[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: خبر
:: اطلاعیه درخواست خرید کتب مورد نیاز دانشجویان از نمایشگاه کتاب تهران
:: تشکیل شورای کارشناسی
:: تجلیل از دندانپزشکان به مناسبت روز دندانپزشک
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۵ اسفندماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۵ اسفندماه ۱۳۹۷)

خبرگزاری مهر - ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶ - کد خبر ۴۵۵۹۸۹۴
فعالیت ۹۸ مرکز ترک اعتیاد در استان زنجان
زنجان-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از فعالیت ۹۸ مرکز ترک اعتیاد در استان زنجان خبر داد وگفت: از این تعداد ۷۱ مرکز به شکل سرپایی و مابقی کمپ است. به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زراعتچی ظهر سه شنبه در جلسه شورای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دادگستری استان زنجان، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استراتژی هدفمند و برنامه ریزی شده‌ای برای پیشگیری از اعتیاد دارد، افزود: پیشگیری از اعتیاد یک امر فرادستگاهی است و همه موظف به تلاش در این زمینه هستند. وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۸ مرکز ترک اعتیاد در استان زنجان فعالیت می‌کند، ادامه داد: این مراکز دارای استاندارهای لازم در زمینه ترک اعتیاد هستند که از این تعداد ۷۱ مرکز به شکل سرپایی و بقیه به‌صورت کمپ ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان افزود: امسال ۶ هزار و ۴۰۷ معتاد در مراکز سرپایی ترک اعتیاد و کمپ‌ها تحت درمان قرار گرفتند. متأسفانه در بین معتادین استان زنجان، تعداد معتادین تزریقی در بین زنان زیاد بوده است.
وی بر لزوم استفاده از ظرفیت سمن‌ها در بحث ترک اعتیاد تأکید کرد و گفت: نیازمند ورود بیشتر سمن‌ها به بحث پیشگیری از اعتیاد هستیم.
همچنین سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اجرای طرح نظام مراقب اجتماعی دانش‌آموزان، گفت: طرح «نماد» برای نخستین بار در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان اجرا می‌شود.
نعمت محمدی افزود :۱۶۳ مدرسه با بیش از ۳۳ هزار دانش‌آموز در استان زنجان تحت پوشش اجرای طرح نماد هستند.
وی با تاکید بر اینکه مورد حادی از اعتیاد در مدارس استان زنجان وجود ندارد، ادامه داد: در حال حاضر در زمینه پیشگیری از اعتیاد آموزش‌های لازم در مدارس ارائه می‌شود. محمدی خواستار افزایش اعتبارات اجرای طرح «نماد» در استان زنجان شد و تاکید کرد: با وجود کم بودن اعتبارات در زمینه اجرای طرح «نماد» خوشبختانه همه طرح‌ها در این زمینه به خوبی در حال اجرا است.
 
 
 استاندار زنجان: نظارت در کنترل بازار نقش کلیدی دارد
زنجان - ایرنا استاندار زنجان با اشاره به نقش کلیدی نظارت در کنترل بازار، گفت: نظارت متولیان بر اصناف زنجان در روزهای پایانی سال و عید با جدیت تمام دنبال شود.   کد خبر: ۸۳۲۳۲۷۶۳ | تاریخ خبر: ۱۴/۱۲/۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان افزود: هماهنگی در بین دستگاه های خدمات رسان اهمیت بالایی دارد و باید این موضوع در عمل مشاهده شود. وی با اشاره به اینکه مدت زمان سفر گردشگران به زنجان باید افزایش یابد، اظهار داشت: این مسئله تا زمانی که زنجان به شهر مقصد تبدیل نشود ممکن نخواهد بود، لذا تمام تلاشمان باید در این راستا باشد.
حقیقی خاطرنشان کرد: در زمان تعطیلات نوروزی خدمات پزشکی از سمت متخصصان باید طوری برنامه ریزی شود تا صدمه ای به روند درمانی بیماران به وجود نیاید و ضعفی مشاهده نشود. استاندار زنجان اضافه کرد: موضوع اسکان نظامند گردشگران، امنیت سفر، معرفی مناسب و فراگیر استان به میهمانان نوروزی از شاخص های مهمی است که باید همواره در آن دقت کافی را داشته باشیم.
حقیقی اظهار داشت: برنامه ریزان مسافرت نوروزی استان طوری اقدام کنند تا استقبال مسافران از نقاط گردشگری استان نسبت به گذشته بهتر و چشمگیرتر شود. شهردار زنجان نیز در این جلسه گفت: لکه گیری آسفالت شهر، ممنوعیت حفاری از ۱۵ اسفند به مدت یکماه، نقاشی دیوارها از جمله کارهایی است که برای تعطیلات نوروزی و استقبال از میهمانان نوروز انجام می‌گیرد. مسیح الله معصومی افزود: رنگ‌آمیزی جداول، نرده‌ها، لایروبی جوی‌ها، نظارت و پاکسازی نمازخانه‌های عمومی و اقدامات گوناگون مختلف از دیگر اموراتی است که شهرداری زنجان انجام داده است.
رئیس اتحادیه هتلداران استان زنجان گفت: هم اکنون ۱۶ هتل با ۳۵۱ اتاق در زنجان وجوددارد و در مجموع با احتساب مهمانپذیرها ۹۸۰ اتاق ثابت برای پذیرایی از میهمانان نوروزی داریم. محمد اسکندریون اظهارداشت: در بخش اسکان فرهنگیان نیز آموزش و پرورش ۸۲۰ کلاس در اختیار ستاد اجرایی سفر قرارداده تا در خدمت مسافران قرار بگیرد. وی خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت پذیرش استان زنجان در همه بخش ها ۹هزار و ۲۰۰ نفر است و در صورت ساخت مجموعه‌های اقامتی جدید در سال آینده این آمار افزایش خواهدیافت. اسکندریون افزود: مسافران می‌توانند با سامانه شکایات و انتقادات از مجموعه هتل‌ها و مهمانپذیرهای استان به شماره ۲۸۴۷ تماس گرفته و تخلف را گزارش دهند تا اقدامات نظارتی در این موضوع انجام بگیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: ۵۵ پایگاه فوریت های پزشکی در سطح استان در ایم عید آماده خدمات رسانی هستند.
دکتر پرویز قزلباش تاکید کرد: از این تعداد ۱۷ پایگاه فوریت پزشکی در بخش شهری و ۳۷ پایگاه نیز در بخش جاده ای فعالیت خواهد کرد، همچنین آمبولانس ها نیز در کنار جاده ها استقرار خواهند داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان هم گفت: در تعطیلات نوروزی علاوه بر خدمات ارگان های متولی امر به مسافران، این اداره کل نیز نمایشگاه هایی برای عرضه صنایع دستی، برگزاری موسیقی و ایجاد غرفه های مختلف سنتی خواهد داشت.
یحیی رحمتی افزود: همچنین مراکز معرفی مکان های گردشگری نیز جهت آشنایی مسافران در مکان های پر تردد آماده خدمات رسانی خواهند بود. وی یادآور شد: مسافران در صورت داشتن هرگونه شکایت و انتقاد از وضعیت گردشگری یا درخواست راهنمایی جهت گردشگری می توانند با شماره تلفن سراسری ۹۶۲۹ و شماره استانی ۰۲۴۳۳۰۳۳۴۴۴ تماس داشته باشند.۳۲۱۶
دفعات مشاهده: 34 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان