دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

مدیرکل دفترمدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت: ازورود دانشگاه علوم پزشکی زنجان به nod اصلی نظام ارجاع الکترونیک خبر داد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ | 
 
  
   
مدیرکل دفترمدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت:
       ازورود دانشگاه علوم پزشکی زنجان به nod اصلی نظام ارجاع الکترونیک خبر داد
    با حضورمدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت به استان، دانشگاه علوم پزشکی زنجان، وارد nod اصلی نظام ارجاع الکترونیک شد.
به گزارش خبرنگار وب دا – زنجان؛ دکتربهزاد کلانتری مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت و هیات همراه درسفر روز سه شنبه 21 اسفند به استان زنجان و درارتباط ویدئو کنفرانس با دانشگاههای پایلوت نظام ارجاع(مازندران، مراغه ، تبریز، گیلان ،بابل) ضمن اعلام ورود دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان دومین دانشگاه بعدازاستان گلستان به nodاصلی نظام ارجاع الکترونیک گفت: سامانه یکپارچه بهداشت(سیب)در استان از تاریخ سی ام خرداد 96 شروع شده و تاکنون نیز دانشگاه علوم پزشکی زنجان جزو دانشگاههای پیشرو در اجرای نظام ارجاع الکترونیک است و افتخار کسب رتبه برتر از نظر عملکرد سامانه سیب را دارد .
وی تصریح کرد : در بازدیدو بررسی که از مراکز بهداشتی و درمانی انجام شد امکان ارجاع ازسطح یک به سطح دو به طور کامل وجود دارد و این سامانه در ارزیابی به عمل آمده موفق بوده است و در حال به روز شدن است .
دکتر کلانتری اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان امروزبه nodاصلی نظام ارجاع الکترونیک وصل می شودو امیدواریم 4 دانشگاه دیگر نیز به این چرخه وارد شوند .
مدیر کل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت در ادامه افزود : 33 دانشگاه از 64 دانشگاه علوم پزشکی در کشور یعنی بیش از 50%آمادگی استقرار نظام ارجاع را دارند .
دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علو پزشکی زنجان در سخنانی با تاکید بر عزم جدی وزارت بهداشت در اجرای نظام ار جاع الکترونیک گفت : این مایه امیدواری است و دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در کنار سایر دانشگاهها نهایت تلاش خود را برای محقق شدن این امر که یک عزم ملی و هماهنگی دورن بخشی و برون بخشی را می خواهد انجام دهد .
وی افزود: در چند ماه اخیر حرکت بسیار خوبی شده و عزم جدی وزارت بهداشت موجب شده دانشگاهها با انگیزه بیشتری این امر را پیگیری کنند و مطمئنا استمرار این جریان همه مشکلات را مرتفع خواهد کرد .
دکتر قزلباش در ادامه افزود : این امر به نفع نظام سلامت و کشور است و ما نیز وظیفه داریم با انگیزه پیگیری کنیم تابه اهداف پیش بینی شده برسیم و قدمی در حل مشکلات سلامت بر داریم .
رئیس دانشگاه در ادامه تصریح کرد : در این راستا باید توجه ویژه به بخش خصوصی داشته باشیم تا بخش خصوصی به تدریج وارد این چرخه شود.
دکتر زراعتچی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیزدر این ار تباط ویدئو کنفرانس اظهار کرد : ورود دانشگاه علوم پزشکی زنجان به nod اصلی در واقع قدم نهائی در اجرائی نمودن نظام ار جاع است و امیدواریم مایه خیر و برکت در نظام سلامت استان باشد .
در این جلسه ویدئو کنفرانس مسئولین و مدیران دانشگاههای مازندران ،تبریز، مراغه ،تبریز ،گیلان ،بابل مسایل مربوزط به نظام ارجاع الکترونیک را مورد بحث و بررسی قرار دادند .  
 

 

دفعات مشاهده: 366 بار   |   دفعات چاپ: 32 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2960 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 103 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 115480521 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 38519 بازدید
  • بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۲۵

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir