[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: خبر
:: اطلاعیه درخواست خرید کتب مورد نیاز دانشجویان از نمایشگاه کتاب تهران
:: تشکیل شورای کارشناسی
:: تجلیل از دندانپزشکان به مناسبت روز دندانپزشک
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (دوم اسفندماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲ | 

نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (دوم اسفندماه ۱۳۹۷)

زنجان، میزبان سومین همایش بین‌المللی بهداشت محیط

  • چهارشنبه ۱ اسفند ماه، ۱۳۹۷ -  کد خبر : ۹۷۱۲-۱۸۶-۵
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: بیست و یکمین همایش ملی و سومین همایش بین‌المللی بهداشت محیط در این استان برگزار می‌شود.  
به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پرویز قزلباش صبح امروز در نشست خبری با اعلام برگزاری بیست و یکمین همایش ملی و سومین همایش بین‌المللی بهداشت محیط در این استان، اظهار کرد: این همایش بین‌المللی بهداشت محیط از ۷ تا ۹ اسفند امسال‌ در این استان برگزار می‌شود که در این همایش آخرین دستاوردها، پژوهش‌ها و تکنیک‌های این حوزه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. این مسئول ادامه داد: در این همایش سه روزه نشست‌های علمی و کارگاه‌های مختلفی پیش‌بینی شده و مجموع مقالات ارسالی به این همایش ۵۳۸ مقاله است که از این تعداد ۳۳۵ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.  وی افزود: بهداشت محیط اهمیت جدی در زندگی روزانه مردم دارد، زیرا عموم مردم با آن سر و کار دارند و شناخت محیطی عوامل تاثیرگذار خطرات بالقوه می‌تواند به شناخت بهتر پیرامون کمک کند که این مهم از بحث‌های محوری همایش بهداشت محیط است.  
قزلباش، همایش بهداشت محیط را فرصت مغتنمی برای استان و دانشگاه علوم‌پزشکی دانست و گفت: این همایش برای استان زنجان و دانشگاه علوم‌پزشکی فرصت بسیار خوبی است که در حوزه سلامت بهداشت محیط به‌ویژه بحث آلاینده‌های محیطی و به خاطر نقشی که معادن سرب و روی و فرآوری در زنجان دارند، بیشتر به آن پرداخته شود؛ چراکه همواره این معادن و صنایع فرآوری مرتبط با آن یکی از دغدغه‌های مورد توجه شهروندان و مسئولان بوده است.  وی عنوان کرد: بخشی از مقالات به صورت سخنرانی و بخش دیگری به صورت پوستر در این همایش ارائه خواهد شد و علاوه بر آن ۴۰۰ نفر مهمان این همایش ملی و بین‌المللی خواهند بود.  رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان یادآور شد: عناوین مطرح شده در این همایش می‌تواند به روشن‌تر شدن ابعاد عینی این همایش کمک کند و کیفیت هوا و تغییر اقلیم از جمله موضوعاتی است که در این همایش به آن پرداخته خواهد شد.  وی خاطرنشان کرد: کیفیت آب و فناوری‌های نوین تصفیه آب و فاضلاب، مدیریت بحران آب، مدل‌سازی انتشار کنترل آلودگی‌های محیط زیست و نقش آن در سلامت، مدیریت پسماندهای شهری و صنعتی و بهداشت محیط در بلایا، بهداشت مسکن، اپیدمولوژیک محیط و بیماری‌های نوپدید و بازپدید و پرتوهای محیطی و اثر آن بر سلامت و بهداشت محیط و ارزیابی خطر و آلاینده‌های محیط زیست و سرطان، از جمله موضوعات این همایش است.


 
مهر  -  ۱ اسفند ۱۳۹۷ - کد خبر ۴۵۴۷۷۰۳

سومین همایش بین المللی بهداشت محیط در زنجان برگزار می شود
زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: بیست ویکمین همایش ملی و سومین همایش بین المللی بهداشت محیط در استان زنجان برگزار می شود. به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، به برگزاری همایش بین‌المللی بهداشت محیط در استان زنجان اشاره کرد و افزود: سومین دوره بین‌المللی و بیست و یکمین دوره ملی همایش در زنجان برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: این همایش بین‌المللی  از ۷ تا ۹ اسفندماه برگزار و محل برگزاری آن سالن استاد رضا روزبه بیمارستان آیت‌الله موسوی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: همایش بین‌المللی بهداشت محیط از ۲۰ سال پیش به‌صورت سالانه دریکی از دانشگاه‌های کشوربرگزارشده و زنجان میزبان بیست و یکمین دوره آن است.  قزلباش تأکید کرد: در این همایش آخرین دستاوردهای کسب‌شده در حوزه بهداشت محیط ارائه خواهد شد و ۱۰ استاد برجسته بین‌المللی این حوزه در این همایش حضور دارند وی با بیان اینکه ۵۳۸ مقاله برای همایش بهداشت محیط در زنجان مورد داوری قرارمی‌گیرد، گفت:  ۳۳۵ مقاله پذیرش‌شده که به‌صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز کرد: سرب و روی و آلاینده‌های محیطی از مسائل مطرح‌شده در حوزه محیط زیستی است که در زنجان به آن پرداخته‌شده است. قزلباش افزود: کیفیت هوا، تغییر اقلیم، کیفیت آب، فناوری‌های نوین تصفیه آب و فاضلاب، مدیریت بحران آب و مدل‌سازی و کنترل آلاینده‌ها، مدیریت پسماندها از محورهای برگزاری همایش بهداشت محیط در زنجان است

 
 
نماینده سازمان بهداشت جهانی در زنجان حضور می یابد

زنجان - ایرنا - دبیر علمی همایش بین المللی بهداشت محیط نیز گفت: طبق هماهنگی انجام گرفته دکتر &#۳۹;کریستف هملمن&#۳۹;، نماینده سازمان جهانی بهداشت (who) در ایران به مدت ۲ روز و در زمان برگزاری همایش بین المللی بهداشت محیط در این استان حضور می یابد.
کد خبر: ۸۳۲۱۶۴۱۷ | تاریخ خبر: ۰۱/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
به گزارش ایرنا، دکتر محمدرضا مهراسبی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان افزود: همایش ملی بهداشت محیط از یاز سال ۷۶ در کشور آغاز شد و پس از ان، همه ساله این رویداد مهم علمی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شده است. وی اظهار داشت: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان برای اولین بار میزبان چنین همایش مهم علمی در سطح کشور است و از حدود سه پیش این رخداد علمی به یک همایش بین المللی در سطح کشور تبدیل شده است. مهراسبی خاطرنشان کرد: توجه به محیط زیست با توجه به رشد صنعت و شهر نشینی، آلودگی های زیست محیطی و توجه بسیاری را به خود جلب کرده و اثرات جهانی رابدنبال داشته چرا که بسیاری از مسائل از حالت منطقه ای به یک مساله بین لمللی تبدیل شده استاین مسئول ادامه داد: گرمایش زمین و انتشار گازهای گلخانه ای و از طرفی با توجه به تغییر اقلیم موجب شده شریط آ ب و هوایی اقلیم در مناطق مختلف جهان دچار دگرگونی شده که اثرات نامطلوبی را برای سلامت افراد بر جا گذاشته است.
مهراسبی افزود: از طرفی برخی از این آلودگی ها موجب کاهش لایه ضخامت لایه اوزن شده واز طرفی در سال های گذشته نیز مساله ریز گردها نیز به مشکل منطقه ای وجهانی تبدیل شده به دلیل انکه آلودگی هایی که در یک منطقه جمع می شود با حرکت مناطق دیگر را نیز تحت تاثیر قرار می دهند. وی، مهمترین هدف برگزاری این همایش این بین المللی سازی و حضور اندیشمندان و افراد تاثیر گذار در جهان از اقدامات و پیشرفت های انجام گرفته حوزه علم است. دبیر علمی همایش بین المللی بهداشت محیط ادامه داد: سخنرانان خارجی به عنوان سخنران های کلیدی در هر نشست و در هشت موضوع تعیین شده حضور می یابند و درکنار این همایش نیز هشت کارگاه تخصصی نیز برگزار می شود.
وی اظهار داشت: یکی از کارگاههای مهم با حضور پرفسور ثبوتی و تیم تشکیل دهنده ان، با عنوان تغییر اقلیم و اثرات آن بر منابع آبی است که این مهم مورد توجه سازمان نماینده سازمان بهداشت جهانی است. مهراسبی افزود: اهداف دیگر این همایش اشتراک مساعی اندیشمندان،به اشتراک گذاشتن آخرین یافته های پژوهشی در سطح ملی و منطقه ای و ارائه اموزش های تخصصی در ارتباط با مسائل خاص محیط زیست و بهداشت محیط به شرکت کنندگان است. دبیر اجرائی این همایش نیز ادامه داد: در طول هشت ماه گذشته برنامه ریزی لازم برای برگزاری این همایش انجام گرفته و این در حالی است با توجه به تحریم اقتصادی ایران تلاش هایی در سطح جهانیاست تا ایران را به لحاظ علمی محدود کنند .
دکتر مازیار پیدا افزود: خوشبختانه با تعاملات انجام گرفته در این همایش یک استاد از کشور امریکا، درارتباط با آلودگی های ناشی از جنگ در سطح منطقه و تحقیقات انجام گرفته خود را ارائه خواهد کرد. دکتر مازیا پیدا افزود: علاوه بر ان ۲ استاد از کشور نیز از آلمان درارتباط با آلودگی های محیط زیست و ارتباط ان با بیماریهایی نظیر سرطان ، از کشور هلنن نیزمحققان در خصوص آلودگی های زیر زمینی و انتشار آلاینده های منابع آبهای زیر زمینی و از کشور هندوستان نیز یک مدعو در ارتباط با مدلینک انتشار آلودگی ها در محیط زیست سخنرانی خواهند کرد.
وی خاطر نشان کرد :یک استاد برجسته نیز از دانشگاههای مالزی در ارتباط با آلودگی هوا در این همایش بین المللی سخنرانی می کند و در مجموع باید گفت که افراد مدعو شده طی جلسات ارائه مقالات علمی هر کدام به عنوان سخنران کلیدی به مدت ۲۰ دقیقه مطالب خود را ارائه می کنند.
۹۶۴۶/۸۰۶۸
 

 تلاش برای تحریم علمی قوت گرفته است

شناسه خبر : ۳۶۲۲۴۱  چهارشنبه , ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
دبیر اجرایی همایش بین‌المللی بهداشت محیط گفت: تلاش بر تحریم علمی با هدف محدودکردن دستاوردهای علمی در سال‌های اخیر قوت بیشتری گرفته است.   مازیار پیدا در حاشیه برگزاری نشست خبری سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در زنجان درباره مقالات ارائه شده از سوی میهمانان خارجی در این رویداد مهم علمی - پژوهشی بیان کرد: یکی از استادان دعوت شده از آمریکا نگاه تخصصی به مسئله آلودگی‌های ناشی از جنگ و تأثیر آن در منطقه خاورمیانه خواهد داشت. وی ادامه داد: میهمانانی از آلمان درباره آلودگی‌های محیط زیست و تأثیر آن با سرطان و مطرح‌شدن بحث داغ آلودگی‌های آب‌های زیرزمینی از سوی محققان هلندی از بخش‌های این همایش سه‌روزه خواهد بود.


 
زنجان- دبیر علمی همایش بین المللی بهداشت محیط گفت: شرایط آ ب و هوایی در مناطق مختلف جهان دچار دگرگونی شده که اثرات نامطلوبی بر سلامت افراد بر جا گذاشته است. به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مهراسبی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: توجه به محیط زیست با توجه به رشد صنعت و شهرنشینی، و آلودگی های زیست محیطی توجه بسیاری را به خود جلب کرده و اثرات جهانی بدنبال داشته، چرا که بسیاری از مسائل از حالت منطقه ای به یک مسئله بین لمللی تبدیل شده است. وی ادامه داد: همایش ملی بهداشت محیط از سال ۷۶ در کشور آغاز شد و پس از آن، همه ساله این رویداد مهم علمی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شده است. مهراسبی با بیان اینکه بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان برای نخستین بار میزبان چنین همایش مهم علمی در سطح کشور است، گفت: طبق هماهنگی انجام گرفته نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، به مدت ۲ روز و در زمان برگزاری همایش بین المللی بهداشت محیط در این استان حضور می یابد.
 
 
زنجان، میزبان همایش بین المللی بهداشت محیط کشور است
شناسه خبر: ۷۶۷۴۹۷ - تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۶:۱۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: ۷ تا ۱۹ اسفندماه زنجان به عنوان سومین میزبان همایش بین المللی محیط زیست در کشور است که از کشور های مختلف هم حضور دارند در این همایش از آخرین دستاوردها و تکنیک هایی که در این حوزه صحبت خواهد شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، پرویز قزلباش، در نشست خبری با خبرنگاران،با اشاره به برگزاری سومین همایش بین المللی بهداشت محیط ، که سالانه در کشور در یکی از دانشگاه ها برگزار می شود، گفت: ۷ تا ۱۹ اسفندماه زنجان به عنوان سومین میزبان همایش بین المللی محیط زیست در کشور است که از کشور های مختلف هم حضور دارند در این همایش از آخرین دستاوردها و تکنیک هایی که در این حوزه صحبت خواهد شد باعث می شود که ارتباط خوبی در سطح بین الملل داشته باشیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی،در ادامه افزود: مجموع مقالات ارائه شده ۵۳۸ مقاله علمی می باشد که با توجه به داوری انجام شده ۳۲۵ مقاله پذیرفته شده است برخی از این مقاله ها به صورت سخنرانی و برخی به صورت بروشور ارائه خواهد شد تعداد شرکت کنندگان در این همایش ۴۰۰ نفر است. این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: زنجان از جمله مراکزی است که در بحث بهداشت محیط مطرح است ازجمله " سرب و روی و آلاینده های محیطی " اشاره کرد این همایش فرصت خوبی است چون مباحث به صورت کلی و تخصصی ارائه مطرح می شود امیدواریم اساتید بتوانند روی موضوعات دقت و تمرکز داشته باشند. 
دکتر قزلباش، با اشاره به اهداف همایش بین المللی بهداشت محیط ، بیان داشت: عناوینی که مطرح خواهد شد به روشن شدن اهداف این همایش کمک خواهد کرد از جمله این عناوین می توان اشاره داشت به : کیفیت آب ، فناوری نوین آب و فاضلاب ، مدیریت بحران آب،مدیریت پس مانده های شهری ، بیماری های نو پدید و باز پذیری پرتو های محیطی و اثرات آن بر سلامت آلاینده های محیط زیست و سرطان.
 وی در پایان،گفت: امیدواریم توسط این همایش ظرفیتی را برای حل مشکلات محیط زیستی استان ایجاد کنیم و میزبان خوبی برای شرکت کنندگان باشیم تا با نگاه مثبت استان را ترک کنند.
 

 جزئیات همایش بین‌المللی بهداشت محیط در زنجان/ ۳۳۵ مقاله پذیرش شد

شناسه خبر : ۳۶۲۲۴۵  چهارشنبه , ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان از برگزاری سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط به میزبانی این دانشگاه خبر داد.  به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زنجان، پرویز قزلباش در نشست خبری که صبح امروز با محور سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط برگزار شد، درباره جزئیات این همایش گفت: این همایش بین‌المللی به‌عنوان یکی از رویدادهای مهم علمی پژوهشی هفتم تا ۹ اسفند امسال در محل سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه این دانشگاه برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه این همایش سالانه در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود، افزود: در این همایش که با حضور ۱۰ تن از استادان نام‌آشنای بهداشت محیط دنیا و نیز استادان و صاحب‌نظران کشور برگزار خواهد شد، آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی انجام گرفته مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان از برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های علمی و پژوهشی در حاشیه برگزاری این همایش مهم علمی کشور خبر داد و درباره تعداد مقالات ارسال شده یادآور شد: ۵۳۸ مقاله به‌صورت جدی داوری شد که از این تعداد ۳۳۵ مقاله پذیرش نهایی شد و به‌صورت سخنرانی و پوستر ارائه می‌شود. قزلباش تعداد افراد متخصص شرکت‌کننده در این همایش را ۴۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: این همایش ظرفیت مطلوبی برای تبادل اطلاعات و آخرین تحقیقات انجام گرفته در این حوزه است که از سراسر کشور و میهمانان علمی خارج از کشور در استان حضور خواهند داشت. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از برنامه‌ریزی عوامل اجرایی و تدارکات این دانشگاه از مدت‌ها قبل با هدف پربار برگزارشدن این رویداد مهم علمی را متذکر شد و ادامه داد: در مجموع هدف دانشگاه بر پربار برگزارشدن این رویداد مهم علمی استان است و امیداریم با همکاری سایر ارگان‌ها این همایش برگزار شود. وی با تأکید بر اهمیت روزافزون بهداشت در محیط از سوی همگان ضرورت توجه به آن را مهم دانست و گفت: مقوله بهداشت محیط در زندگی روزمره بسیار حائز اهمیت است و شناخت و شناسایی عوامل تأثیرگذار در آن در سلامت افراد بحث های محوری در این همایش خواهد بود. قزلباش همزمان شدن برگزاری این رویداد مهم علمی با برخی همایش‌ها در کشور و دنیا را متذکر شد و افزود: با وجود رغبت برای حضور بیشتر استادان از سایر کشورها فقط ۱۰ استاد از کشورها آمریکا، هلند، هندوستان، آلمان و سایر کشورها اعلام آمادگی کردند.
زنجان، استان پیشرو در مباحث بهداشت محیط 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اعلام اینکه زنجان جزء استان‌هایی در کشور است که مباحث مربوط به بهداشت محیط در آن همیشه مطرح بوده است، بیان کرد: با توجه به اینکه مباحث مربوط به آلاینده‌های محیطی مانند سرب و روی همواره جزء دغدغه های عمومی مردم و مسئولان است، تلاش می‌کنیم پاسخ‌های علمی و قانع‌کننده داشته باشیم. به گفته قزلباش، این همایش فرصتی برای بیان مباحث کلی و علمی در حوزه‌های مختلف بهداشت محیط است و علاقه‌مندان به این مباحث می‌توانند در این رویداد علمی شرکت کنند. وی تغییر اقلیم، کیفیت آب، فناوری‌های نوین در حوزه آب و فاضلاب، مدلسازی و انتشار آلودگی‌های محیط زیست، مدیریت پسماندها، بهداشت محیط در بلایا، بهداشت مسکن و بیمارستان‌ها، پرتوهای محیطی و اثرات آن در سلامت، بهداشت محیط و ارزیابی خطر، آلاینده‌ها و سرطان را جزء مباحثی اعلام کرد که مقالات مرتبط علمی درباره آن به این همایش ارسال شده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با تأکید بر بالابردن بار علمی این همایش، برگزاری این رویداد علمی در زنجان را برای پاسخ به سؤالات و ابهامات افراد و علاقه‌مندان به مباحث مربوط به بهداشت محیط اعلام کرد. قزلباش با اعلام اینکه باید خروجی این جشنواره در تحقیقات علمی نمود پیدا کند، خاطرنشان کرد: استمرار برگزاری این قبیل همایش‌ها در استان زنجان در روشن‌شدن افکار عمومی درباره آلاینده‌های محیطی مرکز استان تأثیرگذار خواهد بود
نخستین میزبانی زنجان
دبیر علمی سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط نیز در این نشست خبری با اشاره به برگزاری این رویداد مهم علمی از سال۷۶ در کشور بیان کرد: این همایش به صورت سالانه در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها به شکل کشور برگزار می‌شد که از سه سال قبل رنگ بین‌المللی به خود گرفت. در این مدت این همایش در برخی مراکز دانشگاهی دو تا سه بار برگزار شده و نخستین بار امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار خواهد شد. محمدرضا مهراسبی دعوت از ۱۰ تن از استادان نام آشنای علم بهداشت محیط و نمایندگانی از سازمان بهداشت جهانی را با هدف بالا بردن سطح علمی همایش متذکر شد و ادامه داد: در حاشیه این همایش کارگاه های مهم علمی با حضور این اساتید و سایر شرکت کنندگان به شکل تخصصی برگزار می شود و تلاش داریم، خروجی این کارگاه ها مطلوب باشد.
وی با اشاره به تأثیری که آلاینده‌ها بر محیط زیست در سطح جهان گذشته تصریح کرد: آلودگی‌ها در اشکال مختلف تأثیر خود را بر شهرها، کشور و حتی منطقه گذاشته و امروزه با پدیده‌های زیست محیطی مانند تغییر اقلیم و گرمایش زمین دست به گریبان هستیم و شرایط به‌گونه‌ای پیش رفته که با تأثیر برخی آلودگی‌ها تخریب لایه ازن را شاهد هستیم. مهراسبی باران‌های اسیدی و ریزگردها را از دستاوردهای بی‌تفاوتی به مباحثی مانند محیط زیست اعلام کرد و گفت: حرکت آلودگی‌ها شکل منطقه‌ای به خود گرفته و امروزه شاهد ورود انواع ریزگردها به کشورها در فصول خاصی از سال هستیم. دبیر علمی سومین همایش بین‌المللی و بیست و یکمین همایش ملی بهداشت محیط با اعلام اینکه زنجان نیز جزء استان‌هایی از کشور است که از آلودگی‌های زیست محیطی بی‌نصیب نبوده است، اضافه کرد: با توجه به این در سال‌های اخیر با این چالش جدی دست به گریبان هستیم، توجه در ابعاد وسیع‌تر نیازمند برگزاری چنین رویدادهای علمی است تا صاحب نظران از سایر کشورها را نیز درگیر این مباحث کنیم.  وی به اشتراک گذاشتن مباحث علمی و آموزش‌های تخصصی حوزه بهداشت محیط را یادآور شد و ادامه داد: انجمن علمی بهداشت محیط به‌عنوان پشتوانه این رویداد مهم علمی تلاش کرده تا در کنار دانشگاه علوم پزشکی زنجان بر بالا بردن سطح علمی همایش تاکید کند.
انتهای پیام/۴۰۶۲/
 
 
دفعات مشاهده: 50 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان