دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان در نمازجمعه زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۲۴ | 


به مناسبت سالروز تاسیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی؛
حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان در نمازجمعه زنجان
دکتر محمدرضا صائینی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته زنجان اظهار کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی به صورت سازمانی در وزارت بهداشت مدیریت می‌شود و دارای اهداف متعددی است.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان- دکتر محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت استان زنجان، 23 شهریورماه 1397 در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه زنجان ضمن تسلیت ایام محرم، با اشاره به سالروز تاسیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اظهار کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی به صورت سازمانی در وزارت بهداشت مدیریت می‌شود و دارای اهداف متعددی است که یکی از آن‌ها شماره 115 است که هم‌وطنان با تماس با اوژانس می‌توانند از خدمات آن بهره ببرند. همچنین از دیگر مسئولیت‌های این مرکز مشارکت در حوادث طبیعی در زمان زلزله است که در زلزله کرمانشاه هم نقش مهمی داشتند.   
وی افزود: در سطح استان افزایش مثبتی در حوزه فوریت‌های پزشکی داشته‌ایم که یکی از دستاوردهای مهم در این زمینه افتتاح اورژانس هوایی بوده که موجب شده است بسیاری از مشکلات در زمینه ماموریت‌ها در زمان‌های نامساعد و مکان‌های صعب‌العبور برطرف شود.   
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با اشاره به اینکه 37 پایگاه به صورت جاده‌ای و 17پایگاه دیگر به صورت شهری است، بیان کرد: پارسال 37 پایگاه فوریت‌های پزشکی در این استان وجود داشت که با اقدامات انجام شده، این تعداد امسال به 54 پایگاه افزایش یافته است.   
به گفته دکتر صائینی میانگین ماموریت‌های سال گذشته اورژانس زنجان در پایگاه‌های جاده‌ای و شهری به ترتیب 11 و 5 دقیقه بوده که در مقایسه با نرم کشوری وضعیت خوبی برقرار است.   
رییس مرکز بهداشت استان زنجان خاطرنشان کرد: در طی فعالیت این دولت تجهیزات و مجموع آمبولانس‌های ناوگان فوریت‌ها افزایش یافت.   
دکتر صایینی با اشاره به دستاوردهای نظام سلامت در طی سال‌های پس از انقلاب، تصریح کرد: استان زنجان پیش از انقلاب تنها دو بیمارستان داشت که خدمات درمانی ناچیزی را به مردم می‌داد و طی آمار امید به زندگی مردم زیر 50 سال بوده است و امروز امید به زندگی در استان برای هر مرد 78.5 سال و برای هر زن بالغ بر 82 سال است که هم‌تراز با کشورهای پیشرفته جهان است، همچنین این وضعیت با نرم کشوری که 74 سال برای مردان و 77 سال برای زنان است، وضعیت بهتری است.
وی با اشاره به اینکه تعداد تخت‌های بیمارستانی از 1408 تخت به 1716 تخت افزایش یافته است، گفت: همچنین با افتتاح بیمارستان الغدیر ابهر بسیاری از مشکلات درمانی این شهرستان برطرف شده است.   
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با توصیه به رعایت مسائل بهداشتی در ایام محرم افزود: در طی این ایام بازرس‌های بهداشتی از شرایط موجود و ذبح نذورات بازدید خواهندکرد اما بالاترین ناظران خود مردم هستند و باید در این زمینه کوشا باشند.   
رییس مرکز بهداشت استان زنجان خاطرنشان کرد: قربانی نیابتی باید در کشتارگاه‌های صنعتی انجام شود که مردم باید در این زمینه همکاری داشته باشند تا از بروز بیماری‌های خطرناکی نظیر تب کریمه کنگو جلوگیری به عمل آید، همچنین در توزیع نذورات نیز باید به نکات بهداشتی توجه داشت تا هیچ مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

دفعات مشاهده: 1226 بار   |   دفعات چاپ: 26 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 3003 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 67 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 118695874 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 47017 بازدید
  • بروزرسانی: ۱۳۹۸/۶/۲۸

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir