دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

نشاط اجتماعی صرفا به برگزاری کنسرت معطوف نمی‌شود نشاط اجتماعی صرفا به برگزاری کنسرت معطوف نمی‌شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۲۰ | 
نشاط اجتماعی صرفا به برگزاری کنسرت معطوف نمی‌شود
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان با بیان اینکه وقتی بحث نشاط اجتماعی مطرح می‌شود عده‌ای فکرشان به برگزاری کنسرت و مسائلی از این دست معطوف می‌شود، اظهار کرد: ضمن اینکه برگزاری کنسرت از نیازهای امروز جامعه است اما صرفا در بحث نشاط اجتماعی، بحث برگزاری کنسرت مطرح نیست.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان - مهندس مسیح‌اله سلطانی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان صبح سه‌شنبه 13 شهریورماه 1397 در سمینار "افزایش نشاط اجتماعی، کاهش خشونت با رویکرد جامعه شناختی" در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه، با اشاره به وضعیت استان در بحث افزایش نشاط اجتماعی، اظهار کرد: مباحث و مسائل اجتماعی امروزه در جهان و ایران بسیار پیچیده هستند و مجله تایمز در این خصوص، دهه اول قرن حاضر را به خاطر فاجعه‌بارترین دهه دوران صلح در تاریخ ملت‌ها، دهه جهنم نامیده است.
وی خاطرنشان کرد: در این دهه مشکلات متعددی ازجمله جنگ، بلایای طبیعی، بحران‌های اقتصادی، هراس و ناامنی و مسائل متعدد  اجتماعی ازجمله بحران‌ها و آسیب‌های اجتماعی و افول طبقه متوسط را شاهد بودیم که همه نشان می‌دهد این مشکلات حاد اجتماعی بر کل دنیا و ایران سایه افکنده است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان افزود: بیش از 4و 5سال است که مرکز آینده پژوهی ایران به عنوان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، ده مسئله اول کشور را از میان 100 موضوع انتخاب می‌کند که همیشه مسائل  اجتماعی از اولویت مسائل کشور بوده و به این خاطر این دولت ورود جدی به این مسائل داشته است و در اولین گام برای اینکه تصویر روشنی از وضعیت اجتماعی ارائه کند، به بحث پژوهش روی آورده است.
به گفته مهندس سلطانی پژوهش محوری، سنجش سرمایه اجتماعی و بررسی وضعیت فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی ایران، حکایت از وجود دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در جامعه می‌باشد .
وی با اشاره به اینکه در بحث آسیب‌های اجتماعی در کشور اولویت‌بندی‌هایی است و در این خصوص بحث طلاق، حاشیه‌نشینی و خشونت، درگیری و نزاع‌های جمعی و خانوادگی ازجمله اولویت‌های استان است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان تصریح کرد: یکی از شیوه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش نشاط اجتماعی است و نشاط اجتماعی نیز موانع و چالش‌هایی دارد و ما نیز در این خصوص ظرفیت‌ها و راهکارهایی داریم .
مهندس سلطانی بیان کرد: درکنار بحث توجه به مسائل اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش نشاط اجتماعی یکی از سیاست‌های اصلی دولت بود که در این راستا ما برنامه‌هایی طی چند سال گذشته اجرا کردیم.
  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان نشاط اجتماعی را ایجاد رضایت در شهروندان عنوان کرد و افزود: شهرداری باید بتواند با ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه، سبب رضایت‌مندی مردم شود و همچنین سایر دستگاه‌ها نیز به فراخور کارشان در ایجاد رضایت شهروندان تلاش کنند و در این راستا، دولت نیز تلاش می‌کند با انجام برنامه‌هایی راهکارهایی در این بحث ایجاد کند.
مهندس سلطانی یکی از مشکلات در رابطه با ایجاد نشاط اجتماعی را عدم نهادسازی عنوان کرد و افزود: در این خصوص هیچ برنامه‌ای نداریم و در این راستا دولت به دنبال تدوین سند عملیاتی و اجرائی برای ارتقا نشاط اجتماعی است که امیدواریم این سند به زودی تدوین شود و برنامه‌ای را برای افزایش نشاط اجتماعی متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی داشته باشیم.
وی ادامه داد: استاندار و فرماندار موظفند پیگیر این سند نشاط اجتماعی باشند و سایر دستگاه‌ها نیز باید همکاری کنند و کلیه امکانات، فضاهای اداری و آموزشی خود را در اختیار نهادهایی که برنامه برای ایجاد نشاط دارند، قرار بدهند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان خاطرنشان کرد: صدا و سیما و ارشاد نیز موظفند برنامه‌های خود را در بروز و ظهور نشاط و جلوگیری از تنش اجتماعی در خانواده و جامعه عملی کنند.
مهندس سلطانی تاکید کرد: باید با همکاری و هم‌افزائی دستگاه‌های اجرائی و مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد بتوانیم نشاط اجتماعی را بالا ببریم، چرا که هرچه نشاط اجتماعی را بالا ببریم آسیب‌های اجتماعی کاهش خواهد یافت.

 
کلیدواژه ها: نشاط اجتماعی صرفا به برگزاری کنسرت معطوف نمی‌شود |


دفعات مشاهده: 1373 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2902 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 85 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 112696208 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 41378 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir