[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: خبر
:: اطلاعیه درخواست خرید کتب مورد نیاز دانشجویان از نمایشگاه کتاب تهران
:: تشکیل شورای کارشناسی
:: تجلیل از دندانپزشکان به مناسبت روز دندانپزشک
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۳ اسفندماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۳ اسفندماه ۱۳۹۷)

 اجرای طرح تشدید نظارت بر اماکن بین راهی آغاز شده است
زنجان - ایرنا - مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان گفت: اجرای طرح تشدید نظارت بر فعالیت اماکن بین راهی، مجتمع ها و رستورانها با همکاری دستگاه های متولی در این استان از هشتم اسفند آغاز شد و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۸۳۲۲۹۳۴۴ | تاریخ خبر: ۱۲/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۳:۵
جمال ناصحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: در اجرای این طرح تلاش می شود نسبت به رفع مسائل بهداشتی و مشکلات پیش آمده در این حوزه اقدام شود و با همکاری های بین بخشی کارها به بهترین نحو پیش برود. این مسئول ادامه داد: همه ساله و در اسفند ماه طرح بسیج سلامت نوروزی با هدف نظارت های مستمر بر اماکن عمومی اجرا می شود و طبق برنامه ریزی امسال نیز از ۲۰ ماه جاری تا ۱۵ فرورین سال ۹۸ اجرا خواهد شد. وی اضافه کرد: بر این اساس در زنجان ۱۰ اکیپ ۲ نفره و در هر شهرستان یک اکیپ صبح و بعدازظهر از مکان های عرضه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید خواهند کرد و با متخلفان نیز طبق فرآیند قانونی برخورد می شود. ناصحی افزود: همانند سال گذشته کارشناسان به وسیله دستگاه پرتابل، سنجش آلودگی مواد غذایی و نمک مورد استفاده در نانوایی ها، افزودنی غیر مجاز را مورد آزمایش قرار می دهند و علاوه بر آن از سوی کارشناسان امر نیز نمونه برداری ها از سامانه های آبرسانی شهری و روستایی انجام می شود. وی اظهار داشت: در اجرای طرح بسیج نوروزی اکیپ های ترکیبی از دستگاه های شامل فرمانداری ها، سازمان صمت، اماکن نیروی انتظامی و اداره کل دامپزشکی همکاری می کنند. مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان ادامه داد: با توجه به روزهای پایانی سال، شهروندان زنجانی می توانند در صورت مشاهده موارد غیر بهداشتی مراتب را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند و از طرفی متصدیان واحدها نیز قبل از آغاز تعطیلات پایان سال باید نسبت به رفع نواقص کاری خود از قبیل اخذ کارت بهداشتی، پروانه کسب و نظافت اقدام کنند. ناصحی خاطرنشان کرد: همواره به عموم به ویژه مسافران توصیه شده از مکان های مجاز و معتبر مواد غذایی مورد نیاز خود را خریداری کنند و وضعیت بهداشتی محل مورد نظر را ارزیابی کنند.۹۶۴۶/۶۰۸۵
 
 
همدلی زنجان اسفند ۱۲, ۱۳۹۷

ارتقای عادلانه شاخص‌های سلامت زنجان با برنامه جامع سلامت استان
 رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه برنامه جامع سلامت استان یک سند بالادستی در جغرافیای استانی است، کفت: برنامه جامع سلامت استان یک سند بالادستی در جغرافیای استانی است که با هدف ارتقای عادلانه شاخص‌های سلامت اجرا می‌شود.
به گزارش همدلی‌زنجان”؛ پرویز قزلباش در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه هدف از اجرای برنامه جامع سلامت استان داشتن یک برنامه جامع و مصوب برای بهبود سلامت مردم در شاخص‌های تعیین شده است، اظهار کرد: برنامه جامع سلامت استان با هدف‌گذاری در شاخص‌های نهایی سلامت، سهم و تکالیف دستگاه‌ها و مردم در دستیابی به این هدف‌ها تا سال ۱۴۰۰ را مشخص می کند.
وی با تاکید بر اینکه با این اقدام برنامه اجماع شده برای بهبود شاخص‌های سلامت مردم تدوین و مصوب می‌شود، افزود: ذی‌نفعان (بخش‌های دولتی، خصوصی و مردم) در تدوین برنامه جامع استان جلب حمایت و مشارکت داده می‌شوند و دانشگاه علوم پزشکی برای « اجرا » از طریق راهبردهای همکاری بین بخشی و مشارکت مردم، توانمندسازی و روش انجام این کار برای سایر بخش‌های توسعه نیز الگوسازی می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه گزارش مربوط به برنامه جامع سلامت استان سه بخش اصلی دارد، یادآور شد: نخستین بخش، تحلیل وضعیت بوده که شامل تحلیل شاخص‌های سلامت استان در حیطه‌ مرگ‌های زودرس، بیماری‌ها، آسیب‌ها، سبک زندگی سالم، مولفه‌های اجتماعی و محیطی تاثیرگذار بر سلامت و تعیین نقاط تمرکزی است. در این بخش تمام شهرستان های استان باید طی پنج سال به بهبود شاخص ها اقدام کنند.
وی دومین چارچوب گزارش برنامه جامع سلامت استان را جهت‌گیری عنوان کرد و گفت: این برنامه شامل اهداف راهبردی سلامت استان تا ۱۴۰۰و مداخلات در سه حیطه « ارتقای توانمندی و سواد سلامت مردم»، «ارتقای نظام خدمات سلامت استان در سطوح پیشگیری» و «مداخلات جامعه محور (موثر در مولفه‌های اجتماعی و محیطی)» که در اولویت اجرا است، خواهد بود. قزلباش سومین چارچوب گزارش برنامه جامع سلامت استان را نظام استقرار ذکر کرد که شامل تفاهم‌نامه یکپارچه است و درون آن سهم و تکالیف دستگاه‌ها و مردم برای انجام مداخلات سلامت محور طی ۵ سال آینده مشخص شده است.همدلی زنجان -  اسفند ۱۳, ۱۳۹۷

آمادگی اورژانس زنجان با ۵۵ پایگاه جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی
رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی استان زنجان در جلسه هماهنگی ستاد تسهیلات نوروزی اظهارداشت: اورژانس استان با ۵۵ پایگاه جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی مهیا خواهدبود.
به گزارش همدلی‌زنجان”؛ اصغر جعفری روحی در جلسه هماهنگی ستاد تسهیلات نوروزی و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان زنجان که با حضور نمایندگان این ارگان‌ها و همچنین نمایندگان بخش خصوصی و مجتمع‌های رفاهی در سالن اجتماعات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برگزار شد، زمان آغاز فعالیت مراکز و پایگاه‌ فوریت‌های پزشکی را جهت اجرای طرح نوروزی، ۲۵ اسفند امسال تا ۱۷ فروردین سال آینده عنوان و اظهار کرد: اورژانس استان با ۵۵ پایگاه جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی مهیا خواهد بود.
وی با تاکید بر آمادگی اورژانس هوایی استان زنجان جهت ارائه خدمات به سوانح احتمالی تاکید کرد و افزود: چادر سلامت هم در ۱۰ نقطه پرتردد به لحاظ گردشگری برپا خواهد شد. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی استان زنجان اظهار داشت: اورژانس با بهره‌‌گیری از همه توان و ظرفیت‌های خود آمادگی کامل برای اجرای طرح نوروز ۹۸ را دارد.
 

 
دفعات مشاهده: 43 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان