دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: اجرای طرح تحول نظام سلامت نشان از اهمیت سلامت و مفهوم عدالت اجتماعی است رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: اجرای طرح تحول نظام سلامت نشان از اهمیت سلامت و مفهوم عدالت اجتماعی است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۱۰ | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
اجرای طرح تحول نظام سلامت نشان از اهمیت سلامت و مفهوم عدالت اجتماعی است
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست روسا و معاونین دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه شش آمایشی کشور اظهار داشت: دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت نشان داده که سلامت و مفهوم عدالت اجتماعی برای دولت مهم است.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش صبح پنج‌شنبه سوم آبان‌ماه 1397 در نشست روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه شش آمایشی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد گفت: وزیر بهداشت نگاه ویژه‌ای به کلان منطقه شش دارند و این منطقه را متفاوت‌ترین کلان منطقه عنوان کرده‌اند که این نشان دهنده ظرفیت‌های بالای دانشگاه‌های علوم پزشکی در این مناطق است.
وی با بیان اینکه در شرایط خاص کشور، بخش سلامت مسئولیت بیشتری دارد و باید پاسخگوتر باشد، ادامه داد: اگر چه در گذشته هم این تحریم‌ها را شاهد بوده‌ایم اما تفاوت‌هایی داشته است و امروزه با وجود مسائلی که دشمنان نظام به وجود آورده‌اند، دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت نشان داده که سلامت و مفهوم عدالت اجتماعی برای دولت مهم است.
رییس کلان منطقه شش آمایشی کشور تاکید کرد: در این مقطع وظیفه ما سنگین‌تر شده و باید هنر مدیریتی خود را نشان دهیم و اجازه ندهیم کوچکترین خدشه‌ای در ارائه خدمات به مردم وارد شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: در این عرصه البته باید مراقب باشیم که حوزه‌های دیگر از جمله آموزش، بهداشت، پژوهش و... نیز دچار مشکل نشده تا در این راستا نیز شاهد رشد و گسترش مسائل باشیم.
دکتر قزلباش تصریح کرد: حضور دانشگاه علوم پزشکی قم در این منطقه، موجب شده که وزن کلان منطقه افزایش یافته و یک جایگاه خاص و ویژه‌ای به این منطقه داده شود.
وی به ارائه خدمات صورت گرفته در حوزه سلامت استان قم اشاره و اظهار کرد: باید از خدمات صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی قم قدردانی کنیم چرا که شاهد گسترش و رشد اقدامات در حوزه سلامت هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در این نشست هدف از برگزاری این نشست‌ها را مطرح شدن مسائل منطقه و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد که بتوانیم با هم‌فکری در راستای رفع مشکلات و بهبود آنها تلاش کنیم.
دکتر ایرانی‌خواه افزود: هفته آینده جلسه‌ای با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت خواهیم داشت که در آن جلسه مسائل مطرح و ارزیابی‌ها بیان می‌شود تا شاهد مصوبات در راستای رفع مشکلات مردم باشیم.
وی به جایگاه کلان منطقه شش آمایشی کشور اشاره و اظهار داشت: این منطقه دارای ویژگی‌های بسیاری است و وزیر بهداشت نیز به دلیل تنوع در این منطقه، اقبال بسیاری منطقه دارند.
استاندار قم نیز اظهار داشت: در صورت تغییر نگرش همه سطوح مدیریتی پیرامون بهینه کردن مدیریت مصارف و هزینه‌ها موجب می‌شود تا حداقل 20 درصد به بهره‌وری کشور افزوده شود.
سید مهدی صادقی با بیان اینکه در نظام مدیریت کشور مواجه با نقص نگرش در مدیریت‌ها هستیم افزود: اگر پیش از وقوع مشکلات، پیش‌بینی و برنامه‌ریزی لازم برای جلوگیری از وقوع آن صورت گیرد، به طور قطع هزینه‌ای که بر کشور تحمیل می‌شود، به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.
رییس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: در طرح تحول نظام سلامت یکی از موضوعاتی که شاهد بودیم این بود که مفهوم اجتماعی شدن سلامت شکل گرفت و یکی از نگرانی‌های مردم در موضوع درمان برطرف شد.
دکتر علیرضا بیگلری افزود: طرح تحول نظام سلامت امر مهمی است که شاهد اجرایی شدن آن در جامعه هستیم و دولت توانست با عملی کردن آن در عدالت اجتماعی بکوشد.
وی به برگزاری نشست روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اشاره و بیان داشت: برگزاری این نشست‌ها موجب می‌شود تا بتوانیم با یک خرد جمعی، حداکثر همفکری را انجام و به نتیجه مطلوب برسیم.
به گزارش وب‌دا، در این نشست در خصوص موضوعات بهداشت و درمان بحث و تبادل نظر شد.
 
کلیدواژه ها: رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: اجرای طرح تحول نظام سلامت نشان از اهمیت سلامت و مفهوم عدالت اجتماعی است |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 487 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر