[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: از سید مرتضی موسوی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان طارم تجلیل شد
:: دیدار با خانواده شهید امینی در آستانه سال جدید و عید نوروز
:: دیدار با خانواده شهید امینی در آستانه سال جدید و عید نوروز
:: پیام تبریک سال 98 از طرف ریاست شبکه
:: فرم های آماری
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (26 مهرماه 1397) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۶ | 
 نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (26 مهرماه 1397)

خبرگزاری مهر -  ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴ - کد خبر 4433119
اعزام اورژانس پیش‌ بیمارستانی زنجان جهت پوشش امداد سلامت اربعین
زنجان- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان از اعزام واحدهای اورژانس پیش‌بیمارستانی استان زنجان جهت پوشش امداد سلامت اربعین حسینی خبر داد. اصغر جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر  از اعزام واحدهای اورژانس پیش‌بیمارستانی استان زنجان جهت پوشش امداد سلامت اربعین حسینی خبر داد و گفت: اورژانس این استان همانند سال های گذشته اقدام به اعزام تیم های اورژانس به مرز ایران و عراق می کند. وی اظهار کرد: به منظور همکاری در پوشش امداد و سلامت این ایام، تعداد ۶ دستگاه خودروی آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۶ نفر تکنسین فوریت‌های پزشکی به استان ایلام اعزام و محورهای منتهی به مرز مستقر می شوند  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: همه واحدهای اعزامی مجهز به دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی به میزان کافی هستند.
 
 
 
چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷ کد خبر : 977-21714-5
درخواست بیمارستان بهمن غیرمنطقی است؛ فعلا به توافق نرسیده‌ایم
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: این‌که بیمارستان بهمن انتظار دارد پرداخت مطالبات کاملا به‌روز باشد، غیرمنطقی است و فعلا به توافق نرسیده‌ایم. به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خدیجه ابراهیم‌خانی در نشست خبری با اشاره به این‌که بیمه سلامت حدود 600 میلیون تومان به بیمارستان بهمن بدهکار است، خاطرنشان کرد: پرداختی به همه مراکز درمانی بر اساس اعتبارات و ارسال پول‌هایی است که از طرف سازمان انجام می‌شود. همچنین روند دریافت پرونده‌ها، رسیدگی و پرداخت مطالبات حداقل سه ماه طول می‌کشد و ما طبق این زمان‌بندی به‌روز هستیم. با این وجود بیمارستان بهمن نسبت به بیمه سلامت کم‌لطفی می‌کند و انتظار دارد که همه بدهی‌ها تسویه شود .
این مسئول ادامه داد: در واقع بیمارستان بهمن، افراد تحت پوشش بیمه سلامت را با تعرفه آزاد پذیرش می‌کند و با ارسال درخواست کتبی اذعان کرده که تا تسویه کامل بدهی، از پذیرش مراجعه‌کنندگان با دفترچه بیمه سلامت معذور است. در حالی که صد درصد از مطالبات فروردین و اردیبهشت و 70 درصد از مطالبات خردادماه بیمارستان بهمن پرداخت شده و درخواست بیمارستان غیر منطقی است. از این‌رو بهتر است بیماران فعلا به سایر مراکز درمانی مراجعه کنند . وی در ادامه با بیان اینکه بیش از 90 درصد از مراکز درمانی و 242 نفر از پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص با بیمه سلامت طرف قراردار هستند، افزود: یکی از اهداف بیمه سلامت احصای موارد هم‌پوشانی است و در حال حاضر، آمار افراد تحت پوشش این بیمه به خاطر رفع هم‌پوشانی‌ها نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است. ابراهیم‌خانی با بیان این‌که 539 هزار نفر از جمعیت استان (55 درصد از جمعیت استان)، در پنج صندوق کارمندی، سایر اقشار، روستاییان، همگانی و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، تصریح کرد: پارسال در کشور در هر ثانیه، شش نفر با دفترچه بیمه سلامت از خدمات سرپایی و بستری برخوردار شدند. این در حالی است که یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان بیمه سلامت، مشتری‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع بوده و سامانه ارتباط مردمی 1666 نیز به همین منظور راه‌اندازی شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان این‌که پارسال بیمه سلامت در استان زنجان با صرف هزینه 10 میلیارد تومان، 100 درصد از بیماران خاص را تحت پوشش قرار داد، افزود: یکی از وظایف مهم ما در برابر مردم، نظارت بر مراکز ارائه خدمات و جلوگیری از ارائه خدمات غیرضروری به بیماران است؛ در واقع سازمان بیمه سلامت 90 درصد از هزینه بیماران بستری را پوشش می‌دهد و در خصوص بیماران سرپایی این میزان 70 درصد است. وی یادآور شد: برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات، کارنامه‌هایی به صورت فصلی برای مراکز طرف قرارداد ارسال می‌شود تا موارد بالاتر از حد استاندارد احصا شود و پزشکانی که به این امر مبادرت کرده‌اند تذکرات دریافت کنند. با توجه به این‌که پارسال بیشترین میزان درخواست آزمایش، سنجش میزان ویتامین D و هورمون تیرویید بود، امسال با جامعه پزشکی مذاکراتی صورت گرفت تا جلوی آزمایش‌های غیرواقعی و آزمایش‌هایی که بنا به درخواست بیمار چندین مرتبه تکرار می‌شود، گرفته شود. ابراهیم‌خانی با اشاره به این‌که خوشبختانه امسال انجام آزمایش تیروئید و سنجش سطح سرمی ویتامین D به ترتیب نسبت به مدت مشابه پارسال 9 و 8 درصد کاهش داشته است، تاکید کرد: بیمه سلامت با محدودیت منابع مواجه است و بهتر است که آزمایش‌گیری‌ها فقط در موارد ضروری انجام شود. همچنین، از ابتدای امسال در خصوص تجویز منطقی داروها دستورالعمل‌هایی داشتیم که برخی داروهای تخصصی فقط توسط پزشک متخصص تجویز شود و مردم در منازل انباشت دارو نداشته باشند.
 


تسنیم -  ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲

مردم بر اساس نیاز خودشان دارو تهیه و مصرف کنند
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با تاسف از اینکه برخی افراد جامعه بیشتر از نیاز خود دارو می‌خرند و در منازل انباشت می‌کنند، گفت: مردم بر اساس نیاز خودشان دارو تهیه کنند و و انباشت دارو در منازل کار انسانی نیست.  به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، خدیجه ابراهیم‌خانی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک هفته سلامت اظهار داشت: هفته سلامت از 27 مهر آغاز و تا سوم آبان ادامه دارد.
وی سوم آبان را سالروز تصویب بیمه همگانی در سال 1373 دانست و تشریح کرد: بیمه سلامت اقدامات خوبی در راستای سلامت جامعه انجام داده است. مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان آمار جمعیت استان زنجان را که تحت بیمه سلامت هستند 55 درصد برشمرد و افزود: چیزی حدودی 539 هزار نفر از جمعیت استان زنجان تحت بیمه سلامت هستند. وی از روبه‌رو بودن 90 درصد مراکز درمانی استان با بیمه سلامت سخن گفت و افزود: با 242 هزار نفر از پزشکان عمومی و متخصص طرف قرارداد هستیم. ابراهیم‌خانی گریزی به انباشت دارو از طرف برخی افراد زد و گفت: متاسفانه انباشت دارو کار انسانی نیست و برخی افراد جامعه بیشتر از نیاز خود دارو می‌خرند. وی با تاکید بر اینکه اگر همه بر اساس نیاز خود دارو تهیه کنند مشکل کمبود دارو در کشور حل می‌شود، گفت: رسانه‌ها برای ایجاد این فرهنگ‌ تلاش کنند.
 
 
 
 
 
 
 خبرگزاری مهر -   ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹ - کد خبر 4433273
۵۳۹ هزار زنجانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند
زنجان-مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: ۵۳۹ هزار نفر از جمعیت استان شامل ۵۵ درصد، در پنج صندوق کارمندی، سایر اقشار، روستاییان، همگانی و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت هستند. به گزارش خبرنگار مهر، خدیجه ابراهیم‌خانی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه ۵۳۹ هزار نفر از جمعیت استان شامل ۵۵ درصد، در پنج صندوق کارمندی، سایر اقشار، روستاییان، همگانی و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: سال گذشته بیمه سلامت در استان زنجان با صرف هزینه ۱۰ میلیارد تومان، ۱۰۰ درصد از بیماران خاص را تحت پوشش قرار داد. وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان بیمه سلامت، مشتری‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع بوده و سامانه ارتباط مردمی ۱۶۶۶ نیز به همین منظور راه‌اندازی شده است،  ادامه داد: یکی از وظایف مهم ما در برابر مردم، نظارت بر مراکز ارائه خدمات و جلوگیری از ارائه خدمات غیرضروری به بیماران است؛ در واقع سازمان بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه بیماران بستری را پوشش می‌دهد و در خصوص بیماران سرپایی این میزان ۷۰ درصد است. ابراهیم خانی افزود: بیش از ۹۰ درصد از مراکز درمانی و ۲۴۲ نفر از پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند. با تاکید بر اینکه برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات، کارنامه‌هایی به صورت فصلی برای مراکز طرف قرارداد ارسال می‌شود تا موارد بالاتر از حد استاندارد احصا شود و پزشکانی که به این امر مبادرت کرده‌اند تذکرات دریافت کنند، گفت: یکی از اهداف بیمه سلامت احصای موارد هم‌پوشانی است و در حال حاضر، آمار افراد تحت پوشش این بیمه به خاطر رفع هم‌پوشانی‌ها نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است. ابراهیم خانی افزود: با توجه به این‌که سال گذشته بیشترین میزان درخواست آزمایش، سنجش میزان ویتامین D و هورمون تیرویید بود، امسال با جامعه پزشکی مذاکراتی صورت گرفت تا جلوی آزمایش‌های غیرواقعی و آزمایش‌هایی که بنا به درخواست بیمار چندین مرتبه تکرار می‌شود، گرفته شود.  وی گفت: امسال انجام آزمایش تیروئید و سنجش سطح سرمی ویتامین D به ترتیب نسبت به مدت مشابه پارسال ۹ و ۸ درصد کاهش داشته است.  ابراهیم خانی با بیان اینکه  بیمه سلامت با محدودیت منابع مواجه است و بهتر است که آزمایش‌گیری‌ها فقط در موارد ضروری انجام شود، افزود: از ابتدای امسال در خصوص تجویز منطقی داروها دستورالعمل‌هایی داشتیم که برخی داروهای تخصصی فقط توسط پزشک متخصص تجویز شود و مردم در منازل انباشت دارو نداشته باشند.


 انجام آزمایش های بی مورد در زنجان کاهش یافته است

زنجان - ایرنا - مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: طبق پایش های انجام گرفته در سال گذشته بیشترین درخواست مردم و مراجعه کنندگان از پزشکان انجام ازمایش های ویتامین دی، هورمون تیروئید و خون که بیش از حد نرمال بوده و امسال این موارد کاهش یافته است.
کد خبر: 83069233 | تاریخ خبر: 25/07/1397 - 14:2
به گزارش ایرنا، دکتر خدیجه ابراهیم خانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: یکی از وظایف اصلی این اداره کل نظارت های مستمر بر مراکز ارائه دهنده خدمت در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان است. وی اظهار داشت: بر این اساس با هدف جلوگیری از ارائه خدمات غیر ضروری، کارنامه هایی فصلی به مراکز طرف قرار داد ارسال می شود که برخی موارد بالاتر از استانداردها احصا و تذکرات لازم داده می شود.
ابراهیم خانی اضافه کرد: بررسی ها نشان می داد که این نوع آزمایش ها واقعی نبود و حتی برای چندمین بار فرد به این کار اقدام می کرد که با بررسی ها از میزان آن کاسته شد. این مسئول خاطر نشان کرد: طی اقدامات و همکاری انجام گرفته با پزشکان استانی آزمایش های مربوط به سطح ویتامین دی در 6 ماهه اول امسال و در مقایسه با 6 ماهه نخست سال گذشته هشت درصد کاهش یافت.
** 55 درصد جمعیت زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند
وی ادامه داد: یکی از اهداف بیمه سلامت احصا و رفع همپوشانی بود و طبق آمار گذشته اکنون این رقم کاهش یافته است.
وی اظهار داشت: طی سال گذشته تعداد بیمه شدگان استان در حدود 621 هزار نفر بود که حدود 60 درصد را شامل می شد که این میزان کاهش یافته است. این مسئول ادامه داد: بر این اساس همپوشانی های 60 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش با اخذ اطلاعات لازم از تامین اجتماعی و همکاری نیروهای مسلح کشوری رفع شد. ابراهیم خانی افزود: هم اکنون 539 هزار جمعیت این استان در پنج صندوق کارمندی، سایر اقشار، روستاییان، بیمه همگانی سلامت و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت استان هستند. مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: بیش از 50 درصد از جمعیعت کل کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند که این میزان در استان زنجان 55 درصد اعلام شده که یکی از مهمترین اهداف این سازمان مشتری مدار و تکریم ارباب رجوع است. وی بیان کرد: بیش از 90 درصد مراکز درمانی شامل بیمارستانها،درمانگاههای مستقل و غیر مستقل دراستان طرف قرداد با اداره کل بیمه سلامت استان هستند. وی بیان کرد: این اداره کل با 242 نفر از پزشکان عمومی ، متخصص و فوق تخصص طرف قرار داد است که بر این اساس طی سال گذشته از هر یک ثانیه 6 نفر با دفترچه بیمه سلامت از خدمات سرپایی و بستری در سطح کشور برخوردار شده اند. این مسئول ادامه داد: سامانه 1666 در کشور به عنوان پل ارتباطی بین سازمان بیمه سلامت، ادارات کل و راه اندازی شده که عموم مردم می توانند هر گونه سوال، شکایت خود را مطرح و پاسخ های خود را دریافت کنند. ابراهیم خانی اظهار داشت: بیمه سلامت استان زنجان پوشش 100 درصدی را برای بیماران خاص خود شامل ام اس، دیالیزی، پیوند کلیه و هموفیلی و تالاسمی ارائه می کند که در طول گذشته بیش از 10 میلیارد تومان برای این بیماران هزینه شد که این میزان در کل کشور 11 هزار میلیارد ریال است.
وی اضافه کرد: سازمان بیمه سلامت در کل کشور 90 درصد هزینه های بستری را پوشش می دهد و در مورد هزینه های سرپایی این میزان 70 درصد است.
به گزارش ایرنا، هفته بیمه سلامت از 27 مهر تا سه آبان در کشور آغاز می شود که روزهای ای هفته با عنوانین بیمه سلامت، توانمند سازی و ترویج فرهنگ عمومی، بیمه سلامت سازمان الکنترونیک و هوشمند سازی، بیمه سلامت ، سطح بندی و نظام ارجاع، بیمه سلامت ، پوشش بیمه همگانی و حفاظت از بیمه شدگان، بیمه سلامت، حقوق شهروندی و مشتری مداری ، بیمه سلامت، تجمیع منابع خرد راهبردی و روز هفتم مشارکت های اجتماعی وشرکای کاری بیمه سلامت نامگذاری شده است. 9646/8068
 
دفعات مشاهده: 69 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان