[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۷)

 ارجاع بیماران سکته مغزی در زمان طلایی جدی گرفته شود

زنجان - ایرنا - مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: ماه گذشته شمار بیماران سکته مغزی مراجعه و منتقل شده به بیمارستان ولی عصر (عج) زنجان ۸۰ نفر بود که از این تعداد ۴۷ بیمار در بازه زمان طلایی و ۳۲ نفر نیز پس از گذشت این زمان مراجعه کرده اند.  کد خبر: ۸۳۱۷۳۸۹۵ | تاریخ خبر: ۲۷/۱۰/۱۳۹۷ - ۷:۵۰

دکتر سید عبدالرضا قریشی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس از مجموع بیماران مراجعه کننده طی ماه گذشته ۱۹ نفر توسط اورژانس ۱۱۵ ، ۳۶ نفر مراجعه شخصی و ۲۵ نفر نیز اعزام از سایر مراکز بوده است. وی اظهار داشت: بنابر این از مجموع بیماران، تعداد ۱۴ نفر به دلیل خونریزی مغزی و ۶۶ نفر نیز سکته ناشی از انسداد در عروق خون رسان مغز تحت درمان قرار گرفتند.
قریشی خاطرنشان کرد : بر این اساس می توان گفت که ۳۰ نفر از بیماران چیزی در حدود ۵۰ درصد بیماران تحت درمان قرار گرفتند و ۲۹ نفر نیز علت عدم درمان، تاخیر در مراجعه بوده که رقم قابل توجهی را نشان می دهد. این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: امارها نشان می دهد که ۱۳ نفر ازبیماران سکته مغزی زیر ۵۰ سال قرار داشتند و این موضوع بیانگر آن است که روند کاهشی را نشان می دهد.
وی بیان کرد: ۱۹ نفر از مبتلایان سکته مغزی از طریق ۱۱۵ مراجعه کردند که از این تعداد ۱۳ نفر تحت درمان قرار گرفتند و در این میان مراجعه بهنگام احتمال درمان ها را به مراتب افزایش میدهد. قریشی افزود: این در حالی است از ۳۶ بیماری که بصورت شخصی مراجعه کردند قط ۱۱ نفر آنها درمان شدند که اصلی ترین علل تاخیر در مراجعه بوده است. وی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می شود در هنگام مواجه با بیمار دچار سکته مغزی مورد را بلافاصله به اورژانس اطلاع دهند و این موضوع به دلیل سرعت و انتقال صحیح بیمار به مرکز درمانی اهمیت بالایی دارد.
از سال گذشته دست اندرکاران حوزه سلامت استان زنجان بر آن شدند، مرکز درمانی سکته حاد مغزی را در بیمارستان ولی عصر (عج) زنجان راه اندازی کنند که با کارهای درمانی توانسته مقام نخست درمان این بیماری را در سطح کشور کسب کند.
به گزارش ایرنا، سکته مغزی دومین عامل مرگ ایرانیان در تمامی سنین، شایعترین عامل ناتوانی بزرگسالان و از همه مهمتر اینکه این بیماری قابل درمان است.  درمان و پیشگیری از عوارض سکته مغزی در زمان طلایی ۴.۵ ساعت پس از سکته ممکن است، چرا که هر دقیقه حدود ۲ میلیون و در یک ساعت حدود ۱۲۰ میلیون سلول مغزی از بین می روند.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
 
 
 ۶۶۰۰ پرونده برای مبتلایان به سرطان در مهرانه تشکیل شد

زنجان - ایرنا - مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران سرطانی(مهرانه) استان زنجان گفت: از ابتدای آغاز به کار این انجمن ( سال ۸۵) تا کنون ۶ هزار و ۶۰۰ پرونده برای بیماران سرطانی در این استان تشکیل و خدمات مورد نیاز به آنان ارائه شده است.

کد خبر: ۸۳۱۷۴۱۲۹ | تاریخ خبر: ۲۷/۱۰/۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
اصغر وثوق روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۲۰هزار خیر در استان ماهانه هفت میلیارد ریال به این انجمن کمک می کنند که نشان دهنده نوعدوستی و مشارکت روز افزون مردمی در کارهای خیر است. وی اظهار داشت: بر این اساس در دنیای مدرن کنونی کار خیر از انفرادی به جمعی تسری یافته و این انجمن استفاده از توان مردمی را مورد توجه قرار داده است. مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران سرطانی(مهرانه) استان زنجان ادامه داد: عموم مردم به این مهم توجه داشته باشند که شفافیت اساس فعالیت های این انجمن بوده و همه ساله عملکرد مالی ۲۰ صفحه ای خود را در سایت مهرانه دردید عموم می گذارد. وی بیان کرد: یکی از افتخارات مهم این انجمن است که در یک مرکز پزشکی و فرهنگی از بیمار هزینه ای دریافت نمی شود و این در حالی است که انجمن ریالی بودجه دولتی ندارد و منابع آن از محل کمک های مردمی و خیران است.
وثوق افزود: طی ماه گذشته نیز به ۵۳ بیمار به ارزش بیش از ۳۰۴ میلیون تومان در مرکز رادیوتراپی مهرانه خدمات رایگان دریافت کردند و علاوه بر آن ۵۷ نفر از بیماران نیز از خدمات مرکز مشاوره کلینیک تخصصی مهرانه بهره‌مند شده‌اند. وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده ۱۵۰ نفر در درمانگاه کموتراپی جهت بهره‌مندی از خدمات شیمی درمانی و ۲۷۱ نفر نیز از خدمات آزمایشگاه فوق تخصصی مهرانه بهره‌مند شده اند.
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران سرطانی(مهرانه) استان زنجان خاطرنشان کرد: ۸۷۹ نفرروز بیمار مبتلا به سرطان در محل مهمانسرای مهرانه زنجان پذیرش شده‌اند که ارزش ریالی این اسکان، بیش از ۷۹۱ میلیون ریال بوده است.
به گزارش ایرنا، مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه برای تامین نیازهای درمانی بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت ۱۸ هزارو ۹۰۰ مترمربع طراحی و احداث و از این وسعت، ۱۲ هزار مترمربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی و همچنین ۱۸۰۰ مترمربع نیز به فضای اقامتی (مهمانسرا) اختصاص داده شده است.
مجموعه انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ( مهرانه ) از سال ۸۵ تاسیس شده و مرکز رادیوتراپی آن سال ۹۳ آغاز به کار کرده است.۹۶۴۶/۶۰۸۵

 
 
 
 
 مصرف نمک دریا سرطان زا است

زنجان - ایرنا - کارشناس مسئول گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: نمک دریا تصفیه نشده و دارای انواع ناخالصی ها ازجمله فلزات سنگین است که سرطانزا بودن مصرف خوراکی آن به اثبات رسیده است.

کد خبر: ۸۳۱۷۴۲۷۱ | تاریخ خبر: ۲۷/۱۰/۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
عصمت عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نمک دریا علاوه برداشتن ناخالصی ها، دارای میزان کم ید و یا حتی فاقد ید است که نیاز روزانه بدن به ید را تامین نمی کند. وی اظهار داشت: به تازگی تبلیغات گسترده و بی اساس نمک دریا باعث شده است شهروندان در مصرف آن دچار سردرگمی شوند. این کارشناس افزود: به رغم توصیه های وزارت بهداشت مبنی بر مصرف نمک یددار تصفیه شده هنوز عده ای به غلط براین باورند که نمک دریا علاوه بر املاح سدیم و ید دارای املاحی مانند کلسیم و منیزیم و برای بدن مفید است.
عباسی افزود: وزارت بهداشت طی مدت ۲۰ سال گذشته برای کاهش شیوع گواتر و اختلالات ناشی از کمبود ید، سیاست افزودن ید به نمک های خوراکی را در پیش گرفته و هم اکنون تمامی کارخانه های تولیدکننده موظفند ید را به میزان توصیه شده وزارت بهداشت به نمک های خوراکی اضافه کنند. وی بیان کرد: به دلیل آنکه استفاده از نمک یددار تصفیه شده تنها راه رساندن ید به بدن برای انجام اعمال حیاتی که وابسته به این ریز مغذی است، می باشد و نرسیدن آن به بدن عوارض بی شماری از جمله گواتر، ناهنجاری های مادرزادی، افزایش موارد سقط و مرده زایی، هیپوتیروئیدی مادرزادی، کر و لالی مادرزادی و کاهش بهره هوشی را به دنبال دارد. کارشناس مسئول گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: اینکه گفته می شود نمک دریا می تواند املاح دیگر مانند منیزیم و کلسیم بدن را تامین کند، درست نیست.
وی بیان کرد: بر این اساس این املاح را می توان از سایر منابع غذایی دریافت کرد و با مصرف نمک یددار تصفیه شده البته به مقدارکم، ید کافی به بدن می رسد. عباسی افزود: تبلیغاتی که بطور گسترده در زمینه نمک دریا در کشور می شود، برخلاف سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که متولی سلامت مردم در کشور محسوب می شود، است. وی خاطر نشان کرد: بطور طبیعی افراد سودجویی که سعی در ترویج مصرف نمک دریا دارند، نه تنها سلامت مردم کشور را به خطر انداخته بلکه موجب برگشت مشکل گواتر، تولد نوزادان با ناهنجاری های مادرزادی و بسیاری پیامدهای زیانبار بهداشتی خواهند بود.۹۶۴۶/۶۰۸۵
 
 
 
 
 ۵۳۹ هزار زنجانی زیر پوشش بیمه سلامت هستند

زنجان - ایرنا - مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: هم اکنون ۵۳۹ هزار و ۸۰۸ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۴۵۰ هزار نفر معادل ۸۳ درصد شامل بیمه‌ شدگان روستایی و همگانی بصورت رایگان از این نوع بیمه استفاده می کنند.

کد خبر: ۸۳۱۷۴۹۴۷ | تاریخ خبر: ۲۸/۱۰/۱۳۹۷ - ۸:۵۶
دکتر خدیجه ابراهیم خانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر بیش از ۵۰ درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که به عبارتی دیگر بیشترین جمعیت پوشش بیمه ای را به خود اختصاص داده است. وی اظهار داشت: بیمه سلامت با کمترین پرداختی از سوی بیمار خدماتت لازم به گروههای هدف ارائه می کند که این مهم در راستای رضایتمندی و دسترسی بهتر انجام می شود.
این مسئول ادامه داد: این سازمان ۹۰ درصد از هزینه بیماران بستری را پوشش می‌دهد و در خصوص بیماران سرپایی این رقم ۷۰ درصد است.
وی بیان کرد: در سیستم نظام ارجاع نیز ۹۵ درصد هزینه را بیمه و تنها پنج درصد را خود بیمار پرداخت می‌کند که این مهم از گسترش خدمات حکایت داردو ابراهیم خانی افزود: هم اکنون این اداره کل پنج صندوق بیمه ای دارد که صندوق کارمندی از جمله صندوق های در آمد زا محسوب می شود که از هر کارمندی یک میزان حق بیمه کسر می شود. وی خاطر نشان کرد: بیمه سایر قشرها و خانواده های شهدا، بیمه روستایی ، صندوق ایرانیان و بیمه همگانی سلامت از دیگر صندوق های بیمه ای این اداره است که خدمات لازم به گروههای هدف ارائه می شود.
به گزارش ایرنا،هم اکنون ۲۵ دفتر پیشخوان طرف قرارداد اداره کل بیمه همگانی سلامت در استان زنجان فعال است که از این تعداد ۹ دفتر در شهر زنجان و بقیه در دیگر شهرهای استان خدمات ارائه می کنند.۹۶۴۶/۸۰۶۸
دفعات مشاهده: 84 بار   |   دفعات چاپ: 26 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان