دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح طرح اورژانس بیمارستان شهید بهشتی چالدران: وزارت بهداشت نیم میلیون بازنشسته دارد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۱۸ | 
وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح طرح اورژانس بیمارستان شهید بهشتی چالدران:
وزارت بهداشت نیم میلیون بازنشسته دارد

 وزیر بهداشت درمورد وضعیت بازنشستگان این وزارتخانه گفت: انتظار حمایت بیشتری برای پرداخت پاداش و مطالبات معوق بازنشستگان وزارت بهداشت داریم تا مطالبات آنها پس از دو سال تاخیر پرداخت شود.
 
به گزارش وب‌دا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح اورژانس بیمارستان شهید بهشتی چالدران، گفت: توسعه اورژانس این بیمارستان، از پروژه های مهم استان آذربایجان غربی بود که بالغ بر۸۰  تخت دارد که علاوه بر رضایتمندی مردم، بیماران کشورهای مجاور نیز می‌توانند از دانش و خدمات پزشکان ایرانی بهره مند شوند.
 
وی افزود: انتظار داریم که رسانه ها خبرهای خوش و خدمتی که دولت ارائه داده را منعکس کرده و بعد، توقع جدید  ایجاد کنند؛ متاسفانه برخی از خبرنگاران به جای اینکه شهد شیرین خدمات را به کام مردم بچشانند،  مطالبات جدیدی را در شرایطی که دولت و مجلس با محدودیت منابع مواجه هستند، مطرح می کنند.
 
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حتما به موازات افتتاح پروژه‌های درمانی، خدمات دندانپزشکی نیز توسعه خواهد یافت، افزود:  خوشبختانه نماینده مردم چالدران در مجلس، فرماندار و رییس منطقه آزاد در ساخت و تکمیل پروژه های بهداشتی بسیاری به ویژه روستاها همکاری و مشارکت داشته اند که از آنها قدردانی می‌کنم.
 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما درمورد خدمات سی تی اسکن، توضیح داد: فکر می‌کردیم فقط امام جمعه ها و نماینده ها مطالبه ایجاد می‌کنند،  اما صدا و سیما در این زمینه پیشی گرفته است؛ دستگا‌ه‌های سی تی اسکن و ام آر آی طبق استانداردهای مجلس و قانون سطح بندی خدمات به یک شهر اختصاص پیدا می کند و بر اساس جمعیت توزیع می‌شود. از نظر استاندارد سطح بندی، اگر تعداد جمعیت، کافی باشد می توان این خدمات را ارائه داد.
 
وزیر بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد بازنشستگان وزارت بهداشت عنوان کرد: همانطور که می دانید تعداد بازنشستگان آموزش و پرورش با یک میلیون پرسنل قابل توجه است و پس از آن وزارت بهداشت با نیم میلیون،  بیشترین بازنشسته را دارد، مجلس در چند سال گذشته اعتباراتی برای مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش درنظر گرفته، اما در حوزه سلامت این اتفاق رخ نداده است. این تبعیض آشکار است اما دولت نیز بی تقصیر نیست؛ سازمان برنامه و بودجه باید فکر پاداش ها و معوقات بازنشستگان باشد همه ما از یک دولت هستیم و تفاوتی بین بخش‌های مختلف وجود ندارد.
 
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه بازنشستگان وزارت بهداشت از سال ۹۴ مطالباتی دارند، گفت: ما انتظار حمایت بیشتری را داریم، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در این حوزه اختیاری ندارند اما حداقل برای استان‌های مرزی باید توجه بیشتری شود اگر چه فرقی بین اقشار مختلف وجود ندارد، مطمئن هستیم استاندار استان آذبایجان غربی کمک می‌ کند تا دانشگاه بتواند همچنان که بقیه بازنشستگان معوقات خود را دریافت می کنند مطالبات بازنشستگان وزارت بهداشت نیز با وجود دوسال تاخیر پرداخت شود.
 
وی با بیان اینکه در این سفر، ۱۰۸ پروژه بهداشتی و درمانی در آذربایجان غربی افتتاح می‌شود، عنوان کرد: در این بخش در مقایسه با گذشته، کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است. اگرچه این به معنی رفع تمام مشکلات نیست اما با مقایسه سایر دستگاه‌ها، شاهد کارگاه سازندگی در حوزه سلامت در کل استان هستیم. 
 
وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی مبنی بر تکمیل بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی استان توضیح داد: پس از برجام، ایتالیایی ها برای سرمایه گذاری جهت ساخت بیمارستان 600 تختخوابی در ارومیه اعلام آمادگی کردند اما به دلیل شرایطی که پیش آمد، همه چیز در هاله ای از ابهام است و بستگی دارد سرمایه گذار خارجی تمایلی به استمرار داشته و یا متوقف کند اما اگر ایتالیایی ها همکاری نکنند، سرمایه گذاران داخلی کار را آغاز خواهند کرد البته مشکلاتی وجود دارد که نیاز به صبر و حوصله است.
 
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: بیش از ۶۵۰ تخت بیمارستانی در دولت یازدهم به ظرفیت استان آذربایجان غربی اضافه شد که معادل کل تخت های تاریخ این استان است همچنین بیمارستان های خصوصی و خیریه در این استان تاسیس شده است.

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 495 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر