[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: خبر
:: اطلاعیه درخواست خرید کتب مورد نیاز دانشجویان از نمایشگاه کتاب تهران
:: تشکیل شورای کارشناسی
:: تجلیل از دندانپزشکان به مناسبت روز دندانپزشک
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نهمین سفر وزیر بهداشت در رسانه‌های گروهی (26 آبان‌ماه 1397) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲۶ | 
نهمین سفر وزیر بهداشت در رسانه‌های گروهی (26 آبان‌ماه 1397)

 
خبرگزاری مهر -   ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - کد خبر 4459416
کلنگ‌زنی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده
زنجان-عملیات اجرایی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده عصر امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ‌زنی شد.
به گزارش خبرنگار مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از معدود وزرای دولت تدبیر و امید است که بیشترین سفر استانی را به خود اختصاص داده و زنجان نیز جزو استان‌هایی است که از این سفرها بیشترین بهره را در بخش‌های مختلف برده است.
عصر امروز کلنگ آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده توسط سیدحسین قاضی‌زاده هاشمی به زمین زده شد تا مردم شهرستان خدابنده در حوزه سلامت صاحب یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌ها با حضور یکی از پرکارترین وزرای دولت تدبیر و امید شوند.
در این مراسم که با حضور مسئولان استانی برگزار شد، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌هایی که تا به امروز در دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت انجام شده است، جایگاه و شاخص‌های حوزه بهداشت در این دولت را ارزشمند دانست و اظهار کرد: خدابنده یکی از شهرستان‌هایی است که در حوزه سلامت به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است.
پرویز قزلباش با بیان اینکه حوزه بهداشت و درمان نیز با مشکلات عدیده مالی همانند سایر بخش‌ها مواجه بوده اما این محدودیت‌ها باعث نشده است تا در ارائه خدمت به مردم کوتاهی شود، خاطرنشان کرد: امروز کلنگ عملیات اجرایی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی به زمین زده د که قرار است بعد از افتتاح، خدمات ارزنده در حوزه سلامت به مردم شهرستان ارائه دهد.
 
 
خبرگزاری مهر -   ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - کد خبر 4459426

فرهنگ مشارکت خیرین در حوزه درمان گسترش یابد
زنجان-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فرهنگ مشارکت خیرین در حوزه درمان باید بیش از پیش گسترش یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنجشنبه در آیین کلنگ زنی عملیات اجرایی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده ضمن تبریک به مناسبت آغاز ماه ربیع‌الاول، از این ماه به‌عنوان ماهی که پیامبر مهربانی در آن چشم به جهان گشودند، یادکرد و افزود: امروز نیازمند ترویج فرهنگ مهربانی در جامعه هستیم و نباید این‌گونه باشد که این مهربانی‌ها فقط به هنگام بروز مشکلات تبلور یابد.
وی با تأکید بر اینکه احداث بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی یکی از نیازهای واقعی مردم خدابنده در حوزه درمان دانسته و به همین خاطر پیگیر عملیات اجرایی این پروژه حیاتی برای این منطقه هستیم، تصریح کرد: در سال‌های گذشته و با توجه به کمبودهایی که در حوزه درمان این شهرستان داشتیم، تصمیم بر این گرفته شد که همه تلاش‌ها برای محرومیت‌زدایی در این عرصه صورت گیرد.
این مسئول با تأکید بر اینکه با کار جهادی نباید اجازه دهیم که کمبودهای تأسف‌باری در حوزه درمان داشته باشیم، ادامه داد: فارغ از احداث بیمارستان‌ها، تجهیز این اماکن درمانی نیز نیازمند اعتبارات زیاد است که برای تحقق این امر، نیازمند ترویج فرهنگ مشارکت خیرین در حوزه درمان هستیم که خوشبختانه در خصوص بهبود هتلینگ، افزایش تعداد تخت‌ها و بازسازی اورژانس شاهد این مشارکت از سوی خیرین هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده محدود به مراسم امروز نبوده و پیگیری‌ها در خصوص روند ادامه کار انجام خواهد شد تا این پروژه به سرانجام برسد.

 

 بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی رسول اکرم خدابنده کلنگ زنی شد
موج رسا;شناسه خبر : ۸۷۸۴ پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰
مراسم کلنگ زنی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی رسول اکرم با حضور وزیر بهداشت و درمان و مسئولان استان زنجان و شهرستان خدابنده در شهر قیدار برگزار شد. به گزارش موج رسا; امروز همزمان با نهمین سفر استانی سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به استان زنجان، مراسم کلنگ زنی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی رسول اکرم با حضور مسئولان استان زنجان و شهرستان خدابنده و اقشار مختلف مردم در شهر قیدار برگزار شد.
در ابتدا قزلباش رییس علوم پزشکی استان زنجان به ایراد سخن پرداخت وگفت: به برکت دولت تدبیر و امید تعداد تخت های بیمارستان امیر المومنین شهر قیدار را از ۷۵ به ۹۰ تخت افزایش دادیم. وی افزود: شهرستان خدابنده از شهرستانهای محروم محسوب می شود و برطرف کردن نیاز بهداشت و درمان این شهرستان با توجه به گستردگی جمعیت آن از الویت های کاری ما بوده و خواهد بود.
سپس بیگدلی نماینده مردم خدابنده اظهار کرد: به مدت ۸ ماه پیگیر اخذ مجوز و اعتبار برای بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی رسول اکرم بودم و به لطف خداوند این کار با همت شخص وزیر بهداشت و استاندار زنجان محقق شد. وی افزود: در ابتدای دوره نماینگی ام دو قول به مردم خدابنده داده ام یکی احداث بیمارستان که در حال پیگیری و انجام است و دیگری حل مشکل اشتغال در این شهرستان بود که با احداث و راه اندازی این بیمارستان ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغال پیدا می کنند و برای تعداد دیگری نیز به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.
سپس درویش امیری استاندار زنجان گفت: بنده تا یکشنبه زنجان هستم و روز یکشنبه از قطار دولت پیاده شده و تودیع می‌شوم، پس بنابراین راحت‌تر می‌توانم صحبت کنم. وی افزود: به عقیده بنده بدون اغراق وزیر بهداشت پرکارترین عضو کابینه است و ای کاش همه اعضای دولت و کابینه و وزرای ما به اندازه جنابعالی با دلسوزی به استان‌ها سفر می‌کردند. استاندار زنجان ادامه داد: خدمت به مردم شهرستان خدابنده لذت دیگری دارد چون دارای مردمانی سخت کوش و پر تلاش است و به واقع از شهرستانهای محروم استان زنجان محسوب می شود.
سپس عبدی نماینده به ورزان شهرستان خدابنده به ایراد سخن پرداخت وگفت: به نظر بنده آقای قاضی زاده هاشمی امیر کبیر زمان است و مطمئنا مردم شهرستان خدابنده قدردان زحمات ایشان هستند. وی افزود: ما بهورزان خدابنده دو در خواست داریم که البته قبلا هم پیگیری کرده ایم ولی به نتیجه نرسیده ایم اولی دوران تحصیل بهورزان را جز سوابق آنها در نظر بگیرید و دوم اینکه به سختی کار ما نیز توجه کنید.
سپس حجت الاسلام موسوی امام جمعه قیدار به ایراد سخن پرداخت و ضمن تشکر از خدمات وزیر بهداشت و استاندار زنجان اظهار کرد: آقای قاضی زاده هاشمی وزیر پر تلاشی هستند که به پشت میز نشستن اکتفا نمی کند و برای خدمت به مردم راهی شهرستانها می شود و این کار جای ستایش و تقدیر دارد. وی افزود: در گذشته بیمارستان خدابنده و خانه های بهداشت این شهرستان خرابه ای بیش نبود ولی در حال حاضر با برخی از بیمارستان های خصوصی برابری و حتی از بعضی از آنها نیز برتری دارد.
در ادامه این مراسم خانم رویا سلطانی قهرمان مسایقات پاراالمپیک آسیا در سال۲۰۱۸ که سفیر سلامت نیز بود به ایراد سخن پرداخت و در پایان سخنان خود مدال های خود را به وزیر بهداشت و ریس علوم پزشکی زنجان اهدا کرد که این دو نفر هم باز مدال ها را به وی بازگرداندند.
سپس وزیر بهداشت به ایراد سخن پرداخت وگفت: جلسه امروز ما در این شهرستان بسیار مطلوب و رضایت بخش بود و استان زنجان دارای مردمی فهیم،معتقد و انقلابی است در ضمن این که این استان آب و هوا و خاک مناسبی دارد. وی افزود: امروز کلنگ بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده که به حق یکی از نیازهای مهم و اساسی مردم این شهرستان است به زمین زده خواهد شد و کارهای طراحی و تامین اعتبار آن انجام شده است و کار ساخت آن از اواخر آبان ماه سال جاری آغاز می شود. وزیر بهداشت ادامه داد: کلنگ زنی این بیمارستان با نام رسول اکرم در ماه ربیع الاول که ولادت پیامبر عظیم الشان است را به فال نیک می گیریم و امیدواریم که این بیمارستان بتواند مشکلات بهداشت و درمان مردم شهرستان خدابنده را مرتفع کند. وی افزود: امنیت و سلامت دو فاکتور برای پیشرفت و توسعه محسوب می شود و ما سعی داریم بخش دوم را در سراسر کشور محقق کنیم. وزیر بهداشت در پایان سخنان خود تصریح کرد: به واقع خانم سلطانی جمله خواستن توانستن است را معنا کرده است.
وی ادامه داد: بر اساس آیه قرآن اگر مردم خود به هم رحم کنند و بر کفار فشار بیاورند همه مشکلات کشور حل خواهد شد و درباره خواسته به ورزان خدابنده نیز قول داد که به دو درخواست آنها رسیدگی کند.
شایان ذکر است امسال ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده اختصاص یافته است و این بیمارستان در پنج طبقه ساخته می شود و ۲۰ هزار مترمربع زیربنا خواهد داشت.
 
 
 
۱۳۹۷۰۸۲۴۰۰۰۷۳۰ -  پنجشنبه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت : ۱۸:۰۵
بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده کلنگ‌زنی شد/ گلایه استاندار زنجان از کم‌کاری کابینه دولت
وزیر بهداشت در جریان کلنگ‌زنی بیمارستان220 تختخوابی خدابنده گفت: امروز بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده را کلنگ‌زنی کردیم ولی آن را رها نکردیم چون همه چیز برای ساخت آن آماده شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان 220 تختخوابی شهرستان خدابنده ضمن اشاره به برخی از درخواست‌های بهورزان اظهار کرد: من نخستین باری که با رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان دیدار داشتم گزارش مبسوطی درباره استان ارائه کرده و متوجه محرومیت‌های شهرستان خدابنده شدم. وزیر بهداشت با بیان اینکه در آن زمان وقتی به استان زنجان رسیدیم و شهرستان‌ خدابنده را دیدیم وضعیت بسیار شرم‌آور بود از همین رو مصمم شدیم در کنار سایر اقداماتی که در استان انجام می‌شود در حد مقدورات مشکلات را حل کنیم و بحث هتلینگ بیمارستان را حل کنیم. وی تصریح کرد: طبق پیگیری‌هایی که امروز نیز داشتم کلنگ‌زنی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده انجام شده و بنده خوشحالم که با این کلنگ‌زنی کار رها نشده و ادامه خواهد داشت
*گلایه استاندار زنجان از کم‌کاری کابینه دولت
در ادامه نیز استاندار سابق زنجان با اشاره به سفرهای مکرر وزیر بهداشت به زنجان اظهار کرد: به عقیده بنده بدون اغراق وزیر بهداشت پرکارترین عضو کابینه است و ای کاش همه اعضای دولت و کابینه و وزرای ما به اندازه جنابعالی با دلسوزی به استان‌ها سفر می‌کردند.
اسداله درویش امیری تصریح کرد: بنده تا یکشنبه مهمان زنجانی‌ها هستم و روز یکشنبه از قطار دولت پیاده می‌شوم، پس بنابراین راحت‌تر می‌توانم صحبت کنم. وی افزود: قبلا نیز به وزیر بهداشت نظر خود را گفتم که سفر وزرا به استان‌ها از ضروریات است و ما مدیران استانی محتاج سفرهای وزرا هستیم و تنها کسی که به استان‌ها توجه داشته و سفر کرد وزیر بهداشت بود و ای کاش بقیه هم از وزیر بهداشت یاد بگیرند.
به گزارش فارس امروز کلنگزنی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده در 5 طبقه و با 20 هزار متر زیربنای با اختصاص مبلغی بالغ بر 100 میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.   انتهای پیام/73005
 
 
 
 
 عملیات اجرایی بیمارستان جدید شهرستان خدابنده آغاز شد
زنجان - ایرنا - عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 220 تختخوابی شهرستان خدابنده روز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.  کد خبر: 83100942 | تاریخ خبر: 24/08/1397 - 17:9
به گزارش ایرنا، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در نهمین سفر استانی خود به زنجان با حضور در شهرستان خدابنده کلنگ آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) این شهرستان را به زمین زد.
اسدالله درویش امیری استاندار سابق زنجان در آیین آغاز عملیات اجرایی این بیمارستان گفت: خدمت کردن به مردم پاک و صمیمی، پرتلاش و رنج دیده شهرستان خدابنده لذت دیگری دارد و پروژه بیمارستان 220 تختخوابی نیز با همین نگاه به ثمر نشست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز گفت: طی فعالیت دولت تدبیر و امید شاخص های حوزه بهداشت و درمان در شهرستان خدابنده به طور قابل توجهی رو به بهبود گذاشته است.
پرویز قزلباش به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: امروز با وجود محدودیت منابع، حوزه بهداشت و درمان همچنان به مسئولیت های خود در حفاظت مالی از مردم و حراست از سلامت آنان اقدام کرده است.
به گفته احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی همه موارد مربوط به احداث بیمارستان جدید خدابنده از جمله اختصاص ردیف اعتبار و انعقاد تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه به انجام رسیده است.
به گزارش ایرنا امسال 100 میلیارد ریال اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده اختصاص یافته است.
این بیمارستان در پنج طبقه ساخته می شود و 20 هزار مترمربع زیربنا خواهد داشت.
شهرستان خدابنده با چهار بخش، هفت شهر و بیش از 220 روستای دارای سکنه، 164هزار نفر جمعیت دارد.
شهرستان خدابنده در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومتر مربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.3088/6085
 
 
 
 
 وزیر بهداشت: توسعه کشور در گرو تامین خدمات سلامت است
زنجان - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پیشرفت و توسعه هر کشوری مرهون توجه و اهمیت دادن به حوزه سلامت و فراهم کردن امکانات مربوط به آن در کنار تامین امنیت و خدمات زیرساختی است.
کد خبر: 83100969 | تاریخ خبر: 24/08/1397 - 17:38
به گزارش ایرنا دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی شهرستان خدابنده به ضرورت مهربانی نسبت به هم در کشور تاکید کرد و افزود: اگر نسبت به هم با مهربانی رفتار کنیم، کشورمان گلستان می شود.
وی به تجهیز و رفع کمبودها و نقایص بیمارستان امیرالمومنین خدابنده در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: امروز هم در نتیجه پیگیری های انجام شده، عملیات احداث بیمارستان جدید 220 تختخوابی این شهرستان آغاز می شود.
قاضی زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به درخواست بهورزان پیرامون افزودن 2 سال مدت آموزش به سابقه خدمتی آنان اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع را به صورت مکرر از مجلس درخواست کرده ایم و مجلس باید در این باره اقدام کند.
احمد بیگدلی، نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 60 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد، اظهار داشت: به سبب نیاز مبرم این شهرستان به افزایش فضای بیمارستانی، مجوز احداث بیمارستان 220 تختخوابی این شهرستان با پیگیری های متعدد و حمایت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ شد.
به گزارش ایرنا امسال 100 میلیارد ریال اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده اختصاص یافته است.
این بیمارستان در پنج طبقه و 20 هزار مترمربع زیربنا احداث خواهد شد.
شهرستان خدابنده با چهار بخش، هفت شهر و بیش از 220 روستای دارای سکنه، 164هزار نفر جمعیت دارد.
خدابنده در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومتر مربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.
3088/6085

 
 
 
 
 
تسنیم - ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷
ساخت بیمارستان رسول اکرم(ص) خدابنده با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی شد
بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی رسول اکرم(ص) خدابنده در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع و اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال در پنج طبقه با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی شد.به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم آغاز عملیات ساخت بیمارستان رسول اکرم (ص) خدابنده اظهار داشت: ما تلاش کردیم درحد مقدورات، مشکلات بهداشت و درمان این منطقه حل شود؛ ازجمله در زمینه هتلینگ، افزایش تعداد تخت‌های بستری بیمارستان امیرالمومنین(ع)، ارتقاء اورژانس و بیمارستان و اکنون نیز در همین راستا شاهد کلنگ زنی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) هستیم. وی تصریح کرد: این پروژه با کلنگ زنی رها نخواهد شد، طراحی پروژه انجام شده و عملیات اجرایی نیز از اواخر آبان ماه آغاز می‌شود؛ آرزو دارم هرچه زودتر این پروژه نیز به ثمر رسد و ساخت بیمارستان سبب توسعه، پیشرفت و منشاء خیر و برکت برای استان زنجان باشد. قاضی‌زاده هاشمی افزود: امیدوارم ساخت بیمارستان با سرعت آغاز شود پیگیر احداث این پروژه هستیم تا متوقف نشود و ما نیز در ساخت بیمارستان تاحدی که در توان است کوتاهی نخواهیم کرد. وی بیان کرد: باید در کنار امنیت، به آموزش و پرورش، ورزش، بهداشت و درمان، راه و غیره نیز اهتمام داشته باشیم.
 
 
 
 
 پنجشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲ -  کد خبر : 978-15814-5
کلنگ‌زنی احداث بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده
عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 220 تختخوابی شهرستان خدابنده با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.  
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در نهمین سفر استانی خود به زنجان با حضور در شهرستان خدابنده، کلنگ آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) این شهرستان را به زمین زد.  
در ادامه این مراسم، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، اظهار کرد: طی فعالیت دولت دوازدهم شاخص‌های حوزه بهداشت و درمان در شهرستان خدابنده به طور قابل توجهی رشد داشته است.  پرویز قزلباش ادامه داد: در حال حاضر علی‌رغم محدودیت منابع، حوزه بهداشت و درمان کماکان به مسئولیت‌های خود در حفاظت مالی از مردم و حراست از سلامت آنان اقدام کرده است.  
به گزارش ایسنا، امسال 100 میلیارد ریال اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده اختصاص یافته است. این بیمارستان در پنج طبقه ساخته و 20 هزار مترمربع زیربنا خواهد داشت.
 
 
 
 
 پنجشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹ -  کد خبر : 978-16114-5
شاخص بیمارستانی کشور ۷.۱ درصد است
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در حال حاضر شاخص بیمارستانی کشور ۷.۱ درصد است.  
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پرویز قزلباش عصر امروز در آیین کلنگ‌زنی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده، اظهار کرد: همدلی، هم‌افزایی و هماهنگی مسئولان استان و شهرستان باعث شده شاخص‌های بهداشت و درمان روز به روز در شهرستان خدابنده که به حق جزو محروم‌ترین منطقه در استان محسوب می‌شود، افزایش پیدا کند و امیدواریم سرعت توسعه در این شهرستان رشد روزافزون داشته باشد.  
این مسئول ادامه داد: در حال حاضر شاخص بیمارستانی کشور و استان ۷.۱ درصد است، این شاخص در شهرستان خدابنده ۸ است که تقریبا نصف استان و کشور است که امیدواریم احداث این بیمارستان با سرعت بیشتری پیش رود و اگر این چنین باشد در 10 سال آینده با رشدی که خواهد داشت به بالاترین سطح افتتاح بیمارستانی یعنی ۵.۲ درصد خواهد رسید. وی با یاد‌آوری اجرای طرح تحول سلامت در کشور  افزود: با شروع طرح تحول که نوعی توجه دولت به سلامت مردم بود، به سمت سرمایه‌گذاری حرکت کرد و در مدت اجرای این طرح، شاهد ارتقای شاخص‌های حوزه بهداشت و درمان در کشور و استان هستیم. قزلباش با اشاره به کمبود منابع و محدودیت منابع کنونی در کشور، تصریح کرد: علی‌رغم این شرایط، حوزه بهداشت و درمان همچنان به مسئولیت‌های خود در حفاظت مالی از مردم اقدام کرده و خواهد کرد و باید حتی در شرایط سختی به لحاظ اعتباری مثل امروز علاوه بر حفاظت از سلامت مردم، حفاظت مالی مردم را نیز فراموش نکند و اجازه ندهد که مردم به زحمت بیافتند و درمان‌شان به محیط جدا از بیمارستان ارجاع داده شود. رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، یادآور شد: همه تلاشگران عرصه سلامت در دانشگاه گوش به فرمان هستند، تمام تلاش خود را می‌کنند تا با حداقل هزینه در خدمت مردم بوده و موجب ارتقای شاخص‌ها در استان باشند.  
وی اظهار کرد: احداث بیمارستان جدید در خدابنده اتفاق بسیار مهمی است که فقط برای شاخص سلامتی و بهره‌مندی نیست، بلکه اتفاقی است که اشتغال و رونق اقتصادی را نیز برای استان و شهرستان به همراه دارد. این مسئول خاطرنشان کرد: این بیمارستان می‌تواند موجب اشتغال مستقیم 600 الی 700 نفر و افراد متعددی به طور غیرمستقیم شود و موجب گردش مالی نیز می‌شود. همچنین مجموعه‌ای است در کنار بیمارستان قدیمی شهر که موجب رونق اقتصادی هم خواهد‌ شد و امیدواریم این اتفاق مبارک با سرعت مناسبی پیش برود.
 
 
 
 
 
 پنجشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴ -  کد خبر : 978-15914-5
پیگیری عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده پیگیری می‌شود.  
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در آیین کلنگ‌زنی عملیات اجرایی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده، اظهار کرد: ماه ربیع‌الاول، ماه ولادت نبی مکرم اسلام بوده، پیامبر منادی وحدت است و اگر به کلام خدا مبنی بر أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ عمل کنیم، کشور گلستان می‌شود. وی با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص)، پیامبر رحمت و مهربانی است، افزود: نباید این طور باشد که هر وقت دچار تهدیدی شدیم با یکدیگر مهربان باشیم، بلکه قوای سه‌گانه و همه قشرها باید در همه‌ جا مهربانی را تکرار کنند.  
این مسئول ادامه داد: در سال‌های گذشته، بازدید از بیمارستان خدابنده و کمبودهای‌ آن، وضع ظاهری نامناسب و مسائلی از این دست اوضاع تاسف‌باری را نشان می‌داد که تصمیم گرفتیم در حد توان مشکلات را برطرف کنیم. قاضی‌زاده هاشمی به بهبود هتلینگ، افزایش تعداد تخت‌ها و بازسازی اورژانس اشاره کرد و گفت: خیران هم در این کار مشارکت‌هایی داشتند که امیدواریم این فرهنگ در کشور گسترش یابد.  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رابطه با احداث بیمارستان جدید خدابنده تصریح کرد: کلنگ این بیمارستان در این مراسم رها نمی‌شود و همان‌طور که طراحی انجام شده، عملیات اجرایی آن نیز اجرا و پیگیری می‌شود. وی با اشاره به درخواست بهورزان پیرامون افزودن دو سال مدت آموزش به سابقه خدمتی آنان، خاطرنشان کرد: این موضوع را به صورت مکرر از مجلس درخواست کرده‌ایم و این خانه ملت است که باید در این‌باره اقدام کند.
 
 
 
 
 
همدلی زنجان -   آبان ۲۵, ۱۳۹۷

بیمارستان ۲۲۰ تخت‌خوابی رسول اکرم(ص) شهرستان خدابنده کلنگ زنی شد
وزیر بهداشت؛ هتلینگ بیمارستان و افزایش تخت‌ها در شهرستان خدابنده ضروری است
بیمارستان ۲۲۰ تخت‌خوابی رسول اکرم(ص) شهرستان خدابنده با حضور مسئولان کشوری و استانی کلنگ زنی شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بدون فراهم کردن امکانات حوزه سلامت، هیچ کشوری به پیشرفت و توسعه نمی‌رسد و سلامتی هم به اندازه امنیت در توسعه کشور اهمیت داشته و فراهم کردن امکانات خدماتی و رفاهی مقدمه‌ای برای پیشرفت و توسعه است.
به گزارش همدلی‌زنجان”؛ سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان ۲۲۰ تخت‌خوابی رسول اکرم(ص) شهرستان خدابنده با اشاره به محرومیت های این شهرستان در حوزه بهداشت و سلامت، اظهار کرد: در گزارشی که در خصوص محرومیت شهرستان خدابنده دریافت کردم مشتاق به حضور در این منطقه شدم و متاسفانه با وضعیت حوزه سلامت و درمان و کمبودهای آن مواجه شدم. وی فراهم شدن هتلینگ بیمارستان، افزایش تخت‌ها و تجهیز و نوسازی اورژانس در شهرستان خدابنده را ضروری دانست و درخصوص کلنگ‌زنی بیمارستان خدابنده خاطرنشان کرد: خوشبختانه با محاسبات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، عملیات اجرایی بیمارستان بلافاصله و از اواخر آبان‌ماه جاری آغاز می‌شود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که مشاهده عملکرد مسئولین از سوی مردم و جلب رضایت شهروندان موجب تشویق آن‌ها برای تلاش بیشتر می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم همه مسئولین استان، دقت و مراقبت لازم را داشته باشند تا این پروژه متوقف نشود.
قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر این که نباید در انجام مسئولیت‌ها کوتاهی شود، ادامه داد: البته انجام مسئولیت‌ها با توجه به امکانات موجود و در حد توان است و نمی توان تمامی امکانات را برای همه مناطق فراهم کرد. وی در خصوص مطالبات بهورزان مبنی بر دریافت هزینه سختی کار و احتساب دوران تحصیل جزو سوابق خدمتشان، گفت: این موضوعات، مکررا مطرح شده ولی نیازمند پذیرش و تصویب در مجلس شورای اسلامی دارد
.
 
 
دفعات مشاهده: 120 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان