دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی: منابع مالی هزینه شده توسط سمن‌ها از 30 تا 40 میلیارد تومان گذشته است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۲ | 


رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:
منابع مالی هزینه شده توسط سمن‌ها از 30 تا 40 میلیارد تومان گذشته است
رییس کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در زنجان با اشاره به فعالیت سمن‌ها در این سال‌ها افزود: منابع مالی هزینه شده توسط سمن‌ها از 30 تا 40 میلیارد تومان گذشته است و هر کجای کشور که می‌رویم از فعالیت خیران و اقدامات آنان خوشحال می‌شویم.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر حسین‌علی شهریاری ظهر دوشنبه شانزدهم مهرماه 97 در نشست مشترک نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زنجان و خیریه‌های حوزه سلامت استان در سالن اجلاس روزبه، با اشاره به اینکه تا سال گذشته مجمع خیرین سلامت کشور به جز خیریه‌های مختلف حدود 6 هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری و کار کرده است؛ بیان کرد: برای امسال تمام مجامع خیرین استان را دعوت کردیم در مجمع خیرین سلامت کشور و تفاهم‌نامه‌ای برای سال‌جاری نوشته شد و امید است این تفاهم‌نامه‌ها محقق شود.
وی با قدردانی از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: در مجلس هفتم وقتی کمیسیون بهداشت به خدمت مقام معظم رهبری رسید آقا یک توصیه به نمایندگان داشتند و آن بهره‌مندی از ظرفیت خیرین بود.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه در سال‌های بعد مجمع خیرین در کشور ایجادشد افزود: این مجمع در زمان وزارت دکتر لنکرانی راه‌اندازی شد و کار خود را آغاز کرد.
دکتر شهریاری با اشاره به اینکه در استان زنجان در حوزه خیران اقدامات زیادی انجام شده و ظرفیت زیادی در استان وجوددارد؛ بیان کرد: مشابه این ظرفیت در لار و گراش نیز وجوددارد و برای نمونه در شهرستان گراش در حوزه‌های مختلف چون سلامت، آموزش و ... کمک‌های زیادی انجام شده است.
به گفته دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور، در دولت یازدهم و دوازدهم با تلاش‌های دکتر هاشمی وزیر بهداشت، اقدامات و فعالیت‌های زیادی انجام شده است و در هر شهرستان‌ و استانی اقدامات وزارت بهداشت قابل مشهود است.
وی با اشاره به اینکه بخش‌های پزشکی در کشور بهبودیافته است؛ تصریح کرد: در این چندسال بیش از یک هزار خانه بهداشت در سراسر کشور احداث شده است.
دکتر شهریاری با اشاره به احداث پایگاه‌های سلامت در حاشیه‌های شهر ابراز داشت: تغییرات در حوزه سلامت در کشور قابل توجه و مطلوب بوده است.
دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اینکه هدف مجمع خیرین سلامت کشور خدمت‌گذاری به خیران است؛ بیان کرد: تسهیل امور خیران، مهم‌ترین رویکرد این مجمع است نه اینکه به عنوان مجمع بالا دست خیران فعالیت کند.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه در 300 نقطه کشور مشارکت‌های خیران حوزه سلامت تشکیل شده است؛ بیان کرد: معاونت مشارکت‌های مردمی علوم پزشکی، رقیب خیران نیست و این به صورت بلاعکس هم نیست.
دکتر شهریاری با اشاره به حرکت خیران به سمت پژوهش و اطلاع‌رسانی عنوان کرد: درمان هزینه‌بر است و باید بیشتر بر پیشگیری با رویکرد پژوهش و تبلیغ انجام شود که این منوط به کاربردی بودن این پژوهش‌ها است.
 
 
 
کلیدواژه ها: رییس کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در زنجان با اشاره به فعالیت سمن‌ها در این س |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 327 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2880 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 37 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 111593458 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 180596 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir