[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: جلسه 5
:: آموزش
:: بسیج ملی کنترل فشار خون
:: ماه رمضان
:: اطلاعیه و جدول زمان بندی فعالیت های مربوط به متقاضیان مهمانی و انتقال سال تحصیلی 99-98
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (17 آذرماه 1397) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۷ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (17 آذرماه 1397)

 داوطلبان، سفیران سلامت محله
زنجان - ایرنا - گسترش شهرنشینی موجب شده عموم افراد آگاهی چندانی به مسائل بهداشتی نداشته باشند و در این میان داوطلبان سلامت با از خود گذشتگی به عنوان سفیران محله می کوشند آگاهی بخش و مروجان سلامت باشند.  کد خبر: 83124830 | تاریخ خبر: 15/09/1397
به گزاش ایرنا، روز جهانی داوطلبان فرصت مناسبی برای داوطلبان و سازمان‌ها است تا اقدامات خود را جشن بگیرند، ارزش‌های خود را به اشترک بگذارند و کار خود را در جوامع‌ شان، سازمان‌های غیردولتی، آژانس‌های ملل متحد، مقامات دولتی و بخش خصوصی ترویج دهند.
این روز برای داوطلبان سازمانها و داوطلبان مستقل، فرصت مغتنمی است تا همکاری‌های خود را در زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی در سطوح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی ترویج کنند. زمانی که حمایت‌های سازمان ملل با اختیارات منطقه‌ای تلفیق شود، روز داوطلب را به یک فرصت استثنایی تبدیل می کند که در سایه آن داوطلبان، سازمانها، گروه های اجتماعی و بخش خصوصی می‌توانند برای دستیابی به اهداف مشترک گام بردارند.
کارشناس مسئول آموزش سلامت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: این روز به منظور توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها عنوان شده که در 17 دسامبر سال 1985 به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل رسید که از آن زمان تاکنون سازمان ملل، دولت ها و تشکیلات مدنی از همه جهان به داوطلبان پیوسته اند تا در روز پنجم دسامبر از آنان تجلیل به عمل آورند.
دکتر مجید صادقی افزود: برنامه داوطلبان سلامت یک رویکرد سازمان یافته برای جلب مشارکت مردم در تحقق اهداف نظام سلامت است که در نهایت موجب تغییر رفتار آگاهانه و مسئولانه مردم، جامعه و رعایت سبک زندگی سالم در خانواده ها می شود.
وی بیان کرد: در واقع می توان گفت، داوطلبان سلامت به معنای خاص کلمه، نقش 'رابط' بین نظام بهداشتی ومردم را ایفا می کند که این موضوع دارای اهمیت فراوانی است. صادقی افزود: داوطلبان سلامت در ایران در سال 69 در شهر ری با اجرای طرح رابط بهداشت کلید خورد و سپس توسعه و اجرای آن در سایر استانها و حتی در این استان حداقل در یک مرکز شهری گسترش یافت. وی اضافه کرد: پس از ارزشیابی طرح به مدت یکسال وپس از اجرای آن در سراسرکشور بصورت برنامه ای مدون ازسال 73 در همه مراکز بهداشتی شهری و پایگاههای بهداشت واجد شرایط کل کشور الزام و اجرایی شد. کارشناس مسئول آموزش سلامت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: پس از مدتی این برنامه در سال 94، در روستاهای کشور نیز اجرا شد چرا که اجرای اولیه ان نتایج مثبتی را به دنبال داشت و با این هدف، اهداف مد نظر لحاظ شد. وی پیگیری و انتقال پیام های مرکز بهداشتی درمانی به مردم ، جمع آوری آمار و اطلاعات حیاتی در محدوده فعالیت خود، جلب همکاری مردم برای رفع مشکلات و مسائل محلی و یادگیری مفاهیم و مهارت های بهداشتی و انتقال آنها به مردم (خانوارهای تحت پوشش) را از جمله انتظارهای نظام سلامت از داوطلبان سلامت ذکر کرد.
** ارائه آموزش توسط داوطلبان سلامت به خانوارهای تحت پوشش
این کارشناس ادامه داد: برای داوطلبان سلامت شرح وظایفی از قبیل شرکت فعال و مستمر آنان در جلسات آموزشی هفتگی، انتقال آموزش‌ها به خانوارهای تحت پوشش، شناسایی خانوارها و گروه‌های آسیب‌پذیر تحت پوشش تعریف شده است. صادقی افزود: شناسایی مشکلات سلامت محله و تلاش برای رفع آنها با مشارکت مردم و سازمان‌های موثر بر توسعه، تحت پوشش قرار دادن 40 خانوار در محله و همکاری با تیم سلامت در جذب داوطلب سلامت و تحت پوشش قراردادن جمعیت محدوده هر پایگاه سلامت یا خانه بهداشت از دیگر وظایف آنان است. وی بیان کرد: تشویق و ترغیب خانوارهای تحت پوشش به استفاده از خدمات واحدهای بهداشتی درمانی، پیگیری موارد تاخیر و یا عدم مراجعه خانوارهای تحت پوشش برای دریافت خدمات بهداشتی درمانی انتقال اطلاعات مربوط به وقایع حیاتی (تولد، مرگ و مهاجرت، طلاق و ازدواج) خانوارهای تحت پوشش به مراقب سلامت و یا بهورز و مشارکت داوطلبانه در فعالیت‌های بهداشتی دسته جمعی (در طرح‌های ملی و محلی) با نظر مراقب سلامت و یا بهروز از دیگر وظایف آنان اعلام شده است.
لیلا احمدی یک بانوی موفق زنجانی و داوطلب سلامت نمونه کشوری است، او از اینکه توانسته در مدت زمان فعالیت خود انتقال دهنده مفاهیم بهداشتی به خود و دیگرخانواده های تحت پوشش باشد، احساس خوبی دارد. وی در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: 37 سال سن دارم و به مدت هفت سال است که با یکی از درمانگاه های مناطق محروم شهر زنجان به عنوان داوطلب سلامت همکاری می کنم. احمدی افزود: پس از آغاز فعالیت خود، برای دریافت خدمات مورد نیاز بهداشتی به درمانگاه مربوطه مراجعه کرده بودم و در این مکان کارشناشان بهداشتی مطالبی را در خصوص داوطلبان سلامت عنوان کردند که همین موضوع علاقمندی خاصی را برای فعالیت در این حوزه ایجاد کرد. وی بیان کرد: بر این مبنا با حضور در کلاس‌های مختلف مطالب مختلفی بهداشتی را فرا می‌گیرم و پس از آن به خانوارهای تحت پوشش خود و حتی اطرافیان و دیگران انتقال می‌دهم. این داوطلب سلامت نمونه کشوری ادامه داد: آگاهی از مطالب آموزشی ارائه شده موجب شده علاوه بر ارتقای دانش خودم، به دیگران نیز انتقال دهم و این موضوع اهمیت زیادی دارد.
وی اظهار داشت: هم اکنون به عنوان داوطلب سلامت 45 خانوار را در یکی از مناطق محروم شهر زنجان تحت پوشش دارم و پس از فراگیری دورهای آموزشی به مدت یک هفته انتقال می دهم. احمدی خاطر نشان کرد: متاسفانه در برخی مواقع با مراجعه به خانوارهای تحت پوشش دید منفی نسبت به داوطلبان سلامت دارند، به دلیل آنکه معتقدند چنین مطالبی را می توانند از شبکه های مجازی و دیگر رسانه های در دسترس دریافت کنند در صورتی که عده ای از خانوارها نیز آگاهی چندانی از مسائل بهداشتی نداشته و استقبال می کنند. مهناز اصغری 40 ساله نیز دیگر شهروند زنجانی است که به مدت 16 سال به عنوان سفیر سلامت فعالیت می کند، او نیز در ارتباط با نحوه فعالیت های خود افزود: تا سوم راهنمایی بیشتر درس نخوانده ام که 16 سال پیش و برای دریافت خدمت پزشکی با فعالیت های داوطلب سلامت اشنا شدم و تا به اکنون این کار را انجام می دهم. وی بیان کرد: در سال های گذشته که خبری از الکترونیکی شدن پرونده ها و یا برنامه های سلامت وجود نداشت این مهم بصورت حضوری به خانواده ها اعلام می شد که اکنون قالب فعالیت ها بصورت مطالب اموزشی است. این سفیر سلامت خاطر نشان کرد: هم اکنون 50 خانوار را در یکی از محدوده های شهر زنجان تحت پوشش دارم و انتقال مفاهیم آموزشی به این تعداد افراد و حتی خانواده خودم به تغییر سبک زندگی و به ویژه اصلاح الگوی تغذیه منتهی شده است.
** زنان ، مروج سلامت جامعه
کارشناس آموزش سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان نیز در این ارتباط ادامه داد: جذب داوطلب سلامت محله بر اساس دستورالعمل از طریق دادن فراخوان و اطلاع رسانی در زمینه فعالیت های داوطلبان سلامت در زمان ،سرشماری جمعیت تحت پوشش،جلسات مذهبی محلات ، اماکن ارائه خدمات عمومی (ورزشگاه، مساجد، فرهنگسراها) رسانه های عمومی محلی (نشریات، رادیو، تلویزیون، شبکه های اجتماعی)، سایر داوطلبان سلامت پایگاه و تشکیل پرونده سلامت خانوار در پایگاه سلامت انجام می گیرد.
فاطمه بشیر موسوی افزود: داوطلبان سلامت بصورت داوطلبانه، از بین زنان علاقمند، دارای حداقل 18سال سن انتخاب می شوند وحداقل هشت کلاس سواد خواندن و نوشتن (با ادغام برنامه در روستاها حداقل پنج کلاس سواد در نظر گرفته شده) و در این میان افراد باید علاقمند به فعالیت های اجتماعی و دارای مقبولیت نیز اجتماعی باشند. وی اظهار داشت: برنامه داوطلبان سلامت مرداد امسال از معاونت بهداشتی به معاونت اجتماعی متنتقل و ساز و کارهایی متناسب با فعالیت انان نیز تعریف و تبیین شد.
** حضور داوطلبان سلامت در کانون های سلامت محله
بشیر موسوی افزود: بر این اساس در معاونت اجتماعی این دانشگاه وظایفی از قبیل حضور در کانون های سلامت به عنوان دبیر یا جانشین دبیر، مشارکت در کانون های سلامت در تشکیل گروه های مردمی خاص، همیار، همسان و حامی،شناسایی خیرین مرتبط با سلامت در محله ، کمک های خیر خواهانه و جلب مشارکت خیرین ،فرهنگ سازی در امور خیر خواهانه و نذورات فرهنگی تعریف شده است.
به گفته وی، جلب همکاری و مشارکت مردم (به عنوان نمایندگان مردمی دانشگاه علوم پزشکی)، مشارکت در اجتماعی سازی بخش درمان (پیگیری بیماران بعد از ترخیص در منازل آموزش، درمان و بازتوانی ) ،هدایت و راهبری کمک های مردمی در پژوهش های مربوط به سلامت ،همکاریدرطرح های تحقیقاتی ملی و منطقه ای، مشارکت درکانون های اجتماعی، فرهنگی و دانشجویی و استفاده از تجارب بهداشتی داوطلبان در امور غیر بهداشتی نیز تعریف شده است. بشیر موسوی افزود: بنابر این از داوطلبان سلامت انتظارمی رود بازوان اجرایی برنامه های معاونت در محیط بوده، صدای مردم را به گوش مسولان برسانند و علاوه بر آن در شناسایی و ارزیابی میزان آسیب پذیری خانوارها در منطقه ،در آموزش و توانمندسازی اعضای خانواده، گروه های مردمی و ساکنین محلات همکاری و هماهنگی داشته و در استخراج چالش ها، اولویت بندی و حل مشکالت محلات نیز پیشقدم باشند.
** فعالیت چهار هزار و 74 داوطلب سلامت در زنجان
کارشناس آموزش سلامت معاونت دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: شمار داوطلبان سلامت استان در سال 94، یکهزار و هشت نفر بود که با اقدامات موثر این تعداد اکنون یه چهار هزار و 74 نفر رسیده است وی اضافه کرد: این در حالی است شمار داوطلبان سلامت در روستاهای استان نیز روند روبه رشدی داشته به طوری از 397 نفر در سال 94 در زمان حاضر یکهزار و 845 نفر افزایش یافته است.
بشیر موسوی افزود: امتیاز بندی داوطلبان سلامت محله فعال برای انتخاب داوطلب نمونه سال با توجه به آیتم های از قبیل تعداد خانوار تحت پوشش حداکثر 6 امتیاز برای 50 خانوار، حضور در کلاس های هفتگی، مشارکت در فعالیت های اجتماعی، تهیه مواد آموزشی، جذب داوطلب جدید، همکاری در طرح های ملی و منطقه ای، جلب مشارکت مردم در رفع مسائل محله و پیگیری خدمات و مراقبت های بهداشتی انجام می گیرد.
به گزارش ایرنا، روز پنجم دسامبر به موجب قطعنامه 40/212 مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 1985، روز جهانی داوطلب برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و یا به اختصار روز جهانی داوطلب نامیده شده‌است.
هم اکنون بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان خدمات داوطلبانه انجام می‌‌دهند که اکثریت آنها در کشور خود مشغول به کار هستند.9646/8068


 آثار عکاسان 60 کشور به جشنواره سلامت روان زنجان رسید

زنجان - ایرنا - دبیر جشنواره پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت: تعداد سه هزار اثر 600 عکاس از 60 کشور به این دبیرخانه رسیده است.  کد خبر: 83124920 | تاریخ خبر: 15/09/1397 - 13:3
دکتر محمدرضا صائینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین شمار آثار عکاسان شرکت کننده از کشورهای فرانسه و انگلیس به دبیرخانه جشنواره رسیده و از کشورهایی نظیر چین و آمریکا نیز نمود داشته است. این مسئول ادامه داد: طبق تعریف، احساس رضایتمندی از خویش و با ارزش بودن و توانایی ارتباط مناسب و همدلی کردن با دیگران و حرکت به سوی رشد و تعالی از نشانه های سلامت روان است.
. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: این جشنواره نیز با ایجاد بستری برای هم افزایی و همفکری از دیدگاه های متنوع فرهنگی تلاش دارد، با افزایش آگاهی عمومی در زمینه سلامت روان و حساس کردن جامعه موجب ارتقای این بخش شود.
وی خاطرنشان کرد: بر این مبنا و با توجه به تجارب چهار دوره پیشین که در سال های 89، 90 و 92 در سطح ملی و در سال 94 و 95 در سطح بین المللی برگزار شد، پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان نیز با هدف افزایش آگاهی در جامعه و با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان به منظور بازآفرینی ارائه موثر موضوعات توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان، وزارت بهداشت، درمان علوم پزشکی، کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاب) در ایران برگزار می شود. صائینی افزود: برای شرکت در این جشنواره علاقمندان و عکاسان می توانند پس از مطالعه دقیق و کامل فراخوان، با توجه به راهنمای تغییر سایز عکس در سایت جشنوراه ثبت نام و سپس نسبت به آپلود عکس ها مبادرت کنند. وی اضافه کرد: بر این اساس شرکت کنندگان جشنواره بین المللی عکس خیام و سایر جشنواره هایی که از دبیرخانه دیجیتال فوکوس استفاده کرده اند، با همان نام کاربری و بدون نیاز به ثبت نام 2 باره می توانند در جشنواره شرکت کنند. صائینی افزود: برای جلوگیری از ثبت نام های بی هدف و تکراری ، سایت به گونه ای طراحی شده که از این پس نام کاربری، کد ملی شرکت باشد، چون ممکن است در روزهای پایانی اختلال در شبکه اینترنت وجود داشته باشد و در واقع این کار به روزهای پایانی موکول نشود. وی اظهار داشت: جشنواره در 2 بخش موضوع آزاد و موضوع سلامت روان برگزار می شود که شرکت کنندگان در بخش آزاد می توانند عکس هایی با هر موضوع را شرکت داد و در خصوص سلامت روان نیز در پیوند با اهداف جشنواره آثار ارسالی و موضوع اصلی عکس باید به نحوی مرتبط با حیطه سلامت روانی، اجتماعی و معنوی نظیر شادی، ارتباطات اجتماعی، کودکان و جهان روانشناختی و دیگر مولفه های تاثیرگذار سلامت روان باشد. دبیر جشنواره پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان ادامه داد: منظور از سلامت روان فقط عکس های مرتبط با بیمارانی نیست که اختلالات روانی پزشکی دارند،بلکه سلامت روان شامل عکس هایی هم می شود که انسان توانمند، شاد و سازگار و زندگی سالم را نشان دهد.
وی یادآوری کرد: بر این اساس ثبت نام و دریافت عکس ها از 15 مهر امسال آغاز شده تا پنج دی نیز ادامه دارد و طبق تقویم جشنواره نیز اعلام پذیرفته شدگان و نامزدهای جوایز 10 بهمن، اهدای جوایز و نمایشگاه اردیبهشت سال آینده و تحویل کتاب به راه یافتگان نیز در مراسم اهدای جوایز خواهد بود. صائینی خاطرنشان کرد: شرکت در جشنواره برای تمام عکاسان جهان، اعم از حرفه ای و آماتور آزاد بوده و عکس هایی که در دوره های قبل جشنواره سلامت رون پذیرفته شده اند، نمی توانند در دوره های بهدی جشنواره شرکت کنند.
به گزارش ایرنا، عکاسان و هنرمندان می‌توانند تا پنج دی امسال آثار خود را برای حضور در این رویداد به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانیWWW.MentalHealthExhibition.Ir  ارسال کنند.9646/8068
 

موج‌رسا -  شناسه خبر : ۹۰۵۴ شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶

اجرای 226 پروژه به صورت سه جانبه بین استانداری، دانشگاه علوم پزشکی زنجان و وزارت بهداشت/
فعالیت 2 مرکز تشخیص و درمان سرطان در استان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از اجرای 226 پروژه به صورت سه جانبه بین استانداری، دانشگاه علوم پزشکی زنجان و وزارت بهداشت خبر داد.
پرویز قزلباش در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; به اجرای طرح تحول سلامت در بخش بهداشت اشاره و اظهار کرد: در این حوزه ۴۵۷ هزار نفر در حاشیه شهرها و روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تحت پوشش شبکه بهداشت قرار گرفتند. وی افزود: در حوزه نظارت و هتلینگ در استان اتفاقات خوبی به وقوع پیوسته است و همه بیمارستان‌ها از آن بهره‌مند شدند که نمونه آن شهرستان خدابنده است و درحال حاضر نیز در مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان چهار مرکز «ام آر آی» فعال است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به اقدامات انجام شده در حوزه کلینیک‌های ویژه اشاره و عنوان کرد: این مراکز ابتدا به صورت ۶ مرکز اجاره‌ای بود که تبدیل به تملکی شد. همچنین شهر زنجان، بزرگ‌ترین کلینیک‌ ویژه را دارد که ماهانه ۱۵ هزار نفر از این مرکز خدمات می‌گیرند و کلینیک‌های ویژه شهرهای ابهر خرمدره و خدابنده هم یا افتتاح شده و یا در حال احداث است.   وی از فعالیت دو مرکز تشخیص و درمان سرطان در استان خبر داد و تصریح کرد: ۲۲۶ پروژه هم به صورت سه جانبه بین استانداری دانشگاه و وزارت بهداشت عملیاتی شده که از این مجموع ۱۶۸ پروژه به بهره‌برداری رسیده و بقیه هم در دست احداث است.   قزلباش تاکید کرد: تعداد تخت‌های آی سی یو و ان آی سی یو هم، افزایش یافته و به لحاظ کیفی هم ارتقا یافته است.
 
 

 
 سلامت در شهرستان طارم اجتماع‌محور می‌شود
معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: سلامت در شهرستان طارم، اجتماع‌محور می‌شود.
شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸ کد خبر : 979-4891-5
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا صائینی در مراسم معارفه سرپرست مرکز بهداشت شهرستان طارم، اظهار کرد: دستگاه تامین سلامت کشور با بهره‌گیری از همه امکانات قادر به حل مشکل 20 درصد از حوزه سلامت جامعه بوده و حل 80 درصد از این مشکلات و دست‌یابی به اهداف این حوزه نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، ارگان‌ها، نهادها و مردم در تحقق امر مهم سلامت است. وی عنوان کرد: بحث سلامت در جامعه از حالت جسمانی و روانی خارج شده و ابعاد تازه‌ای از جمله فرهنگی و اجتماعی به خود گرفته است. این مسئول با اشاره به اینکه ایران جزو کشورهای پیشرو در حوزه سلامت است، اظهار کرد: در سال‌های اخیر صد درصد مناطق از نعمت خدمات بهداشتی برخوردار هستند و در دورترین نقاط و روستاهای کشور، اکنون خدمات بهداشتی را دریافت می‌کنند. صائینی با بیان اینکه بهترین مسئله در حوزه درمان، پیشگیری از ابتلا به بیماری است، تصریح کرد: در این زمینه، بحث توانمندسازی مردم نیز یکی دیگر از مواردی است که در حوزه سلامت باید مطرح و آموزش داده شود، چراکه اولین کسی که باید از خود مراقبت کند، خودمان هستیم. وی تصریح کرد: امسال اصلی‌ترین مسئله دانشگاه علوم‌پزشکی، اجتماعی کردن سلامت است، بدین معنا که همه منابع دولتی و غیردولتی باید در کنار هم قرار گیرند و در جهت سلامت آحاد مردم حرکت کنند.
در این مراسم، جعفر مطهری طی حکمی از سوی رئیس مرکز بهداشت استان زنجان به عنوان سرپرست مرکز بهداشت شهرستان طارم معرفی شد.
دفعات مشاهده: 81 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان