[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: خبر
:: اطلاعیه درخواست خرید کتب مورد نیاز دانشجویان از نمایشگاه کتاب تهران
:: تشکیل شورای کارشناسی
:: تجلیل از دندانپزشکان به مناسبت روز دندانپزشک
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ | 
 نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷)
پرویز قزلباش در همایش علمی تخصصی گردشگری سلامت استان که به میزبانی سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه برای رونق و توسعه صنعت گردشگری سلامت در استان، بیش از همه به عزم و اراده جدی نیاز است، افزود: در این عرصه بیش از همه، موضوع حفاظت مالی و حقوقی گیرندگان این خدمت حائز اهمیت است؛ چرا که در این حوزه نباید رفتارها به گونه‌ای باشد که زمینه سوءاستفاده را فراهم کند.  به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان تاکید کرد: رونق و توسعه گردشگری سلامت، نیاز به عزم و اراده جدی دارد.
پرویز قزلباش در همایش علمی تخصصی گردشگری سلامت استان که به میزبانی سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه برای رونق و توسعه صنعت گردشگری سلامت در استان، بیش از همه به عزم و اراده جدی نیاز است، افزود: در این عرصه بیش از همه، موضوع حفاظت مالی و حقوقی گیرندگان این خدمت حائز اهمیت است؛ چرا که در این حوزه نباید رفتارها به گونه‌ای باشد که زمینه سوءاستفاده را فراهم کند. وی با بیان اینکه رویکرد امروز در حوزه گردشگری سلامت باید حرکت به سمت مراکز شناسنامه‌دار باشد، از اهتمام جدی دولت تدبیر و امید به موضوع گردشگری سلامت در سال‌های اخیر خبر داد و تصریح کرد: یکی از نیازمندی‌های تحقق گردشگری سلامت، ارتقای تبادلات بین‌المللی است، به همین خاطر برای رسیدن به این مهم، ابتدا به ساکن باید زیرساخت‌های این امر فراهم شده و به استانداردها در این زمینه نزدیک شویم.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با اشاره به اینکه گردشگری سلامت از امتیازات بسیار خوبی در حوزه اقتصادی برخوردار بوده و همین امر یکی از مهم‌ترین مزیت‌های گردشگری سلامت به‌شمار می‌رود، ادامه داد: یکی از اقدامات مهم برای شروع این کار و وارد شدن به عرصه گردشگری سلامت، اولویت‌بندی کارها است؛ چرا که خدمات ارائه شده در این زمینه باید مبتنی بر ساماندهی آگاهانه و هوشمندانه باشد تا بتوان عملکرد موفقی در این عرصه داشت. قزلباش رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با بیان اینکه گردشگری سلامت عرصه‌ای است که بدون حضور بخش خصوصی نمی‌توان ورود موفقی در آن داشت، اظهار کرد: بخش خصوصی می‌تواند در این زمینه بازوی توانمند دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان باشد، یعنی برای پیشبرد اهداف در این عرصه می‌توان از ظرفیت‌های بخش خصوصی در جهت بازاریابی و ارائه خدمات باکیفیت در راستای توسعه روزافزون گردشگری سلامت استفاده کرد.
 
 
    
 طرح تحول سلامت با جدیت در کشور ادامه می یابد

زنجان - ایرنا - مشاور وزیر و دبیر شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طرح تحول نظام سلامت با جدیت بیشتری در کشور ادامه می یابد و این مهم در راستای رضایتمندی و کاهش پرداختی ها از جیب مردم است.

کد خبر: ۸۳۱۹۹۰۱۸ | تاریخ خبر: ۱۶/۱۱/۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
دکتر سید حسن امامی رضوی روز سه شنبه در حاشیه نشست مشورتی و راهبردی هیات رئیسه و شورای دانشگاه علوم پزشکی زنجان به خبرنگار ایرنا گفت: برنامه طرح تحول در نظام سلامت به عنوان یکی از دستاوردهای مهم دولت یازدهم نقش بسزایی در ارتقای سلامت جامعه ایفا کرده و بر همین اساس در دولت دوازدهم نیز استمرار آن در اولویت‌های اصلی قرار گرفته است.  وی اظهار داشت: دولت و وزیر جدید بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ادامه این طرح تاکید دارند، هرچند در گذشته تحمیل هزینه‌های هنگفت آن ایراد و اشکال‌هایی را بوجود آورد.
این مسئول ادامه داد: بر این مبنا با هدف جلوگیری از هدر رفت منابع مالی و کنترل خدمات القائی (غیر ضروری) به بیمار و از طرفی اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده می تواند به اجرای بهینه طرح تحول نظام سلامت و کاهش بار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی کمک کند.
وی اضافه کرد: طرح تحول نظام سلامت عقب گرد ندارد و در صورت تامین منابع مالی لازم علاوه بر جبران کسری سازمان های بیمه ای و صرفه جویی ها این طرح به قوت خود ادامه می یابد که البته تا حدودی موارد یاد شده محقق شده است.
** تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو صندوق توسعه ملی به بخش سلامت
امامی رضوی افزود: با موافقت مقام معظم رهبری ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی های نظام سلامت در نظر گرفته شده بود که طی هفته های گذشته اولین بخش ریالی آن به سازمان های بیمه گر ، داروخانه ها پرداخت شد.  وی اظهار داشت: اختصاص یک درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت و از طرفی ایجاد منابع پایدار نیز به استمراز طرح تحول نظام سلامت کمک شایانی می کند.  دبیر شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: هم اکنون ۹۷درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود و سه درصد باقیماندهآن وارداتی است که با سیاست های اتخاد شده امکان تولید آن وجود دارد.  وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته از ورود داروهای مشابه داخلی جلوگیری می شود که این مهم در راستای هدر رفت هزینه های ناشی از آن است.
** نظام ارجاع و پزشک خانواده در کشور اجرایی می شود
این مسئول ادامه داد: یکی از برنامه های مهم حوزه بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی ارتقای کیفیت خدمات درمانی به عموم مردم است و با توجه به فراهم شدن زیرساخت و بسترهای لازم، برنامه اجرایی آن در فاز جدید و بازنگری شده نظام ارجاع و پزشک خانواده از سال آینده در کشور اجرایی می شود.  وی اضافه کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تابع اسناد بالادستی به ویژه برنامه ششم توسعه کشور بوده و در این راستا اهداف و شاخص های سیاست کلی نظام سلامت در سال ۹۴ تحقق چشم انداز ۱۴۰۴ مورد تاکید قرار گرفته است.
مشاور وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی، توسعه کمی و کیفی دوره های آموزش علوم پزشکی به عنوان مرجعیت علمی کشورمان در منطقه،توسعه دانشگاههای علوم پزشکی در سطح بین المللی و تبدیل دانشگاههای علوم پزشکی به دانشگاههای نسل سوم ذا از جمله شاخص های تعیین شده برشمرد.  وی اضافه کرد: طرح تحول در نوآوری آموزشی، آمایش سرزمینی علوم پزشکی به ۱۰ منطقه ، استقرار نظام دارویی ژنریک، توجه به موضوع مهم پیشگیری بر درمان و مشارکت اجتماعی مردم در برنامه های این وزارتخانه از دیگر شاخص های تعیین شده در توسعه سلامت کشور است.   ۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
دفعات مشاهده: 37 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان