دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:با احداث بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده، این بیمارستان در ده سال آینده به بالاترین سطح افتتاح بیمارستانی خواهد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲۴ | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
با احداث بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده، این بیمارستان در ده سال آینده به بالاترین سطح افتتاح بیمارستانی خواهد رسید

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده با اشاره به چهارمین سفر وزیر بهداشت به شهرستان؛ گفت: کلنگ زنی بیمارستان220 تختخوابی اتفاق بسیار مبارکی در شهرستان خدابنده است و امیدواریم همراه با این اتفاق، باز هم شاهد رشد و پیشرفت روز افزون در حوزه سلامت استان باشیم.
 به گزارش وب دا – زنجان؛ دکتر پرویز قزلباش اظهار کرد: همدلی، هم‌افزایی و هماهنگی مسئولین استان و شهرستان باعث شده شاخص‌های بهداشت و درمان روز به روز در شهرستان خدابنده که به حق جزء محروم‌ترین منطقه در استان محسوب می شود، افزایش پیدا کند و امیدواریم سرعت توسعه در این شهرستان رشد روز افزون داشته باشد.
وی تصریح کرد: درحال حاضر شاخص بیمارستانی کشور و استان 7/1 است این شاخص در شهرستان خدابنده 8/0 است که تقریبا نصف استان و کشور می باشد که امیدواریم احداث این بیمارستان با سرعت بیشتری پیش رود و اگر این چنین باشد در ده سال آینده با رشدی که خواهد داشت به بالاترین سطح افتتاح بیمارستانی یعنی 5/2 خواهد رسید.
دکتر پرویز قزلباش اظهار امیدواری کرد: با این اتفاق مردم هر روز بهتر از دیروز از سیستم سلامت و مردم رضایت داشته باشند و مردمی خوشحال و سرزنده داشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با یاد‌آوری اجرای طرح تحول سلامت در کشور تاکید کرد: با شروع طرح تحول که نوعی توجه دولت به سلامت مردم بود، به سمت سرمایه گذاری حرکت کرد و در مدت اجرای این طرح، شاهد ارتقاء شاخص‌های حوزه بهداشت و درمان در کشور و استان هستیم.
وی با اشاره به کمبود منابع و محدودیت منابع کنونی درکشور؛ افزود: علیرغم این شرایط، حوزه بهداشت و درمان همچنان به مسئولیت‌های خود در حفاظت مالی از مردم اقدام کرده و خواهد کرد و باید حتی در شرایط سختی به لحاظ اعتباری مثل امروز علاوه بر حفاظت از سلامت مردم، حفاظت مالی مردم را نیز فراموش نکند و اجازه ندهد که مردم به زحمت بیفتند و درمانشان به محیط جدا از بیمارستان ار جاع داده شود.
رئیس دانشگاه با تاکید بر اینکه؛ همه تلاشگران عرصه سلامت در دانشگاه گوش به فرمان هستند، تمام تلاش خود را می کنند تا با حداقل هزینه در خدمت مردم و موجب ارتقاء شاخص‌ها در استان باشند.
وی از مساعی دکتر هاشمی وزیر بهداشت و پیگیری‌های مهندس درویش امیری استاندار زنجان و دکتر بیگدلی نماینده مجلس تشکر نموده و تصریح کرد: احداث بیمارستان جدید در خدابنده اتفاق بسیار مهمی است، که فقط برای شاخص سلامتی و بهره‌مندی نیست بلکه اتفاقیست که اشتغال و رونق اقتصادی را نیز برای استان و شهرستان به همراه دارد.
دکتر قزلباش افزود: این بیمارستان می‌تواند موجب اشتغال مستقیم 600 الی 700 نفر و افراد متعددی به طور غیر مستقیم شود و موجب گردش مالی نیز می‌شود و همجنین مجموعه‌ای است در کنار بیمارستان قدیمی شهر که موجب رونق اقتصادی هم خواهد‌شد و امیدواریم این اتفاق مبارک با سرعت مناسبی پیش برود.


دفعات مشاهده: 837 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2900 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 100 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 112454855 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 30003 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir