[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: کلنگ زنی احداث خانه های بهداشت محمودآباد2 و خمارک شهرستان خدابنده
:: روز شمار هفته سلامت روان
:: پدافند غیرعامل
:: جلسه توجیهی و معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشکده دندانپزشکی در روز 17 مهرماه برگزار گردید.
:: کمیته هماهنگی درون بخشی برنامه های هفته سلامت روان شهرستان سلطانیه
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (30 تیرماه 1397) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۳۰ | 
 نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (30 تیرماه 1397)
زنجان-رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: طرح سلامت تابستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با آماده‌باش ۵۸ پایگاه شهری و۴۰۰ نفر آغاز شد.
به گزارش خبرنگار مهر، اصغر جعفری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل استانداری، به طرح تابستانی اورژانس زنجان اشاره کر دو افزود: طرح امداد و سلامت تابستانی اورژانس ۱۱۵ استان زنجان از اول تیرماه آغازشده و تا یک مهرماه ماه  ادامه دارد.
وی اظهار کرد: در این طرح ۵۸  پایگاه فوریت‌های پزشکی سطح استان با آمبولانس‌های مجهز به همراه ۴۰۰ نفر از کارکنان مجرب اورژانس مشارکت خواهند داشت. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: طی سال جاری تعداد پایگاه‌های اورژانس در استان افزایش داشته است. جعفری یادآور شد:  مردم عزیز می‌توانند همچنین با ارسال عدد یک به سامانه ۳۰۰۰۲۴۰۱۱۵ راهنمایی لازم از سوی اورژانس را دریافت کنند. وی گفت: اورژانس استان به لحاظ رسیدن به‌موقع بر بالین بیمار نسبت به میانگین کشوری در سطح مطلوب‌تری قرار دارد و ما برنامه‌ریزی لازم برای تداوم این مهم را در دستور کاری خودداریم. رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان ابراز کرد: وظیفه اصلی پایگاه‌های اورژانس در سطح استان  زنجان در سه بخش امدادرسانی در جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی و داخل شهر است.
جعفری گفت: با توجه به اینکه عمده تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها اتفاق می‌افتد بنابراین تمهیدات لازم جهت پوشش مناسب در مبادی ورودی و خروجی شهرها  در بحث وجود ذخیره تجهیزات مصرفی، دارو و لوازم موردنیاز در پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ در نظر گرفته‌شده است.
 
 
  دولت و وزارت بهداشت سناریوهایی برای مقابله با شرایط تحریم دارند/
مصمم‌تر از گذشته اقدامات خوب حوزه بهداشت و درمان را ادامه می‌دهیم
موج‌رسا -  شناسه خبر : ۷۶۵۵ شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
معاون وزیر بهداشت گفت: دولت و وزارت بهداشت سناریوهایی با مقابله با شرایط تحریم دارد.
به گزارش موج رسا; سیدعلی صدرالسادات در سی و هفتمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و سازمان‌های وابسته در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: نقش معاونین توسعه در شرایط موجود بسیار خطیر است و مصمم هستیم با حفظ دستاوردهای انقلاب، اقدامات خوب را تداوم دهیم و مصمم‌تر از گذشته و با جدیت بیشتر و برنامه‌ریزی در کارها، حرکت کنیم.  وی در ادامه درخصوص مدیریت و کنترل هزینه‌ها، مباحثی کلیدی مطرح کرد و راهکارهای مقابله با اثرات تحریم بر اقتصاد سلامت کشور و چالش‌هایی که در حوزه دارو، مواد اولیه واحدهای تولیدی و دانش فنی، مشکل نقل و انتقال ارزی و تبادلات بانکی و مشکلات بازاریابی بین‌الملل وجود دارد را ارائه نمود. معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان تاثیر احتمالی تحریم‌ها بر منابع و مصارف وزارت بهداشت به تشریح سناریوهای دولت برای مقابله با شرایط تحریم در حوزه اعتبارات وزارت بهداشت پرداخت و چالش‌های موجود در تامین منابع را در سه بخش کمبود منابع تخصیص یافته، عدم دریافت به موقع منابع و تاخیر در وصول طلب از بیمه‌ها بیان کرد و اقدامات انجام شده برای مقابله با چالش‌های مطرح شده از ابتدای سال‌جاری را در دو حوزه منابع و مصارف به تفصیل بیان کرد. صدرالسادات با بیان اینکه با حمایت شایسته دولت و مجلس وضعیت اعتبارات تخصیص یافته به دانشگاه‌های علوم پزشکی در 3 ماهه ابتدای سال‌جاری نسبت به همین زمان در سال گذشته براساس اطلاعات ارائه شده مطلوب ارزیابی شده است، افزود: به منظور حفظ این مطلوبیت در هزینه‌کرد و تداوم صرفه‌جویی، معاونین توسعه دانشگاه‌ها مکلف شدند راه‌های کاهش هزینه‌ها و نحوه پیاده‌سازی انجام آن را احصاء و بدون ایجاد تنش عبور از این شرایط را مدیریت کنند. وی با اشاره به وضعیت منابع، مطالبات و بدهی‌های وزارت بهداشت، باتوجه به میزان نقدینگی فعلی، تداوم اقدامات اصلاحی در دو حوزه منابع و مصارف تا پایان سال‌جاری را توصیه کرد. معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در پایان الزامات تحقق وضع مطلوب در پایان سال 97 را در سه فصل کنترل هزینه‌ها (تداوم صرفه جویی، اقدامات اصلاحی، استفاده مطلوب از نقدینگی و ...)، افزایش درآمدها (استفاده مطلوب از ابزارهای ایجاد درآمد، ظرفیت‌های جدید بدهی در بودجه نظیر تهاتر، اوراق خزانه و ...) و ایجاد زیرساخت‌ها و پایش مستمر (تفکیک هزینه‌ها، پایش شاخص‌ها و ...) تشریح کرد.  صدرالسادات در پایان تاکید کرد: با جدیت و عزم راسخ حتماً این شرایط را پشت سر خواهیم گذاشت  و امیدوار به آینده هستیم


۱۳۹۷۰۴۲۹۰۰۰۳۲۵ -  جمعه ، ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۲۱:۰۲
در پی عدم قبول مهرانه از درخواست حمایت جهانی GGP صورت گرفت
دعوت رسمی مدیرعامل مهرانه از سفیر ژاپن در تهران برای بازدید از کلینیک تخصصی این مجموعه
ضمن دعوت از حضرتعالی و مسؤولین سفارت ژاپن برای بازدید از مرکز مهرانه و با تشکر فراوان از اقدامات انسان‌دوستانه آن سفارت و عذرخواهی از عدم قبول کمک شما خداوند را سپاسگزارم که در شهر زنجان و در میان مردم سخاوتمند آن تنفس می‌کنم.
به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از روابط عمومی انجمن خیریه مهرانه، مدیرعامل مهرانه ضمن رد هر گونه دریافت کمک مالی و حمایتی ژاپن تحت عنوان برنامه جهانی (جی.جی.پی) از آقای کوبایاشی، سفیر این کشور در تهران برای بازدید از کلینیک تخصصی مهرانه دعوت رسمی کرد.
در این نامه آمده است...
"جناب آقای کوبایاشی
سفیر محترم کشور ژاپن در تهران
با سپاس فراوان
خوشوقتم از حسن نظر جنابعالی نسبت به انجمن خیریه مهرانه زنجان سپاسگزار باشم. مطمئنا پیاده کردن برنامه‌های امیدبخش GGP در کشورهای جهان سوم می‌تواند بارقه‌های امید را در پی داشته باشد؛ اما مهرانه زنجان که حامی بیماران مبتلا به سرطان استان و کشور است با اتکا به لطف خداوند و همراهی عظیم مردم استان زنجان خود به یک مؤسسه کمک کننده برای استان و کشور و منطقه تبدیل شده است، توانمندی های علمی و فرهنگی و مالی مهرانه این مؤسسه را به یک الگوی کشوری و منطقه‌ای تبدیل کرده که از پذیرفتن کمک مالی هر کشور خارجی کاملا بی نیاز می‌باشد. ضمن قدردانی از منش انسانی این اقدام به استحضار می‌رساند که انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان (مهرانه) با تکیه بر اصول اساسنامه خود که سازمانی مردم نهاد، غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است؛ و تنها با استعانت از ایزدمنان و با کمک‌های مستقیم مردمی، هم اکنون بعد از 12 سال پیشینه افتخارآمیز خود را بی‌نیاز از هر گونه کمک خارجی می‌داند و تنها با تکیه بر پشتوانه توانمند مردمی به فضل و یاری خداوند همه نیازهای دارویی و درمانی بیماران تحت پوشش خود را تامین و با اعتقاد راسخ به الگوی منحصر به‌فرد خود مبنی بر رایگان بودن تمامی خدمات به مسیر پرافتخار خود ادامه می‌دهد.
جناب سفیر؛ بسیار خرسند خواهم شد دقت نظر حضرتعالی در مورد اهم فعالیت‌های مهرانه را به همراه داشته باشم.
1_شروع فعالیت از سال 1385
2_تحت پوشش قرار دادن حدود 8 هزار بیمار مبتلا به سرطان استان و کشور
3_تامین همه نیازهای دارویی و درمانی و معیشتی و رفاهی و حتی تحصیل فرزندان خانواده‌های بیمار به صورت 100 درصد رایگان
4_مدیریت منابع انسانی در جذب 120 هزار نفر خیر به صورت مستقیم و حدود 50 درصد مردم استان به صورت غیرمستقیم از افتخارات مهرانه بوده و این شیوه مدیریتی می‌تواند برای سایر کشورها نیز مفید به فایده باشد.
5_ جذب ماهیانه کمک‌های مردمی به مبلغ 10 میلیارد ریال معادل 240 هزار دلار
6_ ساخت کلینیک تخصصی سرطان با هزینه‌ای بالغ بر 500 میلیارد و قابل گسترش به 2 هزار میلیارد ریال و با زیربنای 14 هزار مترمربع شامل بخش‌های شیمی درمانی، رادیوتراپی و آزمایشگاه فوق تخصصی که این بخش‌ها قابل رقابت با مراکز پیشرفته اروپایی است، لازم به ذکر است که همه هزینه‌های ساخت و ساز از جانب مردم نوع‌دوست زنجان پرداخت شده و خواهد شد و مهرانه هیچگونه بدهی مالی ندارد.
7_هتل 4 ستاره مهرانه در نوع خود در ایران و منطقه بی‌نظیر است و همه خدمات اسکان و تغذیه نیز 100 درصد رایگان می‌باشد، به علاوه مهمانسرای مهرانه در تهران نیز به مدت 9 سال فعالیت خود پذیرای 80 هزار نفر روز بیمار از سراسر کشور به صورت رایگان می‌باشد.
8_برنامه جامع پیشگیری برای کنترل ابتلا به سرطان و ساختن شهر و استان بدون دخانیات و شهر ورزش‌های همگانی نیز با جدیت آغاز  شده و به لطف خداوند در یک برنامه‌ریزی پنج ساله به سرمنزل مقصود خواهد رسید.
 ضمن دعوت از حضرتعالی و مسؤولین سفارت ژاپن برای بازدید از مرکز مهرانه و با تشکر فراوان از اقدامات انسان‌دوستانه آن سفارت و عذرخواهی از عدم قبول کمک شما خداوند را سپاسگزارم که در شهر زنجان و در میان مردم سخاوتمند آن تنفس می‌کنم.
با تشکر اصغر وثوق "مدیرعامل انجمن خیریه مهرانه"      انتهای پیام/2308/ق
 
دفعات مشاهده: 102 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان