[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اطلاعیه در خصوص سقف اعتباری بنیاد ملی نخبگان برای حمایت از دانشجویان مشمول در سال 98
:: هفته سلامت
:: تقویم آموزشی اورژانس در سال ۱۳۹۸
:: هشدار وزارت بهداشت در خصوص مسمومیت با قارچ سمی
:: مراسم جشن به مناسبت روز دندانپزشک در مورخه 98/1/25 در سالن همایشهای روزبه برگزار گردید
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷)

آمادگی تمامی اورژانس‌ها و بیمارستانهای استان زنجان در چهارشنبه آخر سال/ به کارگیری متخصصین چشم پزشکی در بیمارستانها ‏موج‌رسا -  شناسه خبر : ۱۰۲۱۶ چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از آمادگی تمامی اورژانس‌ها و بیمارستانهای استان زنجان در چهارشنبه آخر سال‏ خبر داد.

علیرضا زراعتچی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه برای چهارشنبه آخر سال برنامه منسجمی را پیش بینی کرده‌ایم، اظهار کرد: علاوه بر ۵۵ پایگاه موجود استان ۶ کد مجزا نیز در شهر زنجان به پایگاه‌های ما اضافه خواهد شد. وی با اشاره به اینکه ۷ کد آمبولانسی در شهرستانها مستقر می‌شوند، ابراز کرد: تمامی ۵۵ پایگاه اورژانس ما در حالت آماده باش قرار خواهند گرفت. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه اورژانس هوایی ما نیز جهت اعزام به حوادث ویژه در حالت آماده باش خواهد بود، افزود: آموزشهای لازم در خصوص موارد ایمنی چهارشنبه آخر سال طبق سالهای گذشته انجام می‌شود. وی با اشاره به اینکه تمام اورژانس‌های پیش بیمارستانی و بیمارستانی رصد خواهند شد، عنوان کرد: بیمارستانهای استان نیز در چهارشبنه آخر سال در آماده باش کامل خواهند بود. زراعتچی با اشاره به به کارگیری متخصصین چشم پزشکی در بیمارستانها گفت: در حالت کلی باید گفت که معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان آمادگی کامل برای چهارشنبه آخر سال دارد. وی از مردم خواست که برای جلوگیری از بروز حوادث توصیه‌های ایمنی را رعایت کرده تا چهارشنبه آخر سال بی‌خطری را در استان پشت سربگذاریم.
 
 
 
 کد خبر: ۶۸۶۵۷۴۱ -  تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
آماده باش کامل اورژانس زنجان برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری
مسئول روابط عمومی اورژانس زنجان گفت: اورژانس زنجان با ۵۵ پایگاه زمینی و هوایی در روز چهارشنبه آخر سال آماده هرگونه امداد رسانی است.
مرادی مسئول روابط عمومی اورژانس زنجان در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، با اشاره به امادگی اورژانس در چهارشنبه آخر سال گفت: ۵۵ پایگاه زمینی و هوایی برای کاهش صدمات این روز در استان اماده‌ی خدمات رسانی به شهروندان است.
وی خاطر نشان کرد که در چهارشنبه سوری سال ۹۶، ۱۳۰ نفر مصدوم شدند که این آمار نسبت به سال ۹۵ افزایش را نشان می‌دهد.
به گفته مرادی بیشترین موارد آسیب در این بازه زمانی هم چشم، صورت، و دست‌ها بودند که میانگین سنی آسیب دیدگان هم ۱۰ تا ۲۵ سال بودند.
وی با بیان این که برای چهارشنبه سوری امسال فقط در شهر زنجان ۶ آمبولانس در نظر گرفته شده است افزود: این خودرو‌های امداد رسان در مناطق مختلف و پر تردد شهر مستقر خواهند شد. به گفته مرادی برای دیگر شهرستان‌های استان نیز ۷ آمبولانس برنامه ریزی شده است.
مسئول روابط عمومی اورژانس زنجان از دوماه قبل برای کاهش آمار صدمات چهارشنبه آخر سال ۱۱ هزار دانش آموز، والدین، در مهد‌های کودک و مساجد استان آموزش دیده اند. مرادی همچنین از آماده باش ۴۰۰ نفر از نیرو‌های اورژانس برای خدمات رسانی در نوروز سال ۹۸ خبر داد.
وی افزود: در ایام عید ۱۰ ایستگاه سلامت در نقاط پر ترافیک استان به مسافران و گردشگران نوروزی مشاوره‌های غیر اورژانسی همچون کنترل قند خون، فشار خون ارائه خواهند داد. مرادی گفت: ستاد هدایت و اطلاع رسانی اورژانس با شماره تماس ۳۳۱۳۵۱۲۴ به صورت ۲۴ ساعته آماده راهنمایی همشهریان می‌باشد.


 
 
 
 شهروندان زنجانی در نوروز نگران تامین دارو نباشند
زنجان - ایرنا - رئیس انجمن داروسازان استان زنجان گفت:  شهروندان زنجانی در ایام نوروز نگران تامین داروی مورد نیاز خود نباشند و در این میان با سازوکارهای اندیشیده شده داروخانه های شبانه روزی و حتی روزانه خدمات رسانی خواهند کرد.
کد خبر: ۸۳۲۴۲۱۴۱ | تاریخ خبر: ۲۲/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۳:۱
دکتر مهدی بیگدلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال های گذشته داروخانه های شبانه روزی و چند داروخانه معین به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کردند که طی سال جاری تمهیدات بهتری از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی اتخاذ شده است.  وی اظهار داشت: بر این اساس در روزهای تعطیل علاوه بر فعالیت ۲۴ ساعت داروخانه های شبانه روزی، داروخانه های روزانه نیز می توانند بصورت اختیاری خدمات ارائه کنند.  این مسئول ادامه داد: بر این مبنا ۱۲ داروخانه شبانه روزی در استان شامل هفت داروخانه مستقر در شهر زنجان، ۲ داروخانه در ابهر، ۲ داروخانه در خرمدره و یک داروخانه در خدابنده طی نوروز فعالیت می کنند.  وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته و برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، شهرهای که فاقد داروخانه شبانه روزی هستند داروخانه روزانه خدمات رسانی خواهند کرد.  رئیس انجمن داروسازان استان زنجان ادامه داد: پیش بینی می شود ۵۰ درصد داروخانه های استان نیز در ایام نوروز فعالیت داشته باشند که این مهم در راستای خدمات رسانی بهینه است.  وی اظهار داشت: طبق مجوز دانشگاه علوم پزشکی در مناطقی که امکان فعالیت داروخانه های شبانه روزی وجود ندارد، داروخانه های روزانه می توانند خدمات مورد نیاز خود را به گروههای هدف خود ارائه کنند.
رئیس انجمن داروسازان استان زنجان ادامه داد: هم اکنون ذخیره اقلام دارویی استان در وضعیت مناسبی قرار دارد و کمبودهای اعلام شده زیر ۲۰ قلم بوده که چندان نگران کننده نیست.  وی یاداوری کرد: شهروندان به این مهم توجه داشته باشند در صورت نبود برند خاص از یک اقلام دارویی امکان جایگزینی ارائه نوع ایرانی آن وجود داشته و مشکلی وجود ندارد.  رئیس انجمن داروسازان استان زنجان ادامه داد : این استان در تامین تجهیزات پزشکی و شیر خشک مورد نیاز شهروندان مشکلی ندارد و به اندازه کافی در داروخانه های استان فراهم شده است. وی اظهار داشت: طبق اعلام وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در صورت تامین ارز مرجع، برای تامین مواد اولیه برای تولید دارو ،کمبودی در داروهای مورد نیاز کشور وجود ندارد.  به گفته بیگدلی در زمان حاضر ۱۳۰ داروخانه خصوصی،دولتی بیمارستانی در استان فعالیت می کنند که از این تعداد ۷۰ داروخانه در شهر زنجان واقع شده است.  این مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان و مسافران نوروزی در صورت پیگیری داروی خاص مورد نیاز می توانند مراتب را با سامانه ۱۴۹۰ وزارت بهداشت،درمان و اموزش پزشکی درمیان بگذارند.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
 

چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵ کد خبر : ۹۷۱۲-۱۱۷۱۴-۵
استقرار ۱۰ پایگاه سلامت نوروزی در استان زنجان
معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: ۱۰ ایستگاه سلامت نوروزی در سطح استان مستقر می‌شود.
علیرضا زراعتچی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تهیه برنامه‌های آموزشی، فرهنگ‌سازی در صدا و سیما و خبرگزاری‌ها، برنامه‌ریزی جهت ارائه آمار لحظه‌ای از حوادث و مصدومان چهارشنبه‌سوری به مرکز، از جمله اقدامات پیش‌ رو است.
این مسئول ادامه داد: در آخرین چهارشنبه سال به همه بیمارستان‌ها اعلام آماده‌باش کامل شده است؛ ضمن اینکه بین ساعت ۱۷ تا ۲۴ یک نفر متخصص چشم در بیمارستان آیت‌الله موسوی و بیمارستان ولی‌عصر به همراه پرستار به صورت ثابت در اتاق عمل چشم، خدمت ارائه خواهند کرد.
وی همچنین به حضور آنکال چشم‌پزشک در بیمارستان‌ شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: در سه شهرستان ابهر، خرم‌دره و خدابنده پزشک آنکال حضور داشته، علاوه‌ بر این برنامه‌ریزی جهت اجرای کامل دستورالعمل طرح سلامت نوروزی سال ۹۸ از سایر برنامه‌ریزی‌ها است.
زراعتچی با اشاره به اهم برنامه‌های نوروزی، تصریح کرد: همه ۵۵ پایگاه فوریت‌های پزشکی همزمان با شروع طرح امداد نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین در حال آماده باش هستند و استقرار آمبولانس‌ها در حاشیه جاده به صورت روزانه با حضور دو نفر تکنسین از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۲۰ جهت تسریع در امر امدادرسانی و رسیدن بر بالین بیمار انجام می‌شود. ضمن اینکه آمادگی لازم برای پوشش مناسب حوادث ترافیکی در مبادی ورودی و خروجی شهرها انجام شده، تجهیزات مصرفی از جمله دارو، لوازم مورد نیاز در پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ ذخیره شده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ۱۵۹۰ جهت ثبت و رسیدگی به شکایت‌های مردمی، اظهار کرد: آماده‌باش ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی درمان به شماره تماس ۳۳۳۶۲۱۶۲   اعلام شده و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۳۰۱۱۵ جهت دریافت نظرات و پیشنهادها و انتقادات نیز راه‌اندازی شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، یادآور شد: ۱۰ ایستگاه سلامت نوروزی در سطح استان مستقر شده و در راستای تسهیل طرح امداد علاوه بر پایگاه‌های فعال فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ در سطح استان، برنامه‌ریزی جهت برپایی تعداد ۱۰ ایستگاه سلامت در نقاط پرتردد استان در قالب چادر و کانکس برای ارائه خدمات غیر اورژانسی پیش‌بیمارستانی، آموزش و مشاوره و راهنمایی مسافران انجام گرفته است.
دفعات مشاهده: 31 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان