیم.

*** دکتر مهدی موسائی‌فرد رییس سابق دانشکده پرستاری و مامایی اظهار کرد: هر فردی که مسئولیتی می‌پذیرد قطعا نقشه راهی جهت نیل به اهداف مد نظر خود دارد.
وی کمبود فضای فیزیکی و نقص فنی در سلف سرویس دانشکده را که منجر به جابجایی دانشکده شد از مشکلات دانشکده پرستاری عنوان کرد و افزود: بحث چابک‌سازی دانشکده از اهداف مهم برشمرد، توسعه تحصیلات تکمیلی و کانالیزه کردن پژوهش‌های دانشجویی و کارکنان را نیز از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.


*** دکتر مهدی قائمی رییس سابق مرکز آموزشی درمانی آیت‌اله موسوی با تقدیر از تلاش همکاران بیمارستان آیت اله موسوی، اظهار کرد: مدیریت چندگانه بر بیمارستان‌ها بویژه بیمارستان‌های آموزشی سبب شد که بحث بیمارستان‌های مستقل مطرح شود.
وی افزود: رئیس بیمارستان که به عنوان مسئول فنی باید پاسخگوی مراجعین، مردم، افکار عمومی، مراجع نظارتی و قانونی باشد، اختیارات لازم را برای اعمال مدیریت در همه زیرمجموعه خود ندارد و این مدیریت‌ها از طریق کسی که باید پاسخگو باشد، اعمال نمی‌شود.
دکتر قائمی با تاکید بر پیشبرد رشد شتابان حوزه آموزش با همکاری همکاران این حوزه، خواستار همکاری این حوزه در ارتقاء فعالیت‌ها شد.
رییس سابق مرکز آموزشی درمانی آیت‌اله موسوی بیان کرد: در حوزه آموزش نقشه‌ی راه با بسته‌های طرح تحول نظام آموزشی که شامل ۱۱ بسته است، ترسیم شده است که با اجرای این بسته‌ها تکلیف مشخص است و حرکت در این راه، سبب می‌شود از موازی‌کاری و برگشت به عقب پرهیز شود
وی با اشاره به موضوع مهم، آموزش بالینی، افزود: آموزش بالینی در واقع نقطه تلاقی درمان و آموزش است و چالش بین حق و حقوق بیمار و مراقبت از بیمار از طرفی، و آموزش فراگیران از سوی دیگر، که این دو مهم باید به موازات هم پیش روند.
*** دکتر احمد جلیلوند سرپرست مرکز آموزشی درمانی آیت‌اله موسوی ضمن تقدیر از اعتماد مجموعه دانشگاه در انتخاب وی به این سمت، حمایت ریاست و مجموعه دانشگاه را در طی این مسیر خواستار شد و افزود: در هر دستگاه، باید تفکر سیستمی حاکم باشد و کار به صورت تیمی انجام گیرد.
وی بیان کرد: فعالیت بیمارستان با هماهنگی و نظم موجود حفظ و بیشتر خواهد شد و کارها با هماهنگی پیش خواهد رفت.
***دکتر میترا پیامی سرپرست دانشکده پرستاری و مامایی با تشکر از حسن اعتماد ریاست دانشگاه، اظهار امیدواری کرد در رسیدن به اهداف دانشگاه گام بردارد.
وی تصریح کرد: همانطورکه آموزش دانشجویان سبب ارتقا کیفیت خدمات می‌شود ان شاءالله ما نیز بتوانیم با همکاری مجموعه دانشکده و دانشگاه، نقش موثری را ایفا کنیم.
سرپرست دانشکده پرستاری و مامایی با تقدیر از خدمات ارزنده دکتر موسایی‌فرد، استفاده از نظرات ارشادی ایشان را مهم برشمرد و افزود: هر تصمیمی که در مدیریت اتخاذ ‌گردد جوانب مثبت و منفی دارد و همیشه با چالش‌های زیادی مواجه است.
دکتر پیامی با اشاره به توسعه رشته‌های مختلف در دانشکده، اظهار امیدواری کرد سهم دانشجویان رشته‌های تحصیلات تکمیلی تا 30 دردصد افزایش یابد.
وی از جمله برنامه‌های خود را پیگیری راه‌اندازی دکترای پرستاری و ارتقاء کیفیت آموزش تئوری و بالینی در کنار پژوهش و آموزش برشمرد.
*** دکتر فاطمه جعفری سرپرست دانشکده بهداشت و پیراپزشکی ضمن تشکر از اعتماد ریاست و مجموعه دانشگاه به جهت انتخاب ایشان به این سمت، اظهار کرد: در دانشکده بهداشت و پیراپزشکی 620 دانشجو در 5 رشته کارشناسی ارشد و 6 رشته کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: جایگاه حال حاضر دانشکده نتیجه زحمات و تلاش‌های مسئولین دانشکده از زمان تاسیس با 2 رشته کاردانی پیراپزشکی است.
سرپرست دانشکده بهداشت و پیراپزشکی هدف خود را ادامه راه مسئولین قبلی دانشکده عنوان کرد و افزود: ادامه این مسیر، در راستای سیاست‌های کلان آموزشی دانشگاه و کشور، توجه به حوزه آموزش و پژوهش و توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی خواهد بود.
به گزارش وب‌دا، در این آیین لوح خدمت دکتر مهدی قائمی به عنوان معاون آموزشی دانشگاه، دکتر احمد جلیلوند به عنوان سرپرست مرکز آموزشی درمانی آیت‌اله موسوی، دکتر فاطمه جعفری به عنوان سرپرست دانشکده بهداشت و پیراپزشکی و دکتر میترا پیامی به عنوان سرپرست دانشکده پرستاری و مامایی قرائت شد و از تلاش‌ها و خدمات ارزنده دکتر مهدی اسکندری معاون سابق آموزشی دانشگاه، دکتر مهدی قائمی رییس سابق مرکز آموزشی درمانی آیت‌اله موسوی و دکتر مهدی موسائی‌فرد رییس سابق دانشکده پرستاری و مامایی با اهداء لوح از طرف ریاست و واحدهای تابعه دانشگاه قدردانی به عمل آمد.


 


دفعات مشاهده: 2064 بار   |   دفعات چاپ: 50 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2956 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 112 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 114434122 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 39091 بازدید
  • بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۷

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir