[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اعطای عالی ترین نشان سازمان اورژانس از طرف معاون اول رییس جمهور به رییس اورژانس زنجان
:: پیام رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث زنجان بمناسبت چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس کشور
:: مدیریت حوادث از سوی اورژانس افتخار است
:: همایش ها و کنگره ها
:: انتخاب همکاران شبکه بهداشت به عنوان کارمندان نمونه سال 98
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (پنجم اسفندماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۵ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (پنجم اسفندماه ۱۳۹۷)


 ۶۷ درصد مبتلایان سرطان معده در مرحله پیشرفته مراجعه می کنند
زنجان - ایرنا - فوق تخصص خون و آنکولوژی بیمارستان ولی عصر (ع) زنجان گفت: متاسفانه ۶۷ درصد مبتلایان به سرطان معده در مراحل پیشرفته تری مراجعه که اقدامات درمانی را با شرایط سخت مواجه می کند.  کد خبر: ۸۳۲۱۸۳۱۸ | تاریخ خبر: ۰۳/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
دکتر مینوش مقیمی روز جمعه به خبرنگار ایرنا افزود: بیماری سرطان بیش از گذشته افزایش یافته و بر این اساس باید روی آن متمرکز شده و برای پیشگیری و مقابله با آن اقدامات لازم را انجام داد. وی اظهار داشت: در بروز بیماری سرطان علل های ارثی و محیطی، زمینه ای و کم تحرکی دخالت دارند اما فاکتورهای متعددی نظیر ارث و محیط در بروز این بیماری نیز تاثیرگذار هستند، اما در انواع مختلف سرطان نیز با علل مختلف و متعدد روبرو هستیم که همین موضوع مبارزه را پیچیده تر می کند. رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان (مهرانه) استان زنجان ادامه داد: طبق بررسی ها، ۴۰ تا ۵۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری است و در این میان ارائه آموزش های از قبیل عدم استعمال سیگار، دخانیات و تغذیه سالم امری مهم و ضروری است. وی اضافه کرد: هم اکنون روش های علمی در بحث مقابله با سرطان و پیشگیری از آن نتیجه بخش بوده و توصیه می شود از خوددرمانی به ویژه در ارتباط با مباحث پیشگیری از سرطان به شکل خودسرانه خودداری کنند. مقیمی افزود: فعالیت پژوهشی گروه های متخصص می تواند علل اصلی ابتلا به سرطان را شناسایی و در ادامه درمان بیماران عملکرد مناسبی داشته باشند و این در حالی است تشخیص دیر هنگام درمان ها را سخت می می کند. این فوق تخصص خون و آنکولوژی بیمارستان ولی عصر (ع) ادامه داد: خود مراقبتی (پیشگیری ثانویه) اصل مهم در پیشگیری از سرطان است و شناخت از بدن امری مهم بوده چرا که می توان کوچکترین تغییر را شناسایی کرده و به پزشک متخصص مراجعه کرد. وی خاطر نشان کرد: به عنوان نمونه، در ارتباط با سرطان پستان با خودمراقبتی می توان در مراحل اولیه، تومور سرطانی را شناسایی و با کمترین هزینه و با درصد خطر بسیار پایین، نسبت به درمان اقدام کرد.۹۶۴۶/۸۰۶۸

خودمراقبتی؛مهم ترین اصل در تشخیص بهنگام سرطان
همدلی زنجان - اسفند ۳, ۱۳۹۷
رئیس هیئت مدیره موسسه مهرانه زنجان سلامتی را مهم ترین موضوع برای بقای بشر دانست و گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم باید سرطان را جدی گرفته و به عنوان مهم ترین بحث بر روی آن متمرکز شده و برای پیشگیری و مقابله با آن اقدامات لازم را انجام دهیم
به گزارش همدلی‌زنجان”؛ مینوش مقیمی، در همایش علمی_تخصصی پیشگیری از سرطان و خودمراقبتی مهرانه در شهرستان خدابنده با بیان اینکه در بیماری سرطان با علل ارثی و محیطی، زمینه ای و کم تحرکی و … مواجه هستیم، اظهار کرد: فاکتورهای متعددی در ارث و محیط در بروز سرطان تاثیرگذار هست اما در انواع مختلف سرطان نیز با علل مختلف و متعدد روبرو هستیم که همین موضوع مبارزه با سرطان را پیچیده تر می کند. وی با بیان اینکه حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد سرطان ها با روش های پیشگیری، قابل پیشگیری می باشد، تصریح کرد: ضروریست تا آموزش های حوزه پیشگیری در بحث عدم استعمال سیگار و دخانیات و تغذیه سالم و مناسب را از پایه آغاز نماییم. وی با بیان اینکه روش های علمی در بحث مقابله با سرطان و پیشگیری از آن کاملا جواب می دهد، تاکید کرد تا افراد از خوددرمانی و مباحث پیشگیری از سرطان به شکل خودسرانه خودداری کنند. فوق تخصص خون و آنکولوژی با عنوان “اگر در حوزه پژوهش گروه های متخصص داشته باشیم می توانیم علل اصلی ابتلا به سرطان را شناسایی و در ادامه درمان بیماران عملکرد مناسبی داشته باشیم” ادامه داد: متاسفانه دو سوم موارد در سرطان معده در مراحل پیشرفته مراجعه می کنند. وی خودمراقبتی(پیشگیری ثانویه) را اصل مهم در پیشگیری از سرطان اعلام کرد و گفت: ما باید آنقدر با بدن خود آشنا باشیم که کوچکترین تغییر در بدنمان را شناسایی کرده و به پزشک متخصص مراجعه کنیم. در سرطان سینه با خودمراقبتی می توان در مراحل اولیه، تومور سرطانی را شناسایی و با کمترین هزینه و با درصد خطر بسیار پایین، نسبت به درمان اقدام کرد.


 
پذیرش ۱۵۹ بیمار در درمانگاه شیمی‌درمانی مهرانه زنجان
شنبه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰ - کد خبر : ۹۷۱۱-۲۰۶۱۴-۵
مسئول کلینیک تخصصی مهرانه گفت: ۱۵۹ بیمار در یک ماه اخیر در درمانگاه شیمی‌درمانی پذیرش شده‌اند.  
جواد گرانمایه در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ۶۰ بیمار مبتلا به سرطان استان زنجان و سراسر کشور از خدمات رادیوتراپی این مرکز در یک ماه اخیر بهره‌مند شدند و ارزش ریالی این خدمات، بیش از ۳ میلیارد و ۹۲۸ میلیون و ۲۵۵ هزار ریال بوده است.  
این مسئول ادامه داد: ۱۵۹ بیمار در درمانگاه شیمی‌درمانی مهرانه و ارائه خدمات رایگان به ارزش بیش از ۲۰۶ میلیون و ۶۷ هزار ریال طی یک ماه اخیر پذیرش شده‌اند و آزمایشگاه فوق‌تخصصی مهرانه نیز با پذیرش ۲۹۹ بیمار، خدمات رایگان به ارزش بیش از ۵۱ میلیون و ۸۲ هزار ریال ارائه کرده است.  وی تعداد بیماران بهره‌مند شده از خدمات سی.تی.اسکن مهرانه در دی‌ماه امسال را ۶۸ مورد دانست و افزود: خدمات صد درصد رایگان در این بخش به ارزش بیش از ۱۱۲ میلیون و ۴۳۲ هزار ریال به بیماران ارائه شده است.  گرانمایه با بیان اینکه در مدت زمان یاد شده ۷۵ بیمار در بخش رادیوتراپی و ۱۸ نفر دیگر در درمانگاه کموتراپی مهرانه از خدمات مشاوره رایگان این مجموعه بهره‌مند شده‌اند، یادآور شد: به منظور رفاه حال بیماران و به همت خیرین زنجانی مقیم آمریکا، مهمانسرای مهرانه (سرای نیکان) در محل کلینیک تخصصی مهرانه احداث شده که در کنار خدمات اسکان، غذای گرم رایگان در سه وعده (صبحانه، نهار و شام) به بیماران و همراهان آنان ارائه می‌شود.  مسئول کلینیک تخصصی مهرانه تصریح کرد: در یک ماه اخیر ۸۵۵ نفر - روز بیمار در این مکان اسکان یافته‌اند که ارزش خدمات رایگان ارائه شده به این بیماران، ۷۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بوده است.
 
 
  
بایدها و نبایدهای استفاده از ظروف یک‌بار مصرف
شنبه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹ - کد خبر : ۹۷۱۱-۲۱۲۱۴-۵
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: مردم باید در استفاده از ظروف یک‌بار مصرف، برخی نکات را رعایت کنند.
جواد تاج‌کی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر مصرف ظروف پلیمری در جهان بالا است و سبک، ارزان، مقاومت بالا، شکل‌پذیری بالا و سهولت حمل و نقل از مزایای استفاده بالا از این نوع ظروف است.  این مسئول در رابطه با مشکلات استفاده از ظروف پلیمری، ادامه داد: سمی و سرطان‌زا بودن مونومرها در صورت استفاده نادرست از این ظروف و تجمع مونومرها در بدن از طریق ورود آن‌ها با خوردن مواد غذایی آغشته به مونومر است. همچنین باید توجه داشت که پلیمرها مشکلی برای سلامت انسان ندارد و این ظروف زمانی زیان‌آور است که مواد استفاده شده در آن استانداردهای لازم را نداشته باشد.  وی با اشاره به دیگر معایب ظروف پلیمری، افزود: عدم تخریب‌پذیری سریع در طبیعت، امکان مهاجرت اجزای تشکیل‌دهنده مونومر آزاد، نفوذپذیری به گاز، آب، بخار و مواد معطر از معایب استفاده ظروف پلیمری است.  
تاج‌کی با بیان اینکه ظروف یک‌بار مصرف باید یک‌بار مورد استفاده قرار گیرد، تصریح کرد: در صورتی که استفاده از ظروف یک‌بار مصرف به طور صحیح انجام شود مشکلی برای سلامتی مصرف‌کننده ایجاد نمی‌کند اما عدم رعایت شرایط دمایی، استفاده مکرر، زمان طولانی نگه‌داری و نیز استفاده این ظروف برای مواد غذایی با ترکیبات نامناسب، منجر به مهاجرت مونومرها به موادغذایی شده و ممکن است مشکلات حاد و یا مزمن برای مصرف‌کننده ایجاد کند.  معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، یکی از موارد استفاده ظروف پلیمری را در بسته‌بندی مواد غذایی در صنعت دانست و یادآور شد: در صنعت غذایی مطابق ضوابط و مصوبات سازمان غذا و دارو نظارت‌های لازم انجام می‌شود و کم‌ترین آسیب، در صورت عدم استفاده مجدد از ظروف پلیمری یک‌بار مصرف توسط مصرف‌کنندگان و رعایت تاریخ مصرف، در این گروه است.
وی با تذکر در رابطه با نوع مصرف ظروف یک‌بار مصرف توسط خانوارها در جامعه، خاطرنشان کرد: استفاده نکردن طولانی‌مدت جهت نگه‌داری مواد غذایی در این ظروف در منزل، استفاده نکردن از این ظروف جهت مواد غذایی داغ در منازل و استفاده نکردن از این ظروف برای مواد غذایی که اسیدیته بالا و یا چرب (روغنی) دارد، باید مورد توجه در استفاده ظروف یک‌بار مصرف قرار گیرد.

 

موج‌رسا -  شناسه خبر : ۹۹۷۸ شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵
در همایش خیرین و دست اندرکاران مطرح شد

کمک ۹۹ درصدی زنجانی‌ها به مهرانه/ ورود به حوزه تحقیقات از ابتدای سال ۹۹
همایش خیرین و دست اندرکاران دفاتر شهرستانی مهرانه تحت عنوان "میثاق" برگزار شد.
به گزارش موج رسا; همایش "میثاق" مهرانه با حضور اعضای هیئت مدیره، مسئولین دستگاه های اجرایی استان، با شرکت خیرین و دست اندرکاران فعال دفاتر شهرستانی و مرکزی مهرانه در محل سالن مجموعه گردشگری "دلنواز" برگزار گردید.
"بهروز کاوندی"، مسئول برگزاری همایش میثاق و کمیته شهرستان های مهرانه به عنوان نخستین سخنران با تشریح فعالیت دفاتر انجمن در ۱۳ شهر و شهرستان داخل و خارج استان به جز مرکز زنجان اظهار کرد: مهرانه علاوه بر داخل استان، در سه شهرستان خارج از استان زنجان اعم از بیحار استان کردستان، تکاب استان آذربایجان غربی و میانه استان آذربایجان شرقی نسبت به راه اندازی دفتر، اقدام کرده است.
کاوندی با بیان "این همایش در دو بخش "تشکیل کارگاه های آموزشی" و "نشست اصلی" برگزار گردید"، از شرکت ۵۵۰ خیر فعال در ۲۱ دفتر شهرستانی و اقماری در همایش میثاق مهرانه خبر داد.
مینوش مقیمی"، فوق تخصص خون و آنکولوژی مهرانه را تلفیقی از درد و رنج و مهر و محبت دانست و گفت: همراهی با فرد بیمار می تواند اور را در مسیر درمان موفق یاری کند، مهرانه مسیر سختی را انتخاب کرده است، تمامی تلاشگران و خیرین مجموعه موظفند با تامین هزینه های درمان، او را به لحاظ معنوی و روحی نیز همراهی کنند. رئیس هیئت مدیره مهرانه خدمت خیرین در مهرانه را قابل ستایش دانست و از تمامی مردم نوعدوست خواست تا در کنار سایر دست اندرکاران، حامی همه جانبه مهرانه و بیمارانش باشند.
"آیت الله علی خاتمی"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن اظهار کرد: حضرت زهرا (س) برای امیرالمومنین (ع) همسری وفادار و همراه و برای فرزندانش، مادری لایق بود که در دامان پرمهر فرزندانی تربیت شدند که دنیا مدیون ایثار و خداباوری حسنین (ع) و زینبین (س) هستند. امام جمعه زنجان کمک به دردمندان را از ویژگی‌های بارز اهل بیت (ع) عنوان کرد و افزود: انسان کریم کسی است که به برکت فعالیت او چراغی روشن و سفره‌ای گشوده شود. وی با اشاره به جایگاه مهرانه در نزد مردم استان زنجان و حتی کشور گفت: خیرین می‌توانند در رسیدن مهرانه به اهداف و رسالت‌های مهرانه یاری‌گر خوبی باشند. امام جمعه زنجان با بیان اینکه مهرانه با جلب اعتماد عمومی و خدمت بی‌منت به بیماران مبتلا به سرطان به جایگاه واقعی خود رسیده است بر لزوم تبدیل مهرانه به الگوی مطرح کشوری تاکید کرد.
"مرادی"، رئیس هیئت اجرایی دفتر مهرانه ابهر به نمایندگی از دفاتر شهرستانی ابهر با اشاره به اقدام بشردوستانه بنیانگذاران و خیرین در تاسیس مهرانه افزود: هیچ کس با سرطان غریبه نیست و بیماران مبتلا به سرطان همواره نیازمند حامیانی از جنس مهر هستند که به لحاظ مادی و معنوی از آنان حمایت کنند. مهرانه توانسته است به این انتظار بیماران جامه عمل بپوشاند. وی با ارائه راهکارهای مدیریتی در مهرانه تاکید کرد: پرهیز از بکارگیری سیستم سنتی مدیریتی، استفاده از مدیریت ۱۰۰ درصدی خیرین، بهره مندی از پتانسیل مردم زنجان، تعامل با مسئولین سطح اول استان، آغاز کارها به صورت منطقه ای، حذف منیت و احساس برتر بودن و ورود و حضور در لایه های زیرین مهرانه، جلب اعتماد مردمی (مهم ترین فاکتور)، جذب نخبگان، تبدیل خیرات به خدمت قابل لمس برای عموم مردم جامعه، تداوم حرکت در مسیر مقدس کسب رضایت الهی، محافظت از فرهنگ خیریه ای مهرانه و جلوگیری از استقرار بروکراسی اداری در مجموعه، عدم موازی کاری با ارگانهای دولتی، شفاف بودن با مردم و ... را از نکات مهم در مدیریت اصولی و وظایف کنونی خیرین مهرانه می باشد. وی در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت اصول قوانین نظام جمهوری اسلامی در مهرانه و احترام به آن تصریح کرد: حفظ کرامت بیمار و همراهان آنان، ایمان و اعتقاد به نظام منسجم حاکم بر مهرانه و تبلیغ و اشاعه آن از وظایف اصلی خیرین می باشد که ضروریست به آن توجه ویژه داشته باشند. وی با عنوان "چرخهای مهرانه را ۱۲۶۰ نفر می چرخانند که ۶۰ نفر آنان کارمند و مابقی خیر هستند"، به فعالیت دانشجویان مهرانه ای در قالب کانون های مهر (مهرانه) که به صورت رسمی در دانشگاه های زنجان ثبت شده اند، اشاره کرد. وی با اشاره به اینکه مهرانه اقدام به خرید دستگاه های پت اسکن و سایبرنایف کرده است، اضافه کرد: در صورت تحقق این مهم، ایران را به مهرانه زنجان خواهیم آورد.
وثوق با بیان اینکه "کمک ۹۹ درصدی زنجانی ها به مهرانه حکایت از اهمیت این مجموعه در نزد مردم زنجان است "، بار دیگر به عدم دریافت کمک مالی از سفارت ژاپن از سوی مهرانه اشاره کرد. مدیرعامل مهرانه با تشریح چشم اندازهای متعالی مهرانه ورود به حوزه تحقیقات از ابتدای سال ۹۹، ارائه خدمات طبق اصول اروپایی، دریافت مقام مشورتی سازمان ملل، راه اندازی موزه مهرانه برای افتخارآفرینی برای زنجان و مهرانه، خدمت به بیمار از اهداف و چشم اندازهای مهرانه می باشد.
"نصیری زارع"، معاون پشتیبانی بانک ملی زنجان نیز در این همایش "مهرانه را از انجمن های خیریه نمونه سطح استان زنجان" عنوان کرد که توانسته اند با جلب حمایت مردم، مجموعه عظیمی را تاسیس کنند که در کنار ارائه خدمات دارو، درمان و سایر خدمات جانبی، از خودگذشتگی که از فاکتورهای مهم مدیریت می باشد را در بین عموم مردم جامعه نشر دهند. وی "اعتماد مردمی" را از وجه اشتراک مهرانه و بانک ملی دانست و افزود: بانک ملی در کنار انجام وظیفه بانکی خود از مسئولیتهای اجتماعی، اقتصادی و آبادانی کشور غافل نبوده و شرکت در مباحث عام المنفعه، حمایت از طرحهای ورزشی و علمی، کمک به آزادی زندانیان غیرعمد، پذیرش و بستری مصدومین پلاسکو در بیمارستان بانک ملی و ... از جمله وظایف اجتماعی این بانک بوده که اجرایی گردیده است. وی با اشاره به کمک ۲۰۰ میلیون تومانی به مهرانه و احداث ۲۰۰ میلیون تومانی مدرسه در یکی از روستاهای دندی زنجان توسط بانک ملی، تصریح کرد: گشایش ارزی ۱۵۶ میلیون یورویی شرکت پتروشیمی به عنوان اقدام کم سابقه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی از اقدامات مهم بانک ملی در استان زنجان بوده است.
 
 
 
 
 عکس های جشنواره بین المللی سلامت روان ۱۷ درصد رشد داشت
زنجان - ایرنا - دبیر جشنواره پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت: در پنجمین جشنواره عکس سلامت روان، رشد ۱۷ درصدی تعداد عکاس ها و ۱۵ درصدی عکس ها را نسبت به دوره قبل شاهد هستیم.
کد خبر: ۸۳۲۱۹۲۹۶ | تاریخ خبر: ۰۴/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۳:۲
دکتر محمدرضا صائینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره از این جشنواره، سه هزار و ۱۲۴ عکاس از ۷۸ کشور با ۱۸ هزار و ۳۵۸ عکس حضور داشتند و در مقایسه با دوره قبلی افزایش دارد. وی اظهار داشت: طبق داوری انجام گرفته، نتایج پذیرش آثار پنجمین جشنواره عکس سلامت روان اعلام شده و شرکتکنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی www.mentalhealthexhibition.ir نتایج اولیه این دوره جشنواره را مشاهده کنندمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان گفت: این رویداد با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی موضوعات روان‌شناختی توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. وی اضافه کرد: این جشنواره با ایجاد بستری جهت هم‌افزایی و هم‌فکری از منظر دیدگاه‌های متنوع فرهنگی قصد دارد با افزایش آگاهی عمومی در زمینه سلامت روان و حساس کردن جامعه موجب ارتقای سطح سواد سلامت روانی اجتماعی افراد و افزایش شاخص‌های سلامت روان شود. صائینی خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ریزی ها، داوری آثار ارسالی به پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان دی امسال و مراسم اختتامیه، رونمایی از کتاب آثار برگزیده و تجلیل از برگزیدگان برتر اردیبهشت سال آینده انجام می شود.
به گزارش ایرنا، &#۳۹;ریکاردو بوسی&#۳۹; رییس فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) از ایتالیا &#۳۹;فردی ون گیلبرگن&#۳۹; معاون فیاپ‌ از بلژیک، کیارنگ علایی، ابراهیم بهرامی، ناصر محمدی، دکتر احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت و دکتر محمدرضا صائینی رئیس مرکز بهداشت استان زنجان و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان داوری آثار رسیده به دبیرخانه این رویداد‌ را انجام داده‌اند.
در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس &#۳۹;سلامت روان&#۳۹; دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان به عنوان رئیس جشنواره دکتر محمدرضا صائینی به عنوان دبیر و علی سامعی نماینده فیاپ در ایران به عنوان مدیر هنری حضور دارند.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 شناسه خبر: ۷۶۷۹۰۴ -  تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۰۸:۵۰
با حمایتهای مالی بانک ملی؛  همایش خیرین و دست اندرکاران دفاتر شهرستانی مهرانه برگزار شد
همایش خیرین و دست اندرکاران دفاتر شهرستانی مهرانه برگزار شد
همایش "میثاق" مهرانه با حضور اعضای هیئت مدیره، مسئولین دستگاه های اجرایی استان، با شرکت خیرین و دست اندرکاران فعال دفاتر شهرستانی و مرکزی مهرانه ۳ اسفند در محل سالن مجموعه گردشگری "دلنواز" برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، بهروز کاوندی، مسئول برگزاری همایش میثاق و کمیته شهرستان های مهرانه به عنوان نخستین سخنران با تشریح فعالیت دفاتر انجمن در ۱۳ شهر و شهرستان داخل و خارج استان به جز مرکز زنجان اظهار کرد: مهرانه علاوه بر داخل استان، در سه شهرستان خارج از استان زنجان اعم از بیحار استان کردستان، تکاب استان آذربایجان غربی و میانه استان آذربایجان شرقی نسبت به راه اندازی دفتر، اقدام کرده است. کاوندی با بیان "این همایش در دو بخش "تشکیل کارگاه های آموزشی" و "نشست اصلی" برگزار گردید"، از شرکت ۵۵۰ خیر فعال در ۲۱ دفتر شهرستانی و اقماری در همایش میثاق مهرانه خبر داد. 
مینوش مقیمی، فوق تخصص خون و آنکولوژی مهرانه را تلفیقی از درد و رنج و مهر و محبت دانست و گفت: همراهی با فرد بیمار می تواند اور را در مسیر درمان موفق یاری کند، مهرانه مسیر سختی را انتخاب کرده است، تمامی تلاشگران و خیرین مجموعه موظفند با تامین هزینه های درمان، او را به لحاظ معنوی و روحی نیز همراهی کنند.  رئیس هیئت مدیره مهرانه خدمت خیرین در مهرانه را قابل ستایش دانست و از تمامی مردم نوعدوست خواست تا در کنار سایر دست اندرکاران، حامی همه جانبه مهرانه و بیمارانش باشند. 
آیت الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن اظهار کرد: حضرت زهرا(س) برای امیرالمومنین(ع) همسری وفادار و همراه و برای فرزندانش، مادری لایق بود که در دامان پرمهر فرزندانی تربیت شدند که دنیا مدیون ایثار و خداباوری حسنین(ع) و زینبین(س) هستند. امام جمعه زنجان کمک به دردمندان را از ویژگی های بارز اهل بیت(ع) عنوان کرد و افزود: انسان کریم کسی است که به برکت فعالیت او چراغی روشن و سفره ای گشوده شود. وی با اشاره به جایگاه مهرانه در نزد مردم استان زنجان و حتی کشور گفت: خیرین می توانند در رسیدن مهرانه به اهداف و رسالت ها
 امام جمعه زنجان با بیان اینکه مهرانه با جلب اعتماد عمومی و خدمت بی منت به بیماران مبتلا به سرطان به جایگاه واقعی خود رسیده است بر لزوم تبدیل مهرانه به الگوی مطرح کشوری تاکید کرد. 
مرادی، رئیس هیئت اجرایی دفتر مهرانه ابهر به نمایندگی از دفاتر شهرستانی ابهر با اشاره به اقدام بشردوستانه بنیانگذاران و خیرین در تاسیس مهرانه افزود: هیچ کس با سرطان غریبه نیست و بیماران مبتلا به سرطان همواره نیازمند حامیانی از جنس مهر هستند که به لحاظ مادی و معنوی از آنان حمایت کنند. مهرانه توانسته است به این انتظار بیماران جامه عمل بپوشاند. وی اظهار کرد: مهرانه یک حرکت کاملا اعتقادیست و تمامی نیکوکاران و اشخاصی که با نیت خالص در انجمن دور هم جمع شده اند تنها برای جلب رضای خدا کار می کنند.  این مسئول با ارائه راهکارهای مدیریتی در مهرانه تاکید کرد: پرهیز از بکارگیری سیستم سنتی مدیریتی، استفاده از مدیریت ۱۰۰ درصدی خیرین، بهره مندی از پتانسیل مردم زنجان، تعامل با مسئولین سطح اول استان، آغاز کارها به صورت منطقه ای، حذف منیت و احساس برتر بودن و ورود و حضور در لایه های زیرین مهرانه، جلب اعتماد مردمی (مهم ترین فاکتور)، جذب نخبگان، تبدیل خیرات به خدمت قابل لمس برای عموم مردم جامعه، تداوم حرکت در مسیر مقدس کسب رضایت الهی، محافظت از فرهنگ خیریه ای مهرانه و جلوگیری از استقرار بروکراسی اداری در مجموعه، عدم موازی کاری با ارگانهای دولتی، شفاف بودن با مردم و ... را از نکات مهم در مدیریت اصولی و وظایف کنونی خیرین مهرانه می باشد. وی در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت اصول قوانین نظام جمهوری اسلامی در مهرانه و احترام به آن تصریح کرد: حفظ کرامت بیمار و همراهان آنان، ایمان و اعتقاد به نظام منسجم حاکم بر مهرانه و تبلیغ و اشاعه آن از وظایف اصلی خیرین می باشد که ضروریست به آن توجه ویژه داشته باشند. مرادی با عنوان "چرخ های مهرانه را ۱۲۶۰ نفر می چرخانند که ۶۰ نفر آنان کارمند و مابقی خیر هستند"، به فعالیت دانشجویان مهرانه ای در قالب کانون های مهر (مهرانه) که به صورت رسمی در دانشگاه های زنجان ثبت شده اند، اشاره کرد. وی با اشاره به اینکه مهرانه اقدام به خرید دستگاه های پت اسکن و سایبرنایف کرده است، اضافه کرد: در صورت تحقق این مهم، ایران را به مهرانه زنجان خواهیم آورد. 
اصغر وثوق هم با بیان اینکه "کمک ۹۹ درصدی زنجانی ها به مهرانه حکایت از اهمیت این مجموعه در نزد مردم زنجان است "، بار دیگر به عدم دریافت کمک مالی از سفارت ژاپن از سوی مهرانه اشاره کرد. مدیرعامل مهرانه با تشریح چشم اندازهای متعالی مهرانه ورود به حوزه تحقیقات از ابتدای سال ۹۹، ارائه خدمات طبق اصول اروپایی، دریافت مقام مشورتی سازمان ملل، راه اندازی موزه مهرانه برای افتخارآفرینی برای زنجان و مهرانه، خدمت به بیمار از اهداف و چشم اندازهای مهرانه می باشد. 
نصیری زارع، معاون پشتیبانی بانک ملی زنجان نیز در این همایش "مهرانه را از انجمن های خیریه نمونه سطح استان زنجان" عنوان کرد که توانسته اند با جلب حمایت مردم، مجموعه عظیمی را تاسیس کنند که در کنار ارائه خدمات دارو، درمان و سایر خدمات جانبی، از خودگذشتگی که از فاکتورهای مهم مدیریت می باشد را در بین عموم مردم جامعه نشر دهند. وی "اعتماد مردمی" را از وجه اشتراک مهرانه و بانک ملی دانست و افزود: بانک ملی در کنار انجام وظیفه بانکی خود از مسئولیتهای اجتماعی، اقتصادی و آبادانی کشور غافل نبوده و شرکت در مباحث عام المنفعه، حمایت از طرحهای ورزشی و علمی، کمک به آزادی زندانیان غیرعمد، پذیرش و بستری مصدومین پلاسکو در بیمارستان بانک ملی و ... از جمله وظایف اجتماعی این بانک بوده که اجرایی گردیده است. زارع با اشاره به کمک ۲۰۰ میلیون تومانی به مهرانه و احداث ۲۰۰ میلیون تومانی مدرسه در یکی از روستاهای دندی زنجان توسط بانک ملی، تصریح کرد: گشایش ارزی ۱۵۶ میلیون یورویی شرکت پتروشیمی به عنوان اقدام کم سابقه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی از اقدامات مهم بانک ملی در استان زنجان بوده است. 
در پایان به پاس خدمات خیرین ارجمند، آقای جواد جواهریان و خانم خجسته نیز تقدیر به عمل آمد. 
 
 
مهر -  ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳ - کد خبر ۴۵۴۹۸۷۹

زنجان مهد خیرین سلامت در کشور است
زنجان- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: زنجان جزو استان‌هایی است که در حوزه سلامت با مشارکت عمومی گام‌های مؤثری برداشته و این استان مهد خیرین سلامت در کشور مطرح است.
 به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی خاتمی ظهر شنبه در جمع خیرین سلامت، به ولادت حضرت  زهرا (س) اشاره کر دو افزود: حضرت زهرا (س) الگوی تمام زنان است چراکه این بانوی بزرگوار جایگاه بسیار والایی دارند وی کمک به دردمندان را از ویژگی‌های بارز اهل‌بیت (ع) عنوان کرد و گفت: خوشبختانه استان زنجان مردمی بسیار نیکوکار  خیر دارد، شاخصه مهم زنجانی ها نیکوکاری است. وی ابرازکرد: حوزه سلامت نیازمند یک عزم عمومی است و نباید همه نگاه‌ها به سمت حوزه بهداشت و درمان باشد و همه باید برای ارتقای سلامت روانی و جسمی تلاش کنند نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: زنجان جزو استان‌هایی است که در حوزه سلامت با مشارکت عمومی گام‌های مؤثری برداشته، این استان مهد خیرین سلامت در کشور  است

 
دفعات مشاهده: 80 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان