[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: خبر
:: اطلاعیه درخواست خرید کتب مورد نیاز دانشجویان از نمایشگاه کتاب تهران
:: تشکیل شورای کارشناسی
:: تجلیل از دندانپزشکان به مناسبت روز دندانپزشک
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۸ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷)


تسنیم - ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
زنجان ‌کمبود رادیولوژیست دارد
معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان از کمبود رادیولوژیست در زنجان خبر داد و گفت: در پی آن هستیم یک مرکز ویژه مخصوص این کار راه‌اندازی کنیم.  به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، علیرضا زراعتچی امروز در جمع خبرنگاران به دستاوردهای ۴۰ ساله نظام در حوزه درمانی در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در  ۴۰ ساله گذشته امکانات پزشکی در استان به شکل چشمگیری افزایش یافته است. وی گفت: اگر بخواهیم این ۴۰ سال را به چهار دهه تقسیم‌بندی کنیم در هر کدام از این دهه‌ها رشدهای بسیار زیادی نسبت به دهه گذشته داشتیم به طوری که دهه چهارم که از سال ۸۸ آغاز و تا امسال ادامه دارد پیشرفت‌های بسیار زیادی نسبت به دهه سوم داشتیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: در دهه چهارم مهترین اقدامات انجام شده افتتاح بیمارستان‌های جدید الحداث را داشتیم که می‌‌توان به افتتاح بیمارستان ۲۳۵ تخت خواب الغدیر، احداث و بهسازی و گسترش مراکز جدید پزشکی از جمله راه‌اندازی بخش پیوند کلیه در بیمارستان موسوی، بخش نوزادان و بحث راه اندازی ناباروری و راه‌اندازی پیشگیری و درمان سرطان در بیمارستان ولیعصر(عج)، توسعه بخش آی سی یو بیمارستان ولیعصر و ده‌ها نمونه دیگر نمونه‌ای کوچکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه درمان در استان زنجان است.
ساختمان الحاقی بیمارستان شهید بهشتی
وی از افتتاح ساختمان الحاقی بیمارستان شهید بهشتی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: خوشبختانه توانستیم ناوگان آمبولانس استان را به روز کنیم و  ۱۲۶ آمبولانس جدید و با امکانات به روز را برای استان مهیا کنیم. زراعتچی از رسیدن پایگاه‌های اورژانس به ۵۵ واحد در استان سخن گفت و افزود: خوشحالیم که اورژانس هوایی استان نیز فعال است و اکثر شهرستان‌های استان را پوشش داده‌ایم.
سیستم نوین نوبت‌دهی مطب‌ها
وی به دغدغه‌های مردم در خصوص مشکلات پرداخت و گفت: این مشکل در مراکز وابسته به دانشگاه حل شده ولی  قبول داریم در بخش خصوصی سیستم نوبت دهی مطب‌های پزشکان در سطح استان مشکل دارد و نوبت‌دهی تلفنی اصلا کارساز نیست ولی هیچ قانونی در خصوص اجبار کردن مطب‌ها و بخش خصوصی برای استفاده از سیستم‌های نوین نوبت‌دهی همانند راه‌اندازی سیستم کیوسک نوبت‌دهی نداریم.
این مسئول گفت: البته طبق مذاکراتی که با مطب‌ها انجام دادیم آن‌ها را راغب به انجام تغییر سیستم نوبت‌دهی کردیم و خوشبختانه آن‌ها هم تمایل نشان داده‌اند.
کمبود رادیولوژیست در زنجان
وی در خصوص کبمود مراکز سونوگرافی و رادیولوژی در استان گفت: قبول داریم زنجان با کمبود رادیولوژیست مواجه است و در پی آن هستیم یک مرکز ویژه مخصوص این کار راه‌اندازی کنیم. زراعتچی افزود: به دنبال جذب متخصصان رادیولوژی در استان هستیم تا حجم زیاد مراجعات مردمی به این موضوع را پاسخ بدهیم.
تبدیل آپارتمان‌های مسکونی و تجاری به مطب
وی در پایان به آسانسور نداشتن اکثر مطب‌ها و عدم استفاده از کارتخوان اشاره کرد و گفت: متاسفانه قانونی وجود دارد که هر ساختمان تجاری و مسکونی می‌تواند تبدیل به مطب شود و نظام پزشکی استان مجوز مطب را صادر می‌کند و البته باید این قانون اصلاح شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با ابراز تاسف از عدم استفاده دستگاه کارتخوان توسط مطب‌ها گفت: متاسفانه برخی‌ها عنوان می‌کنند که این موضوع مربوط به فرار مالیاتی است که این موضوع را من رد می‌کنم ولی در حال مذاکره با پزشکان هستیم که امیدواریم این موضوع حل شده تا اسباب رفاه مردم فراهم شود.
 
 
 

 شاخص پوشش خانه‌های بهداشت در زنجان صد درصد است

  • یکشنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷ - کد خبر : ۹۷۱۱-۴۵۱۴-۵
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: شاخص پوشش خانه‌های بهداشت در زنجان صد درصد است.  
پرویز قزلباش در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در اوایل انقلاب در حوزه بهداشت استان تعداد محدودی خانه بهداشت وجود داشت و گروه‌های بسیار کمی می‌توانستند از این مراکز خدمات دریافت کنند ولی در حال حاضر گسترش امکانات در بخش‌های مختلف به خصوص خدمات بهداشتی و درمانی در سطح کشور و به تبع آن در سطح استان قابل توجه و مناسب است. این مسئول ادامه داد: در حال حاضر چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اقدامات انجام شده بیش از ۴۰۰ خانه بهداشت حتی در دورترین نقاط این استان ایجاد شده که تعدادی از آن‌ها در سال‌های گذشته بازسازی و یا احداث شده تا سیستم بهداشتی استان همواره بتواند خدمات خود را با بالاترین کیفیت ممکن ارائه دهد.
وی افزود: پوشش مراکز خدمات جامع سلامت روستایی این استان نیز قبل از انقلاب ۷.۳۶ درصد بود ولی در حال حاضر پس از استقرار نظام سلامت و شبکه بهداشتی کشور همه خانه‌های بهداشت پیش‌بینی‌ شده در نظام سلامت استان محقق شده و صد درصد جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهد. قزلباش تصریح کرد: توزیع عادلانه خدمات بهداشتی و درمانی در اقصی نقاط کشور یکی از دستاوردهای مهم چهل ساله انقلاب اسلامی است که این مهم به‌رغم وجود مشکلات اقتصادی، جنگ هشت ساله و توطئه‌های استکبار جهانی همچنان استمرار دارد و بر این مبنا نظام سلامت کشورمان توانسته است در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی جایگاه خود را حفظ کند و شاخص‌های سلامتی خود را در حوزه‌های مختلف بیش از گذشته ارتقا دهد. رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، یادآور شد: طی سال‌های گذشته در ابعاد مختلف در حوزه‌های بهداشت و درمان، آموزش و پژوهش، فناوری و حوزه فرهنگی حرکت‌های بسیار خوبی در کشور انجام شده است و شاخص‌های بهداشت و درمان در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی گویای این است که دولت‌های بعد از انقلاب به مقوله سلامت توجه جدی داشته‌اند و این توجه مستمر به این حوزه مهم در حد بضاعت و با محدودیت منابع مالی ایجاد شده است.
 
موج‌رسا -  شناسه خبر : ۹۶۵۱ یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹
چهل سالگی انقلاب / پیشرفت های قابل توجه حوزه بهداشت و درمان زنجان در ۴۰ سال گذشته/
نگاه ویژه انقلاب به روستاها و مناطق محروم استان زنجان
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت های حوزه بهداشت و درمان در ۴۰ سال گذشته در استان زنجان محسوستر از بخش های دیگر بوده است. احمد بیگدلی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: بیشترین پیشرفت های استان زنجان در ۴۰ سال گذشته در زمینه بهداشت و درمان بوده است. وی با بیان اینکه پیشرفت های بهداشت و درمان استان امروز به گونه ای است که در هر شهر بیمارستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در گذشته همه مردم از روستاها و شهرستان های مختلف به یک بیمارستان در شهر زنجان وجود داشت، مراجعه می کردند. نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز پیشرفت های بهداشت و درمان به اندازه ای است که در هر شهرستان بیمارستان و در مرکز استان نیز چندین بیمارستان احداث شده است. بیگدلی با اشاره به راه اندازی خانه بهداشت و درمانگاه های شبانه روزی در برخی شهرها و روستاهای استان زنجان،تصریح کرد: در این زمینه پیشرفت محسوستری نیست به سایر حوزه ها داریم.
وی خودکفایی در زمینه تولید گندم را یکی دیگر از پیشرفت های استان زنجان عنوان کرد و گفت: در زمینه کشاورزی به ویژه مکانیزه کردن ابزار آلات پیشرفت خوبی داشته ایم. این نماینده با اشاره به اقدامات و پیشرفت های قابل توجه در زمینه محرومیت زدائی از چهره شهرها و روستاهای استان زنجان، بیان داشت: در حال حاضر بالای ۸۰ درصد راه های اصلی روستایی استان آسفالت شده است.  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر۷۰ درصد خانوارهای استان زنجان از نعمت گاز برخوردارند، افزود: این پیشرفت ها قابل مقایسه با ۴۰ سال گذشته نیست. بیگدلی با بیان اینکه نگاه ویژه ای به روستاها و مناطق محروم استان زنجان پس از انقلاب شده است،ادامه داد: امکانات مطلوبی در اختیار مردم قرار گرفته است. وی با اشاره به پیشرفت های مسائل آموزشی در استان به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، بیان داشت: اگر چه در برخی جاها مدارس از نظر ساختمانی و سخت افزاری مشکل دارد اما از نظر نرم افزاری پیشرفت های خوبی داریم. وی گفت: در زمان گذشته اینگونه نبود که در هر روستایی معلم و آموزش و پرورش و امکانات وجود داشته باشد و پیشرفت های امروز نسبت به آن زمان قابل مقایسه نیست.
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر چه این پیشرفت ها ایده آل تر از این هم می توانست باشد،افزود: اما نظام اسلامی خدمات ارزنده ای را به مردم در مناطق مختلف ارائه کرده است. بیگدلی با اشاره به آمار کمی تعداد دانشگاه های استان زنجان، گفت: ۳۰ سال گذشته فقط یک دانشگاه در مرکز استان داشتیم در حالی که امروز در شهرستان ها هم تعداد دانشگاه ها افزایش یافته است و در شهری همچون خدابنده سه دانشگاه فعالیت می کند.//ن


 گردشگری سلامت راه برون رفت از وابستگی به نفت است

زنجان - ایرنا - معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان گفت: گردشگری سلامت از جمله مقوله های مهم توسعه کشور در بخش های مختلف به ویژه رهایی از وابستگی به نفت محسوب می شود.  کد خبر: ۸۳۱۸۵۲۸۴ | تاریخ خبر: ۰۷/۱۱/۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
دکتر مهدی قائمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و در این میان کشورمان در بخش های مختلفی به ویژه خدمات درمانی به پیشرفت های قابل توجهی نایل شده است. وی اظهار داشت: ادغام خدمات درمانی با آموزش زمینه جهش علمی و ارائه خدمات بهتر به عموم و گروههای هدف را بیش از گذشته فراهم کرد اما به رغم پیشرفت های انجام گرفته بعد از گذشت ۴۰ سال وابستگی نفتی نوسانات اقتصادی مشکلاتی را ایجاد کرده است. این مسئول ادامه داد: بر این اساس کشور برای رهایی از این مشکل باید به حیطه های مختلفی از جمله گردشگری سلامت ورود کند که در صورت توجه در آمد زایی لازم را نیز به همراه دارد. قائمی افزود: با توجه به وجود ظرفیت های بسیار بالا دز حوزه یاد شده آنگونه که باید و شاید به این عرصه وارد نشد ایم و از طرفی از تجربیات کشورهای دیگر در این زمینه نیز مورد غفلت قرار گرفته است. وی اضافه کرد: این در حالی است اغلب کشورهای جهان در راستای گردشگری سلامت ،دهکده های سلامت را ایجاد کرده اند و این محور را مبنای توسعه ای خود قرار داده اند. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: هم اکنون بیمارستانی در ایجرود این استان وجود دارد که می توان از ظرفیت های خالی این مرکز درمانی و از طرفی قرار گیری سد گلابر در این منطقه، احداث هتل و توسعه زیر ساخت های حمل و نقل از قبیل فرودگاه زنجان می تواند به رونق گردشگری سلامت استان کمک کند.
وی بیان کرد: بنابر این، درآمدزایی بدون سرمایه گذاری رخ نمی دهد و بر این مبنا باید این مهم انجام گیرد چرا که موفقیت لازم را به دنبال دارد و این در حالی است در شهرها و استان ها مرزی واسطه و یا دلال هایی در این حوزه وارد شدند و به دلیل منفعت شخصی مشکلاتی بوجود آمد.
** برای حضور بین المللی برنامه ریزی شده ست
قائمی افزود: گردشگری سلامت زیر مجموعه ای بین المللی سازی قرار گرفته که این مهم یکی از برنامه های تحول، نوآوری اموزشی این واحد دانشگاهی است. وی یاداوری کرد: بر این مبنا سیاست ها بر بر این مبنا گذاشته شده که علوم پزشکی استان در عرصه بین المللی حضوری فعالانه در منطقه و جهان داشته باشد. این مسئول ادامه داد: یکی از برنامه های مهم عملیاتی این واحد دانشگاهی برای بین المللی سازی شناسایی ظرفیت هاست که تحقق این مهم می تواند به پیشبرد بهتر برنامه کمک فراوانی کند. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: بررسی انجام گرفته و ثبت مقالات متعدد نشان می دهد این واحد دانشگاهی در زمینه دارو رسانی که یک موضوع تخصصی است، حرفی برای گفتن در سطح جهانی دارد. وی یادآوری کرد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته این موضوع مهم بری سال های آینده در دستور کار قرار گرفته و جلب همکاری مجموعه های دانشگاه نیز در به سرانجام رسیدن نقش مهمی دارد.  این مسئول خاطر نشان کرد:علوم پزشکی زنجان برای جذب دانشجویان خارجی نیز به رغم فعالیت استان های مرزی کشور در جذب دانشجویان بیشتر، قدمهای خوبی برداشته شده است.
قائمی تاکید کرد: زمینه رشد و شکوفایی جذب دانشجویان خارجی در این استان منوط به توسعه و تقویت زیرساختارهای ارتباطی است که تحقق این مهم چشم انداز بهتری را فراهم می کند.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
دفعات مشاهده: 34 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان