[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اسامی پذیرفته شدگان چند آزمون کاردانی امدادگران اورژانس
:: اولین جلسه ویدئو کنفرانس در حوزه طب سنتی
:: دوره آموزشی PHTM در ابهر برگزار شد
:: تشکیل خانه مشارکت شهرستان خدابنده و برگزاری انتخابات آن
:: دوره آموزش مراقبین سلامت شهرستانهای ابهر ،خرمدره و سلطانیه
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: برگزاری جشنواره عکس سلامت روان با تعداد و کیفیت بالا ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ | 
در نشست خبری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان در زنجان عنوان شد
برگزاری جشنواره عکس سلامت روان با تعداد و کیفیت بالا
عوامل برگزاری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان نشست خبری را با حضور داوران، دبیر و رئیس این جشنواره برگزار کردند که حاضران در این دوره تعداد و کیفیت برگزاری این جشنواره را بالا دانسته و توضیحاتی در مورد آن ارائه کردند.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا- زنجان، داوری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان از روز شنبه ۲۲ دی ماه ۹۷ در هتل بزرگ زنجان آغاز شده و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت .
 مدیر هنری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان و نماینده فیاپ در ایران در این نشست خبری با بیان اینکه داوران جشنواره از شهرهای مختلف ایران و همچنین دیگر کشورها انتخاب شدند، اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره به لحاظ شرکت‌کننده رکورد همه جشنواره‌های ایران را در اختیار گرفته است.
علی سامعی به حضور ۳ هزار و ۱۲۴ شرکت کننده در جشنواره عکس سلامت روان اشاره و ابراز داشت: این تعداد شرکت کننده از ۷۸ کشور با ۱۸ هزار و ۳۵۸ عکس با دو موضوع آزاد و سلامت روان حضور دارند.
وی با اشاره به پایان داوری بخش آزاد جشنواره با ۱۰ هزار عکس تصریح کرد: مهم‌تر از تعداد عکس سطح کیفی عکس‌ها هم قابل توجه است، ضمن اینکه دوره چهارم این جشنواره با وجود اینکه زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار نشد هم با کیفیت بود.
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دبیر جشنواره عکس سلامت روان هم در این نشست با تقدیر از داوران و برگزار کنندگان جشنواره عکس سلامت روان اظهار داشت: این افراد و همین طور فدراسیون جهانی عکس در برگزاری جشنواره عکس سلامت روان, یاری می‌کنند.
دکتر محمدرضا صائینی افزود: جوایز این جشنواره را سازمان جهانی بهداشت متقبل شده است.
رئیس فدراسیون هنر عکاسی (فیاپ) با اشاره به اینکه این جشنواره اولین بار است که در دنیا با موضوع سلامت روان برگزار می‌شود اظهار داشت: فیاپ هر ساله 600 جشنواره را در تمام پنج قاره برگزار می‌‌کند.
ریکاردو بوسی با بیان اینکه موضوع این جشنواره در عین حال ساده ولی دستیابی به نتیجه آن سخت است افزود: در این جشنواره چیزی که مخاطب از ما انتظار دارد عکس‌هایی را انتخاب کنیم که اولا مرتبط به موضوع جشنواره باشد و همچنین هدف جشنواره کمک به مردم بوده باید مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: هدف این جشنواره کمک سلامت روان مردم با استفاده از هنر عکاسی است و ما در حقیقیت باید از لنز دوربین برای کمک کردن به مردم استفاده کنیم.
مدیر کل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در این نشست با تاکید بر مغفول ماندن و پایین بودن سطح سواد سلامت روان در جامعه اظهار داشت: برای همه فهم شدن سلامت روان باید اقداماتی انجام شود.

دکتر احمد حاجبی با اشاره به پیش‌بینی راه‌کارهایی برای ارتقای سطح سواد سلامت روان در جامعه افزود: ارائه دوره‌های آموزشی در مقاطع مختلف تا استفاده از ابزار هنر از جمله این راه‌کارها است.
وی با تاکید بر قابل توجه بودن عکس‌های ارسال شده به پنجمین جشنواره عکس سلامت در زنجان تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این جشنواره کمک به افزایش سطح سواد در این حوزه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و رییس جشنواره عکس سلامت روان هم در این نشست با تاکید بر اهمیت سلامت روان اظهار داشت: برگزاری این جشنواره و حضور داوران به نام و افرادی از وزارتخانه در این محل بیانگر اهمیت این جشنواره است.
دکتر پرویز قزلباش با بیان اینکه استفاده از هنر برای رساندن یک پیام موضوع جدیدی نیست، افزود: ولی ورود هنر به حوزه سلامت قابل توجه است و برگزاری این جشنواره همان طرح موضوع است که بیان سلامت محور در قالب هنر و ارائه پیام آن است.
وی از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان فیاپ برای استفاده از هنر عکاسی در حوزه سلامت خبر داد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان زنجان نیز با تقدیر از برگزار کنندگان این جشنواره بیان داشت: برگزاری این جشنواره‌ها بیانگر سطح فرهنگ استان است.
دکتر فرامرز نیک‌سرشت به تاثیر هنر در زندگی افراد اشاره و ابراز امیدواری کرد، برگزاری این جشنواره‌ها به ارتقای سلامت جامعه کمک کند که عکس هم یکی از این هنرها است.
در این نشست عوامل برگزاری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان به سوالات خبرنگاران در خصوص برگزاری جشنواره پاسخ دادند.
دفعات مشاهده: 130 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان