دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در همایش علمی گردشگری سلامت عنوان کرد :

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ | 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در همایش علمی گردشگری سلامت عنوان کرد :
در گردشگری سلامت خدمات باید با کیفیت و باقیمت مناسب، در زمان کوتاه ارائه شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز دوشنبه در همایش علمی و تخصصی گردشگری سلامت گفت: با ساماندهی گردشگری سلامت باید به سمتی برویم که خدمات را در سطح بین المللی با کیفیت و قیمت مناسب و در زمان کوتاه ارائه دهیم. 

دکترپرویزقزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز دوشنبه در همایش علمی- تخصصی گردشگری سلامت به اهمیت گردشگری سلامت به عنوان برنامه های دولت تدبیر و امید و دانشگاههای علوم پزشکی اشاره نمود و در ادامه مهم ترین دلایل توجه به گردشگری سلامت را نام برد و گفت: گردشگری سلامت و بیمار پذیری یکی از ابعاد بین المللی سازی است که بایدخودمان رابا استاندارد های بالاتردردنیا تطبیق بدهیم تابه دنبال آن تبادلات دیگر نیزانجام شود و همچنین در اعتبار بخشی داخلی و بین المللی امتیازاتی را به لحاظ کاربردی کسب بکنیم این یکی از مهمترین علتهاست تا ظرفیت ما را در پذیرش بیمار در حوزه گردشگری سلامت ارتقاء دهد .
وی باتاکید بر اینکه سلامت مفهومی است فراتر از سلامت؛افزود:استان زنجان دارای ظرفیت ها،فرصتها وسرمایه های خوبی است و همچنین توانمند یهای جدیدی نیزدرحوزه سلامت  در استان به وجود آمده و تلفیق این دو نیازمندساماندهی آگاهانه و هوشمندانه و تعیین اولویتهااست تابه سمتی برویم  که ارائه خدمات با کیفیت و با قیمت مناسب و در زمان کوتاه ارائه گردد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان بازار یابی و جنبه اقتصادی را از دیگر علل اهمیت گردشگری سلامت نام برده و افزود : در این راستادانشگاه علوم پزشکی می تواند به عنوان واحد حوزه سلامت؛ خدمات را با کیفیت راارائه نماید .
وی باتاکیدبرنقش برجسته  بخش غیر دولتی دراین حوزه نیز گفت : علاقه دانشگاه علوم پزشکی بر حضور بخش غیر دولتی و خصوصی به خصوص استفاده از ظرفیت بسیار خوب خیرین در این حوزه است .
دکترقزلباش حضورخیرین درعرصه سلامت را بسیارخوب ارزیابی نموده وافزود: خیرین با توانمندی هایی که دارندمی توانند در این زمینه ظرفیتهای خوبی ایجادکنند تا قدمهای موثرتری بر داشته شود وبه استاندارد های لازم نیزبرسیم .
وی  تلفیق گردشگری با سلامت را تشکیل یک تیم بزرگتر عنوان کرد و گفت : این تیم مانند زنجیره ای است که می تواندبا همدلی  به این حوزه معنا و مفهوم ببخشد  و همه دانه هایش با هماهنگی هم حرکت کنند تا خروجی مناسب داشته باشد و لازمه آن نیز حرکت با حوصله و هوشمندانه و با عزم و اراده جدی است .
این مقام مسئول حفاظت مالی و حقوقی از گیرندگان خدمت رادر این زمینه مهم دانسته و افزود : حوزه گردشگری مستعد سوء رفتار ها است و باید با ساماندهی که در این راستا صورت می گیرد به سمتی حرکت کنیم که مراکز شناسنامه دار با روال مشخص به ارائه خدمات بپردازند تا گیرند گان خدمت به لحاظ مالی، اخلاقی و حقوقی در یک محیط امن سرویس بگیرند .
در این همایش دکتر رحمتی مدیر کل  اداره میراث فر هنگی و صنایع دستی و گردشگری استان نیز با اشاره به شاخه های مختلف در حوزه  گردشگری گفت: در دنیا گردشگر مشتری است و ابعاد بر خورد با گردشگر متفاوت از میهمان است . 
وی در ادامه اظهار کرد: گردشگری سلامت بخشی از سلامت است و به عنوان فر صت محسوب می شود و توسعه آن جاذبه هایی نیز برای منطقه دارد ونیزنوعی احیاء سنتهای حسنه درمقصدهای گردشگری است که خدمات ارائه می دهند
رحمتی در ادامه افزود : اگر بخواهیم در گردشگری سلامت موفق باشیم بایدکیفیت خدمات ما با نیازهای مشنری منطبق باشد .
در این همایش دکترسعیدهاشم زاده رئیس گردشگری سلامت وزارت بهداشت در دو پنل آموزشی به معرفی  رویکرد جامع بر گردشگری سلامت و سلسله مراتب پبشرفت در مشاغل در حوزه گردشگری سلامت و نیز آشنایی کلی با مباحث و موضو عات مورد استفاده در گردشگری سلامت و مشاوره و راهنمایی تاسیسات گردشگری در خصوص جذب توریست در حوزه گردشگری سلامت پرداخت .
 

دفعات مشاهده: 361 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2960 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 130 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 115526797 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 39323 بازدید
  • بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۲۶

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir