[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: خبر
:: اطلاعیه درخواست خرید کتب مورد نیاز دانشجویان از نمایشگاه کتاب تهران
:: تشکیل شورای کارشناسی
:: تجلیل از دندانپزشکان به مناسبت روز دندانپزشک
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ | 

نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷)


 لزوم توجه به جنبه اقتصادی گردشگری سلامت
جمعه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴ -  کد خبر : ۹۷۱۱-۱۴۶۱۴-۵

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: جنبه اقتصادی گردشگری سلامت باید مورد توجه قرار گیرد.
پرویز قزلباش در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: گردشگری سلامت و بیمارپذیری یکی از ابعاد بین‌المللی‌سازی است که باید خودمان را با استانداردهای بالاتر در دنیا تطبیق دهیم تا به دنبال آن تبادلات دیگر نیز انجام شود. همچنین در اعتباربخشی داخلی و بین‌المللی امتیازاتی را به لحاظ کاربردی کسب کنیم و این یکی از مهم‌ترین علت‌ها است تا ظرفیت دانشگاه را در پذیرش بیمار در حوزه گردشگری سلامت ارتقا دهد.
این مسئول با بیان اینکه سلامت مفهومی فراتر از کلمه سلامت دارد، ادامه داد: استان زنجان دارای ظرفیت‌ها، فرصت‌ها وسرمایه‌های خوبی است. همچنین توانمندی‌های جدیدی نیز در حوزه سلامت در استان به وجود آمده و تلفیق این دو نیازمند ساماندهی آگاهانه و هوشمندانه و تعیین اولویت‌ها است تا به سمتی برویم که ارائه خدمات با کیفیت و با قیمت مناسب و در زمان کوتاه ارائه شود. وی بازاریابی و جنبه اقتصادی را از دیگر علل اهمیت گردشگری سلامت دانست و افزود: در این راستا دانشگاه علوم‌پزشکی می‌تواند به عنوان واحد حوزه سلامت، خدمات را با کیفیت ارائه کند. باید توجه داشت که بخش غیردولتی در این بخش نقش بسزایی دارد و علاقه دانشگاه علوم‌پزشکی بر حضور بخش غیردولتی و خصوصی به خصوص استفاده از ظرفیت بسیار خوب خیرین در این حوزه است.  قزلباش با یادآوری اینکه حضور خیرین در عرصه سلامت، بسیارخوب است، تصریح کرد: خیرین با توانمندی‌هایی که دارند، می‌توانند در این زمینه ظرفیت‌های خوبی ایجاد کنند تا قدم‌های موثرتری برداشته شود و به استانداردهای لازم رسید.  وی تلفیق گردشگری با سلامت را نیازمند تشکیل یک تیم بزرگ‌تر عنوان کرد و گفت : این تیم مانند زنجیره‌ای است که می‌تواند با همدلی به این حوزه معنا و مفهوم ببخشد و همه بخش‌ها باید با هماهنگی هم حرکت کنند تا خروجی مناسب داشته باشد و لازمه آن نیز حرکت با حوصله و هوشمندانه و با عزم و اراده جدی است.  رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: حفاظت مالی و حقوقی از گیرندگان خدمت در این زمینه مهم است و افزود: حوزه گردشگری مستعد سوء رفتارها است و باید با ساماندهی که در این راستا صورت می‌گیرد به سمتی حرکت کنیم که مراکز شناسنامه‌دار با روال مشخص به ارائه خدمات بپردازند تا گیرندگان خدمت به لحاظ مالی، اخلاقی و حقوقی در یک محیط امن سرویس بگیرند.

 
  ۷۲ درصد مرگ و میرها ناشی از بیماری های غیرواگیر است
زنجان - ایرنا -رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: ۷۲ درصد مرگ و میرها به بیماری های غیر واگیر باز می گردد و در این میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اتخاذ سیاست هایی طی چند سال گذشته در پیشگیری از این بیماری ها نقش اثر گذاری داشته است.   کد خبر: ۸۳۲۰۹۸۹۸ | تاریخ خبر: ۲۶/۱۱/۱۳۹۷ - ۹:۷
دکتر پرویز قزلباش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت ها و حکومت ها در ارتباط با چالش بیماری های غیر واگیر برنامه های مدونی را مورد توجه داده اند و استمرار این برنامه ها در کشورمان به همکاری دستگاه های متولی نیاز دارد. وی اظهار داشت: یکی از سیاست های اخیر در سطح دنیا مشارکت مردم در حوزه سلامت است و در این زمینه ایران از جمله کشورهای پیشرو و مطرح جهانی است.
این مسئول ادامه داد: بر این اساس با تشکیل معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت و رویکرد اجتماعی شدن سلامت این روند وضعیت بهتری یافته و تلاش بر است که همه مردم با نظام ساختارمند مشارکت فعالانه ای در این حوزه به ویژه کنترل بیماری های غیر واگیر داشته باشند.
قزلباش افزود: عمده ترین دلیل مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر، بیماری های قلبی، عروقی، سرطان، بیماریهای تنفسی و دیابت اعلام شده که این چهار گروه از بیماری ها، عامل ۸۲درصد از کل مرگ و میرهای ناشی از بیماری های غیرواگیر محسوب می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: سرطان به عنوان یکی از مهمترین بیماری های غیر واگیر از تهدیدهای اصلی برای سلامت بشریت در قرن حاضر است و پس از بیماریهای قلبی و عروقی دومین عامل مرگ در کشورهای توسعه یافته و سومین عامل مرگ در کشورهای کمتر توسعه یافته پس از قلب و عروق و سوانح را شامل می شود. قزلباش خاطرنشان کرد: امروزه با پیشرفت تکنولوژی وگسترش زندگی شهرنشینی، سبک زندگی افراد تغییر یافته و علاوه بر آن، کم تحرکی، تغذیه ناسالم، اضافه وزن و چاقی، افزایش مصرف دخانیات ماحصل سبک زندگی ناسالم است.۹۶۴۶/۶۰۸۵
 

بیمار مرگ مغزی در زنجان به چهار تن حیات دوباره بخشید

زنجان - ایرنا - مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: اهدای چهار ارگان بیمار مرگ مغزی در این استان به بیماران نیازمند حیاتی دوباره بخشید.   کد خبر: ۸۳۲۱۱۰۳۸ | تاریخ خبر: ۲۷/۱۱/۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
شهریار اماموردی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیمار مرگ مغزی به نام&#۳۹; علیرضا اسدی&#۳۹; ۲۸ساله ساکن زنجان به دلیل خونریزی در بیمارستان ولی عصر(عج) شهر زنجان بستری شده بود. وی اظهار داشت: پس از اطلاع از مرگ مغزی، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام و این اقدام ایثارگرانه به اهدای چهار عضو بیمار منجر شد.  اماموردی افزود: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای قلب، کبد و کلیه ها به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد. مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: نسوج (بافت) این بیمار مرگ مغزی نیز برای استفاده بیماران نیازمند اهدا شد که طبق برآوردهای انجام شده کیفیت زندگی ۵۴ بیمار نیازمند را ارتقا می دهد. وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ مورد مرگ مغزی در این استان گزارش شد که از این تعداد ۱۸مورد به اهدای عضو منجر شد و خانواده ۲ بیمار مرگ مغزی نیز به اهدای عضو رضایت ندادند.
اماموردی خاطرنشان کرد: از هنگام شناسایی بیمار مرگ مغزی، اقدامات متعددی برای کسب رضایت از خانواده های آنان برای اهدای عضو انجام می شود که تیم های کارشناس و متبحری با توجه به وظایف تعریف شده برای این مهم اقدام می کنند.
به گزارش ایرنا، پیش از این نیز، بیمار مرگ مغزی به نام &#۳۹;حسین پور صوتی&#۳۹; ۵۳ ساله ساکن زنجان بر اثر تصادف رانندگی در مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی این شهر بستری شده بود که کبد، کلیه ها و نسوج به بیماران نیازمند اهدا شد بود.
سال گذشته ۲۱ مورد رضایت از خانواده های بیماران مرگ مغزی برای اهدای عضو در این استان کسب شد که از این تعداد ۲۰ مورد به مرحله اهدا رسید.  ۹۶۴۶/۶۰۸۵

 
 اهدای عضو، اهدای زندگی
کد خبر: ۶۸۳۴۹۵۲ -   تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: اعضای بدن جوان زنجانی به چهار نفر زندگی دوباره بخشید.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، اماموردی مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی زنجان از اهدای اعضای بدن یک جوان ۲۱ساله مرگ مغزی در زنجان خبر داد و گفت: اعضای بدن این بیمار مرگ مغزی به چهار نفر زندگی دوباره بخشید.
وی با اشاره به این که با رضایت خانواده، اعضای بدن این جوان، شامل قلب، دو کلیه و کبد به چهار نفر حیات دوباره بخشید و نسوج بدن این جوان نیز اهدا شد افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۱۹ مورد مرگ مغزی در استان زنجان ثبت شده است.
 
 
دفعات مشاهده: 47 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان