دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی زنجان فراتر از آن چیزی است که در نمایشگاه ارائه شده است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ | 


رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی زنجان فراتر از آن چیزی است که در نمایشگاه ارائه شده است
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تقدیر از برگزارکنندگان نمایشگاه "شکوه چهل سالگی" اظهار داشت: دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی زنجان فراتر از آن چیزی است که در نمایشگاه ارائه شده است.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان عصر سه‌شنبه شانزدهم بهمن‌ماه ۱۳۹۷ در نمایشگاه "شکوه چهل سالگی" که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با شعار «افتخار به گذشته؛ امید به آینده» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان برگزار است، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان نمایشگاه بیان داشت: هرچند که این نمایشگاه گویای خدمات و زحمات واقعی همکاران دانشگاه در اقصی‌نقاط استان نیست، بیان داشت: ما باید تمام کارهایی را که انجام می‌دهیم در معرض نمایش عموم قرار دهیم.
وی افزود: سلامت و حوزه سلامت یک نیاز دائمی و مستمر با ابعاد روانی، جسمی و معنوی است که در سال‌های اخیر به بعد معنوی بیشتر پرداختیم و این ابعاد، ابعادی است که دائما نیاز به مراقبت، مواظبت و حمایت دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه درجایی که پوشش ما صددرصد است معنی‌ش این نیست که کار ما تمام شده، بلکه این پوشش یعنی اینکه حتی کار ما بیشتر و مسئولیت‌هایمان هم سنگین‌تر شده است.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: درعین حال علاوه براینکه ما این خدمات را گسترش می‌دهیم باید فکر کنیم که با دانش و تکنولوژی روز دنیا چطور می‌توانیم این خدمات را بهتر، سریع‌تر و ارزان‌تر به دست مردم برسانیم، یعنی اگر این‌گونه فکر کنیم، ممکن است در خیلی از خدماتی که درحال حاضر ارائه می‌دهیم، تجدید نظرهای جدی داشته باشیم.
دکتر قزلباش با تاکید بر اینکه نقش مردم و مشارکت خود مردم را در سلامت خودشان باید پررنگ‌تر ببینیم، تصریح کرد: فقط حاکمیت، نظام، حکومت و دولت نیست که وظایف خودش را باید انجام دهد، بلکه از آن مهم‌تر وظایفی است که خود مردم  نسبت به سلامت خودشان دارند و باید اجازه دهیم خود مردم وظیفه خودشان را نسبت به سلامت خودشان انجام بدهند و مسئولیت این کار را  تقسیم کنیم.
وی با بیان اینکه بخشی از وظایف حوزه سلامت برعهده دولت‌ها است اذعان داشت: بخش عمده‌‌ای از وظایف حوزه سلامت به خود مردم، به عنوان یک فرد و نهاد، برمی‌گردد که باید مسئولیت خودشان را در حوزه سلامت انجام بدهند تا ان‌شااله شاهد باشیم که سطح سلامت در جامعه روز به روز بهتر، پویاتر و رهآوردهای بیشتری برای مردم داشته باشد .
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: خوشبختانه با روحیه مشارکت طلبی، حمایت طلبی و مشارکت جویی که مردم عزیز ما دارند امیدواریم در آینده این مشارکت مردم پررنگ‌تر شود و خودشان نقش پررنگ‌تری در سلامت خودشان داشته باشند.
نمایشگاه «شکوه چهل سالگی» با هدف ارائه دستاوردهای دستگاه‌های مختلف استان در طول چهل سال گذشته، از ۱۲ تا ۱۶ بهمن‌ماه با حضور ۹۸ دستگاه و سازمان اجرایی به همراه ۲۶ سمن پذیرای عموم است. 
 

دفعات مشاهده: 797 بار   |   دفعات چاپ: 49 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر