[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۶ اسفندماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۶ اسفندماه ۱۳۹۷)

خبرگزاری مهر -  ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷ - کد خبر ۴۵۶۹۰۲۱
سن مصرف دخانیات در استان زنجان پایین آمده است
زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به استعمال دخانیات در استان زنجان اشاره کرد و گفت: متأسفانه سن مصرف دخانیات در استان زنجان پایین آمده است. پرویز قزلباش در گفتگو با خبرنگار مهر به استعمال دخانیات در استان زنجان اشاره کرد و گفت: متأسفانه سن مصرف دخانیات در استان زنجان پایین آمده است و این برای استان فاجعه است. وی بابیان اینکه مصرف مواد دخانی و قلیان بین بانوان زنجانی هم زیادشده است، اظهار کرد: مصرف قلیان در استان زنجان ۲ به یک است و این اصلاً خوب نیست چرا که از دو نفر خانم یک نفر قلیان مصرف می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بابیان اینکه در حال حاضر درصد استعمال دخانیات در استان زنجان ۴.۵ درصد است، گفت: هر بار مصرف قلیان به اندازه حدود ۱۰۰ نخ سیگار است. قزلباش تأکید کرد: استعمال قلیان در استان زنجان و به‌خصوص بانوان رشد بسیاری داشته است و در کنار هر مرکز فرهنگی یک قهوه‌خانه و قلیان خانه وجود دارد. وی بابیان اینکه در استان زنجان مکان‌هایی وجود دارد که به‌صورت زیرزمینی قلیان به جوانان عرضه می‌کنند، گفت: باید جلوی فعالیت چنین مراکزی گرفته شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: به‌جای اینکه مراکز فرهنگی و فضاهای ورزشی در اختیار جوانان قرار بگیرد دخانیات و قلیان در اختیار و دسترس آنها است که این به نفع جامعه نیست. قزلباش گفت: باید دست اندرکاران و مسئولان فرهنگی برای کاهش مصرف دخانیات در استان مدیریت و راهکار لازم را مدنظر قرار دهند.
 
 
 
 
 طرح سلامت نوروزی فوریت های پزشکی در زنجان آغاز شد
زنجان - ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: اجرای طرح سلامت نوروزی فوریت های پزشکی استان زنجان با ۵۴ پایگاه شهری و جاده ای و یک اورژانس هوایی از امروز /۲۵ اسفند/ آغاز شد.
کد خبر: ۸۳۲۴۴۸۹۶ | تاریخ خبر: ۲۵/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
دکتر اصغر جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس از مجموع پایگاه های مستقر در استان ۱۷ پایگاه فوریت پزشکی در بخش شهری و ۳۷ پایگاه نیز در بخش جاده‌ای فعالیت خواهند داشت و همچنین آمبولانس‌ها نیز در کنار جاده‌ها خدمات رسانی می کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به وقوع بیشتر تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها تمهیدات لازم برای پوشش مناسب در مبادی ورودی و خروجی شهرها از جمله وجود ذخیره تجهیزات مصرفی، دارو و لوازم مورد نیاز در پایگاه های اورژانس ۱۱۵در نظر گرفته شده است.
این مسئول ادامه داد: طبق برنامه ریزی ها، پرسنل اورژانس برای کاهش زمان رسیدن به محل حادثه و موارد اورژانسی احتمالی و همراهی با مسافران همه روزه از ساعت ۹تا۱۲ و ۱۶تا ۲۰ در کنار جاده ها مستقر هستند. وی اضافه کرد: میانگین زمان حضور اورژانس در حوادث جاده ای استان ۱۲ دقیقه و در مناطق شهری ۶ دقیقه اعلام شده است. جعفری افزود: در این طرح ۴۰۰ نفر از پرسنل مجرب اورژانس استان مشارکت دارند و اورژانس ۱۱۵ نیز آماده ارائه خدمات پیش بیمارستانی به مسافران و هم استانی ها هستند. این مسئول خاطرنشان کرد: تعداد ۱۰ ایستگاه سلامت نیز در مسیرهای پرتردد جاده های سطح استان برای ارائه خدمات اورژانسی و سلامت از قبیل کنترل فشار خون، کنترل قند خون، راهنمایی و آموزش مسافران نوروزی مستقر شده و از امروز/شنبه/ به مسافران خدمات رسانی خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، طرح امداد نوروزی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی این استان ۲۵ اسفند آغاز شده است و تا ۱۷ فروردین سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.۹۶۴۶/۶۰۸۵
 

خدمات بیمه سلامت در دفاتر پیشخوان طی نوروز ارائه می شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: طبق تمهیدات اندیشیده شده خدمات مورد نیاز از قبیل (صدور و تعویض دفترچه های بیمه) در دفاتر پیشخوان و خدمات اسناد پزشکی و دارویی درادارات شهرستانی و این اداره کل در ایام تعطیلات نوروزی ارائه می شود.
کد خبر: ۸۳۲۴۶۲۴۴ | تاریخ خبر: ۲۶/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
دکتر خدیجه ابراهیم خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس کشیک دفاتر پیشخوان طرف قرار داد طبق برنامه زمان بندی اعلام شده و در تعطیلات نوروزی از ۲۹ اسفندسال ۹۷ تا ۱۶ فروردین ۹۸ انجام می گیرد. وی اظهار داشت: براین اساس ، سامانه ۱۶۶۶سازمان بیمه سلامت ایران نیز با هدف ثبت و پیگیری مشکلات و شکایات بیمه شدگان طراحی شده و مخاطبان می توانند همه روزه حتی در نوروز درخواست های خود را برای رسیدگی مطرح کنند. ابراهیم خانی افزود: این سامانه بصورت ۲۴ ساعت فعال است و کارشناسان مقیم در بیمه سلامت در حوزه بیمه گری، درآمد، اسناد پزشکی و نظارت ارزشیابی درخواست های بیمه شدگان را بررسی و موارد ارجاعی را به استانها ارسال می کنند.
وی اضافه کرد: کارشناسان بیمه سلامت این استان نیز در حوزه های یاد شده و در ساعات هشت تا ۱۳بعداز ظهر نیز به موارد ارجاعی از سوی سازمان پاسخ های لازم را ارائه می کنند. این مسئول ادامه داد: بیمه شدگان توجه داشته باشند شکایت و درخواست های بیمه شدگان پس از ساعت اداری نیز از سوی سازمان جمع بندی و به ادارات استان ها ارسال می شود که در مدت ۲۴ ساعت پاسخگویی لازم انجام می گیرد.
وی، هدف از راه اندازی سامانه ۱۶۶۶ را بهبود ارائه خدمات بیمه، ارتباط بیمه شدگان با بیمه سلامت رسیدگی بهتر به درخواست بیمه شدگان و افزایش نظارت بر روند اعلام کرد. ابراهیم خانی افزود: برای رفاه بیمه شدگان ۲ صندوق دیواری و زمینی در دفاتر پیشخوان طرف قرار داد این اداره کل نصب شده و هر سه ماه یکبار نیز موارد ارسالی مورد بررسی واقع می شود. وی اضافه کرد: در صورت وجود تخلف و احراز این مساله در مرحله اول تذکرات داده می شود که در صورت تکرار و تداوم آن چه بسا ادامه همکاری ها به اتمام برسد. مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی ها نیز ناظر اداره کل بیمه سلامت در نوروز بر چگونگی ارائه خدمات دهی در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان نیز نظارت می کنند. به گفته این مسئول، اداره کل بیمه سلام زنجان و ادارات شهرستانی در تعطیلات نوروزی از ساعت هشت صبح تا ۱۳ آماده خدمات دهی به مراجعه کنندگان است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون ۲۵ دفتر پیشخوان طرف قرارداد اداره کل بیمه همگانی سلامت در استان زنجان فعال است که از این تعداد ۹ دفتر در شهر زنجان و بقیه در دیگر شهرهای استان خدمات ارائه می کنند. ۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
دفعات مشاهده: 62 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان